HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • "Ekonomide yeni başarılar elde eden bir Turkiye var"
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı
 • 2013 Yılında Satışlarda Yüzde 85’lik Artış Hedefliyoruz
 • Sanayi Üretimi 2 Yılın Dibine Vurdu
 • Yerli sanayi ve yüksek teknoloji şart!
 • Adalift Asansör Genel Müdürü SAADAT JAZAYERİ Arian Asansör Müdür Yardımcısı AMİR BAHRAM DARAEİ Arian Asansör Fabrika Müdürü DAVOOS KHALAJİ "Arian Asansör Kazancının Yüzde 30’unu Ar-Ge’ye Yatırıyor"
 • İhracat birim endeksi azaldı
 • Tromp Asansör Genel Müdürü M. Ertuğrul Konuk Sektör Olarak Kendimizi Kanıtladığımız Bir Dönemdeyiz
 • Melikşah Üniversitesi ile Emak Asansör'den örnek işbirliği
 • Mikrolift, Şirket Sahibi Umut Erdağ ve Genel Müdürü Ahmet Gülhan "Mikrolift her şeyin en iyisini yapmak için çalışacak"
 • Konut Kredisi Hacmi 2 Kat Arttı
 • EMF Motor Yonetim Kurulu Başkanı H.Basri Kayakıran Dunyanın en kucuk, en verimli ve en sessiz calışan EMF motorunu, Interlift’te sergiledik
 • KAYSAD, Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç’ı Makamında Ziyaret Etti
 • SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNDE son 6 Ayın En Düşük Artışı yaşandı
 • LÖHER ASANSÖR GENEL MÜDÜRÜ ERGİN AKTAŞ Zirveye katılanlar arasında Arap ülkelerinden çok güçlü insanlar var
 • FERMATOR Ortadoğu İrtibat Ofisi Müdürü MURAT CAMGÖZ; Bu yıl Ortadoğu’dan çok sayıda ziyaretçimiz geldi
 • ThyssenKrupp Elevator Madrid’de yeni bir asansör fabrikası açtı
 • Diyarbakır’da “Asansör Bilgilendirme Paneli” Düzenlendi
 • İnşaat Sektörü En Çok Sİyasİ Rİskler ve Fİnansal Krİzlerden Endİşelİ
 • Ozray, Konuklarını Kordon’da Ağırladı Ozray, ev sahipliği yaptığı İzmir Asansor Fuarı’nda konuklarını Kordon Korfez Restaurant’ta ağırladı.

 • Gravit Asansör Makine Genel Müdürü LATİF DALLI "En İyisini Bulup, En Uygun Çözümleri Sunmak İstiyoruz" (24 Ağustos 2015)

   Gravit Asansör Genel Müdürü Latif Dallı, 24 yılı aşkın süredir Avrupalı imalatçılarla yaptıkları çalışmalar neticesinde tüm dünyada kabul görmüş üretim ve hizmetteki kalite standartları ile teknolojik dişlili&dişlisiz makine motorlarını, istenilen her hızda ve kapasitede projelerle buluşturup, en uygun çözümleri sunmayı amaçladıklarını söyledi. Firma faaliyetleri hakkında da bilgi veren Latif Dallı, şöyle konuştu; “Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ile Afrika’ya (marka mümessilliğimizin olmadığı ülkelerde), direkt veya yerel fi rmalar aracılığı ile yaptığımız çalışmalar neticesinde, yüksek standartta ve nitelikli paket asansörler için makine motor sağlamak için çalışıyoruz. ”

   Latif Bey, fi rmanızdan kısaca bahseder misiniz?

  Aslında fi rmamızın adı; kuruluş amacı ve faaliyetlerimizi kısaca özetlemektedir. “Gravit” adı altında yer alan harf ve heceler; “ITALIAN GEAR & GEARLESS ELEVATOR MACHINES”den türetilmiştir. Firmamızın amacı; 24 yılı aşkın süredir Avrupalı imalatçılarla yaptığımız çalışmalar ve onların tüm dünyada kabul görmüş üretim ve hizmetteki kalite standartları ile teknolojik dişlili & dişlisiz makine motorlarını, istenilen her hızda ve kapasitede projelerle buluşturup en uygun çözümleri sunmaktır.

  Firma faaliyetlerinizi ve hedefl erinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

  Faaliyetlerimiz; Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ile Afrika’ya (marka mümessilliğimizin olmadığı ülkelerde), direkt veya yerel fi rmalarımızla yaptığımız çalışmalarla, yüksek standartta nitelikli paket asansörler için makine motor sağlamaktır. Her kapasitede, yüksek hızlı özel veya resmi işlerde ve çok yoğun trafi kli yerlerde makine daireli, (MRL) makine dairesiz, ileri teknolojiye sahip, son derece verimli motorlar ile yerel montajcıların 1.6 m/sn’nin üzerinde 2 m/s, 2.5 m/s, 3 m/s ve 3.5 m/s projelere, yurt içi ve yurtdışında iştirak etmeleri için makine motor temini sağlamaktayız. Ayrıca yüksek hızlar için, ray, halat, regülatör, tampon gibi ürünler ile ilgili teknik bilgi paylaşımında bulunmak, hedefl erimizin başında geliyor.

  Hayata geçirmeyi planladığınız projeleriniz ve yatırımlarınız nelerdir?

   Avrupalı imalatçıları Türkiye’de yatırama teşvik etmek ve yerli diğer aksam üreticilerin ürünleri ile Türkiye’nin; Afrika, Uzakdoğu ve Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Rusya, Ukrayna, Letonya, Litvanya, Polonya gibi Baltık ve Balkan Ülkeleri’ne açılan bir kapı olmasını sağlamakla birlikte, sanayisi güçlü bir ticaret merkezi haline gelmesine fayda sağlamak en büyük arzumuzdur. Bu bağlamda geçici kullandığımız serbest bölge ve transit ticaret çalışmalarımızı arttırmak öncelikli planlarımız arasında yer almaktadır.

   Asansör sektörüne ne zaman girdiniz, bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz iş tecrübenizden bahseder misiniz?

  Türkiye asansör sektörü ile tanışmamız 1990 yıllarına dayanmaktadır. Bu yıllarda çok az sayıda üretici vardı. Makine motor, kilit, diktatör, şalter, buton, yarı otomatik kapı ve kabin üreticilerinin kapısında uzun süre mal almak için sıra beklemek normaldi. Montaj sorunları yaşayan ve zamanla değişen standartlara uyum sağlamaya çabalayan fi rma yapıları ile karşı karşıyaydık. Bu durum içerisinde, uluslararası fi rmaların pazara sundukları kaliteli paket konsept ürünlerini, sistemlerini takip ve örnek alarak bir adım öne çıkma mücadelesi veren fi rmalar ve onların ihtiyaçlarına yönelik ithal ürün tedarik etme arayışları döneminde sektörle tanıştık.

   Avrupalı, özellikle mekanik ve motorda, 2’nci Dünya Savaşı esnasında kendisini çok geliştirdi. Gelişim gösteren ülkelerden biri olan İtalya ile uzun süreli yapılan çalışmalar sonucunda, onların ürünleri ile Türkiye’de çok önemli projelere destek olduk. Yurtiçi ve yurtdışı komple paket çözümlerini mühendislik hizmetleri ile birlikte sunduk. Hemen hemen yapılan her proje öncesi ve sonrası yerinde incelendi. Türkiye’de birbirinden kıymetli, uluslararası fi rmalarda bu işe başlamış birçok ustalarımızla uzun yıllar asansör sektöründe mesai harcadık.

  Bünyenizde yer alan ürünlerden bahseder misiniz? Ürün gamınızın özellikleri ve sağladığı avantajlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

   İtalyan menşeili, tüm Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren 52 yıllık motor üretim tecrübesi olan Lafert Group ile son derece ileri teknolojide, verimli PM Senkron Dişlisiz Motorlar ile çalışmaktayız. Lafert Motors; Amerika, Avrupa ve Avustralya Enerji Bakanlıkları tarafından en yüksek verimlilikte motor üretimi yapan fi rma olarak onaylanmış bir kuruluştur. Standart IP44 koruma sınıfı, Optik A3 izleme switchleri ve aşırı kompakt tasarımı ile son derece sessiz ve verimli motorlardır. Yine İtalyan menşeili ve kalitesini hem dişlili ve hem de dişlisiz motorlarda 45 yıldır ispatlamış ve Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahip Montanari fi rması ile çalışmaktayız. Montanari’nin en önemli avantajı, makine üretimindeki tüm parça ve prosesleri kendi fabrikasında yapması ve tüm aşamalarında ciddi kontrollerden geçmesidir. Ayrıca yılların verdiği üretim tecrübesi ile özellikle dayanıklı frenler, kasnaklar kullanılmaktadır. Rulman gruplarını en kaliteli ve rakiplerin kullandığının yanında daha maliyetli büyük modellerden seçmekte ve kendi geliştirdikleri özel tekniklerle montajını yapmaktadır. Montanari için satış sonrası servis ihtiyacı en az olabilen marka diyebiliriz. Ayrıca “Sosis” ve “Pasta” (Flat) tip dişlisiz motor üretiminde çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle 400, 480 ve 520 kasnaklı dişlisiz modeller ile makine daireli ve MRL çözümleri 10-11-12 mm klasik halatlarla ekonomik olarak çözülebilir. Montanari’de statik yükü 15 bin Kg’a kadar dişlili makine üretimi mevcuttur.

   İtalya’nın en geç ve kadrosunda çok tecrübeli mühendisler bulunan Topgears fi rmasının dişlili makinelerini önemli projelerde kullanmaktayız. Aşırı kompakt yapısı ve 480 Kg, 630 Kg ve 800 Kg için sunduğu ITG134, ITG135 ve ITG136 modellerinin statik yükü 3 bin 400 Kg’dır. Bu statik yük değeri ile rakiplerine karşı avantajlı bir model haline gelmektedir. Aşırı kompakt yapısı, verimli, son derece sessiz çalışması önemli özelliklerindendir.

  Satış ve pazarlama ağınızdan bahseder misiniz? Bu konuda ki hedefl eriniz nelerdir?

  Satış ve pazarlama ağımızı interaktif tabanlı, istenilen, aranılan bilgiye en kolay ve en kısa sürede ulaşılması esaslı planladık. Ayrıca, aktif pazar lamanın ve desteğin, yerinde hizmet ve servisin önemini çok iyi biliyoruz. Müşterilerimiz sitemize üyelikleri sayesinde istedikleri zaman siteye yerleştirdiğimiz bir akıllı seçim menüsüyle, her kapasitede, hızda ve sistemde MR, MRL asansörler için en uygun dişlili&dişlisiz makine motorları için fi yat, teklif, teknik çizim ve kullanım bilgi ve belgelerine alternatifl i olarak, çok kısa sürede ulaşabilmektedirler. Şimdilik bu uygulama Türkiye’deki bayilerimiz tarafından kullanılabilmektedir. Daha sonraki versiyonlarımız ile ülke bazında kullanıma açmayı planlıyoruz. Ayrıca montaj öncesi plan, proje, makine dairesi, askı şekilleri, sarım açıları, yerleşim ve kullanılacak halatlar konusunda birtakım verileri girerek kullanıcılarımızın faydalanabilecekleri bazı teknik hesaplamaları görmelerini sağlayacağız. Satış öncesi ve sonrası teknik yeterlilik, zamanında ve yerinde servis en önemli ilkemizdir. Ve bunu sağladıkça sektörde var olabileceğimizin farkındayız.

  Türk asansör sektörünün genel görünümü hakkında neler söyleyebilirsiniz? Türk asansör sektörünün gelişimi ve dünya genelinde sahip olduğu konum sizce nedir?

  Sektörün itibarının olması gereken yerde olmadığı aşikârdır. Herhangi bir yapıyı düşünün, konut, iş merkezi, hastane, okul,…,vb., bu yapı içinde en önemli mühendislik (mekanik, fi zik, elektrik, elektronik) ürünü asansörlerdir! Yapımında ve kullanımı esnasında en çok riskli ve kazaya sebep olan ise yine asansörlerdir!

   Yüzlerce parçayı farklı üreticilerden temin ederek bir araya getirip ve doğru düzgün çalışmasını sağlamak, hatta çoğu üreticinin ilk çıkardığı veya geliştirdiği ürününün ARGE’sini de yapmak takdir edersiniz ki kolay bir iş değildir!

   Türk asansör sektörüne, ülke kültürümüz ve geleneklerimiz perspektifi nden bakıldığında, her sektörde olduğu gibi asansör parça üreticilerinin ve uygulayıcıların ARGE’lerini dışarıda, birebir nihai tüketici ile yapmaları doğal karşılanmaktadır. Avrupa Standartlarına geçişler, kabuller, yorumlar, yaptırımlar ve bunları ucuz bir şekilde aşmanın yollarını bulmalar…

  Açıkçası bu kadar dağınık ve karamsar bir tablonun karşısında olumlu şeylerde yok değil;

   • İhracatın, sektörün her kesiminde benimsenmesi ve en önemli hedef olması. İç piyasanın aktif pazarlamasında nasıl Konya ve Kayseri fi rmaları başı çekiyor ise aynı şekilde tüm üreticilerin Ortadoğu ve Afrika’nın en ücra köşelerine kadar giderek ürünlerini pazarlamaya çalışmaları, sektör açısından heyecan verici bir gelişme.

  • Teknolojik komponent üreticilerin çoğalması ve üretimde kalitenin hızla artması. Buna en iyi örnek otomatik kapı üreticilerini gösterebiliriz. İstanbul dışında, özellikle Doğuda yapılan başarılı üretimler, teşvik ve çok ciddi özel yatırımlarla Avrupa menşeili rakiplerine gözdağı vermekte. Bu fi rmalarımızın iç ve dış piyasalarda söz sahibi olmaya başladıklarını görüyoruz. Üretimde kalite standardını yakalamak ve kapasiteyi arttırma amaçlı sadece tek bir kombine hat için 3-4 milyon dolarlık yatırım yapılması, yakın bir gelecekte iç ve dış pazarlarda pastanın paylaşımında Avrupalı ve Uzakdoğulu aktörlerin rolünü etkileyecektir.

  • Avrupalı komponent üreticilerinin yakından takip edilmesi ve onları Türkiye’de yatırıma teşvik edilmesi veya zorlanması.

  • Özellikle Ortadoğu’da kalite ve fi yatla Uzakdoğulu üreticilerle rekabet eder hale gelinmesi.

  • Yeni yönetici jenerasyonun ve kadronun çoğunlukla mühendislerinden oluşması.

   Bunların yanında aslında en önemlisi cesaretimiz, azmimiz, çalışkanlığımız ve bir şeyler üretme sevdamız. Bu yapımız sürdüğü müddetçe, olumlu gelişmelere öncülük edecek ve en kısa zamanda Avrupa ile yarışacak seviyeye gelmiş olacağız.   

  why my husband cheated on me why would my husband cheat why would my husband cheat
  should i cheat on my girlfriend did my girlfriend cheated on me my girlfriend cheated on me what do i do
  i cheat on my boyfriend slokell.com i told my boyfriend i cheated on him
  married and want to cheat go why do wife cheat
  free sodomy sex stories free indian adult sex stories put in plastic panties stories adult
  signs of infidelity married looking to cheat how married men cheat
  adult intimate stories open preteens having sex stories
  online pharmacy coupons walgreens print photos drug discount coupon
  free prescription discount cards site free discount prescription card
  walgreens online coupon codes prescription discounts cards discounts on prescriptions
  walgreens photo coupons printable blogs.visendo.com walgreens photo promo code
  levaquin 500mg celebrex 100mg zovirax 200mg
  acyclovir 800mg betamethasone tube propranolol
  imitrex pill thepoliticalsword.com amoxil 500mg
  prescription drugs coupons site discount prescription coupons
  manufacturer coupons for prescription drugs open viagra.com coupon
  abortion pill abortion pill abortion pill
  cialis coupons online eblogin.com free printable cialis coupons
  coupon cialis drug discount coupons free coupon for cialis
  risperdal effets secondaires warpedfish.co.uk risperdal notice
  ramipril hexal alkohol ilkpirlantam.com ramipril bivirkninger
  quetiapine fk quetiapine 25 quetiapine
  free cialis coupon 2016 cialis online coupon discount prescription drug card