MANŞETLER
 • ÖZRAY, iNELEX Fuarın da Ziyaretçilerini Ağırladı.
 • ÖZRAY, Yemek Daveti İle Misafirlerini Ağırladı
 • INELEX 2016- INELEX 2016,10.kez kapılarını açıyor
 • ASFED Başkanı Yusuf ATİK; Haksız Rekabeti Aşarsak Altın Çağımızı Yaşarız
 • TASİAD EĞİTİM KOMİTESİ, GEDİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA SEKTÖR TANITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ
 • KOSGEB Genel Destek Programı Üst Limitleri Yüzde 74 Arttırılacak
 • Ekonomi Bakanı Elitaş; 2016'yı Afrika Yılı İlan Ettik
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı
 • Euro-Lift 2014, üçüncü kez kapılarını açtı
 • Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU "Temel hedef ülkedeki verimliliği arttırmak"
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK "Uygunsuzluk oranının en yüksek olduğu ürün asansör"
 • Ürün Güvenliği Haftası, Ankara’da, geniş ve kapsamlı bir organizasyon ile kutlandı
 • Avrasya Asansör Fuarı’nın ilki, katılımcılaran tam not aldı
 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi
 • IECC MosExpo yetkilileri standımızı ziyaret ettiler
 • Türkiye’nin sektörleri, sorunlarını ve çözüm önerilerini hükümete anlattı
 • Liftvision Dergisi, Lift Balkans Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu
 • ASFED ve TASİAD, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
 • "Sofya, asansör sektörü açısından gelecek vaat ediyor"
 • Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerine kavuştu
 • Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı Asansor Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti

  Türkiye’deki 90 bin yapı müteahhidini çatısı altında buluşturan İMKON (İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu)’nun birinci genel kurulu yapıldı. Ankara JW Marriot Otel’de gerçekleşen genel kurula; siyasetçi ve bürokratlardan oluşan üst düzey bir katılımın sağlanırken, üye dernek ve federasyon temsilcileri yoğun katılım gerçekleştirdi.

   

  Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED), Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu, Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) ve Ege bölgesini kapsayan İzmir İnşaat Müteahhitleri Federasyonu tarafından oluşturulan İMKON, birinci genel kurulunda Genel Başkan olarak Tahir Tellioğlu’nu seçti.

   

  Genel kurulun açılış konuşmasını, Alanya Müteahhitler Birliği Başkanı ve İMKON Genel Sekreteri Alaaddin Çakır yaptı. Çakır, Divan Kurulu’nu oylamaya sunarak, genel kurulun açılışını sundu. Divan üyeleri yerini aldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak, açılış konuşmalarına geçildi. İlk olarak TİMFED Genel Başkan Yardımcısı ve TÜGİAD Ankara Temsilcisi Barış Aydın söz aldı. Aydın, bu birlikteliğin ortak sorunları giderme adına atılmış bir adım olmasını dilediğini belirterek, kendilerinin Türkiye’nin en önemli dinamikleri olduğunu söyledi. Barış Aydın yaptığı konuşmada kaydetti; "Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörü hareketlendiğinde tüm sektörler hareketlenmektedir. Türkiye’nin önünde bugüne değin yapılan en büyük proje var. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında en büyük imar hareketi başlatılmıştır. 7 milyona yakın konutun dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Buradan elde edilecek finans tüm Türkiye’yi ve yaklaşık 300 sektörü ilgilenmektedir. Ayrıca işsizliği de tarihe gömecek bir proje görünümündedir. Bizler bu konuda elimizin taşın altına sokmaya hazırız. Kimseyi mağdur etmeden, devlet millet el ele vermeli ve işin sonunda anlımızın akıyla başarılı olmalıyız. Türkiye’de inşaat müteahhitliğini tanımlayan hiçbir şey yok. Herkes inşaat müteahhidi olabilmektedir. Müteahhitlik sektöründe yer alan çürük elmaların denetimler yolu ile ayıklanmasını, mesleğini layıkıyla yapan meslektaşlarımızın hak ettiklerini bulmalarını temenni ediyorum."

   

  Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Rıdvan Köksüzer, Barış Aydın’ın ardından yaptığı konuşmada, federasyonlar tarafından oluşturulan İMKON’un amacının müteahhitleri tek ses ve tek bir vücut yapmak olduğunu belirtti. Bu oluşumun ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağına değinen Rıdvan Köksüzer, " Hedefimiz bunda sonra yasal yetkiler ile donatılmış, müteahhitler odası olacaktır. İnşaat sektörü büyük bir değişim ve gelişim içerisindedir. Sektörün büyümesi için bir takım yasal mevzuatlar ile desteklenmesi gerekiyor. Öncelikle mesleğimizin tanımlanması ve nitelikli firmaların oluşması gerekiyor. Taşeronların kayıt dışılığı önlenmelidir. KDV oranları düzenlenmelidir. Sektörü düzenleyen kurumların iletişimi güçlenmelidir." dedi.

   

  Rıdvan Köksüzer’in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Ege bölgesini kapsayan İzmir İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Necip Nasır ise şunları söyledi; " Ülkemizin zaman içerisinde 4’te üçü maalesef sağlıksız konutlar ile inşa edilmiştir. Deprem riski altında olan ülkemizde, halk tarafından Kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen yasamız, Cumhuriyet tarihinde devrim niteliği taşıyan çok önemli bir yasadır. Bu yasa ile sağlıklı konutlar ve şehirler inşa edilecektir. Söz konusu yasa ile 10 milyona yakın konutun dönüşümü 20 yılda tamamlanacaktır. Amaç bir daha deprem acısı ile Türkiye’yi karşı karşıya bırakmamaktır. Biz, 200 bine yakın Türk müteahhidi olarak, Türkiye’yi dünya standartlarının da üzerinde bir altyapı ve üst yapıya büründürecek deneyime ve güce sahibiz. Bunun için önümüzün açılmasına ihtiyacımız var. Biz, kurumsallaşarak rekabet gücümüzü arttırmak istiyoruz. Bunun için kamunun desteğine ihtiyacımız var. İlk olarak bir meslek odamızın olması olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor."

   

  Necip Nasır’ın ardından BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin bir konuşma yaptı. Şahin, müteahhitliğin gerek ekonomik, gerek sosyal gerekse istihdam anlamında öneminin ne denli büyük olduğuna değinerek şöyle konuştu; " Dört milyona yakın direk çalıştırdığımız, en az üç katı kadar da dolaylı olarak istihdam ettiğimiz bir nüfusumuz var. Türkiye’nin en büyük ekonomik gücüyüz. İki yüzü aşkın yan sektöre destek veren bir profilimiz var. Ödediğimiz KDV’ler ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan önemli bir sektörüz. Bu kadar önemli bir görevi üstlenmişken ‘saygın olmak istiyoruz’, ‘saygı görmek istiyoruz’.

   

  Bizler küçük ve orta ölçekli yap-sat müteahhitleriyiz. Adından da anlaşılacağı gibi önce yapıyoruz, sonra satıyoruz. İnşaatlarımızı da yaparken, devletin hiçbir olanağını, tüyü bitmemiş hiçbir yetimin hakkını kullanmıyoruz, yemiyoruz. Kendi öz sermayemiz ile gerektiğinde borçlanarak, alnımızın teri ile çalışarak, ülkemizin geleceğini inşa ediyoruz. Resmi veya tüzel tüm rakiplerimiz ile eşit şartlarda hakkaniyetle rekabet etmek istiyoruz. Bizi bazen geçmişte yaptığımız konutlar ile ilgili eleştirenler oluyor. Yapılan konutların küçüklüğünden, ve düzeninden dolayı haksız yere bizi suçlayanlar oluyor. Fakat unuttukları bir şey var. Bu ülkenin imar planını biz yapmadık. Bize şimdiki gibi emsalli araziler verildi de biz mi yapmadık? Bu sorunların çözümü için Konfederasyonumuzun çok önemli bir yapı olduğunu biliyorum. Buralar şan, şöhret, ün peşinde koşulan alanlar değildir. STK’lar, tamamen gönüllülük esasına dayalı, kendi cebimizden ve vaktimizden çalarak meslek adına koştuğumuz sahalardır. Sizlerden ricam, bizi yalnız ve desteksiz bırakmayın. Siz bizi yalnız bırakmayın ki bizde sizin adınıza daha güçlü ve sesli yolumuza devam edebilelim.

   

  Bizim önümüzdeki süreçte yer alan kentsel dönüşüm projelerinde mutlaka üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bunu yaparken de şimdi olduğu gibi birleşerek, sermaye ve güç birliktelikleri sağlayarak, kurumsal ve güçlü bir yapılanma içerisinde yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Meslektaşlarımızın bu birliktelikleri sağlayarak, kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak 7 milyon konuttan hak ettikleri projeleri almaları gerekiyor."

   

  BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin’in ardından İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu bir konuşma yaptı. Tahir Tellioğlu, "Sektörün sorunlarının en önemli sebebi müteahhit meslek tanımının olmaması ve odamızın olmamasıdır. Bu şekilde kentsel dönüşümün altından kalkmamız mümkün değil" dedi. Tellioğlu, Türkiye’nin 1950’lerden bu yana hızlı bir yapılaşma süreci içinde olduğunu, son yıllarda da köylerden kentlere yoğun göçlerin yaşandığını belirterek, bütün bunların çarpık yapılaşmayı da beraberinde getirdiğini söyledi. Son yıllarda meydana gelen depremlerin yıkıcı sonuçlarının plansız kentleşme gerçeğini su yüzüne çıkarttığını kaydeden Tellioğlu, Türkiye’de sağlıklı bir yapılaşma için 20 milyon binanın yıkılması gerektiğine işaret etti. Tellioğlu, bu konuda hükümetin radikal bir karar aldığını ve kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiğini anımsatarak, "Bu sağlıksız yapıları yapanların da aynı dönüşümden geçmesi gerekiyor. Sağlıksız yapıları inşa edenler ile tekrar bir kentsel dönüşüm projesini uygulamak anlamsız olur. Aynı kadrolarla yapıları yapmak sıkıntı getirebilecektir" diye konuştu. Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) sosyal konut yapmasına karşı olmadıklarını ifade eden Tellioğlu, sosyal konut projesi adı altında lüks konut inşa etmenin sektöre zarar verdiğini dile getirdi. Tellioğlu, müteahhitlerin ilk olarak 1970’de Müteahhit Odası kurulması taleplerini dile getirdiğini hatırlatarak, ancak bu girişimden çeşitli nedenlerle sonuç alınamadığına dikkati çekti. Sektörde yaşanan bir çok sorunun temel kaynağını bir müteahhit odası bulunmamasına bağlayan Tellioğlu, şunları kaydetti: "Değerli Başbakanımıza seslenmek istiyorum; Bu sektörün sorunlarının en önemli sebebi müteahhit meslek tanımının ve odamızın olmamasıdır. Bu şekilde kentsel dönüşümün altından kalkmamız mümkün değil. İlk adımı hükümetin atması lazım. Sektörü statükoların elinden kurtarsın. Sektörün ehil ellere emanet edilmesi gerekiyor."

   

  Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen İMKON Birinci Olağan Genel Kurulu toplantısında, yeni yönetim kurulu üyeleri de seçildi. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor; Tahir Tellioğlu, Barış Aydın, M. Rıdvan Köksüzer, Necip Nasır, Alaattin Çakır, Osman Köprülü, Cafer Acar, Nazmi Şahin, Abbas Demirbaş, Ömer Baki Yazıcı, Fehmi Güney, Bülent Saygılı, Engin Mandıralı, Sedat Gürsesli, Nuh Yüksel Güngör, Mustafa Yavuz, Ali Aydın, Serar Zabun, Selim Durum, Tahsin Uskurt, İsmail Kahraman, Mustafa Alkan, Ejder Karayılanoğlu, Seyfullah Demir, Sinan Bezirlioğlu, Hasan Ali Gümüş ve Adil Eroğlu. Genel Kurul sonucunda seçilen Denetim Kurulu’nda ise; Arif Küçük, Ayhan Sulak, Ömer Kantar yer alıyor.

  ways to contract hiv site early signs of aids
  aids virus picture hiv treatment guidelines hiv symptoms in men
  wife cheated now what want to cheat on my wife my wife cheated now what do i do
  cheat on my boyfriend open will my boyfriend cheat
  my girlfriend cheated on me what do i do maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com has my girlfriend cheated on me
  my wife cheated on me now what nookandlearn.com reasons wives cheat on their husbands
  should i cheat on my girlfriend read my girlfriend cheated on me what do i do
  i cheat on my boyfriend how to get your boyfriend to cheat on you i told my boyfriend i cheated on him
  my husband cheated with a man dating a married man wife who cheated
  dating sites for married people read why wifes cheat
  why wife cheated go why people cheat in relationships
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  free printable viagra coupons mikemaloney.net coupon for prescriptions
  clomid link avodart
  diprolene 0.12% neurontin 400mg clomiphene pill
  free viagra coupon 2016 markthrice.com transfer prescription coupon
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  lisinopril and rash and itching lisinopril and rash and itching lisinopril and rash and itching
  lisinopril and headaches dizziness go lisinopril and headaches dizziness
  free printable cialis coupons canada drug pharmacy coupon discount coupons for prescriptions
  free printable cialis coupons canada drug pharmacy coupon discount coupons for prescriptions
  new prescription coupon read discount card prescription
  arcoxia 90 cena arcoxia tablete forum arcoxia 120 mg
  inderal la read inderal comprar
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  pletal cilostazol go pletal 50 mg
  free cialis coupon 2016 go discount prescription drug card
  drug coupon datum-digital.com coupons for drugs
  amitriptyline side effect devlog.stoepel.net amitriptyline for dogs
  diflucan how long to work neryx.com diflucan