HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • Wossman Hydraulıc Yön. Krl. Bşk. Osman Terim Yerli Ürünlerin, Eşdeğeri Olan İthal Ürünlerden Daha İyi İmal Edildiği Halde, Paramızın Ülkemde Kalması Daha Hayırlı Değil Midir?
 • 2013 yılında kurumsal kimliğimizle ön plana çıkacağız
 • Son Yıllarda Yaşanan Gelişmeler Umut Verici
 • TMMOB Bursa Şube’sinin yaptığı asansör denetimleri değerlendirme raporu açıklandı
 • Özdersan Genel Müdürü ATİLLA ÖZBEK "Teknolojik Yapımızı İran’daki Asansörcülere Takdim Etmek İstiyoruz"
 • LiftBalkans, Güneydoğu Avrupa'da sektörün potansiyelini sunmayı amaçlıyor Balkanlar LiftBalkans ile sektör temsilcilerini ağırlamaya hazırlanıyor.
 • İzmir Asansor Fuarı Etkinlikleri 3 Gun Boyunca Yoğun İlgi Gordu İzmir 8’inci Asansor ve Asansor Teknolojileri Fuarı’nda bir dizi etkinlik gercekleştirildi.
 • Yatırımcılara ‘’Bedelsiz Arsa’’ Tahsisi
 • BE-TAŞ ASANSÖR GENEL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN TAŞKIN BEKTAŞ Müşterilerimize A’dan Z’ye diledikleri her ürünü sunabiliyoruz
 • Zor bir yıl olacak 2013’e hazır olmak durumundayız
 • ASFED, KOSGEB ile asansör sektörünü ele aldı
 • SM LIFT Satış ve Pazarlama Müdürü MUSTAFA SERMET ATİK; Üretici ile montajcı firmalar arasında güvenli bir köprü olmayı hedefliyoruz
 • PROLİFT ASANSÖR Dış Ticaret Sorumlusu BAHAR AYDIN; Ukrayna, Rusya ve Hindistan’a ihracatımız başladı
 • Mamak’ta Müteahhitlerin Yeni Adresi Mamak Müteahhitleri Derneği
 • Asansör firmalarına elektrik/elektronik mühendisi zorunluluğu...
 • AYBEY ELEKTRONİK SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ ÖRSAN ÖRS Fuarda en çok ilgiliyi, asansör kontrol kartlarımız ve EVOS Serisi Kat Kasetlerimiz gördü
 • Kleemann Lifts UK Ltd., İngiltere'de hızlı büyüyen fi rmalar arasında ilk sırada
 • Fabre Asansör Yönetim Kurulu Başkanı AHMET GÖKHAN "Direkt İhracatımızı Arttırabilmek En Büyük Hedefi miz Arasında Yer Alıyor"
 • TASİAD çalıştayı, TRT ekranlarında
 • Akış Asansör Genel Müdürü M. İLKER ATALAY INELEX’te, Gearless makinelerimizde yeni olan çiftli fren sistemimizin lansmanını yaptık

 • Mikrolift, Şirket Sahibi Umut Erdağ ve Genel Müdürü Ahmet Gülhan "Mikrolift her şeyin en iyisini yapmak için çalışacak" (4 Kasım 2014)

  Mikrolift Asansör’ü yeni yerinde ziyaret ederek, Şirket Sahibi Umut Erdağ ve Genel Müdürü Ahmet Gülhan ile sohbet ettik. Firma faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgi aldığımız Umut Erdağ; “Asansör sektörünün ihtiyacı olan tüm elektronik ürünleri, kabul edilebilir seviyede üretmek, mevcutta bulunan teknik servis ve kalitemizi korumak istiyoruz.” dedi. Ahmet Gülhan ise; ciddi stok ve hammadde yatırımına yöneldiklerini, müşteri taleplerine anında cevap verebilme adına yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.

   Yeni yeriniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Yer değişikliğinizin amacı ve buradaki hedefl eriniz nelerdir?

   Umut Erdağ: İstanbul’da daha önce faaliyet gösterdiğimiz yerimizde, amacımız mal dağıtımı ve teknik destek vermekti. Çok büyük miktarda imalat yapmayı düşünmüyorduk. Ama bekledi- ğimiz gibi olmadı ve talepler artarak devam etti. Talepleri karşılama ihtiyacı, bizleri imalata başlamak zorunda bıraktı. Daha önce faaliyet gösterdiğimiz yerimiz ihtiyaçlarımıza karşılık vermediği için yeni yerimize geçme kararı aldık. Burada üretim bandımızı oluşturarak üretimimizi yoğunlaştırdık. Konya’da üretimimiz devam ediyor. İstanbul ayağında da rahatlamak adına böyle bir karar aldık diyebiliriz. Büyüdüğünüz zaman yer gerekiyor. Yeri yapıyorsun, ona istinaden tekrar büyüyorsun, yeniden yer gerekiyor, bunun bir süreç olduğunu düşünüyorum. Üretim adetleri artınca şirkette hareket edecek yer kalmıyor.

  Ürününüz iyiyse ve müşteri de talepte bulunuyorsa, büyüyüp büyümeme kararı sizin elinizde olmuyor. Türkiye’de tamamen müşteri talebine odaklı bir büyüme yaşanıyor. Müşteri istiyorsa üretmek zorundasın. Üretmeye başladıkça da yeriniz size yetmemeye başlıyor ve bu nedenle yatırım yapıyorsunuz. Biz, ürünlerimizin arkasındayız ve ürünlerimize 5 yıl garanti veriyoruz. Bu özelliğimiz de müşterilerimizin dikkatini çekmiş olacak ki satış adetlerimize olumlu yansıyor.

   Yeni yerimizde, üretimimizi arttırmayı, daha sistemli üretim yapmayı, daha kurumsal bir yapıda olmayı hedefl edik. Kurumsal çalışmak adına birkaç departmana ihtiyaç duyduk. Eski yerimizde buna yetecek yerimiz yoktu. Bu nedenle de aslında taşındık diyebiliriz.

   Kurumsal olmak demişken, Türkiye’de asansör sektöründe birçok fi rmamızın kurumsal altyapılarına yatırım yapmadıkları sıkça dile getiriliyor. Sizce kurumsal olmak nedir ve nasıl bir süreç gerektiriyor?

   Umut Erdağ: Kurumsal olmak iş bölümü ile başlıyor. Ürününüzü ve kalitenizi oturttuktan sonra şirket içerisinde iş bölümü yapılması ve bu iş bölümlerinin yedeklenmesi gerekiyor. Departmanların birbirinden ayrılarak iletişim ve işbirliği içerisinde ortak bir paydada hareket edebilirliğin sağlanması şart. Firmaların, bireysel markalaşmadan çıkararak kurumsal kimliği ile ön plana çıkmaları ve bunun için de görsel ve yazılı medyada aynı zamanda katıldığınız fuarlarda dahi reklam çalışmalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Az önce dediğim gibi bunun bir süreç olduğunu düşünüyorum ve bunun için de çalışmalarımız devam ediyor.

   Yeni yerinizde ortaya komayı planladığınız yeni ürünleriniz ve yatırımlarınız olacak mı?

  Umut Erdağ: Önce yatırımını yapıp üretmeye hazır hale geleceksin, daha sonra talep geldikçe üreterek gelen taleplere cevap verebileceksin. Bunun için de hammadde ve sermaye yatırımını tamamlayarak, müşterinize “Hayır” demeyecek hale gelebilmeniz gerekiyor. Yeni ürünlerimiz tabi ki var. Ar-Ge bizde hiç bitmiyor. Şu anda ağırlıklı olarak seri tesisat üzerinde çalışmalar yürütüyoruz. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız başladı, güzel de gidiyor. İnsanlar hazır tak kullan şeyleri seviyorlar. Bu çalışmamız ile ilgili iki buton fi rması ile görüşmelerimiz oldu. Bu fi rmalardan buton tedarik ederek, elektroniğini ve kablolama sistemlerini veriyoruz. Kablo konusunda da çok hassas hareket ediyoruz. Kablo konusunda Türkiye’nin sayılı fi rmalarından bir tanesine üretim yaptırıyoruz. Tüm ürünlerimizi tüm yönleri ile test ettikten sonra piyasaya sürüyoruz. Biz, pano üretmediğimiz için bizden kart talep edenler aynı zamanda buton ve kablolama konusunda da siparişlerde bulunuyorlar. Biz de tak kullan şeklinde hazır bir paket oluşturarak, müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Şu anda her şey istediğimiz gibi ilerliyor, umarım daha da iyi olacaktır.

   Satış ve pazarlama ağınızda nasıl bir strateji izliyorsunuz? Hedef pazarlarınız ve ülkeleriniz var mı?

  Ahmet Gülhan: Biz reklama çok inanıyoruz. Olmamız gerektiğini düşündüğümüz tüm mecralarda yer almaya gayret gösteriyoruz. Özellikle fuarlara iyi hazırlanıyoruz. Ama bizdeki problem şu: Biz, ürünlerimizi ve markamızı son kullanıcıya duyurmak zorundayız. Buna karşın pano yapmadığımız için ürünlerimizin pazarlamasını pano fi rmaları yapıyor. Dolayısıyla her panocuyla bir şekilde kontak kuruyoruz.

  Çalıştığımız pano  fi rmalarına dikkat ediyoruz, çünkü verdiğimiz ürünü doğru işleyerek düzgün bir hizmet sunmalarını bekliyoruz. Teknik destek anlamında müşterilerimizin veya kendilerinin halledebileceği konularda pano fi rmalarının bize dönmesini beklemiyoruz. Daha sistematik hatalarda devreye girmek istiyoruz. Bu nedenle çalıştığımız fi rmalarda eğitimler ve bilgilendirme sunumları gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizde teknik destek anlamında Türkiye’de iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz. Bize yansıyan geri dönüşlerde, mutlaka anında müdahelelerimizle oluşan istekler karşısında teknik testlerden sonucunda çözüme kavuşturuyoruz. Bünyemizde yer alan her ürün ciddi testlerden ve uzun süreli denemelerden geçtikten sonra sahaya sunulduğu için çok sayıda sorunla da karşılaşmıyoruz.

   İhracat faaliyetleriniz nasıl gidiyor? Türkiye’de AB Standartlarında üretim yapılmaya başlandıktan sonra asansör sektöründe ihracat rakamlarında yukarı yönlü bir ivme yaşandı. Siz bu hareketlilikten nasıl etkilendiniz ve ihracat hedefl eriniz nelerdir?

   Umut Erdağ: Biz, yine pano üretmemizden kaynaklı olarak ne kadar ihracat yaptığımızı bilmiyoruz. Ancak bizim ürünlerimizin satışını yapan pano fi rmaları bizden yabancı dilde yazılım yapmamızı veya bu konuda teknik destek sağlamamızı istedikleri için ürünlerimizin yurtdışında da kullanıldığını biliyoruz. Aynı zamanda çeşitli ülkelerde istenilen standartların bizden talep edilmesinden dolayı da ürünlerimizin o ülkelerde kullanıldığını anlıyoruz. Şu anda 6 dil desteği ile kartlarımızın satışını gerçekleştiriyoruz. İnsanlar ürüne, kendi dillerinde hâkim olmak veya kullanmak istiyorlar. Biz de bize gelen talepler doğrultusunda bunu sağlıyoruz.

  Özellikle spesifik işlerde çözüm üretmeyi, çok seviyoruz. Bazen farklı özelliklere sahip asansörler karşımıza çıkabiliyor. Belki sadece bir defa kullanılacak bir özellik için kartımızı seve seve güncelleştiriyoruz. Burada amacımız para kazanmaktan ziyade müşterimizi veya onun müşterisini memnun etmek oluyor.

   Ayrıca, yurtdışında marka bilinirliğimizi arttırmak adına çeşitli fuarlara katılmayı planlıyoruz. Amacımız ürün satışından ziyade yurtdışında bizimle çalışan fi rmalara destek olmak ve marka bilinci oluşturmak.

   Türkiye’de halen belirli seviyelerin üzerinde asansör montajı yapma veya aksamı üretme konusunda sorunlar yaşanıyor. Sizin sektörünüzde bu tarz sıkıntılar yaşanıyor mu? Kart üretiminde geldiğiniz teknoloji nedir?

   Umut Erdağ: Çok yok diyelim. Çünkü şu anda Türkiye’de uygulanan yazılım ve parametreler belirli bir seviyeye geldi. Yurtdışından gelen kartları Türkiye’de çalıştırmak, Türkiye şartlarından dolayı biraz zordur. Çünkü gelen voltajdan giriş ve çıkışları korumanız gerekir. Kullanılan kartlar çok çabuk yanabilir. Ancak, insanların ufku gördüğü kadardır. Bizim de gidip görmemiz gerekiyor. ‘İnsanların nelere ihtiyaçları ver ya da ne kullanıyorlar’ diye. Bu konulara açık olmak gerekiyor. Biz de yavaş yavaş açılmaya başlıyoruz. Ancak bizim tek bir hedefi miz var “ Mikrolift her şeyin en iyisini yapmak için çalışacak.” Asansör sektörünün ihtiyacı olan tüm elektronik ürünleri, kabul edilebilir seviyede üretmek, mevcutta bulunan teknik servis hizmetimizi ve kalitemizi korumak istiyoruz.

   Firmalar veya müşterileriniz, ürünleriniz hakkında hangi taleplerde bulunuyorlar? Sizden hangi konularda çözüm önerileri bekliyorlar?

   Ahmet Gülhan: Müşterilerimiz, daha önce, ürün talebinde yoğunluk yaşadığımız günlerde, teslim süreleri konusunda yardımcı olmamızı bekliyorlardı. Bu konuyu stoklu çalışma sistemine geçmemizin ardından aştık. Yüklü talepleri karşılayacak bir sistem oluşturduk. Bu nedenle artık gelen tüm siparişlere anında cevap verebiliyoruz. Ayrıca, iyi bir üretim hattımız var. Asansör sektöründe ve Türkiye’de mevcut en iyi üretim hatlarından birine sahibiz. 2013 yılı ortasında üretim makinelerimizi yenileyerek son nesil makineler ile hızımızı iki buçuk katına çıkardık. Ciddi adetli üretimleri karşılayabiliyoruz.

   Biraz da Türk Asansör Sektörü hakkında sohbet etmek isterim. Siz, asansör sektörü hakkında neler düşünüyorsunuz, izlenimlerinizi bizlerle paylaşabilir misiniz?

  Umut Erdağ: Türk Asansör Sektörü her geçen gün gelişiyor. Gelişmekte olan bir ülkeyiz ve sektörümüz de hızla ilerliyor. İnsanlar artık daha iyisini kullanmaya özen gösteriyor. Ve sıkıntı çıkarmayan ürünler talep ediliyor. Bu nedenle biz, hazır tesisat kanalına eğildik. Kullanıcıların iş yükünü ciddi oranda azaltan bir sistem kurduk. İş kaybı yaratmayan ve montaj kolaylığı sağlamasından dolayı iş yükünü hafi fl eten bir sistemle müşterilerimizin tam da istediği ürünü kendilerine sunduk.

   Sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

  Umut Erdağ: Sektörde sayısal olarak büyüme devam edeceğinden dolayı, üretim önemli ama kalite daha önemli hale gelecek. Daha üst sistemlerde daha kaliteli ürünler talep edilecek. Türkiye’de de ilerde istenilen adetler eninde sonunda azalacak. Azalma başlayınca da yeni pazarlara ihtiyacımız olacak. Bu arada ürünlerimizi yurtdışına tanıtarak yeni pazarlar ve müşteriler yakalarsak, yaşanabilecek pazar daralmalarında, aynı üretim adetleriyle ticari hayatımıza devam edebiliriz. Buna karşın Türkiye’de standartların değişime uğraması ve beraberinde gelen revizyon pazarı dolayısıyla üretim hiç yavaşlamıyor. Aksine gün geçtikçe artıyor. Çok sayıda eski asansör var ve asansörlerde kullanılan malzemelerde belirli bir süre sonra değişim ihtiyacı doğuyor. Yani her yapılan asansör birkaç yıl sonra revizyon pazarında kendisine yer buluyor. Bu da pazarın canlılığının ve boyutunun katlanarak artmasına neden oluyor.

   Son olarak sektörümüzde de yoğun olarak yaşanan iş kazalarına değinmek istiyorum. İş güvenliği konusunda fi rma olarak neler yapıyor, bu konuda hangi tedbirleri alıyorsunuz?

   Ahmet Gülhan: İş güvenliği konusunda fi rma olarak çok hassas davranıyoruz. İlgili yasa gereği üzerimize düşen ne varsa azami ölçüde uyguluyoruz. İş güvenliği uzmanımız ve doktorumuz var. Her geldiklerinde de mutlaka kendilerine rapor sunarak düzenlemelerimizi yapıyoruz. En ince detayına kadar iş güvenliğine dikkat ediyoruz ve her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Personelimize de düzenli eğitimler veriyor ve uygulamaları konusunda takipçi oluyoruz.  

  ways to contract hiv astrobix.com early signs of aids
  my girlfriend cheated on me what do i do my girlfriend cheated on me with a girl has my girlfriend cheated on me
  should i cheat on my girlfriend did my girlfriend cheated on me my girlfriend cheated on me what do i do
  i cheat on my boyfriend slokell.com i told my boyfriend i cheated on him
  dating sites for married people go why wifes cheat
  adult intimate stories open preteens having sex stories
  print free coupons albertsons pharmacy coupon rx coupon
  prescription drugs discount card go online coupons for walgreens
  free prescription discount cards sharethispage.co.uk free discount prescription card
  free printable viagra coupons mikemaloney.net coupon for prescriptions
  free prescription drug card tracyawheeler.com rx discounts
  avodart pill site acyclovir pill
  amoxicillin celecoxib cephalexin 500mg
  amoxicillin sildenafil citrate 130mg cephalexin 500mg
  levaquin 500mg celebrex 100mg zovirax 200mg
  imitrex pill link amoxil 500mg
  coupons cialis click free prescription discount card
  viagra coupon card click viagra.com coupon
  lisinopril and rash and itching lisinopril and rash and itching lisinopril and rash and itching
  lisinopril and headaches dizziness lisinopriland.net lisinopril and headaches dizziness
  free printable cialis coupons canada drug pharmacy coupon discount coupons for prescriptions
  cialis free coupon codesamples.in cialis coupon codes
  aldactone 100 mg tablete aldactone 100mg aldactone 100 mg tablete
  cetirizine sans ordonnance cetirizine generique cetirizine sans ordonnance
  anafranil ve alkol anafranil ve alkol anafranil 25
  celebrex generique krishnan.co.in celebrex medicament dangereux
  viagra effet click viagra maroc
  naltrexone side effects forum http://naltrexonealcoholismmedication.com/ naltrexone schedule