HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • RST Asansör Elektronik A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Mıhçılar Kayış Teknolojisinin Geldiği Son Noktadan Faydalanarak, Asenkron Motorla Çalışan Dişlisiz Makine Motoru Ürettik
 • Asansör Montaj ve Bakım Personeli Derecelendirilecek
 • Turkiye ölçeğinde bir ulke, güçlü bir sanayi olmadan sorunlarını cozemez
 • ANASDER, Düzenlediği Toplantı ile Sektör Temsilcilerini Bir Araya Getirdi
 • Merih Asansör Genel Müdürü Berna Ökmen Farklı ihtiyaçlara farklı ürünler sunuyoruz
 • Megaradar’dan Müşterilerine Plaket
 • DA-HA asansör, üretim kapasitesini yüzde 50 arttırdı
 • 'İş Kazaları' 2015'e Rekorla Başladı
 • HAS Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kapılarını açtı
 • Onder Asansor Baharı Rafting Şenliği İle Karşıladı
 • ASGEP’in toplantısında, asansör sektörü markalaşma süreci değerlendirildi
 • DA-HA Asansör Şirket Müdürü Gazi Bayar TOKİ inşaatla birlikte asansörü de vurdu
 • STOF LIFT COMPONENTS Genel Müdürü Hasan Özde; Avrasya Asansör Fuarı’nda yerimizi aldık
 • LIFT BALKANS 2016
 • 2010 Yılı Büyüme Hızı
 • Aybey Elektronik Genel Müdürü Melih AYBEY "Fuara; Polonya pazarını tanımak, talepleri öğrenmek ve standartları görmek için katıldık "
 • NBÜGER ASANSÖR GENEL MÜDÜRÜ NECDET BÜGER Arap ülkelerinden yoğun oranda montaj teklifi aldık
 • Yaşayan bir efsane Bedros Usta
 • WISEROL Genel Müdürü Ömer ÜSTÜNER; Bir yılda ihracatımızı en az 2 katına çıkaracağız
 • Asbuton, yeni fabrikasında hizmetlerini sürdürüyor

 • MÜFED Genel Başkanı NECİP NASİR Türkiye’nin en büyük ekonomik gücünü temsil ediyoruz (18 Haziran 2014)

   Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasir dergimize özel açıklamalarda bulundu. Türk inşaat sektöründen, kentsel dönüşüm projelerine kadar birçok konuda görüş aldığımız Nasir, asansör sektörü hakkında da sorularımızı yanıtladı.

   Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

   İnşaat Mühendisiyim, 1959 yılında Bitlis’te doğdum. İlk öğrenimimi İzmir Bornova Altındağ Şehitler İlkokulu’nda, orta öğrenimimi İzmir Konak Hürriyet Ortaokulu’nda, lise öğrenimimi Namık Kemal ve İzmir Karabağlar İnönü liselerinde, yüksek öğrenimimi ise DEÜ Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü ile Dicle Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladım. 2004 - 2009 yılları arasında İTO Meclis Başkan Vekilliği, 2009 - 2011 yılları arasında İTO İnşaat Sektörü Kurul Başkanlığı görevini yaptım. Kızılay Karabağlar Şubesi’nin kurucusu başkanıyım ve halen de görevime devam ediyorum. Nasır Group bünyesinde; Nasır Mühendislik Mimarlık, Nasır Yapı Mühendislik İnşaat Malzemeleri, Arme Teknik Mühendislik, Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Yöne- tim Kurulu Başkanlığı, İMO Mimar ve Mühendisler Grubu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, İzmir Sanayiciler ve İşadamları Derneği, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği, Karabağlar Genç İşadamları Derneği, Gaziemir Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Bornova Ziraat Odası üyeliklerimin yanı sıra, Buca Müteahhit İşadamları, Bornova Müteahhit ve İşadamları, Çiğli Müteahhit ve İşadamları, Konak Müteahhit ve İşadamları, Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe İşadamları derneklerinin oluşumunu sağladım.

   Federasyonunuzu kısaca tanıtır mısınız?

   Müteahhitler Federasyonu (MÜFED); bölgemizde faalyet gösteren inşaat müteahhitleri derneklerinin birleşmeleriyle oluşan ve inşaat sektörü başta olmak üzere müteahhitlik sektörüne hizmet veren bir sivil toplum kuruluşudur. Amacımız sektöre hizmet ederek sektörde yaşanan sorunlara birlik ve beraberlik içerisinde çözüm aramak. İnşaat sektörü, 200 sektörü beslerken 4 bin kalem ürün çeşidini de bünyesinde barındırıyor. İnşaat büyürse, diğer sektörler ve dolayısıyla ekonomi de büyür. Bunun için İzmir’de farklı bölgelerde 12 dernek kurduk ve MÜFED çatısı altında birleştirdik. Türkiye genelinde de 52 ilin katılımıyla konfederasyon kurduk. Bunun 300 delegesinden 100’ü, İzmirli müteahhit işadamlarından oluşuyor. Konfederasyonumuz, 90 bin müteahhidi bir araya getirmiş oldu. Bu büyük güç birliğiyle yola çıkarak, sorunları tespit edip Ankara’da gerekli kurum ve kişilerle paylaşıp çözüm için somut adımlar atacağız.

   Federasyonunuzun çalışmalarından ve gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden bahseder misiniz?

  Önümüzde kentsel dönüşüm projeleri var. Şehir dönüşümünün etkileri en çok İzmir’de hissedilecek. İnşaat sektörünün yaşayacağı hareketlilikte katma değerin kentte kalması için bir yıl önceden harekete geçtik. Kentsel dönüşümde kentteki sektör temsilcileri, teknik ekibinden malzemecisine kadar birlikte hareket etmeli. İstanbul ve Ankara’da konsorsiyum kurarak İzmir’e gelmeye çalışan müteahhitler var. Sadece İstanbul ve Ankara’dan değil, yurtdışından gelecek müteahhitlere karşı da mücadele edeceğiz. Bizler kent piyasası içinde hareket eden sektör temsilcileri olarak daha avantajlıyız. Güç birliği yaparak rekabet edeceğiz. Yerel yönetimler de İzmirli müteahhitleri tercih edecektir. İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te arz fazlası var. İzmir’in yüzde 85’i dönüşecek. Katma değerin İzmir’de kalması için çalışıyoruz.

   Türkiye’deki federasyonların bir araya gelerek kurduğu İMKON hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için kısa adı İMKON olan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu 52 birlik ve 90 bin üyeyi içinde bulunduran federasyonlar bir araya gelerek sektörün en büyük sivil toplum kuruluşunu kurmuştur. İzmir Müteahhitleri Federasyonu 300 delegesi olan Konfederasyonda 100 delege ile temsil edilmektedir. Konfederasyonumuz ve Federasyonlarımız resmi makamlar nezdinde muhatap kabul edilerek sektörümüz ile ilgili kanun ve yönetmeliklerde görüşüne başvurulmaktadır.

  Kentsel dönüşüm projeleri hakkında ki görüşleriniz ve projeleriniz nelerdir?

   Kentsel dönüşümden sonra yaşama geçirilecek projelerin, ülke ekonomisine can vereceğini düşünüyorum. 200 sektöre ve 4 - 5 bin kalem malzemeye ulaşan inşaat sektörünü canlandıracak projelere imza atacağız.

   Federasyonumuz bünyesindeki 12 dernekle kentsel dönüşüm için güç birliği yapmak istiyoruz. İnşaat sektörü ve müteahhitler İzmir’de önemli bir güç. Sivil toplum kuruluşlarının özelliği, ortak hareket ederek, sektör temsilcileri ve kamu kurumları arasında köprü vazifesi görmektir. Biz de MÜFED olarak birleştik ve kentsel dönüşüm projelerinde yer almak adına güçlü bir şirket kurduk.

   Kentsel dönüşüm konusunda projelerin bütüncül olarak ele alınması gerekiyor. Izmir’de sosyal yapı nedeniyle yerinde dönüşüm gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bornova’da oturan birini Buca’ya, Karşıyaka’da oturan birini de Gaziemir’e gönderemezsiniz. İzmir’de yerinde dönüşüm şart. İzmir’in yüzde 85’i kentsel dönüşüme muhtaç durumda. Bu konuda mutlaka çok yönlü projeler ele alınmalıdır. Dönüşümde arzu edilen tabloyu ortaya koymak için depreme dayanıklı, modern ve çevreci yapılarla İzmir’in gelecek 50 yılına yönelik yapılaşma planlanmalı.

   Federasyon ve İMKON olarak müteahhitlik mesleği ile ilgili üzerinde çalıştığınız sorunlar ve çözüm önerileriniz nelerdir?

   İnşaat sektörü 2013 yılını yüzde 6 büyümeyle kapattı. Bunun nedeni bölgesel olarak yeni inşaat yapılacak arsaların olmamasıdır. Biz, İzmir’de de aynı sorunu yaşıyoruz. Yeni arsalar üretilmezse büyüme de istenen oranda olmaz. Yerel seçimlerden sonra İzmir’in kentsel dönüşüm konusundaki durumunun netlik kazanacak. İlçe belediye başkanlarının bu konudaki tutumlarının belirleyici olacak. İzmir’de inşaat sektörünün potansiyelini gerçek anlamda ortaya çıkaracak kentsel dönüşüm, tam anlamıyla yaşama geçirilemedi. Kentsel dönüşümdeki en büyük etken, yerel yönetimlerin biten seçimlerin ardından sergileyecekleri tutumları olacak. Çünkü bir ilçenin sorunlarını sosyal ve kültürel yapısını en iyi bilen kişiler yerel yöneticilerdir. Bizler de gerek federasyonumuz gerekse de Konfederasyonumuz aracılığı ile bu projelerde yerimizi alacak ve üzerimize düşeni yapacağız.

   Biz federasyon olarak şehir dönüşümünde daha etkili rol almak için şirket kurduk. MÜFED yeni şirketiyle dönüşümle ilgili projeler üretecek. Güç birliği oluşturarak dönüşümde etkili rol oynamayı istiyoruz. Bizim için önemli olan, İzmir’de iş yaparak katma değerin İzmir’de kalmasını sağlamak. Şehir dönüşümünden sonra yaşama geçirilecek projeler İzmir ekonomisine can katacak. Kurduğumuz güç birliğiyle 200 sektöre ve 4–5 bin kalem malzemeye ulaşan inşaat sektörünü canlandıracak projelere imza atacağız. Bu da İzmir ekonomisi için büyük bir kazanım olacak. Yeni projelerle işçisinden mühendisine kadar pek çok farklı alanda yeni istihdam sağlayacağız.

   İnşaat sektörü ve inşaat sektörünün en önemli meslek dalı olan müteahhitliğin genel görünümü, ekonomik faaliyetleri, ülke ekonomisine ve istihdama katkıları gibi konularda neler söyleyeceksiniz?

   Türkiye’nin dünya inşaat sektöründeki ticaret hacmi 2002 yılında 5 milyar dolar iken 2012 yılında 11 kat artarak 55 milyar dolara çıkmıştır. Çin’den sonra inşaat sektörüne bakıldığında Türk müteahhitleri ikinci sıradadır.

   İnşaat sektöründe 6 bin 500 kalemde toplamda 120 milyar dolarlık ülkemize katkı sağlıyoruz. Dünyada ilaç, petrol ve silahtan sonra en önemli sektör inşaat sektörü oldu. Bütün ülkelerin GSYH’larına olan katkısı aynı zamanda istihdama olan katkıları nedeniyle inşaat sektörü önemli bir sektör. Bizim yurtdışında bu sektörde var olan potansiyelimizi daha üst noktalara çıkarmamızın yolu organize olmamızdan geçiyor. Şu anda biz tam anlamıyla organize olmamış 300 bin müteahhidin kendi çabaları ile yurtdışında oluşan başarıları ile dünyada ikinci sırada yer alıyoruz. Eğer müteahhitlik sektörü tanımı yapılarak organizasyonel bir yapıya kavuşturulursa, bu noktada sektörümüze çok büyük katkı sağlanacak hatta dünyada birinci sıraya yerleşmemiz kaçınılmaz olacaktır. Bizler, Federasyon olarak oluşturduğumuz Konfederasyonda (İMKON) bununla ilgili adımları attık. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde müteahhitlik sektörünü çok daha organize bir hale getirerek, ülkemize büyük katma değer sağlayacak bir oluşuma imza atacağız.

   Müteahhitler olarak Türk asansör sektörünü nasıl tanıyor ve hakkında neler düşünüyorsunuz?

  Müteahhitler olarak bizler Türk asansör sektörünü çok da iyi tanımıyoruz. Sektörde yaşananları bilmemiz tabi ki imkansız. Biz, ancak bir asansöre ihtiyaç duyduğumuzda aldığımız teklifl erin kalitesi neticesinde veya çalıştığımız firmaların bize yapabileceklerini anlattıkları zaman sektörü değerlendirme şansımız oluyor. Bunun dışında asansör sektörü hakkında çok da iyi bir bilgi sahibi değilim. Ancak tabi öğrenmek de isterim.

  -Yaptığınız binalarda kullandığınız asansörlerde nelere dikkat ediyor, yerli markalı asansör kullanımı konusunda neler düşünüyorsunuz?

   Bizim açımızdan ürettiğimiz konutlarda can ve mal güvenliğini maksimum düzeyde sağlayacak, rahat ve konforlu, tasarımı da göz dolduran asansörler ön plana çıkıyor. İzmir çok eski yapılanması ile dikkat çekiyor. Ancak yeni yeni ve az önce de bahsettiğim gibi kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte yüksek katlı konutlara ihtiyaç duyan bir şehir. Bu nedenle de yüksek konutlarda asansör olmazsa olmazımız. Bu nedenle yerli malı başta olmak kaydıyla kaliteli ve güvenli asansörler tercih sebebimiz olacaktır.  

  ways to contract hiv astrobix.com early signs of aids
  would my boyfriend cheat click i cheated on my boyfriend now what
  why my husband cheated on me scottdangelo.com why would my husband cheat
  cheated on my girlfriend girlfriend cheated on me with her ex i cheated on my girlfriend but i love her
  free sodomy sex stories adult baby stories put in plastic panties stories adult
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  walgreens online coupon codes prescription discounts cards discounts on prescriptions
  walgreens photo coupons printable blogs.visendo.com walgreens photo promo code
  avodart pill site acyclovir pill
  amoxicillin blogs.visendo.de cephalexin 500mg
  free printable cialis coupons link discount coupons for prescriptions
  cialis free coupon codesamples.in cialis coupon codes
  cialis coupons online eblogin.com free printable cialis coupons
  aldactone 100 mg tablete aldactone 100mg aldactone 100 mg tablete
  buscopan dosierung charamin.jp buscopan preis
  nortriptyline tablet harshpande.net nortriptyline nedir
  yasminelle hinta yasminelle hinta yasmine
  yasminelle hinta yasminelle hinta yasmine
  quetiapine fk quetiapine 25 quetiapine
  aravalle click aravaca codigo postal
  free cialis coupon read prescription drugs coupon
  prescription discounts cards click free prescription cards discount
  free cialis coupon 2016 go discount prescription drug card
  diflucan how long to work neryx.com diflucan
  low dose naltrexone withdrawal naltrexone alcoholism medication what is ldn