HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • BMG LIFT COMPONENTS İşletme Yöneticisi Kerim Gökay KARSLI; İhracat ağırlıklı çalışmak istiyoruz
 • KONE ASANSÖR, IBM İLE GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR… KONE ASANSÖR’DEN BULUT TEKNOLOJİSİ HAMLESİ…
 • ERBİL 2016-Erbil Uluslararası Yapı-İnşaat Fuarı 10'uncu Kez Kapılarını Açıyor
 • "Ekonomide yeni başarılar elde eden bir Turkiye var"
 • İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş KOBİ’lerin, hemen hemen tüm yapısal alışkanlıklarını gözden geçirmesi ve değiştirmesi gerekiyor
 • KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu AB’deki daralan pazar neticesinde, firmalarımız yeni yatırımlarını tekrar gözden geçirmeye başladıklarını, birçok yatırım projesini beklemeye aldıklarını bize iletiyorlar
 • Asansor Muayeneleri Calıştayı ASGEP, Giresun ve İstanbul’da olmak uzere iki etaplı bir calıştay duzenledi. “Asansor Muayeneleri Calıştayı” konu başlıklı organizasyona katılım yoğun olurken, ortak kararlar alındı.
 • TASİAD 2016 YILI FAALİYET PROGRAMINI MASAYA YATIRDI
 • Cari Açık Rakamları Açıklandı
 • Projesi olan, desteği anında alacak San-Tez Yönetmeliği yenilendi
 • PETBAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Fatma YARAR "Öncelikli hedefi miz mesleki standart"
 • VİTAL ASANSÖR Genel Müdürü SADIK M. GÜDEN; Şu an 20 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz
 • Sektörün Gelişmesinde Asansör Fuarlarının Önemi
 • ASFED YÖNETİM KURULU ÜYELERİ; YENİ YÖNETMELİK SEKTÖRÜN GELİŞİMİ İÇİN BİR ŞANS
 • Löher Asansör Genel Müdürü Ergin Aktaş Yeni Türk Ticaret Kanunu’na ne kadar hazır olduğumuzu tespit etmeli, vakit kaybetmeden uyum sorunumuzu çözmeliyiz
 • KAĞITTANİŞLER Kurucu Ortağı GÖKHAN KURT; Kağıttanişler yeni yerinde hedef büyüttü
 • MİK-EL ELEKTRONİK Satış Pazarlama Müdürü EMRAH TERZAN Eski Sovyet Ülkelerinden Fuara gelen ziyaretçiler ile temas kurma şansımız oldu
 • Başbakan Yardımcısı Babacan, ASO Gündem Toplantısı'ndaydı
 • Metroplast Asansör Genel Müdürü Levent Akdemir Sektörün Bir Kimlik Oluşturması ve Kamuoyunda Dahi İyi Anlaşılabilmesi İçin Federasyon Faaliyetleri Şart
 • Fuarın Gala Yemeği Nil Nehri’nde Verildi

 • Vital Asansör Genel Müdürü Sadık Muharrem GÜDEN (13 Mart 2014)

   Öncelikle bize biraz kendinizden ve fi rmanızdan bahseder misiniz? 1973 Konya doğumluyum. EML. Elektronik MYO Elektronik Haberleşme ve İİBF Kamu Yönetimi mezunuyum.Tahsil ve çalışma hayatımın tamamı Konyada geçti. 12 yıl elektronik sektöründe çeşitli görevler yaptıktan sonra 2005 yılında asansör sektörüyle tanıştım ve 7 yıl kadar asansör sektöründe otomatik kapı üreten bir fi rmada Ar&Ge uzmanlığı ve yöneticilik yaptım. 2012 yılının ilk çeyreğinde yeni bir oluşum içine girerek dört ortaklı olarak Vital Asansör’ü kurduk. Firmamız, asansör otomatik kapılarının üretimi ve pazarlanması amacıyla faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğumuz tarihlerde planladığımız hedefl er doğrultusunda üretim faaliyetleri yaparak verimliliği ve kapasiteyi artırmayı başardık. Kabin iç güvenik kapıları ve tam otomatik kat ve kabin kapılarını üretmekteyiz. Ayrıca servis ve yemek asansörleri için monşarj dikey açılan kat kapısı üretimi de yapmaktayız.

   Firmanızın kuruluş hikayesini anlatarak, yola çıkış hedefl erinizi sıralayabilir misiniz? Asansör sektöründe geçirdiğimiz 7 yıl boyunca bulunduğumuz görevlerin de vermiş olduğu tecrübeyle daha önceden birlikte çalışma imkanı bulduğumuz dört arkadaşla bu yolda ilerleme kararı aldık ve 2012 yılının başlarında Vital’i kurduk. İlk hedefl erimiz arasında ‘VİTAL’ markasına öncelikle piyasada güven duyulmasını sağlamaktı. Sektörde yeni bir markaya tedirgin bakmak ve risk almamak doğal bir durumdu ve bizim öncelikli hedefi miz, markamızın ürün kalitesi ve satış sonrası destekle güvenilir olduğu olgusunu potansiyel müşterilerimize aktarabilmekti. Bizler, Vital’i kurarken ve kuruluştan sonra koyduğumuz kısa vadeli hedefl erimizin birçoğuna, çok şükür ulaştık. Günler geçtikçe daha fazla müşteriye ulaşıyor ve hedefl erimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Montaigne’nin “Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım edemez” sözü önce hedefl erin belirlenmesi ve bu hedef doğrultusunda çalışmamız gerektiğinin göstergesi gibidir. Bizim öncelikli hedefl erimiz sektörde güvenilir marka olmak ve müşterilerimizin Vital markasına bakışının pozitif olmasını sağlamak. Geniş kitlelere ulaşabilmek ve ürettiğimizin bir bölümünü ihraç edebilmek de hedefl erimiz arasında.

  Asansör sektörüne ne zaman girdiğiniz ve ilk çalışmalarınız neler oldu? İlk sorunuzdada cevap verdiğim üzere kişisel olarak 2005 yılında asansör sektörüne girdim. Ancak, Vital markasının doğuşu 2012 www.asansorvızyon.net yılındadır. Marka başvurularımızın ardından , öncelikle yüksek çalışma konforu ve mekanik dayanımlı kat ve kabin kapısı mekanizmaları tasarlayarak işe başladık. Üretim kabiliyetimizin artması için üretim parçalarının birçoğu kalıplanmak suretiyle preslerimizde üretilecek hale getirildi. Üretim bir yandan devam ederken sertifi kasyon müracatları yapıldı ve öncelikle CE belgesi, marka tescil ve gerekli belgelerin ardından son olarak yangına dayanıklılık belgeleri alındı. Bu arada fi rma yapısını kurumsal yapıya ulaştırmak için fi ziki ve idari bazı düzenlemeler yapıldı. Kuruluş tarihimizden sonraki ilk uluslararası fuar olan 2013 İstanbul Asansör Fuarı’na katılarak da ürünlerimizi geniş bir kitleye tanıtma imkanı bulduk.

   Firma olarak asansör sektöründeki hedefl eriniz nelerdir? Bu hedefl eri yakalamak adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Sektörde güvenilir ve saygın bir fi rma olmak öncelikli hedefi mizdir. Tabiki zaman içerisinde daha fazla müşteriye ulaşmak ve nihayet yurtdışında ürünlerimizi kullandırmak da hedefl erimiz arasında. Gelecekte sektörde adından saygıyla bahsedilen bir fi rma olmanın, kazanılacak birçok maddi kazanımdan daha iyi bir hedef olacağını düşünüyoruz. Eleanor Rooseveltin de dediği gibi “Gelecek hayallerinin peşini bırakmayanlarındır”. Bizler hayallerimizle hedefl erimizi belirliyor, çalışarak hedefl erimize ulaşmaya gayret ediyoruz. Ar&Ge önceliğine sahip bir fi rma olmamızdan ötürü yeniliklere açığız ve teknolojik gelişmeleri takip ederek ürünlerimize yön vermeye çalışıyoruz.

   Firma olarak bünyenizde yer alan ve üretimini gerçekleştirdiğiniz ürün gamınızdan bahseder misiniz? Üretimde dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir? Ürün yelpazemiz asansör otomatik kapılarının tüm çeşitlerini kapsamaktadır. Teleskopik, merkezi, 2 panel, 3 panel, 4 panel kat ve kabin kapılarının yanı sıra teleskopik, merkezi, katlanır kabin iç emniyet kapılarını üretmekteyiz. Ayrıca talep üzerine dikey açılan yemek asansörü kapılarını da üretmekteyiz. Üretimde olmazsa olmazımız kaliteli malzemedir. Sac kalitesinden, kalınlığına, hammadde kalitesinden, kaplama kalitesine kadar ancak kaliteli malzeme ve kaliteli işçiliğin kaliteli bir ürün oluşturabileceğine inanıyoruz.

   Firmanızın satış ve pazarlama ağından ve varsa ihracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Satış ve pazarlama ile ilgili öncelikle fuar katılımları gerçekleştirerek, kendimizi tanıtarak sonrasında da birebir müşteri ziyaretleri yaparak pazarlama ve satış faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Birebir müşteri ziyaretleri bizim için çok daha olumlu ve tercih edilen bir yöntem. 2013 yılı itibariyle ülkemizin birçok şehrinde ürünlerimizi sürekli kullanan müşterilerimiz mevcut. Asansör Market olan müşterilerimiz vasıtası ile ürünlerimiz yurtdışına da gönderilmektedir. Yakın gelecekte dış ticaret departmanımızı oluşturarak yurt dışındaki potansiyel müşterilerimize direk olarak ulaşmayı hedefl iyoruz.

   2013 yılı fi rmanız açısından nasıl geçti ve 2014 yılı için hayata geçirmeyi planladığınız projeleriniz nelerdir? 2013 yılı fi rmamız için oldukça iyi geçti. İkinci yılımızda İstanbul Uluslararası Asansör Fuarı’na katılarak geniş bir kitleye kendimizi ve ürünlerimizi tanıtma imkanı bulduk. Fuarda bizleri çok memnun eden bir ilgi ile karşılaştık ve neticesinde birçok yeni müşteri ile çalışma imkanı bulduk. 2014 yılında tanıtım faaliyetlerimizi arttırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Ayrıca Ar&Ge faaliyetlerinde hız kesmeden kaliteli ve efektif ürünler sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı planlıyoruz.

   Ar-Ge ve üretim yapılanmanız nelerden oluşuyor? Sahip olduğunuz teknoloji ve üretim parkurunuzdan bahseder misiniz? Üretim yapılanmamızda önceden modellemesi yapılmış ve mekanik testleri olumlu parçaların birçoğu kalıplanmak suretiyle kendi preslerimizde üretimektedir. Ayrıca, hassasiyet ve esneklik gerektiren parçalar CNC Laser ile işlenmektedir. Ürün parçalarımızın kimyasal yüzey kaplamaları ve elektrostatik yüzey işlemleri de yine kendi bünyemizde yapılmaktadır. Dışa bağımlılığımızı en az seviyede tutarak kalite denetiminin sonuçlarının müspet olmasını kolaylaştırdık.

   Türk asansör sektörü hakkında kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz? Asansör, inşaat sektörü ile aynı paralelde olan hatta inşaat alt sektörü diyebileceğimiz bir sektördür. Sektörümüzün son yıllarda altın çağını yaşaması gerekirken sektör içindeki amansız ve etik olmayan rekabet neticesinde kazancın oldukça düştüğü bir iş kolu konumundadır. Amansız rekabette sadece kazanılan kardan değil zaman zaman kalite ve işçilikten ödün vererek rekabet etmek isteyen fi rmalar maalesef kötü nam sahibi olmaya başlıyorlar. Esasen hepimizin paydaş olduğu sektörümüzde hem üreticiler hem satıcı hem de montaj ve bakım fi rmaları yürüttüğü rekabeti etik ve de büyüme hedefl erini gözeterek yürütürlerse Asansör sektörü gerçek manada altın çağını yaşayacaktır.

  Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? Son olarak sektörümüzün ‘Altın Çağını’ yaşamasında tüm fi rmaların ilkeli ve basiretli tutumları önemli bir rol oynayacaktır. İnşaallah 2014 yılı tüm camiamız için hayırlı bir yıl olur temmenisinde bulunarak bizlere de söz imkanı tanıdığınız için Asansör Vizyon ailesine teşekkür ediyorum. 

  would my boyfriend cheat how to cheat boyfriend i cheated on my boyfriend now what
  why my husband cheated on me go why would my husband cheat
  my wife cheated on me now what nookandlearn.com reasons wives cheat on their husbands
  why i cheat on my husband wanting to cheat my husband cheated on me blog
  cheated on my girlfriend blog.linglinzhu.com i cheated on my girlfriend but i love her
  married and want to cheat megaedd.com why do wife cheat
  signs of infidelity cheat on my wife how married men cheat
  bdsm gay sex stories mothers sex stories insect between boys sex stories
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  clomid read avodart
  levaquin 500mg blog.coepd.com zovirax 200mg
  imitrex pill thepoliticalsword.com amoxil 500mg
  prescription drugs coupons site discount prescription coupons
  free viagra coupon 2016 markthrice.com transfer prescription coupon
  prescription drugs discount cards gallaghermalpractice.com 2016 viagra coupon
  free discount prescription cards read drug coupons
  viagra coupon card softballspa.com viagra.com coupon
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  prescription drugs coupon coupon for prescriptions cialis.com coupon
  naprosyn naprosyn jel nedir naprosyn 250 mg
  buscopan dosierung buscopan buscopan preis
  arcoxia 90 cena arcoxia 120 mg arcoxia 120 mg
  ramipril hexal alkohol ilkpirlantam.com ramipril bivirkninger
  inderal la read inderal comprar
  seroquel 300 mg click seroquel sevrage
  aravalle allied.edu aravaca codigo postal
  free discount prescription cards martialinfo.com cialis online coupon
  diflucan how long to work neryx.com diflucan
  naltrexone side effects forum opioid antagonist implant naltrexone schedule