HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • INTERLIFT 2015- Kleemann uluslararası basın kuruluşlarını ağırladı
 • Standımız Yoğun İlgi Gördü.
 • Optima Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Çepni Farklı tasarımlar ve geliştirdiğimiz teknolojiler ile müşterilerimize kaliteyi sunmak istiyoruz
 • Mik-El Elektronik Satış Müdürü Emrah Terzan Enerji tuketimi konusunda uzerimize duşen gorevleri yerine getirmek için çalışıyoruz
 • ÖNDER ASANSÖR, İFTAR DAVETİ İLE İŞ ORTAKLARINI AĞIRLADI
 • Küçük Group Yön. Kur. Başkanı MEVLÜT KÜÇÜK Yatırımlarımızı ve ürün kalitemizi her geçen gün arttırıyoruz
 • Bulut Makine Dış Ticaret Uzmanı Ahmet İNAN Tedarik Zinciri Sorumlusu Mustafa BULUT "Her türlü ihtiyaca cevap verebilmemiz, Avrupa pazarında bizleri tercih edilir kılıyor"
 • Özel Sektörün Yurtdışı Borcu Azaldı
 • MİK-EL ELEKTRONİK SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ EMRAH TERZAN Hindistan’da, iş ortaklarımızla olan ilişkilerimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz
 • Has Asansör’den
 • ASFED YÖNETİM KURULU ÜYELERİ; YENİ YÖNETMELİK SEKTÖRÜN GELİŞİMİ İÇİN BİR ŞANS
 • Genemek Genel Muduru Devrim Gecegezer AVOX modelimizi artık dunya tanıyor
 • Wossman Hydraulıc Yön. Krl. Bşk. Osman Terim Yerli Ürünlerin, Eşdeğeri Olan İthal Ürünlerden Daha İyi İmal Edildiği Halde, Paramızın Ülkemde Kalması Daha Hayırlı Değil Midir?
 • KAYSERİ’DE GENİŞ KATILIMLI “ASANSÖRCÜLER SEKTÖR TOPLANTISI” DÜZENLENDİ
 • "Sanayide Çarkların Dönmesi Zorlaşacak"
 • Yeni modelimiz “MAXİ” işlevsellik ve dayanıklılık acısından rakiplerine gore daha üstün
 • AYBEY ELEKTRONİK SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ ÖRSAN ÖRS Fuarda en çok ilgiliyi, asansör kontrol kartlarımız ve EVOS Serisi Kat Kasetlerimiz gördü
 • Özoğlu- Özbay Grup İnşaat Genel Müdürü Veli Özoğlu
 • İşsiz Sayısı 3 Milyona Çıktı
 • Avrupa Turk Kultur Dernekleri Birliği Augsburg Şubesi’ni ziyaret ettik

 • ELCO Genel Müdürü Gürhan Cihaner Ulkemizin, sektorumuzun ve firmamızın gelişmesine katkı sağlamak, yurticinde olduğu gibi yurtdışı firmalarınca da tercih edilen bir marka olma hedefimize ulaştık (10 Temmuz 2013)

  Sayın Gurhan Bey, bize biraz kendinizden ve fi rmanızdan bahseder misiniz? Firmamız 1994 yılında kuruldu. ELCO’nun kurulduğu yıllar, az sayıda ureticinin olduğu, rekabetin şimdiki gibi fi yat uzerinden değil de daha cok mal ve hizmet kalitesi yonunden yapıldığıyıllardı. O donem Turkiye’de, paslanmaz celik asansor buton uretimi ya cok az ya da yok idi. Asansorcu dostlarımızla yaptığımız sohbetlerden birinde, Avrupa’da yapılan işlerin kalitesi ve estetik yonu uzerine konuştuk. Bu sohbetlerden, Turk asansor sektorunde paslanmaz celik asansor buton uretimi konusunda eksiklik olduğunu ve bu durumun bize bir fırsat doğuracağınıcıkardık. Bunun uzerine asansor kontrol panelleri ve gostergeleri yapmak uzere harekete gectik.  

  Başladığınız gunden itibaren hedefl eriniz nelerdi ve şu anda bu hedefl erin neresindesiniz? ELCO olarak biz, asansor butonunun kaliteli ve estetik olarak uretilmesi adına ilgili her konu uzerine derinlemesine calışarak, fi rma değerlerimize sadık kalarak ticari hayatımızıonure edecek bir uretim gercekleştirmek istedik. Bu değerlerin başında; ticari ahlak, mal ve hizmetlerimizi kullananların doğru bilgilendirilmesi bulunuyor. Kaliteli, estetik urunler ureterek iyi bir hizmet sunmayıhedefl edik. Ulkemizin, sektorumuzun ve fi rmamızın gelişmesine katkıverecek, yurtdışıfi rmalarca da tercih edilebilir bir anlayışla yolumuza devam ettik. Bu hedefl erin tamamına eriştiğimizi duşunuyorum. Hedefl erimizin yanısıra, gunumuz piyasa koşulları, gelişen teknoloji ve bilgiler doğrultusunda, surekli gelişerek fi rmamızıgeleceğe sağlam adımlarla taşımak istiyoruz.  

  2012 yılıfi rmanız acısından nasıl gecti ve 2013 yılıhedefl eriniz nelerdir?  

  Sektorde, 2010 yılından başlamak uzere 2012 yılına dayanan zorlu bir surec yaşandıdiyebiliriz. Ulkemizin ve dunyanın icinde bulunduğu ekonomik koşullar, fi rmalarıyeniden yapılanmalarıkonusunda mecburi bir surece soktu. Verimlilik, stok maliyetleri, sabit giderler, işcilikler gibi bir cok kalemi yeniden değerlendirmek ve daha sıkıpolitikalar uygulamak zorunda kaldık. Sanırım, oncelikle sektorumuz ve tum sanayi kesimi icin de bu boyle oldu. 2013 yılında ELCO olarak, ilkelerimizin ve kalite kriterlerimizin musaade ettiği olcude rekabetci yontemler uygulayacağız. 2013 yılında, uzmanlık iddiasında bulunduğumuz asansor kat ve kabin kontrol panelleri ile gostergelerini daha da geliştirmeye, kullanıcılarımızın şantiye ortamlarında kolay monte edebilecekleri, işlevsel ve estetik urunler cıkarmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz. Cok iyi kullanamadığımız Avrupa pazarındaki sıkışıklığıbir fırsata donuşturme ve buralarda etkili satışlar yapmayıamaclıyoruz. Bu arada elde ettiğimiz faydalarıdaha ağırlıklıolarak yurticine sunmayı, muşteri ziyaretlerimizi arttırmayıduşunuyoruz. Urunlerimizin, tesislerde yer alan cevre urunlerle (pano, alarm sistemleri, haberleşme vb.) kolay irtibatlanmasınısağlayacak teknolojileri kullanmayı, mumkun olursa da bunlarıuretmeyi hedefl emekteyiz. Uretim alanımızıve makine parkımızıbu hedefl erimize uygun bir hale daha once getirmiştik. Dolayısıile 2013 yılıbizim icin “heyacanlıve yoğun” gececek diyebilirim.  

  Mevcut uretim kapasiteniz ve urunleriniz nelerdir? Ar-Ge faaliyetleriniz ve yatırımlarınızdan kısaca bahseder misiniz?  

  400 kayıtlımuşteri, 50 tedarikci, 10 bin kalem malzeme, 14 buton ceşidi, 20 gosterge ceşidi ve bunların kombinasyonundan oluşan 500 civarında kayıtlıurunu planlıyor ve yonetiyoruz. Yıllık yurt icine bin set civarında bir o kadar da yurtdışına buton hazırlayabiliyoruz. Firmamız icerisinde birkac fi rmaya ait ozel uretim de yapmaktayız. AR-GE faaliyetlerimizin araştırma kısmı, hız kesmeden devam ediyor. Araştırma, bu piyasa koşullarında uretim yapan fi rmalar icin yaşamsal bir hal alırken, geliştirme kısmını, ”En beğenilen urunumuzu standart yapmak” şeklinde sloganlaştırdık ve bu şekilde yolumuza devam ediyoruz.  

  Firma olarak one cıkan calışmalarınız hangileridir ve bu konuda satış-pazarlama stratejileriniz nelerdir?  

  2013 yılında, kombine urunler geliştirmek konusunda devam eden faaliyetlerimizi hayata gecirmeyi duşunuyoruz. Satış-pazarlama şeklimizi, “muşteri”ye giderek, ceşitli toplantılarla, sektorel fuarlar ve yayınlarda yer alarak, interaktif alanda faaliyetler gostererek devam ettireceğiz.  

  Firma olarak uretimlerinizde dikkat ettiğiniz oncelikli hususlar nelerdir?  

  Uretim alanımıza giren muşteri talebini, tum satışve satınalma surecinden izole ediyoruz. Hatta coğu zaman, bir etki altında kalmasın diye, uretim personelimiz işi hangi fi rmaya urettiğini son aşamaya kadar bilmemektedir. Uretimlerimizde; urunlerimizin daha iyi, kaliteli, guvenilir, kolay monte edilebilir ve anlaşılır olmasınısağlamaktan başka hic bir hususu dikkate almıyoruz.

  Turk Asansor sektorunun gelişimi ve altyapısıhakkında neler soyleyebilirsiniz?  

  Ulkemizde asansor sektorunun gelişimini, buyuk bir gurur ve biraz da şaşkınlıkla izliyor ve yaşıyoruz. Şaşkınlığımız, sektorun gorunurluğunun buyukluğu ve fi rma sayısının cokluğuna rağmen, pazardan aldığımız payın kucukluğudur. Yıllık yapılan asansor sayısıcok net bilinmemekle beraber, EMO ve TASİAD verilerine gore 2008 yılıicin 13 bin adet civarıdır. Bu veriler ışığında gozlenen artışlarla gunumuzde 20 bin adet olduğu duşunulebilir. Bir asansörün piyasa şartlarıile ortalama 30 bin TL olduğunu varsayarsak, 600 milyon TL gibi bir rakam ortaya cıkıyor ki, yaklaşık 2 bin 500 fi rma ve 13 bin calışanlıbir sektor icin bu rakamın cok az olduğunu soyleyebilirim. Sadece Muğla’da 2 baraj ihalesi icin, 2012 yılında 2 milyar 680 milyon TL’lik proje tutarlıişbulunduğu varsayılacak olursa, hacmimiz ortaya cıkıyor. Bu kadar nitelikli bir işyaparken, pazardan alınan payın azlığı, yaptığımız işlerin tehlikesi ile kıyaslandığında cok komik kalıyor. Artan kazalar (olumlu ve yaralanmalıişve kullanıcıkazaları) ve aldığımız riskler goz onunde bulundurulduğunda, asansorlerin gereğinden duşuk fi yatlarda alınmamasıve pazar payının yukseltilmesi gerektiğini duşunuyorum.

  Firma olarak sektorde yaşanan sorunlara cozum onerileriniz nelerdir?

  Sektorun kendi icerisinde ana ve surukleyici kısmını, ‘Montaj- Taahhut’ fi rmalarıoluşturmaktadır. Boyle olunca piyasamızıda bu fi rmaların tavrıbelirlemektedir. Bu fi rmalarımızın fi yatlandırma ve vade politikaları, olumlu veya olumsuz direkt olarak bize yansıyor. Cok değişken rakamlara aynıişin yapıldığıkonusu hepimizin ortak şikayeti. Bir de asansor alıcısıyani muteahhidin fi yat vade baskısıve mal karşılığıiştalebi sonradan probleme donuşuyor. Sonucta tum sektor, muteahhit fi rmalarıkredilendiren ve fi nansal riskleri uzerimizde toplayan bir yapıya donuşuyor. Muteahhit fi rmalar binayı-tesisi bitirdiğinde sorumluluklarıda bitiyor. Fakat sektor bu tesislerin yapısal ve fi nansal sıkıntılarıyla omur boyu birlikte yaşıyor. Sonuc olarak, asansor sanayicisinin yaptığıişin değerinin farkına varmasıve pazardan olabildiğince yuksek pay almasıgerekmektedir. Bunun yanısıra mesleki orgutlenmelerimizi de guclendirmeliyiz.

  Eklemek istedikleriniz… Son olarak asansor sektorumuzu, dışdunyaya ve asansor alıcılarına vitrin kılan sektorel yayıncılarımıza seslenmek istiyorum. Sektorun bahsettiğim sıkıntılarınıgiderme ve tanıtımınıyapma alanındaki sorumluluğunuz cok onemli. Asansor fi rmalarının yapısına gore şekillendirdiğiniz koşullarınızla, sektore zor şartlarda buyuk hizmetler ettiğiniz icin Asansor Vizyon Dergisi şahsında, Derginin her kademesindeki yonetici, calışan ve emeği gecen herkese teşekkur ediyorum.  

  wife cheated now what sigridw.com my wife cheated now what do i do
  my wife cheated on me now what nookandlearn.com reasons wives cheat on their husbands
  should i cheat on my girlfriend site my girlfriend cheated on me what do i do
  reasons why husband cheat developerstalk.com affairs with married men
  married and want to cheat go why do wife cheat
  signs of infidelity cheat on my wife how married men cheat
  print free coupons prescription coupon rx coupon
  walgreens photo coupon in store printable site walgreens online coupons 2015
  discounts on prescriptions walgreens weekly deals walgreens coupons in store
  free prescription drug card site rx discounts
  2016 viagra coupon blog.alpacanation.com viagra discounts coupons
  drug coupon card viagra coupons printable pet prescription discount card
  viagra discount coupon floridafriendlyplants.com discount card for prescription drugs
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  prescription discount coupons drug discount coupons cialis coupon
  online cialis coupons blog.nvcoin.com coupons prescriptions
  prescription drugs coupon go cialis.com coupon
  prescription drugs coupon go cialis.com coupon
  cialis coupons online cialis coupons and discounts free printable cialis coupons
  coupon cialis is-aber.net free coupon for cialis
  apranax migraine site apranax 250
  escitaloprama escitalopram teva escitalopram teva 10 mg
  arcoxia 90 cena arcoxia tablete forum arcoxia 120 mg
  quetiapine fk bistromc.org quetiapine
  viagra open viagra generique
  viagra effet viagra femme viagra maroc
  free cialis coupon martialinfo.com prescription drugs coupon
  prescription discounts cards evans.com.mx free prescription cards discount
  naltrexone side effects forum http://naltrexonealcoholismmedication.com/ naltrexone schedule
  low dose naltrexone withdrawal naltrexone alcoholism medication what is ldn