HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • Cari açık 4.88 milyar Dolar!
 • Köşkerler Çelik Halat Dış Ticaret Müdürü MUSTAFA KÖŞKER "Kaliteli Üretimimiz ile İran’da Pazar Payımızı Arttırmayı Hedefl iyoruz"
 • RAYMARKET Asansör Malzemeleri Satın Alma ve Pazarlama Müdürü ALİCAN ÖZDAŞ; Türkiye'de müşteri memnuniyeti konusunda yeni bir çığır açacağız
 • Ark Makine Genel Müdürü ARMAĞAN KAN "Yeni Üretim Tesisimize 11 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptık"
 • Mamak’ta Müteahhitlerin Yeni Adresi Mamak Müteahhitleri Derneği
 • RST Asansör Elektronik A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Mıhçılar Kayış Teknolojisinin Geldiği Son Noktadan Faydalanarak, Asenkron Motorla Çalışan Dişlisiz Makine Motoru Ürettik
 • YENER-SAN, global bir marka olma yolunda hızla ilerliyor
 • IECC MosExpo'nun, İzmir Asansör ve Teknolojileri Fuarı INELEX 2014’teki standına davetlisiniz...
 • Toros Asansör Teknik Müdürü Harun COŞKUNBOYAR
 • Uğur OKTAR Hedefimiz liderlik yolunda önemli projelere imza atmak
 • Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil Konya, Nitelikli Sıçrama Kabiliyetine Sahip 4’üncü İl
 • Artık İnşaatlar Durmayacak
 • Sektör, Avrasya Asansör Fuarı'nı değerlendirdi
 • HAS ASANSÖR Satınalma Müdürü ERSEL İŞCAN; İhracatımızı 63 ülkeden 100 ülkeye çıkarmayı hedefliyoruz
 • BURSAD’IN İFTAR DAVETİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 • Bursa’nın asansör sanayicileri iftarda buluştu
 • AKE, Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Bant Üretimine Başladı
 • “LIFTVISION” Fuara Damgasını Vurdu
 • FABRE ASANSÖR Satış Müdürü AHMET GÜNDOĞDU; Fabre Asansör kapasitesini yüzde 50 arttırıyor
 • İran Asansör pazarı, 1 milyar Dolar işlem hacmine sahip

 • Erciyes Celik Halat Bayiliği'ni de Alarak Hizmet Kalitemizi Arttırmaya Devam Ediyoruz (11 Temmuz 2013)

  P asslift Genel Muduru Şenol Ahmet Celik asansor sektorune ilişkin onemli acıklamalarda bulundu. Passlift’i ve hedeflerini anlatan Celik, asansor sektorunu de değerlendirerek, sektorde yaşanan sorunlarıdile getirdi. Turkiye’de asansor sektorunun her gecen gun, yaşanan sorunlara rağmen daha da ileri gittiğini ifade eden Celik, “Dergisiyle, satıcısıyla, imalatcısıyla, yan sanayisiyle, inşaat sektoruyle hepimiz bir geminin icindeyiz. Sektorun geleceği ve gelişmesi adına herkesin elinden geleni yapmasıgerekiyor.” şeklinde konuştu. Passlif’in hizmet verdiği iki alan olan; asansor market ve uretim bolumlerinde muşteri memnuniyeti odaklıcalıştığınıanlatan Şenol Ahmet Celik, bayiliğini yeni aldıklarıErciyes Celik Halat hakkında da bilgi verdi. Şenol Ahmet Celik, seri imalata başlayarak kapı, kabin ve mekanizma uretimi yapacak bir fabrika duzenine gecmeyi planladıklarınıbelirterek, 2013 yılında yuzde 10 buyume hedefl erinin olduğunu soyledi.

  Sayın Şenol Ahmet Celik, oncelikle bize biraz kendinizi tanıtabilir misiniz?

  28 Şubat 1962 yılında Trabzon’da doğdum. Giresun Eğitim Fakultesi’nde eğitimimi tamamladım. Evli ve 4 cocuk babasıyım. 3 kız ve 1 erkek evlada sahibim. Kızlarımın biri İcmimar, diğeri Endustri Muhendisi. Oğlum da İngiltere’de okumaya devam ediyor. 1985 yılından beri asansor sektorunde faaliyet gostermekteyim.

  Passlift Asansor’un kuruluşhikayesini anlatarak, firmanızdan kısaca bahseder misiniz ?

  1983-84 yıllarıarasında Omsan’da muhasebe ve imalat sorumlusu olarak calıştım. Daha sonra, 1985 yılında asansor sektorunde ticari hayatımıgeliştirmeye karar vererek, Par-san Asansor’u kurdum. 1985 yılında Omsan’dan ayrıldıktan sonra, asansor malzeme satışıkonusunda Turkiye’deki acığıfark ederek, paket asansor malzeme satışına başladım. İlk girdiğim yıllarda bazıasansor malzemelerinin uretimini de yaptım.

  Firma olarak asansor sektorundeki hedefl eriniz nelerdir ? Bu hedefl eri yakalamak adına ne gibi calışmalar yapıyorsunuz?

  Sektordeki hedefi m; seri halde bant sistemiyle, kapı, kabin ve mekanizma uretimi yapacak fabrika duzenine gecmektir. Teşvikle sanayi arsasıalma gibi calışmalarımız devam ediyor. Bu arada oz sermayemizle bir sanayi arsasıalarak bu konudaki ilk adımıda atmışbulunmaktayız. Şu anda mevcut olan kendi fabrikamızda 3 bin 500 metrekare kapalıalanda faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bizim icin en onemli olan husus muşteri memnuniyetidir. Muşterilerimizden aldığımız her şikayeti dikkate alır, ayrım yapmadan tum muşterilerimiz ile aynıoranda ilgileniriz. Cunku biliriz ki, muşterimiz eğer bize şikayette bulunuyorsa; bizimle calışmaya devam etmek istediği icindir. Bir fi rma icin en kotusu, şikayet etmeden, direk terk eden muşterileridir. Cunku bu durumda yeterli muşteri sadakatini sağlayamamışsınız demektir. Kısacasıbiz, muşterilerimizi başka fi rmalara kaptırmamak icin memnuniyet seviyemizi en ust seviyede tutmaya calışıyoruz. Gelen şikayetleri, birer iyileştirme politikasıolarak goruyoruz.

  Firma olarak bunyenizde yer alan ve uretimini gercekleştirdiğiniz urun gamınızdan bahseder misiniz? Uretimde dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir ?

  Urettiğimiz urunlerin başında; asansor kabinleri, asansor karkasları, ağırlık karkasları, seperatorler, kor kasa gibi urunler gelmektedir. Uretimde İSO ve TS belgelerimiz var. Uretimde uzerinde titizlikle durduğumuz konu; kaliteli urun cıkartabilmek icin Ar- Ge ve makineleşmektir. Makineleşmenin ilk ayağıolarak PUNCH ve CNC Abkant parkurumuzu tamamlamışbulunmaktayız. Uretimde dikkat ettiğimiz bir diğer husus ise misyonumuz olan muşteri memnuniyetini tam anlamıyla sağlayabilmek adına calışmalar yurutmektir.

  Urunlerinizin teknik ozellikleri ve avantajlarından bahseder misiniz ?

  Turkiye’de uretilen belirli markaların urunlerinin satışınıustlendiğimiz gibi, kendi urettiğimiz urunleri de bunyemize katarak, asansor paket malzeme konusunda iddialıbir duruma geldik. Portfoyumuzdeki urunler, Turkiye’de uretilen en kaliteli urunler. Bu kaliteye sektordeki 28 yıllık tecrubemizi de katarak urun yelpazemizi daha da kaliteli hale getirmeye gayret ediyoruz. Bunyemizde yer alan markalar ve distributorluklerimiz şu markalardan oluşuyor; Erciyes Celik Halat, Asray, A-metal, Has Asansor, Sanka, Nagel, Astes, Akiş, Aspar, Canlift, Mekisan, Merih, Arkel, Rota. Bu urunleri alırken toplu alım yapmamız ve Trabzon ve Samsun’da da kardeşlerimin asansor satışmağazalarıolmasınedeniyle, rakiplerimize nazaran avantaj sağladığımızıduşunuyorum. Yaşadığımız bu avantajıda muşterilerimize yansıtıyoruz. Yuzde 6 gibi duşuk enfl asyon rakamlarının yaşandığıTurkiye’mizde, artık kar marjlarıyuzde 2-5 civarlarına kadar geriledi. Kar marjlarınıyuksek tutan firmalar, zaten sektordeki yerlerini koruyamayacaktır. Diğer yandan Avrupa Birliği normlarında da kar marjlarıduşuk seviyededir. Bu vesile ile toplu alım ve nakit alımdan dolayıelde ettiğimiz avantajımuşterilerimize yansıtmaktayız.

  Oncelikle Erciyes Celik Halat’ın Turkiye satıştemsilciliğini aldığınızıoğrendik. Hayırlıolmasınıtemenni ederiz. Bu konudaki girişimleriniz ve hedefl eriniz nelerdir?

  Oncelikle temennileriniz icin teşekkur ederek, bayisi olduğum firmadan bahsetmek isterim. 1999 yılından bu yana kablo ureticilerine ham madde ve yarımamul sunan bir firma iken; gelişen teknoloji ile urun ve uretim kapasitelerini arttırmak ve sektorde lider bir uretici olmak adına yonetimin 2009 yılında verdiği kararla sektorunde Turkiye lideri olan Hes Kablo’ya devredildi. Devir sonrasıyatırım ve teknolojide oncu olan Hes Kablo’nun vizyonundan da faydalanarak yeniden yapılanmaya başlayan firma, bu plan doğrultusunda 25 milyon Euro’dan fazla yatırım yaparak, yeni ve modern bir tesis kurdu. Hes Kablo, yurt ici ve yurt dışıpazarlarında muşterilerin ihtiyaclarına uygun ve en kaliteli urunleri sunarak ulkemize katma değer oluşturmaktır. Yeniden yapılanma surecinde Hes kablo, kurumsallığından da faydalanarak organizasyon ve sureclerimizin geliştirilmesi icin calışmalarınıhalen devam ettirmektedir. Hedefi miz Turkiye’deki tek bayisi olduğumuz Erciyes Celik Halat’ın tanıtımınıen iyi şekilde yapmak, en koşede kalmışasansorcumuze bile ulaşarak dunya markasıolup, Boydak Grubu’na ait Erciyes Celik Halat A.Ş.’yi en iyi şekilde tanıtmaktır.

  2012 yılıfirmanız acısından nasıl gecti ? 2013 yılıhedefl eriniz ve sektor acısından ongoruleriniz nelerdir ?

  2012 senesi firmamız acısından cok verimli gecti. Yalnız ceklere uygulanan hapis cezasının kaldırılması, sektorumuze sekte vurdu. Bu konuda TBMM’nin, işveren ve ticaretle uğraşan firmalarımağdur etmemek adına, yasayıtekrar gozden gecirmesi gerekliliğini bazımilletvekillerimize ilettik. Bize verilen cevap; “Şu anda boyle bir duzenlemenin olmadığı, komisyonlarda da goruşulmediği” yonunde oldu. Ben firmam adına elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Diğer sektor firmalarının da mağdur olduğu bu konuyla alakalıolarak; dergi, gazete yayınlarında, sanayi ve ticaret odalarıtoplantılarında bu konuların dile getirimesini temenni ediyorum. 2013 yılında yuzde 10 buyumeyi kendimize hedef belirledik.Muşterilerimizin, asansor market olarak en kucuk vidadan en buyuk malzeme olan kabin, kapı, makine, pano gibi urunlere kadar tum ihtiyaclarınımarketimizden temin etmelerini sağlıyoruz. Sektordeki fiyat politikalarının dernekler aracılığıile duzenli bir hal almasınıtemenni ediyoruz. Asansorler elektronik bir sistemden meydana geldiği icin, en iyi guvenlik onlemlerini almamız gerekiyor. Riskli bir grupta bulunmamızdan dolayı, haksız rekabet koşullarında para kazanmadan yapılacak bir işolduğuna inanmıyorum. Bu konuda onune gelenin “cantacı” tabirle, firma kurmasına da hic gerek yok. O arkadaşlarımız ciddi firmaların yanında zaten gerekli ucretleri alarak calışabilirler. Bu konuda fi rma adedinin haddinden fazla olduğunu zaten herkes biliyor. Bizim iki katımız asansor yapan ulkelerde firma adedi 5’i 10’u gecmezken, sadece İstanbul’da 3 bin 500 firma olduğunu tahmin ediyoruz. Bu arkadaşlarımızın herhangi bir firmanın bayiliğini yapmalarıkendi adlarına daha doğru olacaktır diye duşunuyorum. Bunu yaptıklarıtaktirde, firmaların zaten gerekli belgeleri olduğundan dolayı, ekstra bir caba sarf etmelerine gerek kalmayacaktır. O belgelerle calışıp işyapabilir veya 3-5 firma bir araya gelerek belgeleri ortak alıp tek şirket catısıaltında toplanarak rekabet guclerini arttırabilirler. Bu zor şartlar altında calışan firmalarımıza Allah’tan kolaylık dileyerek, bol kazanc sağlamalarınıtemenni ediyorum.

  Firmanızın satışpazarlama ağından ve ihracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz ?

  Firmamız, Asray ile yaptığıbayilik sozleşmesinde, kamyon bazındaki urunleri muşterimizin ayağına ucretsiz bir şekilde gonderiyor. İstanbul icinde kendi araclarıile ucretsiz hizmet vermekte, ayrıca anlaşmalıkargo ve ambarlarla da şehir dışına sevkiyat yapabilmektedir. 15’e yakın ulkeye de şuanda ihracatımız olduğunu belirtmek isterim. Bunların icerisinde Avrupa ulkeleri de bulunmaktadır. Bir urunu ihrac edebilmek icin illa uretime ihtiyac olduğunu duşunmuyorum. Bu konuda onumuzde en buyuk ornek Hollanda’dır. Coğu urunu dışarıdan alıp, ihrac etmektedir. İstanbul Asansor Fuarıfirmanız acısından nasıl gecti ? Fuardan beklediğinizi alabildiniz mi ? Fuar izlenimlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz ?

  Ulkemizin ekonomik alanda istikrarlıyukselişinin devam etmesiyle birlikte, asansor sektorumuzde gelişecek ve ihracat faaliyetlerinin artmasıyla da onemli bir yol kat edecektir. Bu gelişmelere paralel olarak işin ehli olan veya olmayan bircok kişinin de sektore katılmasıic pazar acısından sıkıntılıdurumlar oluşturmaktadır. 2013 UluslararasıAsansor Fuarı’na diğer yıllara nazaran yurt dışından ilginin daha fazla olduğunu gorduk. Ozellikle Orta Doğu’dan buyuk bir talep vardı. Firma olarak bu ilgiden cok memnun kaldık ve fuar sonrasında bu firmalarla irtibata gecerek calışma alanımızıgenişlettik. Bu seneki Fuar’da Passlift Asansor olarak bayiliğine yeni başladığımız Erciyes Celik Halat’ın tanıtımına daha fazla onem gosterdik.

  2013 yılında asansor sektorunun genel gorunumu sizce nasıl ? Turkiye’deki gelişmeleri de katarak genel bir değerlendirmede bulunabilir misiniz ?

  Asansor sektorumuz icin sizler gibi diğer sektor yayınlarının da katkılarının ne kadar onemli olduğunu belirtmek isterim. Meslektaşlarımızın bu dergilere her gecen gun artan ilgi ve alakalarıile yayınlanan yazıların ne denli takip edildiğini bilmenizi isterim. Ulkemizde asansor sektoru kucumsenmeyecek kadar onemli bir alan kaplamaktadır. Yabancıların ilgi ve alakasınıda goz ardıetmemek gerekir. Sektordeki haksız rekabet ve teknik eleman yetersizliği, yerli firmalarımızın en buyuk derdi olmaya başlamıştır. Diğer yandan da denetimlerin artmasının sektore faydalıolacağınıbelirtmek isterim. Ayrıca asansor firmalarıarasındaki fiyat farklılıkları, sektore olan guvenin azalmasına neden olmaktadır. İşini tam anlamıyla yonetmelik ve prosedurlere uygun yapan asansor firmasıile sıradan kurulan bir yıl sonra kapatırım mantığıyla işleyen firmalar cok ciddi bir fiyat farkıyaşamaktadır. Bu konulara gerek sektor temsilcileri, gerekse resmi kurum ve kuruluşlar ortak bir alanda cozum aramalıdır. Son olarak yerli uretimde yakaladığımız kalite ve surdurulebilirlik ile ihracat faaliyetlerinin 2013 yılında da sektorumuze olumlu yansıyacağınıduşunuyorum. Yabancıfirmaların da yerli malzemelere artan ilgisini goz ardıetmememiz gerekiyor.

  Eklemek istedikleriniz ?

  Asansor Vizyon Dergisi’ne bu roportajdan dolayıteşekkur ederiz. Derginiz sektorun yuz akıolmaya devam ediyor. Derginizde reklam aldığınız firmalarla zaten kalitenizi gostermişoluyorsunuz. Sektorun gelişimine katkılarınızla ve tarafsız yayın politikanızla yaptığınız haberlerle yayın hayatındaki buyukluğunuz tartışılmaz. Dergisiyle, satıcısıyla, imalatcısıyla, yan sanayisiyle, inşaat sektoruyle hepimiz bir geminin icindeyiz. Sektoru yukarıtaşımak isteyen herkese teşekkur ediyoruz.

  ways to contract hiv astrobix.com early signs of aids
  cheat on my boyfriend parentpower.com will my boyfriend cheat
  will my husband cheat tolobel.com when women cheat
  adult intimate stories open preteens having sex stories
  walgreens photo coupon in store printable intelliwins.com walgreens online coupons 2015
  free prescription discount cards site free discount prescription card
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  free prescription drug discount card site viagra coupon free
  free prescription drug card tracyawheeler.com rx discounts
  imitrex pill thepoliticalsword.com amoxil 500mg
  diprolene 0.12% informarea.it clomiphene pill
  prescription drugs coupons mba-institutes.com discount prescription coupons
  free viagra coupon 2016 go transfer prescription coupon
  prescription drugs discount cards gallaghermalpractice.com 2016 viagra coupon
  coupons for viagra read prescription drug coupons
  coupons for viagra read prescription drug coupons
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  generic cialis discount site buy generic cialis
  manufacturer coupons for prescription drugs prescription savings card discount card prescription
  free prescription drug discount card free cialis samples coupon prescription drugs coupon
  apranax migraine site apranax 250
  apranax migraine ironsharpdev.com apranax 250
  escitaloprama adboesten.nl escitalopram teva 10 mg
  periactin kissa click periactine
  nortriptyline tablet harshpande.net nortriptyline nedir
  atarax precio atarax 10 mg ataraxia
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  viagra effet click viagra maroc
  viagra effet click viagra maroc