HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • Vital Asansör İhracat Müdürü YAKUP ÜNALMIŞ "İhracatta Bir Yılda Yüzde 15’lik Bir Oran Yakaladık"
 • EAYSAD’dan eğitime tam destek
 • TASİAD, Levent Akdemir ile güven tazeledi
 • VİZYON ALMANAK 2014
 • Glamora ile Duvarlara Özel Dokunuş
 • LÖHER ASANSÖR GENEL MÜDÜRÜ ERGİN AKTAŞ 2014 yılına, Almanya’da Nürnberg Metrosu çalışmaları ile başladık
 • YETERLİFT’TEN EĞİTİM SEMİNERİ DİZİSİ
 • Başbakan “yerli malı kullanın” talimatı verdi
 • 2014 Nasıl Geçti ?
 • INELEX 2014, 9. kez kapılarını açtı
 • Özdersan Genel Müdürü ATİLLA ÖZBEK "Teknolojik Yapımızı İran’daki Asansörcülere Takdim Etmek İstiyoruz"
 • Yenileme ve Donuşum Prof. Dr. Haluk Yenidoğan CHP İstanbul Milletvekili - TBMM Bayındırlık ve İmar Komisyonu Uyesi Neden ve Nasıl Bir Kentsel Yenileme ve Donuşum?
 • Önder Asansör, dergimizi ziyaret etti
 • Çelik Asansör Samsun’da faaliyetlerine başladı
 • INELEX 2014 ASANSÖR SEKTÖRÜ 9. KEZ İZMİR’DE BİR ARAYA GELİYOR
 • Mehmet AYATA KAYSAD Başkanı Kayseri asansör sektörünün, 2013 değerlendirmesi
 • BULUT MAKİNA VE AYBEY ELEKTRONİK ÜRÜN TANITIM SEMİNERİ DÜZENLEDİ
 • Küresel Ekonomideki Toparlanma, İşsizliğe Yansımıyor
 • Bakan Hayati Yazıcı Yeni TTK ile şeffaf, hesap verebilir, profesyonel ve uluslararası rekabet gücü yüksek şirketler ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz
 • "Sanayi Güçlü Büyümesine Devam Edecek"

 • 90 bin yapı müteahhidini İMKON'da birleşti (4 Mart 2013)

  Türkiye’deki 90 bin yapı müteahhidini çatısı altında buluşturan İMKON (İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu)’nun birinci genel kurulu yapıldı. Ankara JW Marriot Otel’de gerçekleşen genel kurula; siyasetçi ve bürokratlardan oluşan üst düzey bir katılımın sağlanırken, üye dernek ve federasyon temsilcileri yoğun katılım gerçekleştirdi.

   

  Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED), Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu, Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) ve Ege bölgesini kapsayan İzmir İnşaat Müteahhitleri Federasyonu tarafından oluşturulan İMKON, birinci genel kurulunda Genel Başkan olarak Tahir Tellioğlu’nu seçti.

   

  Genel kurulun açılış konuşmasını, Alanya Müteahhitler Birliği Başkanı ve İMKON Genel Sekreteri Alaaddin Çakır yaptı. Çakır, Divan Kurulu’nu oylamaya sunarak, genel kurulun açılışını sundu. Divan üyeleri yerini aldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak, açılış konuşmalarına geçildi. İlk olarak TİMFED Genel Başkan Yardımcısı ve TÜGİAD Ankara Temsilcisi Barış Aydın söz aldı. Aydın, bu birlikteliğin ortak sorunları giderme adına atılmış bir adım olmasını dilediğini belirterek, kendilerinin Türkiye’nin en önemli dinamikleri olduğunu söyledi. Barış Aydın yaptığı konuşmada kaydetti; "Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörü hareketlendiğinde tüm sektörler hareketlenmektedir. Türkiye’nin önünde bugüne değin yapılan en büyük proje var. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında en büyük imar hareketi başlatılmıştır. 7 milyona yakın konutun dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Buradan elde edilecek finans tüm Türkiye’yi ve yaklaşık 300 sektörü ilgilenmektedir. Ayrıca işsizliği de tarihe gömecek bir proje görünümündedir. Bizler bu konuda elimizin taşın altına sokmaya hazırız. Kimseyi mağdur etmeden, devlet millet el ele vermeli ve işin sonunda anlımızın akıyla başarılı olmalıyız. Türkiye’de inşaat müteahhitliğini tanımlayan hiçbir şey yok. Herkes inşaat müteahhidi olabilmektedir. Müteahhitlik sektöründe yer alan çürük elmaların denetimler yolu ile ayıklanmasını, mesleğini layıkıyla yapan meslektaşlarımızın hak ettiklerini bulmalarını temenni ediyorum."

   

  Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Rıdvan Köksüzer, Barış Aydın’ın ardından yaptığı konuşmada, federasyonlar tarafından oluşturulan İMKON’un amacının müteahhitleri tek ses ve tek bir vücut yapmak olduğunu belirtti. Bu oluşumun ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağına değinen Rıdvan Köksüzer, " Hedefimiz bunda sonra yasal yetkiler ile donatılmış, müteahhitler odası olacaktır. İnşaat sektörü büyük bir değişim ve gelişim içerisindedir. Sektörün büyümesi için bir takım yasal mevzuatlar ile desteklenmesi gerekiyor. Öncelikle mesleğimizin tanımlanması ve nitelikli firmaların oluşması gerekiyor. Taşeronların kayıt dışılığı önlenmelidir. KDV oranları düzenlenmelidir. Sektörü düzenleyen kurumların iletişimi güçlenmelidir." dedi.

   

  Rıdvan Köksüzer’in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Ege bölgesini kapsayan İzmir İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Necip Nasır ise şunları söyledi; " Ülkemizin zaman içerisinde 4’te üçü maalesef sağlıksız konutlar ile inşa edilmiştir. Deprem riski altında olan ülkemizde, halk tarafından Kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen yasamız, Cumhuriyet tarihinde devrim niteliği taşıyan çok önemli bir yasadır. Bu yasa ile sağlıklı konutlar ve şehirler inşa edilecektir. Söz konusu yasa ile 10 milyona yakın konutun dönüşümü 20 yılda tamamlanacaktır. Amaç bir daha deprem acısı ile Türkiye’yi karşı karşıya bırakmamaktır. Biz, 200 bine yakın Türk müteahhidi olarak, Türkiye’yi dünya standartlarının da üzerinde bir altyapı ve üst yapıya büründürecek deneyime ve güce sahibiz. Bunun için önümüzün açılmasına ihtiyacımız var. Biz, kurumsallaşarak rekabet gücümüzü arttırmak istiyoruz. Bunun için kamunun desteğine ihtiyacımız var. İlk olarak bir meslek odamızın olması olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor."

   

  Necip Nasır’ın ardından BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin bir konuşma yaptı. Şahin, müteahhitliğin gerek ekonomik, gerek sosyal gerekse istihdam anlamında öneminin ne denli büyük olduğuna değinerek şöyle konuştu; " Dört milyona yakın direk çalıştırdığımız, en az üç katı kadar da dolaylı olarak istihdam ettiğimiz bir nüfusumuz var. Türkiye’nin en büyük ekonomik gücüyüz. İki yüzü aşkın yan sektöre destek veren bir profilimiz var. Ödediğimiz KDV’ler ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan önemli bir sektörüz. Bu kadar önemli bir görevi üstlenmişken ‘saygın olmak istiyoruz’, ‘saygı görmek istiyoruz’.

   

  Bizler küçük ve orta ölçekli yap-sat müteahhitleriyiz. Adından da anlaşılacağı gibi önce yapıyoruz, sonra satıyoruz. İnşaatlarımızı da yaparken, devletin hiçbir olanağını, tüyü bitmemiş hiçbir yetimin hakkını kullanmıyoruz, yemiyoruz. Kendi öz sermayemiz ile gerektiğinde borçlanarak, alnımızın teri ile çalışarak, ülkemizin geleceğini inşa ediyoruz. Resmi veya tüzel tüm rakiplerimiz ile eşit şartlarda hakkaniyetle rekabet etmek istiyoruz. Bizi bazen geçmişte yaptığımız konutlar ile ilgili eleştirenler oluyor. Yapılan konutların küçüklüğünden, ve düzeninden dolayı haksız yere bizi suçlayanlar oluyor. Fakat unuttukları bir şey var. Bu ülkenin imar planını biz yapmadık. Bize şimdiki gibi emsalli araziler verildi de biz mi yapmadık? Bu sorunların çözümü için Konfederasyonumuzun çok önemli bir yapı olduğunu biliyorum. Buralar şan, şöhret, ün peşinde koşulan alanlar değildir. STK’lar, tamamen gönüllülük esasına dayalı, kendi cebimizden ve vaktimizden çalarak meslek adına koştuğumuz sahalardır. Sizlerden ricam, bizi yalnız ve desteksiz bırakmayın. Siz bizi yalnız bırakmayın ki bizde sizin adınıza daha güçlü ve sesli yolumuza devam edebilelim.

   

  Bizim önümüzdeki süreçte yer alan kentsel dönüşüm projelerinde mutlaka üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bunu yaparken de şimdi olduğu gibi birleşerek, sermaye ve güç birliktelikleri sağlayarak, kurumsal ve güçlü bir yapılanma içerisinde yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Meslektaşlarımızın bu birliktelikleri sağlayarak, kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak 7 milyon konuttan hak ettikleri projeleri almaları gerekiyor."

   

  BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin’in ardından İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu bir konuşma yaptı. Tahir Tellioğlu, "Sektörün sorunlarının en önemli sebebi müteahhit meslek tanımının olmaması ve odamızın olmamasıdır. Bu şekilde kentsel dönüşümün altından kalkmamız mümkün değil" dedi. Tellioğlu, Türkiye’nin 1950’lerden bu yana hızlı bir yapılaşma süreci içinde olduğunu, son yıllarda da köylerden kentlere yoğun göçlerin yaşandığını belirterek, bütün bunların çarpık yapılaşmayı da beraberinde getirdiğini söyledi. Son yıllarda meydana gelen depremlerin yıkıcı sonuçlarının plansız kentleşme gerçeğini su yüzüne çıkarttığını kaydeden Tellioğlu, Türkiye’de sağlıklı bir yapılaşma için 20 milyon binanın yıkılması gerektiğine işaret etti. Tellioğlu, bu konuda hükümetin radikal bir karar aldığını ve kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiğini anımsatarak, "Bu sağlıksız yapıları yapanların da aynı dönüşümden geçmesi gerekiyor. Sağlıksız yapıları inşa edenler ile tekrar bir kentsel dönüşüm projesini uygulamak anlamsız olur. Aynı kadrolarla yapıları yapmak sıkıntı getirebilecektir" diye konuştu. Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) sosyal konut yapmasına karşı olmadıklarını ifade eden Tellioğlu, sosyal konut projesi adı altında lüks konut inşa etmenin sektöre zarar verdiğini dile getirdi. Tellioğlu, müteahhitlerin ilk olarak 1970’de Müteahhit Odası kurulması taleplerini dile getirdiğini hatırlatarak, ancak bu girişimden çeşitli nedenlerle sonuç alınamadığına dikkati çekti. Sektörde yaşanan bir çok sorunun temel kaynağını bir müteahhit odası bulunmamasına bağlayan Tellioğlu, şunları kaydetti: "Değerli Başbakanımıza seslenmek istiyorum; Bu sektörün sorunlarının en önemli sebebi müteahhit meslek tanımının ve odamızın olmamasıdır. Bu şekilde kentsel dönüşümün altından kalkmamız mümkün değil. İlk adımı hükümetin atması lazım. Sektörü statükoların elinden kurtarsın. Sektörün ehil ellere emanet edilmesi gerekiyor."

   

  Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen İMKON Birinci Olağan Genel Kurulu toplantısında, yeni yönetim kurulu üyeleri de seçildi. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor; Tahir Tellioğlu, Barış Aydın, M. Rıdvan Köksüzer, Necip Nasır, Alaattin Çakır, Osman Köprülü, Cafer Acar, Nazmi Şahin, Abbas Demirbaş, Ömer Baki Yazıcı, Fehmi Güney, Bülent Saygılı, Engin Mandıralı, Sedat Gürsesli, Nuh Yüksel Güngör, Mustafa Yavuz, Ali Aydın, Serar Zabun, Selim Durum, Tahsin Uskurt, İsmail Kahraman, Mustafa Alkan, Ejder Karayılanoğlu, Seyfullah Demir, Sinan Bezirlioğlu, Hasan Ali Gümüş ve Adil Eroğlu. Genel Kurul sonucunda seçilen Denetim Kurulu’nda ise; Arif Küçük, Ayhan Sulak, Ömer Kantar yer alıyor.

  aids virus picture hiv treatment guidelines hiv symptoms in men
  my wife cheated on me now what nookandlearn.com reasons wives cheat on their husbands
  my husband cheated with a man dating a married man wife who cheated
  will my husband cheat link when women cheat
  signs of infidelity married looking to cheat how married men cheat
  prescription drugs discount card blog.planningpme.es online coupons for walgreens
  online pharmacy coupons puppyslife.com drug discount coupon
  free prescription discount cards sharethispage.co.uk free discount prescription card
  medication discount coupons robertwesterlund.net photo code walgreens
  free prescription drug discount card free viagra coupons viagra coupon free
  free prescription drug card site rx discounts
  imitrex pill thepoliticalsword.com amoxil 500mg
  coupons cialis click free prescription discount card
  prescription drugs coupons free prescription discount card discount prescription coupons
  viagra discount coupon viagra coupon discount card for prescription drugs
  2016 viagra coupon read coupons viagra
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  generic cialis discount lipseysguns.com buy generic cialis
  discount cialis prescription read free coupon for cialis
  prescriptions coupons click free prescription cards discount
  prescriptions coupons click free prescription cards discount
  free printable cialis coupons link discount coupons for prescriptions
  prescription discount coupons site cialis coupon
  online cialis coupons 2015 cialis coupon coupons prescriptions
  new prescription coupon is-aber.net discount card prescription
  augmentin pret site augmentin gyerekeknek
  viagra viagra viagra
  aldactone 100 mg tablete aldactone 100 mg tablete aldactone 100 mg tablete
  buscopan dosierung charamin.jp buscopan preis
  yasminelle hinta blog.keylink.rs yasmine
  quetiapine fk quetiapine 25 quetiapine
  atarax precio ataraxia ataraxia
  seroquel 300 mg click seroquel sevrage
  aravalle click aravaca codigo postal
  kamagra shop davidspot.com kamagra