MANŞETLER
 • ÖZRAY, iNELEX Fuarın da Ziyaretçilerini Ağırladı.
 • ÖZRAY, Yemek Daveti İle Misafirlerini Ağırladı
 • INELEX 2016- INELEX 2016,10.kez kapılarını açıyor
 • ASFED Başkanı Yusuf ATİK; Haksız Rekabeti Aşarsak Altın Çağımızı Yaşarız
 • TASİAD EĞİTİM KOMİTESİ, GEDİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA SEKTÖR TANITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ
 • KOSGEB Genel Destek Programı Üst Limitleri Yüzde 74 Arttırılacak
 • Ekonomi Bakanı Elitaş; 2016'yı Afrika Yılı İlan Ettik
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı
 • Euro-Lift 2014, üçüncü kez kapılarını açtı
 • Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU "Temel hedef ülkedeki verimliliği arttırmak"
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK "Uygunsuzluk oranının en yüksek olduğu ürün asansör"
 • Ürün Güvenliği Haftası, Ankara’da, geniş ve kapsamlı bir organizasyon ile kutlandı
 • Avrasya Asansör Fuarı’nın ilki, katılımcılaran tam not aldı
 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi
 • IECC MosExpo yetkilileri standımızı ziyaret ettiler
 • Türkiye’nin sektörleri, sorunlarını ve çözüm önerilerini hükümete anlattı
 • Liftvision Dergisi, Lift Balkans Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu
 • ASFED ve TASİAD, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
 • "Sofya, asansör sektörü açısından gelecek vaat ediyor"
 • Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerine kavuştu
 • Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı Asansor Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı

  Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED), Termojet Isı Yalıtım ile birlikte 5 Şubat Salı günü Ankara Ramada Otel’de, ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ konu başlıklı sektörel bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde ve Termojet Isı Yalıtım’ın sponsorluğu ile gerçekleştirilen toplantıya, İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldılar. 400’e yakın müteahhit izlediği toplantıyı BİM-FED Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Şahin başkanlığını üstlendiği ve BİM-FED Yönetiminden Cafer Acar, Mehmet Özmen, Doğan Sandalcı, Bilal Mermer’den oluşan divan yönetti. ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ konu başlıklı bilglendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Nazmi Şahin, enerji verimliliğinin önemine dikkat çekerken, hükümetimizin de 2017 yılı sonu itibariye binaların enerji verimliliği konusunda çalışmalarını tamamlamaları gerektiğine dikkat çekti. Nazmi Şahin, Türkiye’nin enerji verimliliğinde kaybının yüzde 51’in üzerinde olduğuna dikkat çekerken, "Biz, hem ısınırken hem de soğuturken enerjimizi boşa harcıyoruz. Yanlış ve bilinçsiz uygulamalar neticesinde maalesef enerji kaybına engel olamıyoruz. Bizim yaptığımız havayı ısıtmak ve soğutmak. Bu konu, üzerinde durulması gereken önemli bir konu. Bu nedenle de toplantımızı yakından takip etmenizi diliyorum." dedi.

  Açılış konuşmasının ardından, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. İnşaat sektörü içerisinde yer alan en önemli sorunların başında yalıtım sorununun geldiğini belirten Tahir Tellioğlu, dışa bağımlı olunan enerji sektöründe israfın önlenmesi gerektiğini söyledi. Tellioğlu, bina izolasyonlarının düzgün ve kaliteli malzeme ile yapılmasının, enerji verimliliği konusuna önemli katkılar sağlayacağına işaret etti.

  Yapılan toplantıya katılımın yoğun olmasından duyduğu mutluluğu ifade eden İnşaat Müteahhitleri Konfederasyon Genel Başkanı Tahir Tellioğlu inşaat sektöründe uygulanan yüzde 18’lik KDV’ye de değindi. 1 Ocak itibariyle acelece inşaat sektörüne getirilen yüzde 18’lik KDV’nin sektöre zarar verdiğini belirten Tellioğlu, "300-500 bin TL ve üzerindeki değere sahip konutlara lüks denmeyecek miydi? Atıyorum bir milyon TL’lik bir araziye yapılan bir dairenin değeri 150 bin TL ise bunu da lüks sınıfına katıyorlar. Bu sayede devlet ekstra vergi, belediye de rayiç bedeli alıyor. Bu yüzden bu durumdan belediyeler de memnun." diye konuştu. Türkiye müteahhitler odasını kurmaya mecbur olduklarını kaydeden Tahir Telli, "Biz müteahhitler odasını kurmadıkça, affedersiniz kaz olmaya ve yolunmaya mecburuz." ifadesini kullandı.

  Tahir Tellioğlu’nun ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin, BİM-FED olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip ettiklerinin altını çizerek şunları söyledi; "Ülkemizdeki kaynakların israfının önlenmesi adına müteahhitler olarak neler yapabiliriz, bunun üzerine sürekli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Enerji açığımız gün geçtikçe artıyor. Terör belasına ve enerji harcamalarına yapılan masraf ülke gelirimizin yüzde 80’ini alıp götürüyor. Yılda 62 milyar dolarlık bir harcamadan söz ediyoruz. Bu harcamaların büyük bir bölümü de bilinçsiz tüketimden kaynaklanıyor. Eğer enerjide dışa bağımlılığımızı azaltırsak ülke refahı adına önemli bir yol almış olacağız."

  Türkiye’de son 10 yılda enerji talebi giderek arttığını ve enerji talebinin yüzde 80’ini ithalatla karşılandığını kaydeden BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin, "Türkiye’nin enerji faturası; 2011’de 54,4 milyar dolarken 2012 sonunda bu rakam 62 milyar dolara çıkmıştır. 62 milyar dolarlık enerji ithalatı, Türkiye’nin dış ticaret açığının üçte birinden daha fazla bir tutara karşılık gelmektedir.

  Türkiye’nin enerji alanında dışa bağımlılığını azaltması ve enerji konusunda gelişmeleri ‘takip eden’ ülke konumundan çıkıp, özellikle gelişmekte olan büyük ekonomiler içinde ‘lider’ ve ‘belirleyici’ ülke pozisyonuna gelmesi gerekmektedir. Bu amaçla, Türkiye’de son yıllarda özel sektör, kamu kuruluşları, üniversiteler ve araştırma merkezleri tarafından geliştirilen enerji kaynaklarını daha verimli kullanmaya yönelik uygulamalar, projeler ve politikalar heyecan ve ümit vericidir. Mevcut hükümet tarafından kurulan ve Enerji Bakanımızın Başkanı olduğu Türkiye Enerji Verimliliği Meclisi (TEVEM) bu tür çabaların en iyi örneklerinden biridir. Enerji kaynaklarımızın daha verimli kullanılarak dışa bağımlılığın azalması ve enerji verimliliği konusunda yeni teknolojilerin geliştirilerek kullanımının yaygınlaştırılması adına, iş dünyasına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir. BİRLEŞİK İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ FEDERASYONU tarafından düzenlenen ‘İnşaat Sektöründe Enerji Tasarrufu’ başlıklı SEKTÖREL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, müteahhitlerimizin enerji verimliliği konusunda bilinçlenmelerini ve enerjide dışa bağımlılığımızın azalması yönünde inşaat sektörü olarak üzerimize düşen katkıyı sağlamayı amaçlamaktadır.

  Ben müteahhit olarak ne katkıda bulunabilirim? Diye soracak olursanız, bunun cevabı çok açık. Bilinçli bir enerji tüketimi sağlanacak kaliteli konutlar üretmektir. Enerji verimliliğine katkı sağlayacak küçücük bir çabanız dahi olacak ise bu toplantıdan sonra bundan son derece mutlu oluruz." dedi.

  Yaklaşan oda seçimleriyle ilgili de kısa bir açıklama yapan BİM-FED Genel Başkanı Şahin, "Ticaret odaları seçimlerinde oynanan oyunlara sizleri alet etmeyeceğiz. Gerekirse oda seçimlerine girmeyiz. Dışarıda kalır onurumuzla mücadele ederiz." dedi.

  Açılış konuşmalarının ardından Termojet Isı Yalıtım’dan Jeoloji Mühendisi Cemal Asan enerji verimliliği ve Termojet ürünleri konulu bir sunum gerçekleştirdi. Asan, günümüzün en kritik konularından biri olan enerji konusunun, tüm kurumların stratejik çalışmalarının ilk sıralarında yer aldığını belirterek, enerji tasarrufu ve enerji verimliliği konusunda, inşaat sektörünün en geniş araştırmaların ve çalışmaların yer aldığı sektörlerin başında geldiğini kaydetti. Asan, binaların yalıtımının, özellikle enerji verimliliğinin ve enerji tasarrufunun hem ekonomik hem de doğal kaynakların verimli kullanımı açısından tüm dünyayı ilgilendiren hassas bir konu olarak dikkat çektiğini söyledi. Cemal Asan konuşmasına şöyle devam etti; "Uzun AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen Termojet, binaların ısı, ses, su ve yangın yalıtımını tek bir ürünle sağlamakta ve uygulama konusunda da firmalara kolay ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Sektördeki mevcut yalıtım malzemelerinden üstün özellikleri ile dikkat çeken Termojet; ısıtma ve serinletme masraflarında önemli tasarruf sağlaması, ısı köprüleri oluşturmaması, dübelleme gerektirmeyerek yapının delinmesini ve mukavemet kaybını önlemesi, yangın bariyeri oluşturması, yoğuşma, terleme, küf, nem ve koku oluşumunu önlemesi, hafifliğiyle yapıyı fazla ve gereksiz yüklerden kurtararak hafifletmesi, kanserojen malzeme içermemesi, yapıların değerini arttırması özellikleri ile yalıtım sektöründe yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor." dedi. Asan sunumunda ürünleri hakkında teknik ve detaylı bilgi verirken, uygulamalı örnekleri ile toplantıya katılanları bilgilendirdi.

  Toplantının sonunda söz alan Termojet Isı Yalıtım Yöneticisi Sedat Aydın ise şu bilgileri verdi; "Uzun AR-GE çalışmaları sonrasında geliştirilen ve üretiminde kullanılan hammaddesinin dünya rezervlerinin yüzde 76’sının ülkemizdeki madenlerden çıkarılan Termojet, özel formülü ile yalıtım sektöründe birçok ihtiyacı bir arada çözmekte ve binalara ısı, ses, su ve yangın yalıtımında önemli avantajlar sağlamaktadır. Türkiye ve dünyada pazarlama ve satış faaliyetlerinin altyapısını geliştirme sürecinde olduğumuz Termojet ile, bugüne kadar yapmış olduğumuz uygulamalarda yüzde 70’e varan oranlarda ısı tasarrufu sağlayan binaların yetkilileri bizlere memnuniyetlerini şaşkınlık içinde ifade etmektedirler. Avrupa Birliği normlarında olan ve enerji kimlik belgesi kriterlerini karşılayan, bunun yanı sıra su geçirmeyen, yanmayan ve özellikle kanserojen madde içermeyen özellikleri ile Termojet, yakında birçok satış noktasında tüketicilerle bulaşacak ve enerji verimliliği ve tasarrufu, kullanım ve uygulama anlamında yalıtım sektörünün yıldızı olacak."

  aids virus picture aid organizations hiv symptoms in men
  online pharmacy coupons walgreens print photos drug discount coupon
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  free prescription drug card site rx discounts
  2015 cialis coupon open lilly coupons for cialis
  viagra discount coupon viagra coupon discount card for prescription drugs
  new prescription coupon modelosguayaquil.com internet drug coupons
  abortion pill abortion pill abortion pill
  free printable cialis coupons link discount coupons for prescriptions
  manufacturer coupons for prescription drugs prescription savings card discount card prescription
  naproxene link naproxen kruidvat
  escitaloprama escitalopram teva escitalopram teva 10 mg
  euthyrox wirkstoff igliving.com euthyrox 125
  nortriptyline tablet harshpande.net nortriptyline nedir
  yasminelle hinta yasminelle hinta yasmine
  quetiapine fk quetiapine 25 quetiapine
  atarax precio ataraxia ataraxia
  anafranil ve alkol site anafranil 25
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  naltrexone side effects forum http://naltrexonealcoholismmedication.com/ naltrexone schedule