HABER KATEGORİLERİ
 • VİZYONDAN
 • DOSYA
 • GÜNCEL
 • SEKTÖRDEN
 • FİRMALARDAN
 • SEKTÖREL BAKIŞ

 • HABERLER
 • Murat Ağcabağ Neden bir yerli firma kendi ülkemde birinci ligde yoktu?
 • ASO Başkanı Nurettin Özdebir Devlet, bizi kurumsallaşmaya, şirketleşmeye teşvik etti, şimdi tekrar düşünmeye zorluyor
 • INELEX 2016-Asansör Sektörü INELEX 2016'da Buluşacak
 • Birikim Çelik Halat, 2014 yılı sonunda ürün gamını geliştirmeyi hedefl iyor
 • ASFED’in Konya Daveti Büyük İlgi Gördü
 • Arkel Genel Muduru Melih Kucukcalık Urunumuzun arkasında durduğumuzu gostermek adına yurtdışı fuarlarına katılıyoruz
 • HEDEFSAN'IN İFTAR DAVETİNE, TÜRKİYE GENELİNDEN 180 KİŞİ KATILDI
 • İhracat birim endeksi azaldı
 • BÜYÜK EKER BİJON, 2016 yılında ayda bin, 2017’de 3 bin motor üretmeyi hedefliyor
 • İleri Asansör Satış ve Pazarlama Temsilcisi Erbil SOYSAL "Avrupa’ya olan ihracatımız arttırmayı hedefl iyoruz"
 • LIFT BALKANS 2016
 • Ankara Ticaret Odası ATO Başkanı Salih BEZCİ 2015 yılı ekonomik beklentilerimizde iyimser olmamız için çok fazla nedenimiz var
 • Hedefl eri Aşmak İçin Durmadan Çalışacağız
 • Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Başkanı MEHMET RIDVAN KÖKSÜZER İMKON çatısı altında sesimiz daha güçlü çıkıyor
 • ASFED YÖNETİM KURULU ÜYELERİ; YENİ YÖNETMELİK SEKTÖRÜN GELİŞİMİ İÇİN BİR ŞANS
 • Akdeniz Asansör Sanayicileri Derneği’nden iftar daveti
 • EAYSAD’dan eğitime tam destek
 • EBSO’da “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı
 • Ankara İl Sanayi Müdürü ADNAN VURAL ÖRSDEMİR Ankara İl Sanayi Müdürlüğü projelere doymuyor
 • BE-TAŞ ASANSÖR GENEL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN TAŞKIN BEKTAŞ Müşterilerimize A’dan Z’ye diledikleri her ürünü sunabiliyoruz

 • Wossman Hydraulıc Yön. Krl. Bşk. Osman Terim Yerli Ürünlerin, Eşdeğeri Olan İthal Ürünlerden Daha İyi İmal Edildiği Halde, Paramızın Ülkemde Kalması Daha Hayırlı Değil Midir? (4 Temmuz 2013)

  Genel bir değerlendirme yapmanız gerekirse, 2011 yılı firmanız açısından nasıl geçti?

   Sevgili Cem bey, öncelikle bu konularda şahsıma görüş bildirme fırsatı sunduğunuz için Asansör Vizyon Dergisi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Büyük Türkiye’mizin, eski sanayilerinden, güzel şehri, yeşil Bursa’da üretim faaliyetlerini sürdüren Wossmanhydraulıc –Akter Makina San. Tic. Ltd. Şti.,  Dünyada yaşanan küresel krizin etkilerinin azaldığı 2011 yılını, bir önceki yılla beraber yoğun bir Ar-Ge çalışması, bu çalışmaların sonuçlandırılması, üretim, pazarlama ve yönetim olarak, sıkı bir çalışma temposuyla geçirmiştir. Sayın Başbakanımızın, 6 Eylül 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan genelgede belirttiği gibi, kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilecek mal alımlarına ilişkin uygulamalarda, öncelikli olarak Türkiye’de üretilen ürünlerin tercih edilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Başbakan imzalı genelgede, tasarruf ve rekabet ilkelerine uygun hareket edilmesi kaydıyla, ülke ihtiyaçlarının yerli ürünlerden karşılanması, ekonomi açısından özellikle önem taşıdığı ifade edilmiştir. Bizde Wossmanhydraulıc-Akter Makina olarak 2011 yılı içersinde, bu çerçevede çalışmalarımızı özveri ile karınca misali sürdürdük.

  2011 yılında yapmış olduğunuz Ar-Ge çalışmaları ve üretim faaliyetlerinizden biraz bahseder minisiniz? Ar-Ge, imalat firmaları için önemli bir konudur. Giderlerin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Ar-Ge çalışmalarına önem veren firmalar büyüme ve kurumsallaşma yolunda emin adımlarla yükselirler. Wossmanhydraulıc-Akter Makine, 2011 yılında; daha önce almış olduğumuz TÜ- BİTAK onaylarıyla, ISO ve patent belgelerine ek olarak ürettiği sistemlerin bütününe CE onayı da aldı. Özellikle dikey engelli platformlarımızın Ar- Ge’lerini 2011 senesinin son çeyreğinde bitirdik. Engellilerin de sosyal yaşama kazandırılması ve asansörlerle her yere erişimlerinin rahatça sağlanması gerekliliğine inanıyorum. 2007 yılından beri yapmış olduğumuz teknolojik çalışmalar ve meydana getirdiğimiz ürünlerle, katıldığımız fuarlarla, aldığımız kalite belgeleriyle, sektöre güven vererek; samimi, dürüst, idealist ve hamurumuzdaki iyilikle daima çalışacağımızı belirtmek isterim. Üretim faaliyetlerimiz hızla devam etmektedir. Hidrolik ünite, hidrolik silindir, sağlam ve rijit karkas, hidrolik engelli platformları, hidrolik yük platformları ve araç asansörleri imalatlarımız, sektörün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak durumdadır. Devam eden Ar-Ge’mizle isteğe yönelik yeni modeller ve projeler hazırlamaktayız. 2011 yılı için planladığınız hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2012 yılı hedefleriniz nelerdir?

  2011 yılında istediğimiz hedefe tam olarak ulaştık diyemem. Gelişen sektör hacmiyle beraber, yaptığımız yatırımlarla AB standartlarında üretim yapıyoruz. Firmamızın, 2012 yılında sert rekabetlerin yaşanacağı küresel ekonomik şartlarda dahi söz sahibi olup, hedeflerine ulaşacağından eminim. Sektörü bir adım daha ileriye taşımak için üzerimize düşen ne varsa layığı ile yapacağız. İthal ürün fanatizminden vazgeçelim. Sektörümüzden beklentimiz de, yerli üretimin desteklenmesi gerekliliğidir. Hedefimiz, 2012 yılında Türk asansör sektöründe tercih edilen bir marka olmaktır. Şunları da eklemek istiyorum ki; -Tüm ürünlerimizle pazardaki konumumuzu güçlendirmeyi, -Teknolojiyi iyi kullanarak yatırımları sürdürmeyi, -Müşteri ve pazar beklentilerini karşılayıp geliştirmeyi, -Dernekler ve firmalarımızla işbirliği yaparak başarılı bir yıl geçirmeyi, -Kalite, güven ve konfor sunmayı, -Türkiye’de ve Dünya çapında markalaşmayı, -Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı, -Kapasite ve istihdam artışı yapmayı da hedefliyoruz.

  Sizce, 2011 yılı asansör sektörü açısından nasıl bir yıl oldu? Gözlemlediğiniz gelişmeler ve olumsuz yönler nelerdi? Sayın Cem bey; 2011 yılı yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla, davetli olarak katıldığımız Ulusal Asansör Konferansı’yla, üye olduğumuz derneğimizle, edindiğimiz tecrübelerle dolu bir yıl oldu. Asansör sektörü, Türk sanayisi içindeki önemini ve ağırlığını her geçen gün artırmaktadır. Ülkemizde bir önceki yılın verilerine göre, bakanlığımıza kayıtlı veya onaylanmış, sertifikalı montaj firmalarının, 20 bin ünite civarında asansör yaptığı, sektörde 15 bin kişinin çalıştığı, hizmette olan asansör sayısının 250 bin civarında olduğu, sektör cirosunun 600 milyon doları geçtiği, bu rakamların daha da artacağı görülmektedir. Önümüzdeki yıllarda sektör büyüklüğünün 2 milyar doları, istihdamın 30 binleri bulacağını düşünerek, Wossmanhydraulıc- Akter Makine olarak sektörü yakından takip ediyor ve ona göre hazırlanıyoruz. Fiyatlarımızla, ödeme koşullarıyla, ıskontolarla, kısa teslim süresi ile, garantimizle, kalitemizle ve çalışanlarımızla müşteri memnuniyeti için sektörün hizmetindeyiz. Ülkemiz ve sektör buna hazır, biz de hazırız. Bu dönem de geçen dönem de belirleyici unsur sektördeki yatırımlar olmuştur. Wossman Hydraulıc-Akter Makina yatırımlarına aralıksız devam etmektedir. Bu uzun maratonda belimizi büken çifte standartlarla karşılaştık. Açılan ihalelerdeki şartlar haksız rekabetlere neden oldu. Çin’den gelen bir ürüne Avrupa markası vurulup, ithal ürün diye ülkemize sokulması ne kadar doğrudur, tartışılır. Bu ürünlerin kalitesi ve standardı bence iyi sorgulanmalıdır.

  2011 yılında sektörün yaşadığı problemler sizce nelerdi? Sektörün bir adım daha ileri taşınabilmesi için 2012 yılında sizce hangi adımlar atılmalıdır? Kısa başlıklarla ifade etmem gerekirse; - Önceki yıllarda yaşandığı gibi, haksız rekabet olmaması için yerli sanayicinin desteklenmesi, -Montajcı firmalara ithal ürün dayatması yapılmaması, -Asansör bakım ve işletme yönetmeliğinin tam olarak uygulanması, -İhtiyacı olan asansörlerin modernize edilmesi, -Asansör hakkında bina yöneticileri ve son kullanıcıların bilinçlendirilmesi, -Sektörde düşük fiyat ve kalite sorununun çözülmesi, -Kalifiye eleman sıkıntısının çözülmesi için çalışmalar yapılması, -Merdiven altı imalatın kaldırılması, -Yabancı marka hayranlığı ve ithal ürün fanatikliği yapılmaması, Az önce maddeler halinde belirttiğim konuların; üretici firmaların, montajcı firmaların ve üyesi bulundukları derneklerin ortak problemleri olduğunu düşünmekteyim. Bilindiği üzere Yeni Türk Ticaret Kanunu Tasarısı yasalaştı. 01.07.2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan kanun, hayatımızın birçok alanında değişiklikler meydana getirecektir. Sektörel açıdan haksız rekabeti önleyecek, hem firmaları hem de müşterileri koruyacak tarzda düzenlemeler içerecektir. Haksız rekabeti önlemek için sektör denetimi ve gözetimini sıklaştırmak, usulsüzlük cezalarının kesilmesi ile kaliteli ve güzel asansörler yapmak, son kullanıcılara hak ettikleri asansörlere huzurlu, rahat ve emniyetli biçimde binmelerini sağlamak, kazaları minimize etmek zorunludur. Sektördeki dernekler, firmalar, ilgili bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, belediyeler, onaylanmış kuruluşlar, müteahhitler, teknik elemanlar, basın ve medya uyum içinde hareket ederse, herkes üzerine düşeni yaparsa ve taşın altına elini koyarsa, sektör problemlerinin üstesinden gelinir. Böyle bir gelişmenin sektörün bir adım daha ileriye gitmesi için faydalı olacağı kanaatindeyim. Yerli imalat olmazsa, yerli montaj olmaz; yerli montaj olmazsa yerli imalat da olmaz. Bunun da kaçınılmaz gerçek olduğunun bilinmesini istiyorum. Yerli sanayinin önünün açılması için hükümetimizin, ilgili bakanlığımızın ve diğer kurumlarımızın ekonomik yönden var olan desteklerinin arttırılmasını, imalat yapmanın kolaylaştırılmasını, daha duyarlı olunmasını, sektörün daha ileri gitmesi adına temenni ediyorum. Yerli ürünlerimiz, eşdeğeri olan ithal ürünlerden daha iyi kalitede imal ediliyor. Neden kamu ihalelerinde, ana kompanentlerde ithal ürün tercih ediliyor? Paramızın ülkemizde kalması daha hayırlı değil midir? Yurtdışına giden dövizimiz, memleketimizde kalsa, dışarıya bağımlı olur muyuz? Bu gibi tercihlere bir anlam veremiyorum. Türk asansör sektörünün üretim ve kalite yönünden iyi konumda olduğundan eminim. Bir an evvel güç birliği yapılmalıdır. Sektör olarak birlik beraberlik içerisinde olmazsak, küresel sermaye ile nasıl baş edebiliriz?

  2011 yılı sonlarına doğru sektörde 14 il derneğinin birleşerek oluşturdukları “Asansör Sektörel Gelişim Platformu” hakkında düşünceleriniz ve beklentileriniz nelerdir? Sevgili Cem bey; 2012 yılında asansör derneklerine büyük görev düşüyor. Yerli asansör imalatçılarını, montaj firmalarını, son kullanıcıları, tüzükleri gereği desteklemeleri, ulusal yazılı ve görsel medyada daha aktif rol almaları, birleşerek; güçlü, samimi, dürüst bir kenetlenme oluşturmaları ‘’Asansör Sektörel Gelişim Platformu’’ adına çok ama çok önemlidir. Çalışmalar sonucunda oluşacak yenilikçi ve etkili uygulamalar; bakanlık, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde yaptırım gücünü ve söz hakkını emin olun ki arttıracaktır. Üretici firma olarak Antalya’daki Ulusal Asansör Konferansına davet ettikleri için, başta TASİAD olmak üzere 14 il derneğimize, organizasyona ve firma dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Haydi gelin, hep birlikte, ülkemiz için engelleri engelsiz aşalım diyorum… Şahsım adına asansör sektörüne yaptığınız değerli katkılardan dolayı Asansör Vizyon Dergisi’ne de teşekkür eder, yayın hayatında devamlılık ve başarılar dilerim. Aynı zamanda yeni yılda bütün asansör camiasına bol kazançlı bir yıl geçirmesini dileyerek, başarılı bir yıl temenni ederim.

  Bizlere vakit ayırarak sorularımızı yanıtladığınız için Asansör Vizyon Ailesi, adına ben de teşekkür eder, yeni yılda her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim.

  why my husband cheated on me go why would my husband cheat
  my wife cheated on me now what nookandlearn.com reasons wives cheat on their husbands
  my wife cheated on me now what nookandlearn.com reasons wives cheat on their husbands
  why i cheat on my husband justinbuchanan.com my husband cheated on me blog
  married and want to cheat link why do wife cheat
  dating sites for married people read why wifes cheat
  why wife cheated blog.sitters4charities.org why people cheat in relationships
  free coupons click drug discount coupons
  online pharmacy coupons walgreens print photos drug discount coupon
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  diprolene 0.12% informarea.it clomiphene pill
  prescription drugs coupons free prescription discount card discount prescription coupons
  prescription drugs discount cards gallaghermalpractice.com 2016 viagra coupon
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  generic cialis discount site buy generic cialis
  free discount prescription cards martialinfo.com cialis online coupon
  kamagra shop davidspot.com kamagra
  vibramycin d go vibramycin prospect