HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • DEĞERLENDİRME
 • KLEEMANN ASANSÖR, TÜRKİYE’DE ÇALIŞTIĞI FİRMALARDAN BİR GRUBU YUNANİSTAN’A DAVET EDEREK, FABRİKASINI GEZDİRDİ. GEZİ PROGRAMI, 20-22 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA YUNANİSTAN’IN SELANİK ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 • MORE ASANSÖR SATIŞ DEPARTMANI
 • KOSGEB Genel Destek Programı Üst Limitleri Yüzde 74 Arttırılacak
 • GENEMEK Genel Müdürü Devrim Gecegezer
 • TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU 2014’ün, 2013'e kıyasla daha iyi bir yıl olmasını bekliyoruz
 • Türkiye’ye 10 milyar dolar yabancı yatırım bekleniyor
 • Has Asansor Genel Muduru Huseyin Keşanlı Urunlerimizin yeni dizaynlarını muşterilerimize tanıttık "İNELEX 2012 Asansor Fuarı, yurtici pazarı icin onem arz eden bir fuar.
 • ASFED, TOKİ Başkanı ile yerli malı kullanımını konuştu
 • Köşkerler Çelik Halat Dış Ticaret Müdürü MUSTAFA KÖŞKER "Kaliteli Üretimimiz ile İran’da Pazar Payımızı Arttırmayı Hedefl iyoruz"
 • KAYSERİ’DE GENİŞ KATILIMLI “ASANSÖRCÜLER SEKTÖR TOPLANTISI” DÜZENLENDİ
 • TASİAD Başkanı Levent Akdemir Bizleri temsil eden şeffaf bir fuar organize ediyoruz
 • ASFED’in ilk Genel Başkanı Yusuf Atik oldu
 • ASFED, BAKANLIĞA MİNİ ASANSÖR HEDİYE ETTİ
 • ASTEK, 2014 Yılını Değerlendirdi
 • VİZYON ALMANAK 2014
 • BURSAD ve MMO'dan, Bursalı asansörcülere eğitim semineri
 • Metroplast = Değişim, yaklaşım
 • 2012'de buyume potansiyelin altında olsa da 2013 yılına iyimser bakıyoruz
 • 2013 yılında mevcut kapasitemizi yuzde 25 arttırdık

 • ALMANAK 2015 (29 Nisan 2016)

   1-Akay Asansör, "Asansörlerde Makine Montajı ve A3'e Göre Değerlendirilmesi" konulu İstanbul ve İzmir’de olmak üzere 2 ayrı eğitim semineri düzenledi. Seminerlerin eğitmenliğini Elektrik Mühendisi Serdar Tavaslıoğlu üstlenirken, İstanbul ve İzmir Bölgesi’nden çok sayıda sektör temsilcisi de seminerlere iştirak ettiler.

   2-Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER), Ankara’da faaliyet gösteren sektör temsilcilerini bir araya getirerek sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. ANASDER Başkanı Mesut Yüksel Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; ANASDER Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Başkaraağaç, Mustafa Demirbağ ve Gürhan Cihaner’in yanı sıra çok sayıda sektör temsilcisi katıldılar.

  3-Asansör Teknik Komitesi 15’inci toplantısını 3 Şubat 2015 tarihinde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ASO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantının ilk 30 dakikalık bölümü basına açık olarak yapılırken bu bölümde 2014 yılında Türk asansör sektöründe yaşanan gelişmeler paylaşıldı. Toplantıya ASTEK Üyelerinin yanı sıra oda dernek ve bakanlık temsilcileri de iştirak ett iler.

   4-Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu Üyeleri, 21 Şubat 2015 tarihinde Ankara Sanayi Odası (ASO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği olağan aylık toplantısıyla bir araya geldiler. Toplantıya ASFED üyesi Derneklerin Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar. Toplantıda ASFED’in 2014 yılı masaya yatırılırken, 2015 yılı yol haritası belirlendi.

   5-Asansör fi rmalarına aradıkları tüm kompanentleri değişik markalar ile sunan Özlift, İzmir Halkapınar’da toplamda 640 metrekare alanda, shoowroom ve depoya sahip ilk şubesini görkemli bir törenle faaliyete açtı. Açılış törenine Türkiye’nin değişik bölgelerinde faaliyet gösteren sektör temsilcileri iştirak ederken, katılım yoğun oldu.

   6-Fupa Lift, tek mümessilliğini ve distribütörlüğünü yaptığı, asansör sektörünün en önemli ve başarılı makina üreticisi Alberto Sassi ile olan birlikteliğinin 20’nci yılını kutladı.

  7-Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), bünyesinde yer alan derneklerin Yönetim Kurulu Üyelerini ve Başkanlarını ASFED Genel Merkezi’ne davet ederek bir eğitim semineri düzenledi. 11 Nisan Cumartesi Günü ASFED Eğitim Salonu’nda “Dernek Yöneticiliği ve Dernekler Mevzuatı” konu başlığını altında gerçekleştirilen eğitime katılım yoğun oldu. Seminerin eğitmenliğini Ankara il Dernekler Müdürlüğü’nden Kamer Kılıç ve Haluk Teber üstlenirken, eğitimde; dernekçilik mevzuatı, dernek faaliyetleri nasıl yapılmalı ve derneklerin önemi konuları tartışıldı.

  8-İran’ın Başkenti Tahran’da 25-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Lift ex 4’üncü Uluslararası Asansör, Konveyör ve Bileşenleri Ekipmanları Fuarı’nda, Asansör Vizyon ve Lift Vision Dergileri olarak yerimizi aldık. Fuarın ilk holünde 7A numaralı standımızda hem Türkiye’den fuarı ziyarete gelen sektör temsilcilerimizi ağırladık hem de İran ve çevre ülkelerden gelen ziyaretçilere dergilerimizi ücretsiz dağıtarak, sektör hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladık.

   9-Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) 2 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul’da yeni yönetimini belirledi. ANASDER Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul’da 2 liste oylanırken, Gürhan Cihaner’in başını çektiği liste, Kullanılan oyların çoğunu alarak yeni Yönetim Kurulunu oluşturdu.

  10-Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), Konya Somatçi Restauran’ta yemekli bir davet düzenledi. Konyalı asansörcüleri bir araya getirerek, federasyon çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür mahiyetinde gerçekleştirilen davete, katılım yoğun oldu.

  11-Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi daha büyük bir eğitim yuvasına kavuşuyor. Yıldırım Kaymakamlığı Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aynı bölgede yeni yapılan, daha büyük ve metroya yakın olması sebebi ile ulaşımı daha kolay olan, 24 derslikli 20 Atölye ve laboratuara sahip yeni okula gitmeye hazırlanıyor. Aynı isimle taşınması ve var olan işbirliğini güçlendirerek devam ett irmek için, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Asansör Sanayicileri Derneği ve HKS Has Asansör Kauçuk Plastik Metal San. ve Tic. A.Ş arasında yeni bir protokol imzalandı.

   12-Temelleri 1989 yılına dayanan Hedefsan, elde ett iği tecrübe, deneyim ve bilgiyi, zaman içerisinde yeni yatırımları ile buluşturarak, asansör sektörüne hizmet vermeye devam ediyor. Yıllar içerisinde kalitesinden ödün vermeden üretimine devam eden Hedefsan, 9 Mayıs Cumartesi Günü yeni yerini görkemli bir açılışla tanıtt ı. Açılışa Konya ve Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet gösteren birçok sektör temsilcisi katıldı.

  13-Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), ülke genelinde asansör alanında eğitim veren meslek yüksekokullarını ziyaret ederek, sektöre ilişkin eğitim seminerleri düzenledi. TASİAD Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir ekiple, Karabük ve Gazi Üniversitelerinde eğitim alan Elektromekanik Taşıyıcılar Bölümü öğrencileri ile buluşarak buralarda seminer veren sektör temsilcilerimiz, Türk asansör sektörünü tanıtarak; asansör mevzuatı, standartlar, sektörel veriler ve personel ihtiyaçları konularında paylaşımlarda bulundular.

   14-Kleemann Asansör, uluslararası basın kuruluşlarını İstanbul’da ağırladı. Kleemann’ın davetine; Türkiye’den Asansör Vizyon ve Lift Vision, İtalya’dan Elevatori, İran’dan Donyaye Asansör, Amerika’dan Elevator Word ve Almanya’dan Lift Report Dergileri iştirak ettiler.

  15-Fermator’un Ortadoğu Ofisi İstanbul’da düzenlenen açılışla tanıtıldı. Akasya Kent Kule A Blok Kat 30 No:190’da faaliyete başlayan Ofisin açılışı, 19-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen davetler ile tanıtıldı. Düzenlenen açılışlara, Fermator Group Satış Yöneticisi Eduard Amigo ve Ortadoğu Genel Müdürü Murat Camgöz ev sahipliği yaparken, Türkiye başta olmak üzere Fermator ile çözüm ortaklığı yapan ve bayiliğini üstlenen birçok ülkeden çok sayıda davetli de iştirak ett iler.

  16-Kleemann Asansör, Türkiye’de işbirliği yaptığı firmaları Yunanistan’da ağırlayarak, Kilkis’deki fabrikasını ve üretim tesislerini tanıtt ı. Gezide hem üretim tesisleri incelendi hem de Selanik’te özel bir tur düzenlenerek keyif dolu anlar yaşanmasına olanak sağlandı. Tura, Türkiye’den; ATS Asansör’den Hüseyin Azizoğlu, Tepe Asansör’den Serdar Tepe ile Aytaç Yıldırım, Uygar Asansör’den Kemal Aksöz ile Bülent Aksöz, Nüans Asansör’den Ümit Yıldırım, Arda Asansör’den Ufuk Karaot, Kleemann Asansör Türkiye’den Onur Yavaş, ElevatorWord Dergisin’nden Bülent Yılmaz, Asansör Vizyon ve Lift Vision Dergilerini temsilen de Özhan Şerefl i ile Cem Öztürk katılırken, turda; Kleemann Asansör Genel Müdür Danışmanı Kostas Kostantinidis ile Pazarlama Departmanından Christa Deligionnidou davetlileri gezi boyunca yalnız bırakmadılar.

   17-Merih Asansör çözüm ortağı Elit Asansör ile birlikte Şanlı Urfa’da bir eğitim toplantısı düzenledi. Toplantıya Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren sektör temsilcileri iştirak ederken, toplantıda; İşsağlığı ve güvenliği başta olmak üzere yenilenen yönetmelikler ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

   18-METS Asansör, kuruluşunun birinci yılında üretime geçtiği fabrikasının da açılışını gerçekleştirdi. Açılış davetine sektörde faaliyet gösteren fi rma temsilcileri katılırken, METS Asansör’ün iş ortakları da davette kendilerini yalnız bırakmadı. 1200 metrekare kapalı alana sahip yeni üretim tesisinde METS Asansör; asansör kabini, karkas, karşı ağırlık karkası, çeşitli marka otomatik kapıların kasa panel imalatı, körkasa, asansör kuyu ve makine dairesi ekipmanları üretimi sağlıyor.

  19-Ramazan ayı boyunca sektörde faaliyet gösteren firmalar ve dernekler meslektaşlarını düzenledikleri ift ar programları ile ağırladılar. Ramazan Ayının bereketinin paylaşıldığı ift ar davetlerinde asansör sektör temsilcileri hem birlikte ift ar açmanın mutluluğunu yaşarken hem de bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar.

   20-Dünya genelinde düzenlenen pek çok asansör fuarında olduğu gibi Rusya’nın Başkenti Moskova’da 9-11 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen “Russian Elevator Week”te de yerimizi aldık ve misafirlerimizi ağırladık. Tek holde, 165 firmanın katılımı ile gerçekleştirilen Rusya Asansör Fuarı’na bu yıl Türkiye’den; Ahmet Asansör, Has Asansör, Genemek, Yener Asansör, Metroplast, Tempo Rulman, Merih Asansör, Centa Dış Ticaret, Mik-el Elektronik, Arkel, GMV Türkiye, Şahlift , MamLift , Prosis, Elevator World Turkey, Asansör Vizyon ve Lift Vision Dergileri katıldılar.

   21-“Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” 29396 Sayılı Resmi Gazete’de 24 Haziran 2015 Çarşamba Günü yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uzun süren bir çalışmanın sonucu ve sektörün tüm paydaşları ile görüşülerek hazırlandı. Yeni Yönetmelikte asansörlerde güvenlik unsurları arttırılırken, asansörler ile ilgili tarafl ara verilen sorumluluklar arttırıldı. Yönetmelikte öne çıkan diğer konular ise garanti süresinin arttırılması ve tescil öncesi muayene zorunluluğu oldu.

  22-T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü’nce, “Asansör Mevzuatındaki Yeni Uygulamalar” konu başlıklı bir eğitim toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AKASDER (Akdeniz Asansör Sanayicileri Derneği) destek olurken, Isparta, Burdur ve Antalya bölgelerinde faaliyet gösteren sektör paydaşları iştirak ettiler.

  23-Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD), 9 Eylül Çarşamba Günü Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde “Asansör işletme, bakım ve periyodik kontrol yönetmeliği ve uygulamaları” konulu bir eğitim semineri düzenledi. Seminere; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Asansör ve Teleferik Şubesi Müdür Yardımcısı İlyas Menderes Büyüklü, Türk Standartları Enstitüsü Muayene Gözetim Başkanlığından Oktay Akman, Makina Mühendisleri Odası İzmir Şube Asansör Kontrol Merkezinden Berkay Eriş’in yanı sıra çok sayıda sektör paydaşı ve temsilcisi iştirak ett iler.

  24-MMO İstanbul Şubesi Asansör Kontrol Merkezi, 9 Ekim 2015 Cuma Günü “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” konulu bir panel düzenledi. 24 Haziran 2015 tarihli ve 29396 sayılı Resmi Gazete‘de yayınlanarak yürürlüğe giren “Asansör İşletme, Bakım Ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği”, MMO İstanbul Şubesi Asansör Kontrol Merkezi tarafından bir panel ile anlatıldı. Ülkemizde yapılan asansör periyodik kontrollerinde yeni yönetmeliğin getirdiği değişiklikleri anlatmak, bu konu hakkında ilgili idareleri ve yetkili servisleri bilgilendirmek, yeni yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden sonra piyasada ve kontrollerde sorunların yaşanmasını engelleyebilmek ve yapılacak kontrollerin sağlıklı yürütülmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Panelde; yönetmeliğin hukuksal boyutları, belediyelerin görevleri, üreticilerin, yetkili servislerin ve akredite kuruluşların rolü ele alındı.

   25-Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD), bünyesinde kurulan Eğitim Komitesi, “Meslek Lisesi Öğrencilerine Yönelik Ücretsiz Kitap Projesi” çalışmalarına başladı. Proje kapsamında başlanan ve basımı tamamlanan kitaplar, 12 Ekim 2015 tarihi itibari ile dağıtıma başlandı. Proje Türkiye genelinde belirlenen okullarda gerçekleştirilecek.

  26-Dünyanın en büyük ve prestijli fuarları arasında yer alan Interlift, bu yıl 540 katılımcısı ve 42 bin 500 metrekare stand rezervasyonu ile yeni bir rekora imza attı. Interlift 2015 Uluslararası Asansör Fuarı, yaklaşık 100 ülkeden 20 bin 440 ziyaretçiyi ağırlarken, Türk fi rmalarının bu yıl toplamda 41 katılımcısı ile ilk 4’e girmesi de dikkat çekti. Interlift 2015, 13-16 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Augsburg Kenti’nde düzenlendi. Bu yıl yeni rekorlar ile kapılarını açan Interlift’e dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda sektör temsilcisi de yoğun ilgi gösterdi. Ziyaretçi sayısı açısından bir önceki yıla nazaran yüzde 10 büyüme kaydeden Interlift’e toplamda 540 fi rma katılımcı olarak iştirak ettiler. Fuar, yüzde 60 yabancı ziyaretçi oranıyla da başka bir başarıya daha imza attı.

  27-Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa Yıldırım’a bağlı Karapınar Mahallesi’ndeki yeni binasına taşındı. Asansör sektörüne daha iyi hizmet verecek olan okul, 20 Ekim 2015 tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebalı, Has Asansör A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sebahatt in Şekerci, Bursa Asansörcüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, sektör çalışanları, öğrenciler ve velilerinin katıldığı bir törenle açıldı.

   28-Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD), 20 Ekim 2015 Salı Günü Genel Kurula gitt i. Gerçekleştirilen Genel Kurul’da eski Başkan Gültekin Baki yeniden Başkanlığa seçildi. Eski Başkan Gültekin Baki yapılan Genel Kurul’da yeniden Başkanlığa seçilerek güven tazelerken, Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Yönetim Kurulu Asil; Başkan Yardımcısı Hilmi Kaşlıoğlu, Sayman Rıfat Özgür, Sekreter Salim Uçak, Üye Kamil Altuntaş, Yönetim Kurulu Yedek; Ersel İşcan, Muhammet Kurtuluş, Yener Çakmak, Buğra Ak, Bahtiyar Karakoç.

   29-Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER), TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi ile birlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğini alarak “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği’ndeki değişiklikler ve uygulamaları” konulu bir seminer düzenlendi. Seminer 27 Ekim 2015 Salı Günü TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilirken, seminere çok sayıda sektör paydaşı iştirak etti.

   30-Asansör sektörünün tanınmış simalarından Abdurrahman Aksöz, yeni işletmesi olan Boss Asansör’ün açılışını gerçekleştirdi. Fetih Mahallesi Ünaydın Sokak 13/A Ataşehir Adresinde faaliyetlerine başlayan Boss Asansör’ün açılışına katılım yoğun oldu.

  31-Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) Eğitim Komitesi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak TASİAD Eğitim Komitesi, 11 Kasım Çarşamba Günü; “Personel Özlük Dosyalarında Olması Gerekli Evraklar, Stajyer İstihdamında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve İş Kazaları, İşveren Mali Sorumluluk ve All Risk Poliçeleri” konularında bir eğitim semineri düzenledi.

  32-Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kayseri İl Müdürlüğü, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği’nin (KA YSAD) katkılarıyla, Kayseri Ticaret Odası M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda 12 Kasım 2015 Perşembe Günü “Asansörcüler Sektör Toplantısı” düzenlendi. 

  viagra discount coupon drug discount coupons discount card for prescription drugs
  coupons for viagra read prescription drug coupons
  abortion pill abortion pill abortion pill
  free printable cialis coupons canada drug pharmacy coupon discount coupons for prescriptions
  viagra viagra viagra
  arcoxia 90 cena arcoxia tablete forum arcoxia 120 mg
  periactin kissa click periactine
  inderal la inderal engorda inderal comprar
  free discount prescription cards drug coupon card cialis online coupon
  diflucan how long to work neryx.com diflucan
  low dose naltrexone withdrawal naltrexone alcoholism medication what is ldn