HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • Farkındalık seminerlerinin Karadeniz ayağı Samsun’da gerçekleştirildi
 • TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Petrol fiyatlarındaki düşüş, cari açık için avantaj oluşturabilir
 • Türkiye'de bir ilk... Tekno-Yatırım
 • Erciyes Celik Halat Bayiliği'ni de Alarak Hizmet Kalitemizi Arttırmaya Devam Ediyoruz
 • ASFED, KOSGEB ile asansör sektörünü ele aldı
 • Ekon Kontrol Sistemleri Genel Müdürü Özcan Kamışlı Ekon, Yarının İhtiyaçlarını Tespit Ederek
 • Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerine kavuştu
 • EMO Ankara Şubesi Başkanı Ramazan Pektaş Asansör denetimleri özelleştirilmemeli
 • Panoromik Bakış
 • INTERLIFT 2015 - Türkiye’nin gösterdiği başarı ulusal basında yer buldu
 • EURO-LIFT, Sektör profesyonellerini bekliyor
 • Ametal Yonetim Kurulu Başkanı İsmail Yıldırım, Turk firmaları olarak uluslararası fuarlarda bulunmamız gerekiyor
 • “Yüksek Teknoloji ile Üreteceğiz”
 • Ankara Gold Glass Genel Müdürü Erhan Kavuşturan
 • Güven Çelik Halat Ltd. Şti. Asansör Grubu Temsilcisi Ercan Yarıcı Satın Almış Olduğunuz Çelik Halatların Kalite Sertifikasını Mutlaka İsteyiniz
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • Emay Asansör Satış Müdürü YASİN KURTULUŞ Emay Asansör Ar-Ge Müdürü ADEM KURTULUŞ "İran’daki Hedefi miz Bilinen ve Güvenilen Bir Marka Olmak "
 • AMETAL, ÇALIŞANLARINA İFTAR DAVETİ DÜZENLEDİ
 • Paralel Asansör Genel Müdürü Kemal Karataş 2 yıl içerisinde geniş makine parkurlu bir fabrika kurmayı hedefliyoruz
 • Panoromik Bakış

 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi (18 Aralık 2014)

   T .C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’deki 7 Bölgede “Asansör Mevzuatı Uygulamalarına İlişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Artırılması” konulu seminerlerinin 4’üncüsü Gaziantep’te gerçekleştirildi. Gaziantep Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün koordinasyonluğunda TASİAD tarafından organize edilen toplantı 15 Ekim 2014 tarihinde Gaziantep Grand Hotel’de düzenlendi.

   Seminere, Gaziantep İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ferhat Güvel, Gaziantep Vali Yardımcısı Dr. Adil Nas, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sektörler Daire Başkanı Zühtü Bakır, Asansör ve Teleferik Şubesinden İlyas Menderes Büyüklü, ASFED Başkanı Yusuf Atik, TASİAD Başkanı Levent Akdemir, TASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri; Betül Yılmaz, Ertan Koşar, Erdinç Yılmaz, TSE’den Meral Hemşeri, Belediyeler, OSB Yetkilileri, Teknoloji İl Müdürlüğü temsilcileri, MMO Gaziantep Şubesi, A Tipi Muayene Kuruluşu yetkilileri, sektörel dernek temsilcileri ve fi rma yetkilileri olmak üzere yaklaşık 150 kişi katılım sağladı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan seminerin açılış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Ferhat Güvel yaptı. Güvel, inşaat sektörü ile paralel ilerleyen asansör sektörünün gelişimine dikkat çekerek, asansörde gelişen teknoloji ile birlikte güvenlik ve konfor kavramlarının ön plana çıktığını söyledi. Asansörü bir dikey taşıma aracından ziyade bir toplu taşıma aracı olarak gördüklerini aktaran Ferhat Güvel konuşmasına şöyle devam etti; “Asansörlerimiz her gün milyonlarca insanın canını emanet ettiği bir makine olmuştur. Bugün çeşitli kullanım araçlarına sahip olan dikey taşıma araçlarımız günlük hayatımızın bir parçası olup, onlarsız bir şehirleşme düşünülemez. Duyulan ihtiyaçtan dolayı bu araçlar son derece hızlı bir gelişme göstermiş, şehirleşmenin yanı sıra sanayi ve ticaretin önemli bir unsuru haline gelmiştir.

   Hayatımızda bu denli öneme sahip asansörlerimizin aylık ve yıllık bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Asansörlerimiz ihmal edildiğinde yaşanabilecek kazalar yaralanma veya ölümlere sebep olmaktadır. Türkiye’de şu anda mevcut olan asansörlerin maalesef birçoğu kullanıma uygun değildir. Güvenliğimiz için asansörlerimizin bakımını ve denetimini güvenilir ve onaylı fi rmalara yaptırmamız gerekir. Asansör sektöründe yaşanan sorunlara; tüm kurum ve kuruluşların birlikte çalışması, kamuoyunun bilinçlendirilmesi, ayrıca denetimlerde bulunan tüm kurum ve kuruluşların yetkin personel ve teçhizat eksiklerinin tamamlanması ve denetimlerin daha sağlıklı yapılmasının sağlanmasıyla çözüm bulunabilir.”

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Ferhat Güvel’in ardından konuşmalarını gerçekleştiren TASİAD Başkanı Levent Akdemir sanayileşmenin önemine değinerek, sivil toplum kuruluşlarının işlevlerinden bahsetti. Akdemir; “Sanayileşmek; istihdamdır, üretimdir, vergidir, kalkınmaktır, refahtır. Sanayici kimliğim yanı sıra bir sivil toplum önderi olarak sizlere hitap etmekteyim. Ülkeler sivil toplum örgütleri kadar gelişmiştir. Sivil toplum kuruluşları güçlü olursa ülkedeki her meselenin bir sahibi ve takipçisi olur. Bu sayede devletin sırtındaki yük azaldığı gibi, toplumun birlik, beraberlik ruhu güçlenir. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde sivil toplum kuruluşları yasama, yürütme, yargı ve medyadan sonra “beşinci güç” olarak görev yaparlar.

  Sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleri, ülkelerin demokrasi standartlarını belirler hale gelmiştir. Ülkemizde kamu idaresi ile sivil toplum örgütü arasında işbirliği ve diyalog mekanizmaları işlemeye başlamıştır. Bunun en güzel örneği asansör teknik komitesidir.

  Dernek olarak bizim de içinde olduğumuz bu komite asansör sektörü ile ilgili sorunların çözümü amacıyla kurulmuştur.

  Derneğimiz sektör dernekleri arasında, üye sayısı ve imkânları bakımından en büyük dernek olmanın sorumluluğu ile hareket etmektedir. TASİAD 26 yıldır asansör sektörüne hizmet eden önemli ve güçlü bir dernektir.

  -Bizim en büyük sorunumuz, asansörlerin yeterince dikkate alınmamasıdır

   Bu seminerlerin, hayatımızda önemli bir yeri olmasına rağmen gereken ilgiyi görmeyen asansörler konusuna dikkatleri çekmek için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Her sektörde olduğu gibi asansör sektörü de içerisinde bir çok sorunu barındırmaktadır. Ancak bizim en büyük sorunumuz asansörlerin yeterince dikkate alınmaması ve asansörlere gereken önemin verilmemesidir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda bir asansör şubemiz var. Sektör dosyasına hâkim bürokratlarımız var. Mevzuat ve standart konularında Avrupa ile aynı, hatta onlardan ilerideyiz. Yerli asansör sanayimiz yeterince gelişmiş olmasına rağmen, montaj ve bakım hizmetleri konusunda gerekli ölçüleri yakalayamadığımızda bir gerçektir.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık, asansör ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştur; “Türkiye’deki asansörlerin 3’te 1’i kırmızı etiketli ve hepsi kullanılıyor.” Neden mevzuatta olmasına rağmen bunların kullanılmasının önüne geçemiyoruz? Konunun uzmanı değerli arkadaşlarımız bunlara ilişkin görüşlerini açıklayacak ve çözüm önerileri getireceklerdir. Ben, asansör farkındalığı oluşturmanın ve bu konunun kamuoyuna mal edilmesinin önemine dikkat çekmek istiyorum. İster kamu olsun ister özel tüm kurumlar ve kişiler, hedefl erini gerçekleştirmek için farkındalık yaratmak zorundadırlar.

   -Farkındalık yaratmak için kamuoyu desteğine ihtiyacımız var

   Bizim de sorunlarımızı çözmek için farkındalık yaratmaya, farkındalık yaratmak için de kamuoyu desteğine ihtiyacımız var. Asansör sektörünün sadece kazalarla anılan bir sektör olmasını istemiyorsak; asansör kullanıcıları, bina yöneticileri ve ilgili kurumlara, asansörün sadece aşağı ve yukarı giden bir kabinden ibaret olmadığını bu etkinliklerle göstermeliyiz.

   Kamuoyunu bilgi sahibi kılmamız, daha çok uyarmamız gerekiyor. Bu farkındalığı sağlarsak asansör kullanıcılarının daha bilinçli hareket etmesini sağlarız. Bina yöneticilerine sorumluluklarını hatırlatırız. Belediyelerimizin, yetkilerini kullanmalarını sağlarız. Bu farkındalığı sağlarsak, müteahhitlerimiz asansörün fi yatına değil, kalite ve güvenlik seviyesine bakarlar. Ve biz asansörcüler, ehil olmayan fi rma ve kişilerin sektörden çekilmelerini sağlarız. Bu vesileyle bir kez daha söylüyoruz; asansörler insan yaşamı için konfor ve kolaylık sağlayan en güvenli ulaşım araçlarıdır. Üretimi ve montajı standartlara uygun, aylık bakımları ve fenni muayeneleri yetkili kişilerce yapılan asansörler, kazaya neden olmaz.”

   Levent Akdemir’in ardından açılış konuşmasını yapan ASFED Başkanı Yusuf Atik, Federasyon çatısı altında sektörü bir araya getirdiklerini belirterek, 10 il derneğinin birleşmesi ile kurulan ASFED’e en kısa sürede Gaziantep Derneği’ni de üye yapmak istediklerini söyledi. Atik; “Türk asansör sanayicileri olarak kendimizi yalnız kalmış hissediyoruz. Hemen hemen her sektörün arkasında bir destekleyicisi var. Ancak, asansör sektörünün arkasında bize destek olacak kimse yok. Müteahhitlerin koltuklarının altında kalmış bir sektörüz. Ben mesleğe ilk başladığımda yaptığımız bir asansörün bedeli bir daireye karşılık gelirdi. Şimdi aynı daire fi yatına tam 16 asansör yapmamız gerekiyor. Bu mesleğimizin değer kaybettiğini göstermiyor. Asansörcülük mesleği dünyada çok saygı duyulan bir meslek dalı. Dünyada inşaat sektörü dikey yapılanmasına devam ettikçe asansör sektörü var olacak ve kendini geliştirecektir. Biz de derneklerimiz çatısı altında birleşerek sektörümüze sahip çıkmalı ve mücadele etmeliyiz” şeklinde konuştu.

   Yusuf Atik’in ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sektörler Daire Başkanı Zühtü Bakır bir konuşma gerçekleştirdi. Bakır, öncelikle ASFED Başkanı Yusuf Atik’in konuşmasına gönderme yaparak, asansör sektörünün sahipsiz olmadığını, arkasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın olduğunu söyledi. Zühtü Bakır konuşmasına Asansör Vizyon Dergisi’nin 22’nci sayısında yer alan ve yazarlarımızdan Ergün Güneş tarafından kaleme alınan; “Talih buna hazırlıklı olanlara güler” başlıklı makaleyi okudu ve kendisini alkışladı.

   “Türkiye’nin imalat sanayisinin yüzde 1’i bile olmamasına karşın, tüm kesimleri ilgilendirmesi ve herkes tarafından kullanılması açısından Bakanlığımızda Asansör ve Teleferik Şubesi adı altında bir şubemiz var ve sektör burada temsil ediliyor” diye konuşan Zühtü Bakır, hayat standardının gelişmesi ile can ve mal güvenliği açısından asansörlere büyük önem verdiklerini kaydetti. Yaklaşık 400 bin civarında asansöre sahip olduklarını aktaran Bakır; “Türkiye genelinde 2013 yılında 152 bin asansör muayeneden geçti. Amacımız bu rakamı 400 binlere çıkarmak” şeklinde konuştu.

  Açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan Gaziantep Vali Yardımcısı Dr. Adil Nas ise asansör sektörünün gündelik hayatta çok önemli bir işleve sahip olmasına dikkat çekerek; “Gaziantep’te 8 bin civarında asansör olduğu söyleniyor. Sektörün geleceği ve yapılacak analizlerde sektör hakkında kesin verilere ulaşmak elimizi güçlendirecektir diye düşünüyorum. Sektör hakkında kesin olmayan veriler var. Bu verileri kısa sürede kesinleştirmeliyiz. Asansör sektörü ile ilgili bir dizi yönetmelik var. Önemli olan bu yönetmeliklerin çok iyi olması değil, uygulanabilir ve uyum sürecinin başarılı olmasıdır. Uygulanmayan bir yönetmeliğin çok iyi olması bir şey ifade etmez. Asansörle ilgili mevzuatların da ülkemizde diğer sektörlerde olduğu gibi çok iyi uygulandığını söyleyemeyiz. Sektörde bir eksiklik varsa öz eleştiri yaparak bunu gidermemiz gerekiyor” dedi.

  Açılış konuşmalarının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Asansör ve Teleferik Şubesinden İlyas Menderes Büyüklü bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından seminerin ikinci bölümünde bir panel düzenlendi. Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu panelde, sorular da cevaplandı. Panelin ardından seminer sona erdi. 

  my girlfriend cheated on me what do i do maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com has my girlfriend cheated on me
  i cheat on my boyfriend slokell.com i told my boyfriend i cheated on him
  print free coupons prescription coupon rx coupon
  walgreens photo coupon in store printable site walgreens online coupons 2015
  medication discount coupons robertwesterlund.net photo code walgreens
  free prescription drug discount card site viagra coupon free
  propranolol krishnan.co.in prednisolone pill
  2015 cialis coupon free prescription drug card lilly coupons for cialis
  viagra discount coupon viagra coupon discount card for prescription drugs
  manufacturer coupons for prescription drugs free viagra samples coupon viagra.com coupon
  free discount prescription cards coupons for prescriptions drug coupons
  abortion pill abortion pill abortion pill
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  lisinopril and headaches dizziness lisinopril and headaches dizziness lisinopril and headaches dizziness
  generic cialis discount lipseysguns.com buy generic cialis
  generic cialis discount lipseysguns.com buy generic cialis
  prescription discount coupons cialis online coupon cialis coupon
  aldactone 100 mg tablete aldactone 100mg aldactone 100 mg tablete
  risperdal effets secondaires click risperdal notice
  risperdal effets secondaires click risperdal notice
  naproxene click naproxen kruidvat
  escitaloprama escitalopram teva escitalopram teva 10 mg
  yasminelle hinta yasminelle hinta yasmine
  celebrex generique krishnan.co.in celebrex medicament dangereux
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  viagra site viagra generique
  vibramycin d open vibramycin prospect
  amitriptyline side effect devlog.stoepel.net amitriptyline for dogs