HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • AMETAL YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSMAİL YILDIRIM Ametal, 2013’de 45 ülkeye ihracat yaptı
 • Anasder Ato’da Periyodik Kontrol Uygulaması Konusunda
 • Kapasite Kullanım Oranı Arttı
 • DÜNYANIN EN BÜYÜK 20 EKONOMİSİNE SAHİP ÜLKELERİN LİDERLERİ, G-20 İÇİN TÜRKİYE’DEYDİ
 • TASİAD çalıştayı, TRT ekranlarında
 • Bahçelievler Erkan Avcı Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi, kariyer günleri gerçekleştirdi
 • Asansör Kontrol, Ankaralı belediyeler ile muayene sürecini değerlendirdi
 • Asansör sektörünün gelişimi ve eğitim
 • Argeset Elektronik Genel Müdürü Ünay ÇINAR "Argeset Buton Panelleri Beğeni ile Takip Ediliyor"
 • ANTALYA’DA "ASANSÖR MEVZUATINDAKİ YENİ UYGULAMALAR" PANELİ DÜZENLENDİ
 • D KARE TEKNİK MÜDÜRÜ MUSTAFA GÖRMÜŞ ASANSÖR ENSTİTÜSÜ konumuna gelerek sektöre hizmet etmeyi hedefliyoruz
 • ANASDER, Düzenlediği Toplantı ile Sektör Temsilcilerini Bir Araya Getirdi
 • LÖHER ASANSÖR GENEL MÜDÜRÜ ERGİN AKTAŞ 2014 yılına, Almanya’da Nürnberg Metrosu çalışmaları ile başladık
 • Yapıdecoor Ankara Fuarı 5’inci kez kapılarını açtı
 • ASO Başkanı Nurettin Özdebir Devlet, bizi kurumsallaşmaya, şirketleşmeye teşvik etti, şimdi tekrar düşünmeye zorluyor
 • TASİAD Başkanı Levent Akdemir Bizleri temsil eden şeffaf bir fuar organize ediyoruz
 • MERİH ASANSÖR Satınalma Koordinatörü AHMET ATİK Rusya pazarına olan ihracatımızı arttırarak pazarda daha etkin olmak istiyoruz
 • Aybey Elektronik Genel Müdürü Melih AYBEY "Fuara; Polonya pazarını tanımak, talepleri öğrenmek ve standartları görmek için katıldık "
 • Emay Asansör Satış Direktörü YASİN KURTULUŞ Emay Asansör, Ar-Ge ağırlıklı üretimleri ile dikkat çekiyor
 • INELEX 2014 ASANSÖR SEKTÖRÜ 9. KEZ İZMİR’DE BİR ARAYA GELİYOR

 • Önder Asansör Genel Müdürü İbrahim Bulut "Türkiye büyüyor, sektör büyüyor, Önder Asansör büyüyor." (1 Kasım 2014)

   Önder Asansör Genel Müdürü İbrahim Bulut, içinde bulunduğumuz 2014 yılını ekonomik ve sektörel açıdan değerlendirirken, 2015 yılı hedefl erini de bizlerle paylaştı. Bulut; “Bizim 2014 yılı hedefl erimizin başında, ihracat rakamlarımızı ve sınırlarımızı genişletmek vardı. İhracat konusunda deneyimli ve özverili bir ekip çalışması sayesinde, yılı hedefi mizin çok üzerinde rakamlarla kapatacağız gibi görünüyor. Türkiye büyüyor, sektör büyüyor, Önder Asansör büyüyor. Zincirleme bir büyümenin halkası olmaktan gurur duyuyoruz. Özellikle “Casadoor” markasıyla ürettiğimiz yarı otomatik ve tam otomatik kapılarımız, kalite ve sağlamlık açısından kullanıcılardan tam not aldı. Yangın sertifi kalı ve CE Belgeli üretim yaparak ihraç etmek ve ekonomiye katma değer sağlamak, bizim için çok büyük önem arz ediyor.” şeklinde konuştu.

   2014 yılı için ekonomik açıdan genel bir değerlendirme yapabilir misiniz?

   2014 yılının üçüncü çeyreğindeyiz. Yıl bitmeden sağlıklı bir değerlendirme yapmak çok mümkün değil.

  Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde; ekonominin gidişatı açısından siyasi istikrar en önemli faktör. Hem içerde hem de dışarıda yaşanan siyasi hareketliliğin yıl sonunda ekonomiye yansımalarını şimdiden kestirmek oldukça güç. Bununla birlikte; içerde ve dışarıda, bu güne kadar yaşanmamış bir siyasi türbülansın tam ortasında olan Türkiye’nin; ikinci çeyrek sonunda 4,3 gibi bir büyüme göstermesi de ayrıca çok dikkat çekici. Haziran ayında açıklanan yüzde 8.8’lik işsizlik oranı da bir şeylerin iyiye gittiğinin göstergesi gibi. Siyasi risklere ve piyasadaki nakit sıkışıklığına rağmen beklentilerin üzerinde gelen oranların, yılın kalan kısmında da yakalanması durumunda (ki inşallah öyle olur), 2015’te ekonomide iyileşmenin sinyallerini alacağız demektir.

   Sektörümüzün ekonomideki yeri hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

   Bizler asansör sanayicileri olarak, asansör aksamları üreterek, aynı zamanda imalat sektörünün de önemli bir kolunu teşkil etmekteyiz. Yurtiçinde; başta İstanbul olmak üzere, Türkiye genelinde başlatılan kentleşmeye bağlı olarak gelişim gösteren inşaat sektörü, asansör sektörünün de gelişmesini ve büyümesini sağlamıştır. Yurtdışında ise; aksam imalatı konusunda Türkiye, dünyada söz sahibi ülkelerle yarışır hale gelmiştir. Sağlam ve kaliteli ürünlerimizin, yurtdışı pazarlarda tercih edilmesi; özellikle Ortadoğu, Afrika ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri ve Balkanlar’a ihracatın artmasını sağlamıştır. Yaklaşık 500 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan asansör sektörü, Türk ekonomisi açısından ciddi bir kalem oluşturmaktadır. Sektörde gerekli ciddi iyileştirmeler yapıldığı takdirde, bu rakamın önümüzdeki beş yıl içinde iki katına çıkacağını düşünüyorum.

   Asansör sektöründe yaşanan bu gelişmeler ışığında, Önder Asansör’ün bu tablonun neresinde olduğunu söyleyebilirsiniz?

   Önder Asansör’ün 2014 yılı hedefl erinin başında, ihracat rakamlarını ve ihracat sınırlarını genişletmek vardı. İhracat konusunda deneyimli ve özverili ekip çalışması sayesinde, yılı hedefi mizin çok üzerinde rakamlarla kapatacağız gibi görünüyor. Türkiye büyüyor, sektör büyüyor, Önder Asansör büyüyor. Zincirleme bir büyümenin halkası olmaktan gurur duyuyoruz. Özellikle “Casadoor” markasıyla ürettiğimiz yarı otomatik ve tam otomatik kapılarımız, kalite ve sağlamlık açısından kullanıcılardan tam not aldı. Yangın sertifi kalı ve CE Belgeli üretim yaparak ihraç etmek ve ekonomiye katma değer sağlamak, bizim için çok büyük önem arz ediyor.

   GMV Hidrolik ürünleri ile arası soğumuş müşteri kitlesini , ÖNDER ASANSÖR’ ün % 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle yeniden markaya kazandırdık.”

   Geçtiğimiz yılı Önder Asansör nasıl geçirdi?

   Geçtiğimiz yılı, Önder Asansör % 50 lik büyüme performansıyla kapadı. Tabiri caizse; şirket büyüdü, biz arkasından yetişmeye çalıştık. Artan üretim çeşitliliği ve talep fazlalığı beklemediğimiz bir büyüme gerçekleştirdi. Bunun yanısıra geçen yılın bizim için en önemli atılımlarından biri; dünyaca ünlü İtalyan markası GMV Hidrolik Ünitelerinin ithalatını direkt gerçekleştirmiş olmak. Bazı nedenlerden dolayı bu marka ile arası soğutulmuş, GMV marka ürünleri kullanmaktan vazgeçmiş müşteri kitlesini, ÖNDER ASANSÖR’ün %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle yeniden markaya kazandırdık. Böylelikle, kalitesi dünyaca tescilli GMV Hidrolik Ünitelerine Türkiye’de herkesin kolayca ulaşmasını sağlamış olduk. Her ihtiyaca cevap verecek şekilde depomuzda stoklanan GMV Hidrolik Üniteler için; projelendirme, kurulum servisi, anında teslimat, satış sonrası teknik destek, yedek parça konularında da tecrübeli satış ve servis elemanlarımız 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

   Önder Asansör’ ün her geçen yıl yükselen başarı grafi ğini neye bağlıyorsunuz?

   Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. 13 yaşımdan beri bilfi il çalışıyorum. 38 yıllık meslek hayatımda çalışmanın zararını görmedim. Yararları saymakla bitmez. Önder Asansör benim sıfırdan hayata geçirdiğim ikinci şirketim. 1986 yılında talaşlı asansör imalatı yapmak için Bulut Makinayı kurdum. 1988 yılında rahmetli babam Mustafa BULUT’la birlikte start vererek asansör kapı, kabin ve aksamlarını imal etmeye başladık.Bulut Makina’yı sağlam temeller üzerine kurmak için babamla gece-gündüz demeden çalıştık.

   1992 yılında pano imal etmek üzere kurduğum, ÖNDER ASANSÖR tam anlamıyla 2005 yılında asansör kompenentleri üretimine başlamıştır. 38 yıllık bilgi birikimimle tabiri caizse dişimle tırnağımla çalışarak bu günlere getirdiğim Önder Asansör,10 yıl gibi kısa bir sürede; zengin ürün yelpazesi, her geçen gün kendini yenileyen ar-ge çalışmaları, deneyimli üretim ve satış ekibiyle hem yurtiçinde hem de yurtdışında aranılan ve tercih edilen bir marka olmuştur. Bu günkü başarı tablosunda eşim Yasemin BULUT’un da kararlılığı ve azmi büyüktür. Başarıyı sadece mesleki başarı olarak sınırlandırmamak gerekir.Kişinin mutlu aile yapısı da önemli bir başarı göstergesidir.

  Çalışmak, üretmek, ortaya çıkandan keyif almak:

   Aslında işin sırrı bu. Güvendiğin insanlarla çalışıyorsan, yaptığından, ürettiğinden, mesleğinden, döktüğün alın terinden mutlu oluyorsan, işte o zaman başarılısın demektir.

  “Dünyada dengelerin değişmesi, ekonomideki istikrarlı büyüme ve globalleşmenin hızına ayak uydurmamız, dünyanın Türkiye’ ye bakış açısını değiştirmiştir.”

  AB Mevzuatının Türkiye’de kabul görmesi, üretim aşamasında Türk markalarını Avrupa seviyesine taşıdı. Sizin bakış açınızla “Türk malı “ ürünlerin yurtdışı piyasalarda pazar payı nedir?

   Ürünlerimiz, üretim kalitesi ve sağlamlık konularında yurtdışı piyasalar da diğer markalarla yarışır durumdadır. Son yıllarda her anlamda büyüme gösteren Türkiye’nin özellikle Ortadoğu ülkeleri için, rol model olması; bu ülkeler de ürünlerimize olan talebi arttırdı. Sizin de söylediğiniz gibi AB Mevzuatının da hayata geçirilmesi ile geçen yıl, Türk Cumhuriyetleri, Afrika, Arap ve Balkan ülkelerine yapılan ihracatta ciddi artışlar yaşanmasına neden oldu. Bu rüzgarı yakalamışken, arkamıza bakmadan aynı hızla yolumuza devam etmeliyiz. Dünyada dengelerin değişmesi, ekonomideki istikrarlı büyüme ve globalleşmenin  hızına ayak uydurmamız, dünyanın Türkiye’ye bakış açısını değiştirmiştir.

   Biz de sektör olarak; Türkiye’ nin 2023 için koyduğu hedefl eri iyi analiz edersek, kendi sektörümüz için stratejik yol haritasını doğru belirlersek, yeniden kurulacak dünya düzeninde Türkiye’nin, ihracat açısından yurtdışı pazarındaki ciddi kalemlerinden biri oluruz.

   Sektörün sorunları ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

   Aksam imalatı, asansörün tesis edilmesi (montajı) ve bakım, onarımı olmak üzere üç ana kolda faaliyet gösteren sektörümüzün acil çözüm bulunması gereken ciddi sorunları var. Hem üreticilerin, hem de montaj ve bakım fi rmalarının sorunlarının ayrı ayrı ele alınması ve çözümlerin süratle hayata geçirilmesi gerekiyor. Bana göre, tek eksiğimiz, birlik ve beraberlik içinde olamayışımız. Yapılması gerekenler belli, sonuca gidilemediği için her defasında başa dönmek zorunda kalınıyor. Birlikte hareket etmeninin bilincine vardığımız anda çözüme ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

  CNR tarafından düzenlenen Avrasya Asansör Fuarı bu yıl ilk kez kapılarını açıyor. Fuar beklentileriniz nelerdir?

   Uluslararası sektörel fuarcılık konusunda, CNR Fuarcılığın liderliği tartışılmaz ama asansör konusunda düzenledikleri ilk fuar olması sebebiyle, beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekir. Bu gibi durumlarda fazla söze gerek yok, zaten herkes konuşuyor. Bence yaşayıp görmek lazım.  

  cheat on my boyfriend open will my boyfriend cheat
  why my husband cheated on me why would my husband cheat why would my husband cheat
  why my husband cheated on me scottdangelo.com why would my husband cheat
  signs of infidelity cheat on my wife how married men cheat
  walgreens printable coupon walgreens transfer prescription coupon walgreens photo prints
  free coupons click drug discount coupons
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  free prescription drug card tracyawheeler.com rx discounts
  free prescription drug card site rx discounts
  propranolol read prednisolone pill
  new prescription coupon modelosguayaquil.com internet drug coupons
  abortion pill abortion pill abortion pill
  can i take amlodipine at night canitake.net can i take amlodipine at night
  prescriptions coupons click free prescription cards discount
  prescriptions coupons click free prescription cards discount
  free printable cialis coupons link discount coupons for prescriptions
  online cialis coupons blog.nvcoin.com coupons prescriptions
  free prescription drug discount card click prescription drugs coupon
  new prescription coupon is-aber.net discount card prescription
  viagra viagra viagra
  apranax migraine site apranax 250
  naprosyn naprosyn jel nedir naprosyn 250 mg
  buscopan dosierung buscopan buscopan preis
  ramipril hexal alkohol ilkpirlantam.com ramipril bivirkninger
  cialis femchoice.org cialis coupon
  nortriptyline tablet harshpande.net nortriptyline nedir
  yasminelle hinta blog.keylink.rs yasmine
  quetiapine fk quetiapine 25 quetiapine
  atarax precio read ataraxia
  aravalle allied.edu aravaca codigo postal
  prescription discounts cards link free prescription cards discount
  free cialis coupon 2016 go discount prescription drug card
  amitriptyline side effect devlog.stoepel.net amitriptyline for dogs