MANŞETLER
 • ÖZRAY, iNELEX Fuarın da Ziyaretçilerini Ağırladı.
 • ÖZRAY, Yemek Daveti İle Misafirlerini Ağırladı
 • INELEX 2016- INELEX 2016,10.kez kapılarını açıyor
 • ASFED Başkanı Yusuf ATİK; Haksız Rekabeti Aşarsak Altın Çağımızı Yaşarız
 • TASİAD EĞİTİM KOMİTESİ, GEDİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA SEKTÖR TANITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ
 • KOSGEB Genel Destek Programı Üst Limitleri Yüzde 74 Arttırılacak
 • Ekonomi Bakanı Elitaş; 2016'yı Afrika Yılı İlan Ettik
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı
 • Euro-Lift 2014, üçüncü kez kapılarını açtı
 • Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU "Temel hedef ülkedeki verimliliği arttırmak"
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK "Uygunsuzluk oranının en yüksek olduğu ürün asansör"
 • Ürün Güvenliği Haftası, Ankara’da, geniş ve kapsamlı bir organizasyon ile kutlandı
 • Avrasya Asansör Fuarı’nın ilki, katılımcılaran tam not aldı
 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi
 • IECC MosExpo yetkilileri standımızı ziyaret ettiler
 • Türkiye’nin sektörleri, sorunlarını ve çözüm önerilerini hükümete anlattı
 • Liftvision Dergisi, Lift Balkans Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu
 • ASFED ve TASİAD, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
 • "Sofya, asansör sektörü açısından gelecek vaat ediyor"
 • Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerine kavuştu
 • Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı Asansor Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı

   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK Türkiye Sanayisinin 4.0’a geçişte hızlı davranması gerektiğini belirterek; “Türkiye inşallah, Sanayi 4.0’da yani 4. sanayi devriminde rol alan bir ülke olacak” dedi.

   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin Sanayi 4.0’da rol alan bir ülke olacağını belirterek, "Türkiye, 3. sanayi devrimini maalesef tribünden izledi, çok geriden takip ett i. Bunun da bedelini hep ödedi, ödemeye de devam ediyor ama 4. sanayi devrimini tribünden izleyen bir ülke olmak istemiyoruz." dedi.

   Almanya temasları kapsamında katıldığı toplantıda konuşan Bakan Işık, , Almanya'da Witt enstein fabrikasına ziyarett e bulunduklarını ve fabrikanın Sanayi 4.0’a (4. sanayi devrimi) ilişkin gelişmeleri hakkında bilgi aldığını anlattı.

   Işık, programı kapsamında Siemens'in fabrikasını da ziyaret ederek burada da şirketin Sanayi 4.0'la ilgili gelişmelerini inceledi.

  Türkiye'nin de Sanayi 4.0’da rol alan bir ülke olacağını vurgulayan Işık, şöyle devam etti:

  "Türkiye, 3. sanayi devrimini maalesef tribünden izledi, çok geriden takip ett i. Bunun da bedelini hep ödedi, ödemeye de devam ediyor ama 4. sanayi devrimini tribünden izleyen bir ülke olmak istemiyoruz. 4. sanayi devriminde rol alan, 4. sanayi devriminde akıllı üretim sistemlerini geliştiren ülkelerden biri olmak istiyoruz. Elbett e tek başına bir tek ülkenin başarabileceği bir iş değil. Şu anda 4. sanayi devrimiyle ilgili alınan patentlerin tamamının yarısını Çin alıyor. Bu noktada ülkenin imkanlarını, kabiliyetlerini, yeteneklerini ve fırsatlarını en güzel şekilde değerlendirmenin gayreti içerisindeyiz."

   “SANAYİ 4.0’IN ALT YAPISINI AR-GE VE İNOVASYONLA HAZIRLAYACAĞIZ”

   4. Sanayi Devrimi'nin yeni başlamadığını ve 3. Sanayi Devrimi'nden çok bağımsız olmadığını söyleyen Bakan Işık, 3. Sanayi Devrimi'nde otomasyon ve elektriğin önemli bir yer tutt uğunu, 4. Sanayi Devriminin ise aşırı otomasyon ve bağlantılı bir süreç olduğunu aktardı.

   Işık, 4. Sanayi Devrimi'nin en karakteristik özelliğinin, ne üretildiğinden ziyade nasıl üretildiği olduğunu belirterek, üretimde akıllı ve dijital teknolojilerin ne kadar kullanıldığının önemli olduğuna dikkat çekti. Bu açıdan Sanayi 4.0 kavramının son yıllarda bir proje olarak kullanılmaya başlandığını da kaydeden Işık, şunları söyledi: "Türkiye olarak biz de 'Bu noktada neredeyiz, bundan sonrası için ne yapmalıyız, özellikle Türkiye'de üretimi olan global şirketlerimizle daha yakın nasıl çalışırız ve global şirketlerimizin Türkiye'yi de bu oyunun içerisine sokması noktasında ne yapabiliriz?' diye çalışıyoruz. Almanya programımız kapsamında ziyaret ett iğimiz Bosch Grubu da bu konuda lider şirketlerden biri. Bosch aynı zamanda yüksek teknolojili üretimde de Türkiye'deki en iyi şirketler arasında. Dolayısıyla biz bu Sanayi 4.0 ile ilgili global oyunda Türkiye'nin rolünün en iyi noktada olması için hem Türkiye'de faaliyet gösteren global şirketlerin bu noktada hangi rolü alacağını, hem de bu konuda hükümetimizin ve özel sektörümüzün ne yapması gerektiğine yönelik çok önemli bir çalışmayı yürütüyoruz."

   "AR-GE'NİN KA MU DESTEKÇİLERİ AÇSINDAN ŞU ANDA GÖRDÜĞÜMÜZ BİR EKSİĞİ YOK"

   Bakan Işık, Sanayi 4.0 kapsamında Ar-Ge teşviklerinin artırılıp artırılmayacağının konusunda, Ar-Ge Reform Paketi'ni yeni çıkardıklarını ve söz konusu pakete bütün paydaşların görüşlerini maksimum düzeyde yansıtt ıklarını dile getirdi.

   Son derece geniş, kapsamlı ve güçlü bir paket hazırladıklarını belirten Işık, "Dolayısıyla Ar-Ge'nin kamu destekleri açısından şu anda gördüğümüz bir eksiği yok. Elbett e her zaman daha iyisi olabilir ama şimdi asıl Ar-Ge uygulamalarında karşılaşılan sorunlara yoğunlaştık." ifadelerini kullandı.

   Işık, bu dijital çağda ve Sanayi 4.0'da, Ar-Ge ile inovasyonun artık hayat tarzının temelini oluşturduğunu vurgulayarak, şöyle devam ett i: "Bu noktada özellikle yazılım ve donanım artık hayatın bir parçası haline geliyor. Sanayi 4.0 kavramında da diğer tüm teknolojik alanlarda da insan artık daha da merkeze oturuyor ama düşük becerili insan gücünün önemi azalıyor, çok yüksek becerili, yüksek nitelik gerektiren insan gücüne olan talep çok artıyor. Burada da dijital eğitim bizim açımızdan son derece önemli. Bu konuda Türkiye'nin altyapısını geliştirmek, yüksek nitelikli insanların da Sanayi 4.0'a adapte olması için altyapıyı Ar-Ge ve inovasyonla hazırlamak durumundayız ."

  "ÖNCELİĞİMİZ NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜ"

  Milli Eğitim Bakanlığıyla "Sanayi 4.0"a ilişkin bir proje yürütülüp yürütülmeyeceği yönünde bir soruyu da cevaplayan Işık, eğitimin sadece bir noktaya, Sanayi 4.0 ‘a odaklı olamayacağını dile getirdi.

   Işık, ilkokul seviyesinde kodlama dersinin konulmasının ve artık dijital çağın gereğine uygun bir eğitim altyapısı oluşturulmasının önemine dikkati çekerek, "Şu anda bakanlık kodlamanın müfredata alınmasıyla ilgili çok güzel bir çalışma yapıyor. Sayın Milli Eğitim Bakanımız çalışma olgunlaşınca açıklayacak." bilgisini verdi.

   Bunun dışında bakanlığın Ar-Ge ve inovasyon ekosistemini geliştirecek ve besleyecek eğitim altyapısı noktasında da çalışmaların sürdüğünü aktaran Işık, dijital eğitimin Türkiye’de hayatın bir parçası haline gelmesi gerektiğini ve bu nokta da önemli çalışmalar bulunduğunu söyledi. Işık, dijital teknolojilerin günümüzde daha da önemli bir hale geldiğini belirterek, "Artık bizim üretim şirketi diyebildiğimiz, dünyada üretimin liderleri diyebildiğimiz şirketler aslında şu anda dijital teknolojilerin de liderleri haline geldi. Bu, dünyanın nereye doğru gitt iğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

   Belli bir süre sonra artık fabrikalarda düşük nitelikli iş gücüne çok fazla ihtiyaç duyulmayacağını anlatan Işık, şöyle devam ett i: "Ziyaretimizde robotu gördük, siz yaklaştığınızda hızını kesiyor, çok yaklaştığınızda duruyor. Neyi, nasıl alacağını biliyor, hangi hata oranıyla çalıştığını hepimiz gördük. Burada o işi yapan insanlara gerek kalmayacak ancak o robot dediğiniz sonuçta aptal bir makine, bir ve sıfırdan başka hiçbir şeyi bilmeyen bir makine. Orada o robota yazılımı yükleyen, o robotu akıllı hale getiren yine insan. Yani bugün yapay zeka dediğimiz, robot dediğimiz her şey yazılım. Dolayısıyla burada önemli olan niteliği yüksek insan gücü."

   Işık, Türkiye olarak şu anda en fazla öncelik verilmesi gereken konunun nitelikli insan gücüne yatırım yapmak olduğunu, artık dünyada üretimin tam merkezinde insan unsurunun bulunduğunu dile getirdi.

   Sanayi 4.0’la bütün dünyada niteliksiz işlerde istihdam kaybı yaşanabileceğinin altını çizen Işık, sözlerini şöyle tamamladı: "Az nitelikli, beceri gerektirmeyen işlerde bir işsizlik, bu Sanayi 4.0’la meydana gelebilir ama işin sonunda istihdam, nitelik ve refah artıyor. Yani hem istihdam hem istihdamın niteliği hem de istihdamla birlikte insanların geliri ve refah düzeyi artıyor. Bunun için biz bakanlık olarak Sanayi 4.0’ı çok önemsiyoruz. Buna doğru Türkiye'nin hızla yönelmesi lazım. Burada da global şirketlerin Türkiye’deki merkezleri, bizim bu noktada mesafe almamızda çok ciddi katkı sağlayacaklar." 

  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
  new prescription coupon is-aber.net discount card prescription
  apranax migraine ironsharpdev.com apranax 250
  euthyrox wirkstoff igliving.com euthyrox 125
  yasminelle hinta blog.keylink.rs yasmine
  quetiapine fk bistromc.org quetiapine
  anafranil ve alkol site anafranil 25
  celebrex generique krishnan.co.in celebrex medicament dangereux
  aravalle aravalle aravaca codigo postal
  free discount prescription cards martialinfo.com cialis online coupon
  vibramycin d go vibramycin prospect