MANŞETLER
 • ÖZRAY, iNELEX Fuarın da Ziyaretçilerini Ağırladı.
 • ÖZRAY, Yemek Daveti İle Misafirlerini Ağırladı
 • INELEX 2016- INELEX 2016,10.kez kapılarını açıyor
 • ASFED Başkanı Yusuf ATİK; Haksız Rekabeti Aşarsak Altın Çağımızı Yaşarız
 • TASİAD EĞİTİM KOMİTESİ, GEDİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA SEKTÖR TANITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ
 • KOSGEB Genel Destek Programı Üst Limitleri Yüzde 74 Arttırılacak
 • Ekonomi Bakanı Elitaş; 2016'yı Afrika Yılı İlan Ettik
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı
 • Euro-Lift 2014, üçüncü kez kapılarını açtı
 • Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU "Temel hedef ülkedeki verimliliği arttırmak"
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK "Uygunsuzluk oranının en yüksek olduğu ürün asansör"
 • Ürün Güvenliği Haftası, Ankara’da, geniş ve kapsamlı bir organizasyon ile kutlandı
 • Avrasya Asansör Fuarı’nın ilki, katılımcılaran tam not aldı
 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi
 • IECC MosExpo yetkilileri standımızı ziyaret ettiler
 • Türkiye’nin sektörleri, sorunlarını ve çözüm önerilerini hükümete anlattı
 • Liftvision Dergisi, Lift Balkans Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu
 • ASFED ve TASİAD, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
 • "Sofya, asansör sektörü açısından gelecek vaat ediyor"
 • Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerine kavuştu
 • Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı Asansor Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi

   T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü'nün Türkiye’deki 7 Bölgede "Asansör Mevzuatı Uygulamalarına İlişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Artırılması" konulu seminerlerinin 4’üncüsü Gaziantep’te gerçekleştirildi. Gaziantep Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nün koordinasyonluğunda TASİAD tarafından organize edilen toplantı 15 Ekim 2014 tarihinde Gaziantep Grand Hotel'de düzenlendi.

   T .C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’deki 7 Bölgede “Asansör Mevzuatı Uygulamalarına İlişkin Kamu Otoritelerinin Farkındalığının Artırılması” konulu seminerlerinin 4’üncüsü Gaziantep’te gerçekleştirildi. Gaziantep Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün koordinasyonluğunda TASİAD tarafından organize edilen toplantı 15 Ekim 2014 tarihinde Gaziantep Grand Hotel’de düzenlendi.

   Seminere, Gaziantep İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ferhat Güvel, Gaziantep Vali Yardımcısı Dr. Adil Nas, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sektörler Daire Başkanı Zühtü Bakır, Asansör ve Teleferik Şubesinden İlyas Menderes Büyüklü, ASFED Başkanı Yusuf Atik, TASİAD Başkanı Levent Akdemir, TASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri; Betül Yılmaz, Ertan Koşar, Erdinç Yılmaz, TSE’den Meral Hemşeri, Belediyeler, OSB Yetkilileri, Teknoloji İl Müdürlüğü temsilcileri, MMO Gaziantep Şubesi, A Tipi Muayene Kuruluşu yetkilileri, sektörel dernek temsilcileri ve fi rma yetkilileri olmak üzere yaklaşık 150 kişi katılım sağladı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan seminerin açılış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Ferhat Güvel yaptı. Güvel, inşaat sektörü ile paralel ilerleyen asansör sektörünün gelişimine dikkat çekerek, asansörde gelişen teknoloji ile birlikte güvenlik ve konfor kavramlarının ön plana çıktığını söyledi. Asansörü bir dikey taşıma aracından ziyade bir toplu taşıma aracı olarak gördüklerini aktaran Ferhat Güvel konuşmasına şöyle devam etti; “Asansörlerimiz her gün milyonlarca insanın canını emanet ettiği bir makine olmuştur. Bugün çeşitli kullanım araçlarına sahip olan dikey taşıma araçlarımız günlük hayatımızın bir parçası olup, onlarsız bir şehirleşme düşünülemez. Duyulan ihtiyaçtan dolayı bu araçlar son derece hızlı bir gelişme göstermiş, şehirleşmenin yanı sıra sanayi ve ticaretin önemli bir unsuru haline gelmiştir.

   Hayatımızda bu denli öneme sahip asansörlerimizin aylık ve yıllık bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Asansörlerimiz ihmal edildiğinde yaşanabilecek kazalar yaralanma veya ölümlere sebep olmaktadır. Türkiye’de şu anda mevcut olan asansörlerin maalesef birçoğu kullanıma uygun değildir. Güvenliğimiz için asansörlerimizin bakımını ve denetimini güvenilir ve onaylı fi rmalara yaptırmamız gerekir. Asansör sektöründe yaşanan sorunlara; tüm kurum ve kuruluşların birlikte çalışması, kamuoyunun bilinçlendirilmesi, ayrıca denetimlerde bulunan tüm kurum ve kuruluşların yetkin personel ve teçhizat eksiklerinin tamamlanması ve denetimlerin daha sağlıklı yapılmasının sağlanmasıyla çözüm bulunabilir.”

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Ferhat Güvel’in ardından konuşmalarını gerçekleştiren TASİAD Başkanı Levent Akdemir sanayileşmenin önemine değinerek, sivil toplum kuruluşlarının işlevlerinden bahsetti. Akdemir; “Sanayileşmek; istihdamdır, üretimdir, vergidir, kalkınmaktır, refahtır. Sanayici kimliğim yanı sıra bir sivil toplum önderi olarak sizlere hitap etmekteyim. Ülkeler sivil toplum örgütleri kadar gelişmiştir. Sivil toplum kuruluşları güçlü olursa ülkedeki her meselenin bir sahibi ve takipçisi olur. Bu sayede devletin sırtındaki yük azaldığı gibi, toplumun birlik, beraberlik ruhu güçlenir. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde sivil toplum kuruluşları yasama, yürütme, yargı ve medyadan sonra “beşinci güç” olarak görev yaparlar.

  Sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleri, ülkelerin demokrasi standartlarını belirler hale gelmiştir. Ülkemizde kamu idaresi ile sivil toplum örgütü arasında işbirliği ve diyalog mekanizmaları işlemeye başlamıştır. Bunun en güzel örneği asansör teknik komitesidir.

  Dernek olarak bizim de içinde olduğumuz bu komite asansör sektörü ile ilgili sorunların çözümü amacıyla kurulmuştur.

  Derneğimiz sektör dernekleri arasında, üye sayısı ve imkânları bakımından en büyük dernek olmanın sorumluluğu ile hareket etmektedir. TASİAD 26 yıldır asansör sektörüne hizmet eden önemli ve güçlü bir dernektir.

  -Bizim en büyük sorunumuz, asansörlerin yeterince dikkate alınmamasıdır

   Bu seminerlerin, hayatımızda önemli bir yeri olmasına rağmen gereken ilgiyi görmeyen asansörler konusuna dikkatleri çekmek için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Her sektörde olduğu gibi asansör sektörü de içerisinde bir çok sorunu barındırmaktadır. Ancak bizim en büyük sorunumuz asansörlerin yeterince dikkate alınmaması ve asansörlere gereken önemin verilmemesidir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda bir asansör şubemiz var. Sektör dosyasına hâkim bürokratlarımız var. Mevzuat ve standart konularında Avrupa ile aynı, hatta onlardan ilerideyiz. Yerli asansör sanayimiz yeterince gelişmiş olmasına rağmen, montaj ve bakım hizmetleri konusunda gerekli ölçüleri yakalayamadığımızda bir gerçektir.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık, asansör ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştur; “Türkiye’deki asansörlerin 3’te 1’i kırmızı etiketli ve hepsi kullanılıyor.” Neden mevzuatta olmasına rağmen bunların kullanılmasının önüne geçemiyoruz? Konunun uzmanı değerli arkadaşlarımız bunlara ilişkin görüşlerini açıklayacak ve çözüm önerileri getireceklerdir. Ben, asansör farkındalığı oluşturmanın ve bu konunun kamuoyuna mal edilmesinin önemine dikkat çekmek istiyorum. İster kamu olsun ister özel tüm kurumlar ve kişiler, hedefl erini gerçekleştirmek için farkındalık yaratmak zorundadırlar.

   -Farkındalık yaratmak için kamuoyu desteğine ihtiyacımız var

   Bizim de sorunlarımızı çözmek için farkındalık yaratmaya, farkındalık yaratmak için de kamuoyu desteğine ihtiyacımız var. Asansör sektörünün sadece kazalarla anılan bir sektör olmasını istemiyorsak; asansör kullanıcıları, bina yöneticileri ve ilgili kurumlara, asansörün sadece aşağı ve yukarı giden bir kabinden ibaret olmadığını bu etkinliklerle göstermeliyiz.

   Kamuoyunu bilgi sahibi kılmamız, daha çok uyarmamız gerekiyor. Bu farkındalığı sağlarsak asansör kullanıcılarının daha bilinçli hareket etmesini sağlarız. Bina yöneticilerine sorumluluklarını hatırlatırız. Belediyelerimizin, yetkilerini kullanmalarını sağlarız. Bu farkındalığı sağlarsak, müteahhitlerimiz asansörün fi yatına değil, kalite ve güvenlik seviyesine bakarlar. Ve biz asansörcüler, ehil olmayan fi rma ve kişilerin sektörden çekilmelerini sağlarız. Bu vesileyle bir kez daha söylüyoruz; asansörler insan yaşamı için konfor ve kolaylık sağlayan en güvenli ulaşım araçlarıdır. Üretimi ve montajı standartlara uygun, aylık bakımları ve fenni muayeneleri yetkili kişilerce yapılan asansörler, kazaya neden olmaz.”

   Levent Akdemir’in ardından açılış konuşmasını yapan ASFED Başkanı Yusuf Atik, Federasyon çatısı altında sektörü bir araya getirdiklerini belirterek, 10 il derneğinin birleşmesi ile kurulan ASFED’e en kısa sürede Gaziantep Derneği’ni de üye yapmak istediklerini söyledi. Atik; “Türk asansör sanayicileri olarak kendimizi yalnız kalmış hissediyoruz. Hemen hemen her sektörün arkasında bir destekleyicisi var. Ancak, asansör sektörünün arkasında bize destek olacak kimse yok. Müteahhitlerin koltuklarının altında kalmış bir sektörüz. Ben mesleğe ilk başladığımda yaptığımız bir asansörün bedeli bir daireye karşılık gelirdi. Şimdi aynı daire fi yatına tam 16 asansör yapmamız gerekiyor. Bu mesleğimizin değer kaybettiğini göstermiyor. Asansörcülük mesleği dünyada çok saygı duyulan bir meslek dalı. Dünyada inşaat sektörü dikey yapılanmasına devam ettikçe asansör sektörü var olacak ve kendini geliştirecektir. Biz de derneklerimiz çatısı altında birleşerek sektörümüze sahip çıkmalı ve mücadele etmeliyiz” şeklinde konuştu.

   Yusuf Atik’in ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sektörler Daire Başkanı Zühtü Bakır bir konuşma gerçekleştirdi. Bakır, öncelikle ASFED Başkanı Yusuf Atik’in konuşmasına gönderme yaparak, asansör sektörünün sahipsiz olmadığını, arkasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın olduğunu söyledi. Zühtü Bakır konuşmasına Asansör Vizyon Dergisi’nin 22’nci sayısında yer alan ve yazarlarımızdan Ergün Güneş tarafından kaleme alınan; “Talih buna hazırlıklı olanlara güler” başlıklı makaleyi okudu ve kendisini alkışladı.

   “Türkiye’nin imalat sanayisinin yüzde 1’i bile olmamasına karşın, tüm kesimleri ilgilendirmesi ve herkes tarafından kullanılması açısından Bakanlığımızda Asansör ve Teleferik Şubesi adı altında bir şubemiz var ve sektör burada temsil ediliyor” diye konuşan Zühtü Bakır, hayat standardının gelişmesi ile can ve mal güvenliği açısından asansörlere büyük önem verdiklerini kaydetti. Yaklaşık 400 bin civarında asansöre sahip olduklarını aktaran Bakır; “Türkiye genelinde 2013 yılında 152 bin asansör muayeneden geçti. Amacımız bu rakamı 400 binlere çıkarmak” şeklinde konuştu.

  Açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan Gaziantep Vali Yardımcısı Dr. Adil Nas ise asansör sektörünün gündelik hayatta çok önemli bir işleve sahip olmasına dikkat çekerek; “Gaziantep’te 8 bin civarında asansör olduğu söyleniyor. Sektörün geleceği ve yapılacak analizlerde sektör hakkında kesin verilere ulaşmak elimizi güçlendirecektir diye düşünüyorum. Sektör hakkında kesin olmayan veriler var. Bu verileri kısa sürede kesinleştirmeliyiz. Asansör sektörü ile ilgili bir dizi yönetmelik var. Önemli olan bu yönetmeliklerin çok iyi olması değil, uygulanabilir ve uyum sürecinin başarılı olmasıdır. Uygulanmayan bir yönetmeliğin çok iyi olması bir şey ifade etmez. Asansörle ilgili mevzuatların da ülkemizde diğer sektörlerde olduğu gibi çok iyi uygulandığını söyleyemeyiz. Sektörde bir eksiklik varsa öz eleştiri yaparak bunu gidermemiz gerekiyor” dedi.

  Açılış konuşmalarının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Asansör ve Teleferik Şubesinden İlyas Menderes Büyüklü bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından seminerin ikinci bölümünde bir panel düzenlendi. Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu panelde, sorular da cevaplandı. Panelin ardından seminer sona erdi. 

  would my boyfriend cheat should i tell my boyfriend i cheated on him i cheated on my boyfriend now what
  my girlfriend cheated on me what do i do my girlfriend cheated on me with a girl has my girlfriend cheated on me
  why i cheat on my husband wanting to cheat my husband cheated on me blog
  will my husband cheat link when women cheat
  dating sites for married people marcandela.com why wifes cheat
  free sodomy sex stories adult baby stories put in plastic panties stories adult
  signs of infidelity cheat on my wife how married men cheat
  print free coupons prescription coupon rx coupon
  i want a abortion abortion pill what is an in clinic abortion
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  free printable viagra coupons mikemaloney.net coupon for prescriptions
  walgreens photo coupons printable blogs.visendo.com walgreens photo promo code
  free prescription drug card site rx discounts
  amoxicillin celecoxib cephalexin 500mg
  acyclovir 800mg open propranolol
  furosemide cipro 500mg gabapentin pill
  diprolene 0.12% informarea.it clomiphene pill
  diprolene 0.12% informarea.it clomiphene pill
  coupons for prescriptions transfer prescription coupon free prescription cards
  manufacturer coupons for prescription drugs softballspa.com viagra.com coupon
  viagra coupon card softballspa.com viagra.com coupon
  abortion pill abortion pill abortion pill
  abortion pill abortion pill abortion pill
  prescription discount coupons cialis online coupon cialis coupon
  viagra viagra viagra
  apranax migraine ironsharpdev.com apranax 250
  ramipril hexal alkohol ilkpirlantam.com ramipril bivirkninger
  cialis femchoice.org cialis coupon
  cialis cialis cialis coupon
  quetiapine fk bistromc.org quetiapine
  cetirizine sans ordonnance open cetirizine sans ordonnance
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  kamagra shop kamagra kaufen kamagra
  vibramycin d vibramycin prospect vibramycin prospect