HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • MİK-EL ELEKTRONİK Satış Pazarlama Müdürü EMRAH TERZAN Eski Sovyet Ülkelerinden Fuara gelen ziyaretçiler ile temas kurma şansımız oldu
 • Yurtdışında gösterdiğimiz başarıyı kendi ülkemizde de gerçekleştirmek istiyoruz
 • Asansöre Neden Sığamıyoruz
 • Argeset Elektronik Genel Müdürü Ünay ÇINAR "Argeset Buton Panelleri Beğeni ile Takip Ediliyor"
 • ASFED YÖNETİM KURULU ÜYELERİ; YENİ YÖNETMELİK SEKTÖRÜN GELİŞİMİ İÇİN BİR ŞANS
 • TASİAD’da asansör emniyet şartlarının geliştirilmesi semineri verildi
 • Küresel Ekonominin Yarısını Oluşturuyorlar
 • HAS ASANSÖR 1.ULUSAL ASANSÖR KABİN TASARIM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU
 • Ekonomi Bakanı Elitaş; 2016'yı Afrika Yılı İlan Ettik
 • BUTKON GENEL MÜDÜRÜ MÜKREMİN YILDIRIM
 • INTERLIFT 2015- Interlift Yeni Rekorlarla Açıldı
 • İzmir Asansör Sempozyumu ve Sergisi gerçekleştirildi “Asansor Sempozyumu ve Sergisi 2012”, 4-6 Ekim tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde gercekleştirildi.
 • İşsİzlİk Oranı Beklentİlerİ Aştı
 • İran Asansör Sendikası, sektör temsilcilerimiz ile bir araya geldi
 • BURSAD ın yeni Başkanı Gultekin Baki oldu
 • GENEMEK Genel Müdürü Devrim Gecegezer
 • FABRE ASANSÖR,BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİRMEK ADINA İFTAR DAVETİ DÜZENLEDİ
 • DÜNYANIN EN BÜYÜK 20 EKONOMİSİNE SAHİP ÜLKELERİN LİDERLERİ, G-20 İÇİN TÜRKİYE’DEYDİ
 • Bakan Ergün, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen “Türk Asansör Sektörü ile İnşaat Sektörü Buluşması”nda yaptığı konuşmada dışa açık bir ekonomi modeliyle hareket eden Türkiye’nin, ihracat ve ithalat arasında bir denge kurması gerektiğini kaydetti
 • EMAS asansör şirket müdürü emin tunç Küçük ve Orta Ölçekli Firmalar Olarak Birleşmezsek, Kaçınılmaz Son Belli

 • “Türkiye- İran Asansör Ortak Çalışma Şartları” Semineri Düzenlendi (25 Ağustos 2014)

   INELEX Fuarı’na kalabalık bir ekiple katılan ISEEI (İran Asansör Sendikası), “Türkiye- İran Asansör Ortak Çalışma Şartları” konulu bir seminer düzenledi. Seminerde İran asansör sektörü ve Türk asansör sektörü birlikte değerlendirilerek ortak bir paydada buluşma ve işbirliğini geliştirme süreci değerlendirildi.

   İran Asansör Fuarı’na katılarak burada stant açan Efor Fuarcılık, İran’daki iş ortağı Mobadelate Novin Şirketi ile anlaşarak, INELEX’e, İran’dan ciddi bir alım heyetinin katılımını sağladı. Daha önceki sayılarımızda, bizim de katıldığımız İran Asansör Fuarı’na INELEX’i temsilen açılan standın başarısından ve Fuar Danışma Ku- rulu Üyelerinden Serdar Tavaslıoğlu ve Ergin Aktaş’ın da İran’a gelerek, İranlı sektör temsilcilerini INELEX’e davet ettiklerinden bahsetmiştik. Bu girişimler başarılı olmuşa benziyor. Çünkü INELEX’e İran’dan ciddi bir katılım sağlandı. İran Asansör Sendikası Başkanı başta olmak üzere Fuara ciddi bir alım heyeti geldi. Bu heyet; Türk asansör sektörünü fuar dolayısıyla yakından inceleme şansı yakalarken, İran’da gücünü giderek arttıran Türk asansör sektörü hakkında da olumlu izlenimler elde ettiler.

  Türkiye- İran Asansör Ortak Çalışma Şartları” seminerinde de bu birlikteliğin giderek artması ve iki ülke arasında asansör sektöründe ticari gelişme kaydedilmesi kararına varıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Serdar Tavaslıoğlu, INELEX’e katılımlarından dolayı İran Asansör Sendikası temsilcilerine teşekkür ederek şunları söyledi; “İran’da düzenlenen asansör fuarına bizler de katılmıştık. Çok güzel bir fuar olmuştu. Orada yaptığımız görüşmenin ardından burada sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı bölgenin insanları olarak asansör sektöründe yapacağımız işbirlikleri bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Malzeme, iş gücü ve montaj alanlarında yapacağımız yardımlaşma iki ülke için de fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bugün burada hem üretici fi rmalarımız hem de montaj fi rmalarımız yer aldılar. Sizleri dinleyecek ve daha sonra neler yapabileceğimize birlikte karar vereceğiz.”

   ISEEI Başkanı Alireza Sekhavat ise İranlı asansörcülerden Türkiye’ye selam getirdiklerini belirterek, İran Asansör Sendikası’nın İran’da sektörün yüzde 80’ine hakim olduğunu söyledi. INELEX Fuarı’nın iki ülke arasında başlayacak işbirliğine ev sahipliği yapmasını umduklarını kaydeden Alireza Sekhavat, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İran Asansör Sendikası İran’da asansörcüler ile resmi kurumların arasında bir köprü görevi üstleniyor. Yurtdışından İran’da faaliyet göstermek adına bölgeye gelen şirketler de İran Asansör Sendikası tarafından inceleniyor. Sendika bünyesinde kurulan teknik komisyonlar, sektörün gelişmesi adına faaliyet gösterirken, bir dizi teknik şartname hazırlama konusunda da çalışmalar yürütüyor. Bir diğer komitemiz ise eğitim komitesi. Eğitim komitemiz özellikle asansör üniversiteleri başta olmak üzere sektörü eğitmek adına faaliyetlerini yürütüyor. Ayrıca fi rmaların şikayetlerini dile getirmeleri adına bir komitemiz daha bulunuyor. Sendikamızın hukuk, mali ve idari danışmaları var. Ben iki ülke arasında karşılıklı kurulacak komisyonlar ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğine inanıyorum. Bizim teknik konularda ve ülkemize giren ürünlerin denetlenmesinde bazen yardıma ihtiyacımız oluyor. Bu nedenle iki ülke arasında kurulacak teknik ve idari komisyonların birlikte hareket etmesini ve asansör birlikteliğini arttırmasını diliyorum. Türkiye asansör sektöründe İran’da en çok faaliyet gösteren ülkelerin başında geliyor. Biz yapacağımız işbirliği ile sektörde yaşanan çeşitli olumsuzlukların önüne geçmeyi ve teknik konularda da sizlerden destek almayı hedefl iyoruz. Umarım kısa süre içerisinde de çalışmalarımızı tamamlayarak işbirliğine başlayabiliriz.”

   ISEEI Başkanı Alireza Sekhavat’ın konuşmasının ardından bir konuşma yapan ISEEI Danışmanı Amir Reza Hashemi, İran asansör sektörü ve iş hacmi hakkında bir bilgilendirme sunumunda bulundu. İran ve Türkiye’nin son yıllarda birlikte hareket ettiğini vurgulayan Hashemi, sunumunda şunları söyledi; “İran dünyadaki yüzölçümü olarak 18’inci büyük ülke ve nüfusu da 80 milyona yakın. Nüfus yoğunluğunun yaşandığı büyük şehirlerde bina yapılanmaları hızlı ve çok katlı olarak artmaktadır. İran’da ilk asansör 1925 yılında yapıldı. İran’daki en hızlı asansör 7m/sn özelliğine sahip ve turistlerin çok dikkatini çekmekte. İran’daki fi rmaların yüzde 95’i yerli fi rmalardan yüzde 5’i ise yabancı fi rmalardan oluşuyor. Özellikle Çin’den gelen fi rmalar yabancılarda büyük bir bölümü kapsıyor. Yüzde 5’lik yabancı sermayenin bulunduğu kısım gün geçtikçe büyüme eğilimindedir. İran asansör pazarında her yıl 40 bin asansör faaliyete geçerken 5 bin asansör de revize ediliyor. Asansörlerin tiplerine baktığımızda; bunların yüzde 86’sı dişlili asansörlerden, yüzde 10’u dişlisiz asansörlerden yüzde 4’ü ise hidrolik asansörlerden oluşuyor. Mevcut asansörlerin yüzde 80’i düşük katlı yani 6 kat ve altı arasında kullanılmakta, kapasiteleri ise 680 kg ve altında seyretmekte, diğerleri ise yüksek yapılarda ve yüksek hızda kullanılmakta. Asansörlerdeki tahrik sistemlerinin yüzde 60’ı 2m/sn’nin altında yüzde 40’ı ise üstünde seyretmektedir. İran’ın ulusal standartları 1 ay içerisinde yayınlanacak ve asansörlerin tamamı VVF’li yani inverterli olacaktır. İran’ın kompanent alımlarına bakacak olursak; 8 binden fazla dişlili sistemler her yıl Türkiye’den İran’a gönderilmektedir. İki ülke arasında kompanentler bazında çok sıkı bir ticaretin yaşandığını gözlemleyebiliyoruz.

   İran’da yaklaşık 40 bin insan asansör sektöründe çalışmaktadır. Bin 500 kadar da fi rmanın Sanayi Bakanlığımızdan asansör montajı yapabilme belgesi aldığını söyleyebiliriz. Bu fi rmaların 900’ünden fazlası İran Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği’ne üyedir. İki bin 500 civarında şirket asansör alanında çalışmakta, kurulum yapmakta ve servis vermektedir. İran’da yıllık bin 500 civarında yürüyen merdiven yapılmaktadır. Türkiye’de yürüyen merdiven üreticilerinin bulunması iki ülke arasında bu sektörde de ticari işbirliklerinin yapılmasına fayda sağlayacaktır. İran’da asansör sektöründe eğitime de ciddi önem verilmektedir. 6’dan fazla noktada asansör uzmanlığı eğitimi verilmekte ve 2 üniversitede de asansör mühendisliği yer almaktadır.

   İran’da EN 81-1 Standardına uygun gelen standartlar kullanılıyor. Bu nedenle Avrupa normlarında üretim yapan ülkelerden kompanent temin edebiliyoruz. Bildiğimiz üzere standartlar ülkeler arası ticaret yapabilme konusunda da önem arz ediyor.

   Bahsettiğim konulardan özetle İran asansör sektörü çok büyük bir pazar ve Türkiye’de üretilen ürünlere açık. Diğer bir önemli husus ise, İran’ın coğrafi konumundan dolayı ve sahip olduğu enerji ve teknolojiden dolayı iki ülke arasında iyi değerlendirilerek işbirliği yapılmasının sağlayacağı fayda. Önemli fırsatlardan en önemlisi iki ülke arasındaki dini ve kültürel yakınlıktır. Bu nedenle yapacağımız işbirliklerin de kültürel sorunlar yaşamayacağımızı düşünüyoruz. İran’da asansör sektöründe eğitim gören ve bu konuda hayata geçirilen ihtisas fakültelerinin artması yine iki ülke arasında ortaya konacak işbirliği ile iki ülkenin de bu konudan faydalanmasına olanak tanıyacaktır. Ben tüm Türkiye’de faaliyet gösteren sektör temsilcilerini İran’a davet ederek hem orada asansör sektöründe yaşanan gelişmeleri hem de bahsettiğim konulardaki faaliyetleri incelemelerini diliyorum.” Sunumların ardından soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünü ardından seminer sona erdi. 

  my husband almost cheated on me link women who cheat on relationships
  free sodomy sex stories free indian adult sex stories put in plastic panties stories adult
  prescription drugs discount card read online coupons for walgreens
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  propranolol krishnan.co.in prednisolone pill
  coupons cialis mikemaloney.net free prescription discount card
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  cialis free coupon go cialis coupon codes
  aldactone 100 mg tablete aldactone 100mg aldactone 100 mg tablete
  risperdal effets secondaires click risperdal notice
  escitaloprama adboesten.nl escitalopram teva 10 mg
  buscopan dosierung charamin.jp buscopan preis
  arcoxia 90 cena arcoxia tablete forum arcoxia 120 mg
  cialis femchoice.org cialis coupon
  nortriptyline tablet harshpande.net nortriptyline nedir
  cialis walgreen coupon cialis cialis coupon
  cetirizine sans ordonnance open cetirizine sans ordonnance
  inderal la read inderal comprar
  anafranil ve alkol site anafranil 25
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  viagra effet francescocutolo.it viagra maroc
  free cialis coupon read prescription drugs coupon
  drug coupon cialis.com coupons coupons for drugs