MANŞETLER
 • ÖZRAY, iNELEX Fuarın da Ziyaretçilerini Ağırladı.
 • ÖZRAY, Yemek Daveti İle Misafirlerini Ağırladı
 • INELEX 2016- INELEX 2016,10.kez kapılarını açıyor
 • ASFED Başkanı Yusuf ATİK; Haksız Rekabeti Aşarsak Altın Çağımızı Yaşarız
 • TASİAD EĞİTİM KOMİTESİ, GEDİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA SEKTÖR TANITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ
 • KOSGEB Genel Destek Programı Üst Limitleri Yüzde 74 Arttırılacak
 • Ekonomi Bakanı Elitaş; 2016'yı Afrika Yılı İlan Ettik
 • Bakan Fikri Işık;Türkiye Sanayi 4.0'a Geçişte Hızlı Davranmalı
 • Euro-Lift 2014, üçüncü kez kapılarını açtı
 • Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU "Temel hedef ülkedeki verimliliği arttırmak"
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK "Uygunsuzluk oranının en yüksek olduğu ürün asansör"
 • Ürün Güvenliği Haftası, Ankara’da, geniş ve kapsamlı bir organizasyon ile kutlandı
 • Avrasya Asansör Fuarı’nın ilki, katılımcılaran tam not aldı
 • Farkındalık seminerlerinin 4’üncüsü, Gaziantep'te gerçekleştirildi
 • IECC MosExpo yetkilileri standımızı ziyaret ettiler
 • Türkiye’nin sektörleri, sorunlarını ve çözüm önerilerini hükümete anlattı
 • Liftvision Dergisi, Lift Balkans Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden tek marka oldu
 • ASFED ve TASİAD, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
 • "Sofya, asansör sektörü açısından gelecek vaat ediyor"
 • Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerine kavuştu
 • Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı
 • Lift Balkans 2014 Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı
 • Sanayi Bakanlığı, 2012 Yılı Asansor Yıllık Kontrol İstatistiklerini Değerlendirdi.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yerli Ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarımızı Harekete Geçirdik
 • İhracatın Ve Kriz Yönetiminin Yeni Enstrümanı 'KÜMELENME'
 • Bakan Nihat Ergün Küresel Anlamda Güçlü ve Tanınmış Bir Marka Olmanın İlk Şartı, Güçlü Bir Yerel Marka Olmaktan Geçer
 • Türkiye Dönüşüyor Cevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 20 yıl surmesi planlanan Kentsel Donuşum Surecinde 7 milyon konutu donuşturmeyi planlıyoruz
 • İnşaat Sektöründe Dev Buluşma
 • TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zenginleşme yolunda sihirli sözcük İŞBİRLİĞİ
 • SİM-DER üye müteahhitlerini, Abant'ta düzenlediği kampta bir araya getirdi
 • BİM-FED, sektör sorunlarının çözümü için Siyasi Partileri ziyaret ediyor
 • BİM-FED'den ‘İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği’ Toplantısı
 • 'Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi' İller Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
 • 90 Bin Yapı Müteahhidi İMKON’da Birleşti
 • Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Türk Sanayisi ve asansör sektörü hakkında dergimize özel açıklamalarda bulundu. Yerli malı kullanımı konusunda önemli çalışmalar başlattıklarını dile getiren Bakan Işık; “Çalışmalarımıza paralel olarak, Sayın Başbakanımız tarafından imzalanan 'Yerli Ürünlerin Kullanılmasına' yönelik 2008/20 sayılı ve 2011/13 sayılı Başbakanlık Genelgeleri, alım yapacak kamu kurumlarına, yerli malı tercihinde gerekli duyarlılığın gösterilmesi talimatı vermektedir. Konu ile ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli destek verilmekte olup gelişmeler takip edilmektedir." dedi. 

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Türk Sanayisi ve asansör sektörü hakkında dergimize özel açıklamalarda bulundu. Yerli malı kullanımı konusunda önemli çalışmalar başlattıklarını dile getiren Bakan Işık; “Bakanlığımız çalışmalarına paralel olarak, Sayın Başbakanımız tarafından imzalanan “Yerli Ürünlerin Kullanılmasına” yönelik 2008/20 sayılı ve 2011/13 sayılı Başbakanlık Genelgeleri alım yapacak kamu kurumlarına bu konuda gerekli duyarlılığın gösterilmesi talimatı vermektedir. Konu ile ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli destek verilmekte olup gelişmeler takip edilmektedir.

  Asansör sektörüne geldiğimizde, asansör sektörümüz inşaat sektörümüzle neredeyse iç içe geçmiş bulunmaktadır. TOKİ’nin 2023 hedefleri arasında 500 bin konut hedefi var. İnşaat sektöründe Türk firmaları dünyada Çin’den sonra ikinci sırada olan firmalarımız ile büyük bir potansiyele sahip. Sadece ‘Yerli malı Türk’ün malı, yurdun malı, herkes bunu kullanmalı’ demek yerine ‘yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı’ dememiz gerekmektedir. Dünyadaki gelişmelerden de faydalanarak böyle bir istikamete doğru sektörlerimizi taşımamız gerekmektedir.” dedi.

  Sayın Bakanım, öncelikle yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Yeni görevinizde bakanlığınızca ortaya koymayı planladığınız projelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Ülkemizin, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma, GSMH’yi 2 trilyon dolara, kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolar seviyesine, dış ticaret hacmini 1 trilyon dolara ve ihracatı 500 milyar dolara çıkarma hedefleri doğrultusunda, Bakanlık olarak; Türk sanayisinin rekabet gücünü ve verimliliğini arttırarak, dünya ihracatından daha fazla pay alan, ağırlıklı olarak yüksek katma değerli ve ileri teknolojiye dayalı ürünlerin üretildiği, istihdam sorununu çözmüş, nitelikli işgücüne sahip, ürün ve hizmet kalitesini geliştirmiş ve aynı zamanda topluma ve çevreye duyarlı bir sanayi yapısına dönüşümü hızlandırmak için çalışmalarımız aralıksız sürmektedir.

  2011-2014 uygulama dönemini kapsayan Türkiye Sanayi Stratejisi ile 3 yıllık uygulama sürecini tamamladık. Yatay ve sektörel politika alanlarından oluşan belgede 72 eylem yer alıyor. Yatay sanayi politikası alanları; sanayi faaliyetlerinin genelindeki verimlilik artışlarını sürekli kılmak amacıyla, piyasaların etkin işleyişini sağlamaya, yatırım ve iş yapma ortamını firmalar için geliştirmeye ve cazip hale getirmeye yönelik çerçeve unsurları içermektedir. Bu kapsamda, tüm firmaların rekabet gücünü etkileyen ve farklı kurumlar arasında koordinasyon gereğini ön plana çıkartan, işgücünün niteliğini yükseltecek, finansmana erişimi kolaylaştıracak, yenilikçilik kapasitesini geliştirecek, girdi maliyetlerini düşürecek, çevreye duyarlılığı arttıracak yatay politikalar uygulanmakta ve 2015-2018 yıllarını kapsayacak yeni strateji belgesi için çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız.

  Türkiye 2014 yılında 16’ncı büyük ekonomi olma yolunda hızla ilerliyor. Bakanlığımızın ülkemizin bu hedefi konusunda attığı adımlar nelerdir ve süreci hangi projeleriniz ile destekliyorsunuz? Bakanlığımızın, KOSGEB ve TÜBİTAK gibi kurumların, Ar-Ge ve işbirliği konularında önemli destekleri bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, asansör firmalarımız bir araya gelerek, KOSGEB’in İşbirliği- Güçbirliği programından yararlanarak ortak Ar-Ge ve tasarım merkezleri kurabilirler. Bu çerçevede bütün asansör firmalarımızın bu tür destekleri incelemeleri ve başvuruda bulunmaları asansör sektörümüz için büyük önem arz etmektedir.

  2014 yılı için ortaya konan Türkiye’nin 16’ıncı büyük ekonomi olma yolundaki hedeflerinde özellikle yerli üreticilerimizden beklentileriniz nelerdir?Türk sanayisi üretimine, ürünlerine; bilgi, teknoloji ve marka değeri katmalıdır. Türk sanayicisi bunu yapabilecek güce sahiptir.

  2008’in son çeyreğinden bu yana yaşanan süreç ve son dönemde yurtdışı piyasalarında meydana gelen gelişmelerin etkisi, ekonomileri üretime dayanmayan ülkelerde, orta ve uzun vadede büyük sıkıntılar oluşturacaktır. Ancak ülkemizin sahip olduğu potansiyel sanayi üretiminin ihracat odaklı büyümesi ve teknolojik gelişmelerin sanayimize katacağı değer ile uzun vadede Türk sanayisi dolayısıyla da Türk ekonomisi daha da güçlenecektir.

  Türk sanayisinin ürünlerine bilgi, teknoloji, ulusal marka değeri katması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim. Bu konuyla ilgili birçok destek mekanizması da kurulmuş durumdadır. Yerli üreticilerimizin bu destek mekanizmalarından azami ölçüde yararlanmaları ve oluşturdukları katma değeri arttırmaları gerekmektedir.

  Diğer taraftan Türkiye için artık sadece sanayi ürünü üretmek yeterli olmamaktadır. Ülkemizin daha nitelikli ve yüksek katma değerli üretim yapması, kendine özgü marka ve tasarımlar oluşturması gerekmektedir. Sadece üretmek değil, üretirken yüksek teknolojili üretmeli ve bulunduğumuz coğrafyanın avantajlarından da faydalanarak çalışmalarımızı yürütmeliyiz. Böylece Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemiz Dünya’da ilk on büyük ekonomi içerisinde yer alacaktır.

  Sanayi verilerimiz her geçen gün pozitif bir ivme ile yükseliyor. İhracat rakamlarımızdaki artış üretim bantlarımıza da olumlu yansıyor. Siz, yaşanan bu süreci nasıl değerlendiriyor, 2014 yılını Türk sanayisi açısından nasıl görüyorsunuz?2014 yılına Cumhuriyet tarihinin rekor ihracat değeriyle başlamış  bulunmaktayız. Toplamda Ocak ayında 12 Milyar Dolar değerinde ihracat geliri elde etmemiz büyük başarıdır. Burada dikkat edilecek en önemli husus bu rakama sanayi ürünlerinin ihracatıyla ulaşmış olmamızdır. 2014 yılı açısından burada üreticilerimizin parasal piyasalarda meydana gelen döviz kurlarındaki değişiklikleri uzun vadede fırsata çevirmeleri gerekmektedir. Sanayicilerimiz hem ülke hem de kendi başarıları için yatırım planlarını aksatmadan çalışmalarına devam etmek zorundalar.

  Bir üretim üssü haline gelen Türkiye’de yerli markalarımız gün geçmiyor ki yeni başarılara imza atmasın. Yerli markalarımızı nasıl destekliyor, 2014 yılı için hangi konularda tavsiyelerde bulunmak istiyorsunuz?Refah seviyesi yüksek bir topluma dönüşmek istiyorsak bunun için formülün, bilgi üretmek ve bilgiyi yüksek katma değerli nihai ürünlere dönüştürmek olduğunu düşünüyorum. Bunun için gerek Bakanlığımızın ve KOSGEB, TÜBİTAK gibi kurumların bilimsel temellere oturan desteklerinden gerekse Ekonomi Bakanlığımızın bölgesel kalkınma amaçlı sağladığı desteklerden yerli markalarımızın azami ölçüde yararlanmaları, sanayimizin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte global bazda meydana gelen ekonomik gelişmelerden en asgari şekilde etkilenilmesi için yerli üreticilerimizin, yerli markalarımızı ve yatırımlarını arttırmaları gerekmektedir.

  Türkiye’de kentsel dönüşüm kapsamında 20 yılda 7 milyon konutun dönüştürülmesi planlanıyor. Bu süreç inşaat sektörüne olduğu kadar yan sektörlere de önemli katkılar sağlayacak. Bu konuda Sayın Başbakanımızın da özellikle altını çizdiği üzere, “yerli malı kullanımı” konusunda, Bakanlığımızca yürütülen bir çalışma var mı? Yerli üreticilerimiz bu süreçte sizlerden ne gibi destekler görecekler?Bakanlığımızın öncelikli hedeflerinden birisi ülkemizin ihtiyacı olan sanayi ürünlerini yerli üretimle karşılamak ve ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmaktır. Ülkemiz ekonomisi açısından son derece önemli olan bu hedefi n korunması ve geliştirilmesi için Bakanlığımız tarafından sürekli ve kapsamlı çalışmalar yürütülmektedir.

  Bu çerçevede; Bakanlığımız tarafından kamuya “Yerli Ürün” bilincinin aşılanması amacıyla, sektör temsilcileriyle işbirliği içinde birçok toplantı organize etmiş bulun maktayız. Bunlar sırasıyla; Gaziantep - “Makine Üreticileri ve Kamu Alıcıları Buluşması”

  Ankara - “İklimlendirme Sanayi ve Kamu Alımları Paneli

  İstanbul - ‘’Türk Asansör Sektörü ile İnşaat Sektörü Buluşması’’

  Ankara - ‘’Türkiye Tıbbi Cihaz Sektörü Yatırım Fırsatları ve Kamu Destekleri Çalıştayı’’

  Çorum - “Tıbbi Cihaz Sektörü Yatırım Fırsatı ve Kamu Destekleri Çalıştayı”

  Ankara - “Vizyon 2023, Kamu ve İş-İnşaat Makinaları Sektör Buluşması, Türkiye Yatırım Fırsatları ve Kamu Destekleri Toplantısı”

   İstanbul - “2013 Uluslararası İş Makinaları Kongresi”dir.

   Bakanlığımız çalışmalarına paralel olarak, Sayın Başbakanımız tarafından imzalanan “Yerli Ürünlerin Kullanılmasına” yönelik 2008/20 sayılı ve 2011/13 sayılı Başbakanlık Genelgeleri alım yapacak kamu kurumlarına yerli malı kullanımı konusunda gerekli duyarlılığın gösterilmesi talimatını vermektedir. Konu ile ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli destekler verilmekte olup gelişmeler takip edilmektedir.

  Asansör sektörüne geldiğimizde ise, asansör sektörümüz inşaat sektörümüzle neredeyse iç içe geçmiş bulunmaktadır. TOKİ’nin 2023 hedefleri arasında 500 bin yeni konut hedefi bulunmaktadır. İnşaat sektöründe Türk firmaları dünyada Çin’den sonra ikinci sırada olan firmalarımız ile büyük bir potansiyele sahiptir. Sadece ‘Yerli malı Türk’ün malı, yurdun malı, herkes bunu kullanmalı’ demek yerine ‘Yerli malı yurdun malı, dünya bunu kullanmalı’ dememiz gerekmektedir. Dünyadaki gelişmelerden de faydalanarak böyle bir istikamete doğru sektörlerimizi taşımamız gerekmektedir.

   Türk Asansör Sektörü, edindiği deneyim ile dünya genelinde ilk 5 üretici arasına girdi. Gerek kalite ve uygun fiyat gerekse sahip olduğu jeopolitik avantajlardan dolayı Türk Asansör Sektörü her geçen gün büyüyerek gelişme kat ediyor. Siz Türk Asansör Sektörü hakkında neler düşünüyor, Bakanlık olarak sektöre nasıl bakıyorsunuz?Gümrük Birliği ile birlikte Türk ulusal mevzuatının Avrupa Birliği teknik mevzuatına uyumlu hale gelmesi, “Malların Serbest Dolaşım İlkesi” kapsamında sektörün ihracat şansını olumlu yönde arttırmıştır. Bu artış, sadece AB üyesi ülkelerle sınırlı olmayıp, tüm dünyada Türk ürünlerine olan güveni ve dolayısıyla talebi ortaya çıkarmış bulunmaktadır.

  Son yıllarda, yurtdışında montaj, komple (paket) asansör satışı gibi alanlarda da Türk fi rmalarının çalışmalar yaptığı görülmeye başlanmıştır. Ayrıca Türk Cumhuriyetleri, Orta Asya ve AB ülkelerinde asansör montaj işleri yapan fi rmalarımızın sayısında da önemli bir artış söz konusudur. Özellikle Afrika ülkeleriyle olan dış ticaretin gelişmesiyle birlikte, Türk asansör fi rmalarının bu ülkelerdeki yatırımları artmıştır. Türk asansör sektörünün doğrudan kentleşme ve buna bağlı olarak gelişim gösteren inşaat sektörü ile birlikte düşünülmesi gerekmektedir. Önümüzdeki dönemde, Türkiye’deki kentleşme sürecinin devam edeceği dikkate alındığında, inşaat sektörüne paralel olarak, asansör sektöründeki büyümenin devam etmesi kaçınılmazdır.

  Türk Asansör Sektörü, dünya genelinde kendini kanıtlamış olmasına karşın, Türkiye’de özellikle resmi ihalelerde tercih edilmiyor. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?Sektörün bu konuda yapması gerekenler sizce nelerdir? 2023 yılına kadar, Türkiye’nin hemen her yerinde çok önemli kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesi ile birlikte yeni asansör ihtiyacının yanında; eskimiş, miadını doldurmuş, güvenlik sorunu olan ve kazalara sebep olabilecek olan 300 bin civarında asansörün yenilenmesi ile ilgili çalışmalarımız da son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Çalışmalarımızla birlikte yerli üreticilerimiz özellikle resmi ihalelerde önemli projelere imza atacaktır.

  aids virus picture what are symptoms of hiv hiv symptoms in men
  my husband almost cheated on me online affair women who cheat on relationships
  free sodomy sex stories free indian adult sex stories put in plastic panties stories adult
  bdsm gay sex stories sex change stories insect between boys sex stories
  adult intimate stories femchoice.org preteens having sex stories
  free coupons clothes4work.co.uk drug discount coupons
  walgreens photo coupon in store printable site walgreens online coupons 2015
  discounts on prescriptions donleyinc.com walgreens coupons in store
  walgreens photo coupons printable blogs.visendo.com walgreens photo promo code
  furosemide avodart 0.5mg gabapentin pill
  prescription drugs discount cards site 2016 viagra coupon
  free discount prescription cards coupons for prescriptions drug coupons
  2016 viagra coupon blog.brunothalmann.com coupons viagra
  prescription discount coupons drug discount coupons cialis coupon
  drug coupons codesamples.in prescription coupon
  prescription drugs coupon discount card prescription cialis.com coupon
  free prescription drug discount card click prescription drugs coupon
  escitaloprama escitalopram teva escitalopram teva 10 mg
  cialis walgreen coupon read cialis coupon
  atarax precio ataraxia ataraxia
  cetirizine sans ordonnance nationalautocare.com cetirizine sans ordonnance
  pletal cilostazol peider.dk pletal 50 mg
  aravalle click aravaca codigo postal
  free cialis coupon martialinfo.com prescription drugs coupon
  vibramycin d vibramycin prospect vibramycin prospect
  diflucan how long to work click diflucan