HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • LIFTEX 2014, Orta Doğu Asansor Sektorunu Dunya ile buluşturacak
 • Cari açık 4.88 milyar Dolar!
 • İnovasyon stratejinizde, katılımcılıkla birlikte surdurulebilirliğin ve kurumsallığın oneminin de altı cizilmelidir . Doç. Dr. Cevahir UZKURT T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Muduru
 • METS ASANSÖR, BİRİNCİ YILINI KUTLADIĞI DAVETTE FABRİKA AÇILIŞINI DA GERÇEKLEŞTİRDİ
 • Asansor Muayeneleri Calıştayı ASGEP, Giresun ve İstanbul’da olmak uzere iki etaplı bir calıştay duzenledi. “Asansor Muayeneleri Calıştayı” konu başlıklı organizasyona katılım yoğun olurken, ortak kararlar alındı.
 • Küçük Firmalara Zaman Tanımak ve Yardımcı Olmak Gerekiyor
 • BİM-FED Genel Başkanı MUSTAFA ŞAHİN Türkiye’nin en büyük ekonomik gücünü temsil ediyoruz
 • Ankaralı Asansörcüler İftar Programıyla Bir Araya Geldiler
 • Mik-El Elektronik Satış Müdürü Emrah Terzan Enerji tuketimi konusunda uzerimize duşen gorevleri yerine getirmek için çalışıyoruz
 • EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR 2014 yılında üretime ve sürdürülebilir politikalara yoğunlaşılmalıdır
 • Uğur OKTAR Hedefimiz liderlik yolunda önemli projelere imza atmak
 • BOSS ASANSÖR AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ
 • TEMPO RULMAN Genel Müdür Yardımcısı METİN BATUK Fuara katılma amacımız yeni müşteriler ile tanışmak ve bu bölgeye olan iş hacmimizi arttırmak.
 • Resmet Genel Müdürü İlker YILDIRIM "Resmet 2015’e, Üretimini 4 Katına Çıkararak Giriyor"
 • TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Sektör büyüklüğü 2 milyar doları yakalayabilir
 • Önder Asansör, dergimizi ziyaret etti
 • "ECB, Türkiye Ekonomisini Rahatlatacak"
 • Çözüm Asansör Diyarbakır Şubesiyle büyümeye devam ediyor
 • Arkel Elektrik Elektronik İzzet Çiftçi
 • Ulusal Asansör Konferansı Antalya’da düzenlendi

 • VİZYON ALMANAK 2014 (24 Şubat 2015)

  ŞUBAT

  HAS Asansör EML Atölyelerine Kavuştu Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölye açılışı, 15 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Has Asansör’ün yoğun emek harcadığı ve Türk asansör sektörünün de yalnız bırakmayarak destek olduğu Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, atölyelerine kavuştu.

   İran Asansör Fuarı’nda yerimizi aldık

   Liftvision ve Asansör Vizyon Dergileri olarak yerli markalarımızı İran’da da yalnız bırakmadık. İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Liftex 3’üncü Uluslararası Asansör, Konveyör ve Bileşenleri Ekipmanları Fuarı’na bizler de katılarak hem yerli markalarımızı takip ettik hem de İran asansör sektörünü yakından inceleme şansı yakaladık.

  ASFED, ANASDER ve ASO Temsilcileri Sanayi Genel Müdürünü Ziyaret Etti

   ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu), ANASDER (Anadolu Asansörcüler Derneği) ve ASO Sektör Temsilcilerinden oluşan bir ekip, Sanayi Genel Müdürü Mithat Kaya’yı makamında ziyaret etti. 26 Şubat 2014 Çarşamba Günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

   MART

   ANASDER Başkanı Mesut Yüksel oldu

   Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER), 1 Mart 2013 Cumartesi Günü Olağanüstü Genel Kurula giderek yeni yönetimini belirledi. Tek liste ile gidilen Olağanüstü Genel Kurulda mevcut Başkan Hakan Başkaraağaç yerini Mesut Yüksel’e bırakırken, ANASDER’i, Asansör Sanayicileri Federasyonu’nda (ASFED) temsil edecek delegeler de belirlendi.

  AKASDER’in yeni başkanı Hüsnü Gökgöz oldu

   AKASDER (Akdeniz Asansör Sanayicileri Derneği), yeni başkanını seçti. Akdeniz Asansör Sanayicileri Derneği’nde Mustafa Yayla’nın ardından yeni başkan Hüsnü Gökgöz oldu.

  EAYSAD, Genel Kurulu’nda yeni yönetimini seçti

  EAYSAD Genel Kurula giderek yeni yönetimini seçti. 6 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da EAYSAD’ın yeni başkanı Seyfettin Yedikardeş oldu.

  Liftvision Dergisi, Lift Balkans’da Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu

  Yayın hayatında birinci yılını geride bırakan Liftvision Dergisi, 5-7 Mart 2014 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da Via Expo tarafından düzenlenen Lift Balkans Fuarı’nda, Türkiye’yi asansör sektöründe temsil eden tek marka oldu.

   BURSAD ve MMO’dan Bursalı asansörcülere eğitim semineri

   Bursa Asansörcüler Derneği (BURSAD) ve Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliğiyle organize edilen eğitim seminerinde, Serdar Tavaslıoğlu Bursalı asansörcülere eğitim verdi. 27 Mart Perşembe Günü Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitim seminerinde; asansör montaj sektöründe şirket yönetimi, asansör tasarımı, maliyet hesaplama, teklif ve satınalma konularında önemli bilgiler paylaşıldı.

  Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi test kulesine kavuştu

  Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Asansör Bölümü test kulesine kavuştu. Daha önce AYSAD’ın desteğiyle kurulan Asansör Laboratuarına ek olarak yine AYSAD’ın desteğiyle Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Asansör Bölümü’ne asansör test kulesi inşa edildi.

  IEE EXPO 2014, Bombay Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı

  IEE EXPO 2014, 5. Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı, Bombay Fuar Merkezi’nde, 20-22 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 200’e yakın fi rmanın katıldığı fuarda ziyaretçi sayısı da oldukça yoğun oldu. Bu yıl fuara Türkiye’den; Arkel, Aybey Elektronik ve Mik-el fi rmaları katılım sağladılar.

   NİSAN

   İhracat Nisan ayında yüzde 11,5 arttı

  TİM verilerine göre Nisan ayında ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüde 11,5 artarak 13 Milyar 153 Milyon Dolar oldu. ilk 4 aylık toplam ihracat ise yüzde 9,5 artışla 53 Milyar 428 Milyon Dolar oldu.

  2013 yılında asansör ihracatı

  2013 yılı ikinci dönemine ait sektör raporu yayınlandı. Raporda, asansör sektöründe yaşanan ihracat artışına dikkat çekilerek; “Önümüzdeki dönemde, Türkiye’deki kentleşme sürecinin devam edeceği dikkate alındığında, inşaat sektörüne paralel olarak, asansör sektöründeki büyümenin devam etmesi kaçınılmazdır. Ayrıca Ortadoğu, Balkanlarda ve son zamanlarda Afrika ülkelerinde devam eden Türk yatırımları, asansör sektörünü pozitif yönde etkilemiş bulunmaktadır” denildi.

   ASFED, TOKİ Başkanı ile yerli malı kullanımını konuştu

  ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeleri, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile birlikte TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette ASFED’in hazırladığı ve sektörün genel sorunların yer aldığı dosya Karabel’e sunularak, yerli malı kullanımı ile ilgili sohbet edildi.

   ANASDER Başkanı Mesut Yüksel dergimizi ziyaret etti

  ANASDER Başkanı Mesut Yüksel, dergimizi ziyaret etti. Mesut Yüksel, dergimizi ziyaretinde son dönemde yaşanan gelişmeleri dergimiz çalışanları ile birlikte değerlendirdi. Yüksel’i Asansör Vizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi Özhan Şerefl i, Genel Koordinatörü Nuri Kaya ve Yayın Koordinatörü Cem Öztürk karşılarken, ziyarette son dönemde yaşanan sektörel gelişmeler ve STK’ların önemi konuşuldu.

  Türk-Arap iş ve siyaset dünyası bir araya geldi

  Nisan-Türk-Arap İşadamları Derneği (TURAB)tarafından organize edilen “1.Türk-Arap Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Zirvesi” 28-30 Nisan tarihleri arasında İzmir Çeşme Sheraton Otel’de gerçekleştirildi. Türkiye’den 150 fi rmanın destek olduğu etkinliğe 22 Arap ülkesinden toplamda 567 Arap İş adamı katıldı.

   Elevator Promotion Organization (EPO) ilk adımını Çeşme’de attı

   Elevator Promotion Organization (EPO) ilk adımını, Türk-Arap İşadamları Derneği (TURAB) tarafından İzmir Çeşme Sheraton Otel’de 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen “1.Türk-Arap Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Zirvesi”nde attı. Türkiye’den 150 fi rmanın çeşitli fuaye salonlarında stand açarak destek olduğu etkinliğe 22 Arap ülkesinden toplamda 567 Arap iş adamı katıldı.

  Bulut Makina, İspanya’da Fermator Fabrikası’na tur düzenledi

  Dünyanın en fazla kullanılan ve VVVF sistemindeki otomatik asansör kapısının mucidi olan Fermator fi rmasının Bulut Makina’yla 1994’te başlayan Türkiye Distribütörlüğü konusundaki 20 yıllık çalışmasının bir ürünü olarak ilk defa organize edilen Fermator Fabrika VIP Tur’u, 23-26 Nisan 2014 tarihleri arasında İspanya’da düzenlendi.

   MAYIS

   INELEX 2014, 9. Kez kapılarını açtı

  INELEX 2014 9’uncu kez kapılarını açtı. Efor Fuarcılık tarafından organize edilen İzmir Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı, 23-25 Mayıs tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi.

   INELEX’te ikinci kez dostlarımızı ağırladık

  Asansör Vizyon ve Lift Vision Dergileri olarak katıldığımız INELEX Fuarı’nda standımız büyük ilgi gördü. Sektördeki 4’üncü yılımızda ikinci defa katıldığımız INELEX Fuarı’nda standımız ziyaretçi akınına uğradı. Fuarın açılışını gerçekleştiren protokol heyeti de standımızı ziyaret ederek çalışma hayatımızda başarılar diledi.

   INELEX’te, Rusya Asansör Fuarı’na davet edildik

   Mayıs-IECC MosExpo, “RUSSIAN ELEVATOR WEEK”in tanıtımını yapmak üzere INELEX 2014’e katıldı. Fuarda ziyaretçilerini ağırlayarak Moskova’da 9-11 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “RUSSIAN ELEVATOR WEEK” hakkında bilgi veren IECC MosExpo Proje Yöneticileri; Stanislav Veselitsky ve Evgenia Filippova, standımızı da ziyaret ederek, bizi de aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını dile getirdiler.

  INELEX’te, Rusya ve Gürcistan’ın asansör sektörü ele alındı

  INELEX’te, Rusya ve Gürcistan’dan gelen sektör temsilcileri, ülkelerinde asansör sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. Rusya Federasyonu’ndan Sergey Komissarov ve Gürcistan’dan Mr. Armaz Varshalomid birer sunum gerçekleştirdiler.

   “Türkiye- İran Asansör Ortak Çalışma Şartları” semineri düzenlendi

  INELEX Fuarı’na kalabalık bir ekiple katılan ISEEI (İran Asansör Sendikası), “Türkiye- İran Asansör Ortak Çalışma Şartları” konulu bir seminer düzenledi. Seminerde İran asansör sektörü ve Türk asansör sektörü birlikte değerlendirilerek ortak bir paydada buluşma ve işbirliğini geliştirme süreci değerlendirildi.

   HAZİRAN

   ASFED’in ilk başkanı Yusuf Atik oldu

   ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul’da 2 liste halinde gidilen başkanlık seçimini Yusuf Atik kazandı. Böylece ASFED’in ilk başkanı Yusuf Atik oldu.

  Bakanlık farkındalık seminerlerine Ankara’da başladı

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye genelinde kamu otoritelerinde farkındalığın oluşturulabilmesi amacıyla, “Asansör mevzuatı uygulamalarına ilişkin kamu otoritelerinin farkındalığının artırılması” temalı seminerler düzenliyor. İlki Ankara’da gerçekleştirilen seminerlerde sektör aktörleri ile kamu otoriteleri buluşturulacak.

   Bahçelievler Erkan Avcı Tek. Lise ve EML, kariyer günleri gerçekleştirdi

  Bahçelievler Erkan Avcı Tek. Lise ve EML, “Kariyer Günleri Çerçevesinde Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Dalı Tanıtımı Etkinliği” gerçekleştirdi. Etkinliğe, dal tanıtımı için; TASİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Cersan Asansörleri Genel Müdürü Betül Yılmaz, D KARE Teknik Yöneticisi Mustafa Görmüş, Liftcomp Elit Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Çalışkan ve Elektrik mühendisi Recep Arslancan konuşmacı olarak katıldılar.

   EMF Motor yeni yerinde

   Bir dünya markası olarak, gelişmiş ülke pazarlarında pay sahibi olma vizyonu ile çalışan EMF Motor, üretim taleplerini uygun olarak artırabilmek amacı ile Kurtköy Sanayi Bölgesi’nde 6 bin metrekare arsa üzerinde 3 bin 460 metrekare kapalı alanda üretime başladı.

   ARCODE’a Teknoloji Ödülü

   ARKEL, ARCODE ile bir ödül daha aldı. TUBİTAK, TTGV ve TUSİAD işbirliği ile, yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin süreçlerini değerlendirerek ödüllendirilmesi ve tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen XI. Teknoloji Ödülleri’nde, ürün kategorisinde bu yıl, ARCODE Tümleşik Asansör Kontrol Ünitesi’yle ipi ARKEL göğüsledi.

  TEMMUZ

   Kamu ihalelerinde yeni dönem

  Kamu ihalelerinde yerli malı teklif edene avantaj getirildi. İhalelerde artık zorunlu yerli katkı ve teknolojik yeterlilik uygulanacak.

   ATO 41’inci Meslek Grubu’nun asansör sektörüne ilişkin tespitleri dikkat çekti

   ATO 41’inci Meslek Grubu’nun yaptığı çalışma neticesinde, asansör sektörüne ilişkin bir dizi durum tespiti yapılarak, alınan kararlar; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı Vergi Dairesi Başkanlığı, İç işleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü ile paylaşıldı.

   Bursalı asansör sanayicileri iftarda buluştu

  Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD), 9 Temmuz Çarşamba günü Şeke Kır Bahçesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğiyle Bursa asansör sektörünün tamamına yakınını aileleriyle birlikte ağırladı. Bursa ve Çevre illerden çok sayıda asansör temsilcisinin katıldığı iftar davetinde sektör temsilcileri bir araya gelerek tanışma, görüşme ve fi kir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.

  TASİAD’ın iftar daveti yine yoğun ilgi gördü

   Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), 11 Temmuz 2014 Cuma Günü Pendik Green Park Otel’de iftar daveti düzenledi. Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da sektör temsilcilerini ağırlayan TASİAD’ın iftar daveti yoğun ilgi gördü.

  AMETAL, personeliyle boğazda iftar açtı

  Geleneksel hale gelen Ametal’in iftar yemeği, bu yıl 11 Temmuz Günü gerçekleştirildi. Okyanus isimli teknede, Boğazın serinliği ile birlikte sıcak bir ortamda gerçekleştirilen iftar davetine, Ametal ve Kleemann Asansör’ün çalışanları katıldılar.

  ASFED, ilk iftarında sektör temsilcilerini ağırladı

   Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), ilk iftar davetini RİXOS Grand Ankara’da verdi. 12 Temmuz Cumartesi Günü gerçekleştirilen iftar davetine Türkiye’nin değişik illerinde faaliyet gösteren dernek ve sektör temsilcileri katıldılar.

  Metroplast’ın iftar davetine katılım yoğun oldu

   Metroplast Asansör, 17 Temmuz Günü Kartal Sahil’de Kolcuoğlu Restaurant’ da iftar daveti verdi. Asansör sektörünü bir araya getiren davete İstanbul ve çevre illerden çok sayıda sektör temsilcisi iştirak ettiler.

  AKASDER, Akdenizli asansörcüleri iftar davetiyle ağırladı

  AKASDER, düzenlediği iftar daveti ile Akdenizli asansörcüleri bir araya getirdi. Asansör sektöründe geleneksel hale gelen iftar davetlerine il dernekleri ev sahipliği yapmaya devam ediyor. AKASDER’de bu yıl düzenlediği iftar daveti ile Akdenizli asansörcüleri bir araya getirdi. Akdeniz Asansör Sanayicileri Derneği, 17 Temmuz 2014 Perşembe Günü Antalya Baha Restoran’ta düzenlediği iftar daveti ile asansör fi rmalarını buluşturdu.

   Merih Asansör’ün iftar daveti sektör mensuplarını bir araya getirdi

  Merih Asansör’ün geleneksel hale gelen iftar daveti bu yıl yine Bilkent Otel’de gerçekleştirildi. Gerek Ankara gerek Anadolu’nun çeşitli illerinden iftar davetine katılan sektör temsilcileri, bir arada iftar açmanın mutluluğunu yaşarken, iftar yemeği sonrası bol bol sohbet etme fırsatı yakaladılar.

   AĞUSTOS

   MİK-EL Elektronik, Anadolu Yakasına şube açtı

   MİK-EL Elektronik Ağustos Ayı’nda Anadolu Yakasına şube açtı. MİK-EL Elektronik Satış Müdürü Emrah Terzan; “Anadolu Yakasına şube açma fi krini hayata geçirirken, en önemli motivasyon kaynağımız Anadolu yakasındaki müşterilerimize daha yakın olabilmek ve onların ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek oldu. Bu amaçla Kleemann’ın Şerifali Mahallesindeki eski yerinin uygun olacağını düşündük ve Temmuz ayı başında hazırlıklara başladık.” dedi.

  Mikrolift yeni yerinde her şeyin en iyisini yapmak için çalışacak

   Mikrolift Asansör artan ürün talebi ve daha kurumsal bir yapıda yoluna devam etmek adına yeni yerine taşındı. Asansör sektörünün ihtiyacı olan tüm elektronik ürünleri, kabul edilebilir seviyede üretmek, mevcutta bulunan teknik servis ve kalitelerini korumak isteyen Mikrolift, ciddi stok ve hammadde yatırımına yönelerek, müşteri taleplerine anında cevap verebilme adına yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

  TASİAD, öğrencilere asansör sektörünü tanıttı

  TASİAD (Tüm Asansör Sanayici İş Adamları Derneği), 4 Ağustos 2014 Pazartesi Günü, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kambüsü’nde, Elektronik Haberleşme Bölümü öğrencileri ile bir araya gelerek, Türk Asansör Sektörü ile ilgili bir tanıtım semineri düzenledi.

   ASFED, Kayseri’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

   Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu, 11 Ağustos 2014 Pazartesi Günü Kayseri’yi ziyaret etti. Ziyarette Kayseri Ticaret Odası ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü ile görüşmeler sağlandı. ASFED Yönetim Kurulu’nu Kayseri’de, ASFED Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Kuzan ve Kayseri Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (KAYSAD) Başkanı Mehmet Ayata karşıladı.

  EYLÜL

   Marmara Bölgesi’nde kamu otoritelerine asansör farkındalığı semineri verildi

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, Türkiye genelinde kamu otoritelerinde farkındalığın oluşturulabilmesi amacıyla, “Asansör mevzuatı uygulamalarına ilişkin kamu otoritelerinin farkındalığının artırılması” temalı seminer dizisinin ikincisi İstanbul’da gerçekleştirildi.

   Fupa Asansör İtalya turu düzenledi

   Fupa Asansör, 9-13 Eylül tarihleri arasında müşterilerine İtalya turu düzenledi. Fupa Asansör, mümessiliğini ve distribitörlüğünü yaptığı İtalya’daki tedarikçilerine, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren asansör fi rmalarının yetkililerinden oluşan 30 kişilik bir grupla, 5 günlük İtalya gezisi düzenledi. Müşterilerini; İtalya’da üretim tesisleri bulunan Alberto Sassı, Monteferro ve Fermator fi rmaları ile buluşturan Fupa Asansör, burada müşterilerinin yıllarca kullandıkları ürünleri yakından inceleme ve yapım teknolojilerini keşfetme şansı bulmalarına öncülük etti.

  Bakanlık Üçüncü toplantısını Manisa’da yaptı

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, “Asansör Mevzuatı Uygulamalarına İlişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Arttırılması” seminerinin üçüncüsünü, AYSAD sponsorluğunda Manisa’da yaptı.

   Asansör Sempozyumu Ve Sergisi 2014, Yoğun Katılımla Gerçekleşti

  TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası ve TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından, İzmir Şubeleri yürütücülüğünde düzenlenen Asansör Sempozyumu ve Sergisi 2014, 25-27 Eylül 2014 tarihleri arasında MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti.

  Avrasya Asansör Fuarı ilk kez kapılarını açtı

  CNR tarafından organize edilen ve TASİAD’ın desteğiyle hayata geçirilen Avrasya Asansör Fuarı ilk kez kapılarını açtı. 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen fuar katılımcılar tarafından tam not aldı.

   CNR’da, ‘Asansör Periyodik Kontrol Faaliyetlerindeki Uygulama Farklılıkları’ tartışıldı

   Asansör Avrasya Fuarı’nda düzenlenen konferansa T.C. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Sektörler Daire Başkanı Zühtü Bakır, Sanayi Genel Müdürlüğü Asansör ve Teleferik Şubesi Müdürlüğünden İlyas Menderes Büyüklü, TSE Avrupa Yakası Asansör Koordinatörü Erdinç Baçlı, UDEM Muayene Supervizor’ü Fatih Akkaya ve DKARE Teknik Müdürü Mustafa Görmüş sunumları ile çok sayıda davetli de dinleyici olarak katıldı.

   Standımız yine ziyaretçi akınına uğradı

   Bu yıl ilki düzenlenen Avrasya Asansör Fuarı’nda da yerimizi aldık ve ziyaretçilerimizi ağırladık. Asansör Vizyon ve Lift Vision Dergileri olarak katıldığımız Avrasya Asansör Fuarı’nda standımız yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğradı.

   EKİM

   Ürün Güvenliği Haftası Ankara’da geniş ve kapsamlı bir organizasyon ile kutlandı

   Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ülke genelinde Ürün Güvenliği Haftası’nı kutladı. Ankara’da İl Sanayi Müdürlüğü organizatörlüğünde gerçekleşen etkinlik, geniş ve kapsamlı bir organizasyona sahne oldu. AB Gençlik Kuruluşu olan Gençlik Karavanı ile şehrin birçok yeri gezilerek ürün güvenliği sunumlar ile kamuoyuna aktarılırken, TRT’de canlı yayına katınıldı.

  Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü Gaziantep’te gerçekleştirildi

  T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’deki 7 Bölgede “Asansör Mevzuatı Uygulamalarına İlişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Artırılması” konulu seminerlerinin 4’üncüsü Gaziantep’te gerçekleştirildi. Gaziantep Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün koordinasyonluğunda TASİAD tarafından organize edilen toplantı 15 Ekim 2014 tarihinde Gaziantep Grand Hotel’de düzenlendi.

   Antalya’da kamu otoriteleri sektörü değerlendirdi

   Antalya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Akdeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayici ve İşadamları Derneği (AKASDER) tarafından ortaklaşa organize edilen; “ Asansör Denetimleri ve Uygulamadaki Sorunlar ve Çözüm Önerileri Değerlendirme Toplantısı”, 22 Ekim Çarşamba Günü Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

   Euro-Lift 2014 üçüncü kez kapılarını açtı

   Polonya Kielce’de düzenlenen Euro-Lift 2014 Fuarı, üçüncü kez kapılarını açtı. 22-24 Ekim 2014 tarihleri arasında Targi Kielce’de gerçekleştirilen fuar, Avrupa’nın bu bölgesinde faaliyet gösteren veya göstermek isteyen sektör temsilcilerini ağırladı. Euro-Lift 2014’e bu yıl Türkiye’den; Ahmet Asansör, Aybey Elektronik, Asansör Dünyası Dergisi, Asansör Vizyon Dergisi, Bulut Makine; Elektres Elektronik, Genemek, Has Asansör, İleri Lift, Lift Vision Magazine ve Önersan katıldılar.

   Standımız yerli yabancı ziyaretçi akınına uğradı

   Bu yıl ilk kez katıldığımız Euro-Lift 2014’te yer alan standımız, yerli yabancı ziyaretçi akınına uğradı. Asansör Vizyon ve Lift Vision Dergilerimiz aracılığı ile basın sponsoru olarak katıldığımız Euro-Lift 2014’te, standımız Türkiye’den gelen ziyaretçilerin uğrak noktası oldu. Standımızı artık yurtdışında düzenlenen tüm fuarlarda görmeye alışan yabancı sektör temsilcileri ise, standımıza uğramadan geçmediler.

   KASIM

  Bakanlığın Malatya toplantısına katılım yoğun oldu

   T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde 7 Bölgede “Asansör Mevzuatı Uygulamalarına İlişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Artırılması” konulu seminerlerinin 5’incisi Malatya’da gerçekleştirildi. Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün koordinasyonluğunda TASİAD tarafından organize edilen toplantı’ya Doğu Anadolu genelinde 12 ilden sektör tarafl arı iştirak etti.  

  why my husband cheated on me scottdangelo.com why would my husband cheat
  print free coupons albertsons pharmacy coupon rx coupon
  prescription drugs discount card read online coupons for walgreens
  online pharmacy coupons puppyslife.com drug discount coupon
  free prescription discount cards sharethispage.co.uk free discount prescription card
  discounts on prescriptions walgreens weekly deals walgreens coupons in store
  free printable viagra coupons mikemaloney.net coupon for prescriptions
  walgreens photo coupons printable walgreens photo coupons codes walgreens photo promo code
  acyclovir 800mg betamethasone tube propranolol
  imitrex pill valacyclovir pill amoxil 500mg
  free viagra coupon 2016 go transfer prescription coupon
  viagra discount coupon viagra coupon discount card for prescription drugs
  viagra coupon card softballspa.com viagra.com coupon
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  risperdal effets secondaires warpedfish.co.uk risperdal notice
  naprosyn naprosyn 250 mg naprosyn 250 mg
  cialis femchoice.org cialis coupon
  yasminelle hinta yasminelle hinta yasmine
  quetiapine fk quetiapine 25 quetiapine
  celebrex generique krishnan.co.in celebrex medicament dangereux
  viagra site viagra generique
  free cialis coupon martialinfo.com prescription drugs coupon
  prescription discounts cards evans.com.mx free prescription cards discount
  amitriptyline side effect site amitriptyline for dogs
  diflucan how long to work neryx.com diflucan