HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • YETERLİFT’TEN EĞİTİM SEMİNERİ DİZİSİ
 • Onder Asansor Baharı Rafting Şenliği İle Karşıladı
 • Uzar Paslanmaz İthalat ve İhracat Sorumlusu Mehmet Karakaş Almanya’da hedefl ediğimiz müşterilere ulaştık
 • Zor bir yıl olacak 2013’e hazır olmak durumundayız
 • Ekonomideki reform süreci hızlanarak devam etmeli
 • 2013 yılında bayi sayımızı arttırmak istiyoruz
 • Ankara Ticaret Odası ATO Başkanı Salih BEZCİ 2015 yılı ekonomik beklentilerimizde iyimser olmamız için çok fazla nedenimiz var
 • IEE EXPO 2014, Bombay Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı
 • ANASDER Başkanı Mesut Yüksel dergimizi ziyaret etti
 • INTERLIFT 2015 - Standımız, Interlift’te en yoğun fuar dönemini yaşadı
 • EMO Ankara Şubesi,
 • Ulusal basından, ASGEP toplantısına yoğun ilgi
 • A.C.K. Genel Müdürü Arif Arslan Amacımız, yerli üretimi arttırarak, ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak
 • Anasder Ato’da Periyodik Kontrol Uygulaması Konusunda
 • Asansör sektörünün gelişimi ve eğitim
 • ASTEK, 2014 Yılını Değerlendirdi
 • KÖŞKERLER ÇELIK HALAT Dış Ticaret Müdürü MUSTAFA KÖŞKER; Interlift Fuarı ihracatta ülke sayımızı arttırdı
 • Güven Çelik Halat Ltd. Şti. Asansör Grubu Temsilcisi Ercan Yarıcı Satın Almış Olduğunuz Çelik Halatların Kalite Sertifikasını Mutlaka İsteyiniz
 • EMO Ankara Şubesi Başkanı Ramazan Pektaş Asansör denetimleri özelleştirilmemeli
 • TASİAD, MALTEPE CEVAHİR OTEL’DE İFTAR PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ

 • Argeset Elektronik Genel Müdürü Ünay ÇINAR "Argeset Buton Panelleri Beğeni ile Takip Ediliyor" (15 Mayıs 2015)

   Argeset Elektronik, henüz 5 yıldır sektörde faaliyet göstermesine karşın sektörde 20 yılı aşkın deneyime sahip kadrosuyla buton panelleri üretimi konusunda beğeni ile takip ediliyor. Argeset Elektronik Genel Müdürü Ünay Çınar, bu ilginin hakkını verebilmek için ürün geliştirme, müşteri önerileri ve memnuniyeti ile satış sonrası hizmetlere büyük önem verdiklerini kaydederek sorularımızı yanıtladı.

   Ünay Bey, bünyenizde bulunan ve üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerden bahseder misiniz?

   Argeset buton panelleri üretimi yapıyor. Dokun- matik paneller ve swiçli paneller olarak iki ayrı ürün gamı olarak değerlendirebiliriz. Dokunmatik paneller konusunda tercih konusu olan fi rmamız, bu konuda sağlamlık ve estetik açıdan kendisini kanıtlamış ürünleri ile büyümeye devam ediyor. Dokunmatik ürünler sektörün geleceğidir. Her ne kadar engelli kullanımı ile ilgili bazı sıkıntılar yaşansa da bu sorunlar yakın bir gelecekte tamamen aşılacaktır. Swiçli buton panelleri alanında da çok iddialıyız . Bu alanda ana eksenimiz dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler ortaya çıkarmaktır. Buton üretiminde estetik önemli bir parametreyse de ürünün sağlamlığı çok daha önemlidir. Şu dönemde Swiçli buton panellerinde sıva üstü modellere yönelik bir talep patlaması yaşanıyor. Sıva üstü modeller de ise montaj kolaylığı, estetik ve maliyet özellikleri, müşteri taleplerinin başında geliyor. Hal böyle olunca, bizlere düşen de müşterilerimizin taleplerine kulak vermek oluyor.

  Üretim bandınız ve kapasiteniz ne kadar? Üretimini yaptığınız ürünlerin satış ve dağıtım ağını kısaca anlatabilir misiniz? Bu konudaki hedefl eriniz nelerdir?

  Üretim bandımız ve kapasitemiz her ay büyüyor. Şu kadardır diye bir rakam veremem. Ancak şunu söyleyebilirim, üretim kapasite artışımız ay be ay yükseliyor. Taleplere yetişmekte zorlandığımız için bir sonraki ay için tekrar kapasite artışı planlaması yapmak durumunda kalıyoruz. Şimdiye kadar bayiler vasıtası ile ve merkezimizden satış yapmakta iken bu yıl pazarlama ekibi ve yerinde satış ağını kuruyoruz. Ayrıca internet sitemiz vasıtası ile sipariş alımı konusunda çalıştığımızı söyleyebilirim.

  Ürünlerinizin teknik özellikleri ve bu vesileyle müşterilerinize sunduğunuz avantajlar nelerdir?

  Ürünlerimizin asli özelliği sağlamlık ve dayanıklılıktır. Standart özelliklere sahip ve müşteriye çok geniş seçimler sunmayan sabit ölçülere sahip ürünlerimiz olduğu gibi, tamamen müşteri talepleri doğrultusunda ölçümleyip ürettiğimiz ürünlerde var. Her iki grubunda müşterilere sağladığı avantajlar var. Bir ürünün değişmez ölçüde olması veya diğer üründe bütün ölçülerinin değişebilir olması da ayrı bir avantajımız. Dikkate değer olması gereken diğer bir husus ise montaj kolaylığıdır. Gerek ilk montaj gerekse parça değişimi işleminde kolaylık, işçilik ve ürün dayanımının devamı konusunda büyük fayda sağlıyor. Görsel estetik, ürünlerimizde önem verdiğimiz özelliklerden bir tanesi. Son kullanıcı üretimde ki diğer teknik detayları göremez, gördüğü ürün ise estetik olmak zorundadır ki tercih edilebilsin.

   İhracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Kaç ülkeye ve ne kadar ihracat yapıyorsunuz? Bu konudaki hedefl erinizi öğrenebilir miyiz?

   İhracat gerek ülkemiz için gerekse özelde şirketimiz için çok önemli bir konu. İç pazarın sınırları da, kapasitesi de belli ancak dışarıda koca bir dünya pazarı var. Ürünlerimiz; Türki Cumhuriyetler, İran, Azerbaycan ve Ortadoğu Ülkelerine ve az miktarda da olsa Balkan Ülkelerine satılıyor. Genç bir fi rma olarak bu pazarlar da hak ettiğimiz yeri alabildiğimizi söyleyemem. Çalışmalarımız, araştırmalarımız ve görüşmelerimiz sonucunda umuyoruz ki kısa zamanda meyvelerini vermeye başlayacaktır. Bu konuda hedefi miz tüm diğer üretici rakiplerimizin olduğu gibi ihracat ağırlıklı bir fi rma haline gelmektir.

  2015 yılı için yeni yatırımlarınız ve projeleriniz nelerdir? Firma olarak önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiniz projelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

   Geçtiğimiz dönemde odaklandığımız konu swiçli paneller ve sıvaüstü paneller olmuştu. Bu konularda çok güzel ve aynı zamanda inovatif ürünler ortaya çıkardık. Önümüzdeki dönemde ise dokunmatik paneller üzerinde yoğunlaşmayı ve bu alanda yapılabilecek yenilikleri veya bize ulaşan müşteri talep ve önerilerini hayata geçirmeyi planlamaktayız. Dokunmatik paneller hayatımızın her alanında olduğu gibi asansör butonları alanında da geleceğin vazgeçilmezleri olacak.

  Sektörümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi kurumsal yapı eksikliği ve markalaşma süreci. Siz, kurumsallaşma ve markalaşma sürecini nasıl yönetiyor, bu konuda hangi adımları atıyorsunuz?

  Kurumsallık, sadece bu gün veya bu yıl değil, gelecekte yatırım yapmak isteyen veya uzun yıllar boyu ayakta kalmak isteyen fi rmalar için olmazsa olmaz bir konu. Sektörümüzün bu konuda ki sıkıntısının sebebi, fi rmalarımızın uzantısı, ister limited ister anonim şirket olsun, çıplak gerçeklikte kahir çoğunluğun şahıs fi rması olmasıdır. Daha açıkçası patron merkezli olmasıdır. Biz şirket sahipleri, nitelikli ve işinde uzman kişilerle çalışmayı, onların önerilerini ve eleştirilerini dinlemeyi ve onlara gerekli yetkilendirmeleri vermeyi, şirketlerimizin kalıcılığı için atılacak adımlar olarak görmeliyiz. Tabii ki uzman kişilerle çalışmanın maliyeti, niteliksiz kişilerle çalışmaya göre daha yüksek. Ancak üretilecek olan katma değer, bu maliyeti fazlası ile karşılayacaktır. Tüm bu önerileri kendi şirketinizde hakkı ile uygulayabiliyor musunuz? Sorusuna verilecek yanıtım olumlu değildir. Yine de doğru olanın ne olduğunun bilinciyle kurumsal bir fi rma yapısı oluşturmaya çalışıyoruz.

   Kurumsallaşma beraberinde markalaşmayı getirecektir. Tersinin doğru olduğu kanısında değilim. Markalaşma için kurumsallığın yanında ürün kalitesi, reklam, tanıtım ve pazarlama öğelerinin de iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Markalaştık diyebilir miyiz? Markalaşma yolundayız dersek daha doğru olur.

   Son dönemde sıkça dile getirilen İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda fi rmanızın attığı adımları bizimle paylaşabilir misiniz?

  Personelimizi öncelikle kendi güvenlikleri konusunda eğitime tabi tutmaktayız. Bizim için çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği hiçbir ticari faydaya değişilmez. Bu sadece iyi niyetle sağlanabilecek bir durum değildir. Gerek şirket sahiplerinin gerekse çalışanları bu konuda eğitimli ve bilinçli olması şarttır.

   Avrupa veya dünya geneli ile kıyaslamak gerekirse, ülkemizde asansör sektörünün genel görünümü sizce nasıl?

  Türkiye asansör sektörü ile gurur duyuyorum dersem zannediyorum özet bir cevap vermiş olurum. Bir türlü aşılamayan yapısal sorunları bir kenara koyarsak, sektörün dinamizmi ve yeniliklere açıklığı göz kamaştırıcı. Son yirmi yıllık süreci şöyle bir hatırlarsak ne demek istediğim daha kolay anlaşılacaktır. Dışarıdan ithal eder konumdan, dışarıya ihraç eder konuma geldik. Dünya asansör sektörünün önemli üretim üslerinden biri haline getirdik ülkemizi. Bu gurur bize yeter.

  Ulaşılan başarıları yeterli de bulmuyorum. Hak ettiğimiz liderliğe ulaşmak için; Daha çok çalışacağız. Daha çok üreteceğiz. Daha iyisini ortaya çıkaracağız.

   Sektörümüzde yaşana sorunlar sizce neler ve bu sorunlara çözüm önerileriniz nelerdir?

   Her halde bu soruya beş yıl önce verilen cevapla, bundan beş yıl sonra verilecek cevap da aynı olacaktır. O yüzden şimdi vereceğim cevap da aynıdır.

  Çok ağır çalışma koşulları olan ve tehlikeli bir sektörde bulunmamıza ve çok çalışmamıza rağmen, acımasız rekabet koşulları yüzünden hak edilen katma değer bir türlü elde edilemiyor. Üstelik üreticiler olarak buna müdahale şansımız da yok denecek kadar az. Bakım, montaj ve revizyon fi yatlarının yerlerde süründüğü bir ortamda şirketler büyüyemez. Gerekli adımları atıp kurumsallaşamaz veya markalaşamaz. Bu ortamda şirket sahipleri ve çalışanları emeklerinin karşılığını alamaz. Şirketler bölünerek çoğalıyorlar ve küçülüyorlar. Halbuki birleşerek büyümeleri gerekmekte. Tüm bu koşullara rağmen olağanüstü gayretlerle büyüyen ve kurumsallaşan fi rmalar yok mu? Elbette var. Ancak normal koşullarda aynı gayret ile belki on kat büyüyebilecekken maalesef iki kat büyüyebiliyorlar.

  Eklemek istedikleriniz…

  2015 İstanbul Uluslararası Asansör Fuarı’nın tüm katılımcılarını ve misafi rlerimizi selamlıyorum. Ülkemiz ve sektörümüz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

  aids virus picture hiv treatment guidelines hiv symptoms in men
  cheat on my boyfriend open will my boyfriend cheat
  cheat on my boyfriend open will my boyfriend cheat
  my boyfriend cheated site i cheated on my boyfriend what do i do
  why my husband cheated on me why would my husband cheat why would my husband cheat
  my girlfriend cheated on me what do i do maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com has my girlfriend cheated on me
  my husband almost cheated on me online affair women who cheat on relationships
  women cheat I cheated on my boyfriend why do husband cheat
  free sodomy sex stories site put in plastic panties stories adult
  signs of infidelity married looking to cheat how married men cheat
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  amoxicillin celecoxib cephalexin 500mg
  coupons for prescriptions transfer prescription coupon free prescription cards
  viagra discount coupon floridafriendlyplants.com discount card for prescription drugs
  new prescription coupon pfizer viagra coupon internet drug coupons
  viagra coupon card softballspa.com viagra.com coupon
  coupons for viagra modelosguayaquil.com prescription drug coupons
  abortion pill abortion pill abortion pill
  prescription drugs coupon discount card prescription cialis.com coupon
  cialis coupons online cialis coupons and discounts free printable cialis coupons
  free prescription drug discount card prostudiousa.com prescription drugs coupon
  naproxene link naproxen kruidvat
  arcoxia 90 cena open arcoxia 120 mg
  cialis femchoice.org cialis coupon
  cetirizine sans ordonnance cetirizine generique cetirizine sans ordonnance
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  free discount prescription cards drug coupon card cialis online coupon
  free cialis coupon 2016 go discount prescription drug card