HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • Argeset Genel Müdürü ÜNAY ÇINAR Argeset, 8.9 mm kalınlığında sıvaüstü kabin butonyerlerini ilk kez INELEX’te görücüye çıkardı
 • Antalya’da, kamu otoriteleri, sektörü değerlendirdi
 • Türkiye Enerji Vakfı Başkanı Hasan KÖKTAŞ Dünyada enerji sektörü değişim ve dönüşümden geçiyor
 • WISEROL Genel Müdürü Elektronik Mühendisi Ömer ÜSTÜNER "WISEROL İstanbul Şubesi ile Daha Fazla Müşteriye Ulaşmayı Hedefl iyor"
 • Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Daha Büyük Bir Yuvaya Kavuşuyor
 • Türkiye'nin teknolojik motor üssü EMF Motor, yepyeni bir güçle, yeni yerinde!
 • Önder Asansör, dergimizi ziyaret etti
 • Bakanlığın Malatya toplantısına, yoğun katılım sağlandı
 • 2012, Önder Asansör için tam anlamıyla bir atılım yılı oldu
 • ASGEP’in toplantısında, asansör sektörü markalaşma süreci değerlendirildi
 • ÖNDER ASANSÖR, İFTAR DAVETİ İLE İŞ ORTAKLARINI AĞIRLADI
 • EMF Motor Yonetim Kurulu Başkanı H.Basri Kayakıran Dunyanın en kucuk, en verimli ve en sessiz calışan EMF motorunu, Interlift’te sergiledik
 • AMETAL, 25’inci Yaşını Boğaz’da Kutladı
 • Ankaralı Asansörcüler İftar Programıyla Bir Araya Geldiler
 • ASFED’in Konya Daveti Büyük İlgi Gördü
 • 5. Uluslar Arası Ankara İnşaat Malzemeleri Yapı Yenileme Fuarı
 • 2010 Yılı Büyüme Hızı
 • Özbek Asansör Satış-Pazarlama Sorumlusu Deniz Kaya
 • KÜÇÜK GROUP KABLO İMALAT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı MEVLÜT KÜÇÜK; Türkiye ve Dünya için üretiyoruz
 • KAYSAD, Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç’ı Makamında Ziyaret Etti

 • ALFALİN YAZILIM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Genel Müdürü HÜSEYİN ONUR DABLAN; Müşterilerimiz hayal eder, anlatır, biz ise notlarımızı alır ve yaparız (18 Mayıs 2016)

  Asansör sektörüne yabancı olmayan ve bu alanda işlerini yürütebilmek adına özel hazırladıkları bir yazılımı kullanmaya başlayan firma, bu programı internetten duyurduğu anda büyük bir ilgi ile karşılaşmış ve gerekli çalışmaları başlatarak hazırlanan bu tasarımı geliştirmiş. Bu alanda bilgi aldığımız Alfalin Yazılım Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Hüseyin Onur Dablan; “Asansör sektörüne özel hazırladığımız yazılımda bir ilki gerçekleştirdik. Asansördeki tek ihtiyacın bakım ve arıza olmadığını, bununla beraber montaj, revizyon ve stok işlemlerinin de önemli olduğunu düşündük ve bunları da sistemimize dahil ettik. Alfanet olarak bu anlamda bir ilki başardık diyebilirim. Bizim için; ‘Olmaz, yapılamaz’ diye bir şey yoktur. Müşterilerimiz hayal eder, anlatır. Biz ise notlarımızı alır ve müşterilerimizin isteklerini yaparız. Son 6 aydır ise iyi bildiğimiz asansör sektörüne hazırladığımız özel yazılımın geliştirilmesi ve pazarlamasına ağırlık vermekteyiz” şeklinde konuştu.

   Hüseyin Bey, bize kısaca kendinizden ve fi rmanızdan bahseder misiniz?

   Bilgisayar Mühendisiyim. Üniversiteden mezun olduğumda Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanımızın danışmanlığı ile Alfalin Yazılım San. Tic. Ltd. Şti.’yi Mersin Üniversitesi Teknopark’ta 2012 yılında kurdum. Kurulduğumuz ilk yıllarda perakendecilik sektörü için Ar-Ge çalışmalarına başladık. Ardından devlet desteği aldık ve 2 yıl boyunca bu projeyi yürüttük. Projemiz tamamlandığında resmi kurumlara özel yazılımlar yapmaya başladık. 2014 yılında EBRD‘nin Bölge Danışmanı olduk.

   Firma olarak öne çıkan çalışmalarınız nelerdir?

  Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında yaptığımız çalışmalar, ufkumuzu genişletti ve bize çok fazla deneyim kazandırdı. Türkiye’nin tek yazılım derneği YASAD’a katılım koşullarını sağlayarak, Türkiye yazılım sektörü devlerinin arasına girip en genç üyesi olmayı başardık. Dünya Devi Google’ın partner fi rması olduk. EBRD’nin yazılım alanında danışmanlığını üstlendik. Bu çalışmalarımızın yanında asansör sektörünün içinden geliyor ve sektörü çok iyi biliyoruz.

  Alfalin Yazılım’ın faaliyetleri ve hedefl eri hakkında bilgi verebilir misiniz?

   Bugüne değin yaptığımız sektörel yazılımlar, özel projeler ile Türkiye’de farkımızı ortaya koyduk. Bunu, hem satışlarımız hem de müşterilerin geri dönüşleri açısından açık yüreklilik ile söyleyebiliriz. Çünkü bizim için; “Olmaz, yapılamaz” diye bir şey yoktur. Müşterilerimiz hayal eder, anlatır. Biz ise notlarımızı alır ve müşterilerimizin isteklerini yaparız. Son 6 aydır ise iyi bildiğimiz asansör sektörüne hazırladığımız özel yazılımın geliştirilmesi ve pazarlamasına ağırlık vermekteyiz.

   2016 yılı içerisinde hayata geçirdiğiniz veya geçirmeyi planladığınız projeleriniz nelerdir?

   Asansör sektörüne özel hazırladığımız yazılımda bir ilki gerçekleştirdik. Asansördeki tek ihtiyacın bakım ve arıza olmadığını, bununla beraber montaj, revizyon ve stok işlemlerinin de önemli olduğunu düşündük ve bunları da sistemimize dahil ettik. Alfanet olarak bu anlamda bir ilki başardık diyebilirim.

  Bünyenizde yer alan hizmetlerden ve üretimini sağladığınız ürünlerden bahsederek, ürünlerinizin teknik özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Ürünlerimizde bulut teknoloji kullanıyoruz. Böylece donanım, sunucu, ağ ihtiyaçları gibi maliyetleri ortadan kaldırıyoruz. Otomatik veri yedekleme ile veri kaybını sıfıra indiriyoruz. Bilgisayar veya telefonların bozulması, virüs bulaşması gibi sorunlardan ötürü programımızın zarar görmesini engelleyen güvenlik yazılımları kullanıyoruz. Satış sonrası destek ve sürekli, Ar-Ge çalışmaları bizim için çok önemli.

   Satış ve pazarlama ağınızı anlatarak, bu konudaki hedefl erinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

  Kendi ihtiyacımız için yaptığımız asansör yazılımını, dışarıya pazarlama fi krine ilk etapta çok sıcak bakmadık. Web sitemizde sadece programı tanıtan bir sayfa yaptık. Ama tahmin etmediğimiz derecede ilgi gördü ve geri dönüşler çok olumlu oldu. Web site ziyaretlerini analiz ederek, asansör programı için özel bir tanıtım web sayfası yapmaya karar verdik. Bunun için “www.asansorprogrami.com” alan adını uygun gördük ve çalışmamızı 1 ay kadar süre içinde tamamladık. Daha sonra marka başvurumuzu yaptık. Sitemizi destekleyecek her türlü reklam çalışmasını gerçekleştirdik ve satışlarımız gittikçe arttı. Karşılaştığımız ilgiyi görünce iş yoğunluğumuzun ve gücümüzün yarısını bu alana aktardık. Programımızı son 6 aylık süreçte müşterilerin istekleri doğrultusunda sürekli güncelledik, geliştirdik. Neredeyse gece gündüz bu alanda çalışıyor, Ar-Ge çalışmaları yapıyor ve müşterilerin çoğunu biz arıyorduk. Onlara sorular sorup, fi kir alışverişi yapıyorduk. Programımız şimdiki versiyonu ile bir asansör fi rmasının tüm işleyişlerini kayıt altına alacak, raporlayabilecek işlevde modüllere sahip. Ama şimdi bile çok eksiğimiz olduğunu düşünüyor ve müşterilerden gelen hiçbir öneriyi, fi kri göz ardı etmeksizin Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Ürünümüzün satışı için çözüm ortaklığı, bayilik gibi talepler aldık ancak şimdilik bu konulara pek sıcak bakmıyoruz. Programımızın satışını ise İstanbul ofi simiz üzerinden gerçekleştiriyoruz.

   Firmanızın ihracat faaliyetlerine değinerek, bu konudaki hedefl erinizden (ülke, oran ve ürün bazında) bahsedebilir misiniz?

  Almanya’da bir yazılım fi rması ile görüşmeler yapıyoruz. Asansör programımızın Almanya’ya uygun hale getirilmesi için Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz ve 2018 yılında Almanya’ya satışa başlamayı hedefl iyoruz.

   Firmanızın çalışma prensibini anlatarak, diğer fi rmalardan ayıran özelliklerinin neler olduğunu kısaca özetler misiniz?

  Bizler, işimizin satıştan sonra olduğunu düşünüyoruz. Müşterilerimize ücretsiz destek veriyor, programın işleyişlerine uygun hale gelmesini sağlıyoruz. Teknik Destek ekibimiz güçlü ve hemen çözüm üretebilme kabiliyetine sahip. Çünkü müşterinin kendini güvende hissetmesini, bizimle çalıştığı sürece bir veri kaybı yaşamayacağını hissettirmek istiyoruz. Kendimizi onun yerine koyuyor, bu yüzden hiçbir önerileri, fi kirleri göz ardı etmiyoruz. Bizden ürün satın almayan fi rmaları da arayıp eksiklerimiz varsa öğrenmeye çalışıyoruz.

   Peki sizin alanınızdan baktığımızda asansör sektörünün yaşadığı sorunlar sizce neler? Sektörün genel görünümünü kısaca özetleyebilir misiniz?

  Asansör sektöründe şimdiye kadar yazılım kullanan bir işletmeyle karşılaşmadık. Zaten bütün ihtiyaçları karşılayan bir yazılım da mevcut değildi. Bu yüzden çok düzensiz çalıştıklarını söyleyebilirim. Bakım işlemlerinin ödemeleri yada montaj teklifl eri, Excel Programı ile tutulmaya çalışılıyor. Bu hem veri kaybına hem de zaman kaybına neden oluyor. 

  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  lisinopril and headaches dizziness go lisinopril and headaches dizziness
  free prescription drug discount card free cialis samples coupon prescription drugs coupon
  risperdal effets secondaires warpedfish.co.uk risperdal notice
  risperdal effets secondaires click risperdal notice
  escitaloprama adboesten.nl escitalopram teva 10 mg
  euthyrox wirkstoff igliving.com euthyrox 125
  yasminelle hinta yasmine yasmine
  anafranil ve alkol anafranil ve alkol anafranil 25