FENAC Mühendislik Yeni Yerinde, Yeni Hedefler ile Büyüyor

FENAC Mühendislik Genel Müdürü Aziz Bulut, yeni yerleri ve firma hedefleri ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

FENAC Mühendislik Genel Müdürü Aziz Bulut

"FENAC Mühendislik Yeni Yerinde, Yeni Hedefler ile Büyüyor"

FENAC Mühendislik Genel Müdürü Aziz Bulut, yeni yerleri ve firma hedefleri ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

 

FENAC Mühendislik Genel Müdürü Aziz Bulut, yeni yerleri ve firma hedefleri ile ilgili sorularımızı yanıtladı. Yeni yerlerinde; satış, depolama,mekanik üretim, seri üretim, Ar-Ge gibi alanların net biçimde ayrıldığını kaydeden Bulut, toplamda 2 bin metrekarenin üzerinde olan tesislerinde her bölümün bağımsız ve seri bir şekilde üretim yapmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlandığını söyledi. Buradaki temel amaçlarının üretim kapasitelerini ve üretim çeşitliliği arttırmak olduğunu belirten Aziz Bulut, bunun için de ciddi yatırımlar yaptıklarını anlattı.

 

- Sayın Aziz Bey, öncelikle firmanızın son dönem faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?

FENAC Mühendislik olarak her zaman ilk önceliğimiz bünyemizde yer alan Ar-Ge faaliyetlerimizdir. Son dönemde ise Ar-Ge faaliyetlerimize daha da hız vererek, ürün gamımızı hızla genişletmeye çalışmaktayız. Bunun yanında üretim kapasitemizi ve çeşitliliğimizi arttırmak için de yeni makineler sipariş ettik. Yeni yatırımlarımız ile hem kalitemizi yükseltecek hem de hız olarak avantajlı bir konuma geleceğiz.

 

- Yeni yeriniz ile ilgili kısaca bilgi vererek, hedefleriniz ve buraya taşınma amaçlarınızdan bahseder misiniz?

Yeni yerimiz; satış, depolama,mekanik üretim, seri üretim, Ar-Ge gibi alanların net biçimde ayrıldığı, toplamda 2 bin metrekarenin üzerinde olan, her bölümün bağımsız ve seri bir şekilde üretim yapmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış bir yapıya sahip. Yeni yerimizdeki temel amacımız; üretim kapasitemizi ve üretim çeşitliliğimiz arttırmaktır. Bunun için de makine yatırımı, personel istihdamı ve kurumsal alt yapı gibi pek çok alanda çalışmalar yaptık. Yeni yerimizde tüm üretimimiz; toplam kaliteyi sindirmiş, üretim süreçlerini kontrol altında tutacak şekilde organize edildi. Buradaki en büyük hedefimiz ise üretim ve kalitedeki yeni hedeflerimiz ile ihracata daha fazla odaklanarak, büyümemizi arttırmak olacak.

 

- Bünyenizde yer alan ürün grupları ve hizmetler hakkında bilgi vererek, üretim ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?

FENAC Mühendislik, ürün grubunda bulunan; döner ve doğrusal enkoderler, artımsal ve mutlak  enkoderler, sensörler, ikaz lambaları ile sadece asansör sektörü için değil, Türk endüstrisinin hemen her alanında yer alan sektörler için de aktif faaliyet göstermektedir. Özel olarak asansör sektöründe tüm motor, regülatör, paket üreticileri için her model ve her şekilde enkoder üretimini gerçekleştirmektedir. Bugün Türkiye’de enkoder konusunda sorun yaşayan tüm kullanıcıların aklına ilk olarak FENAC markası gelmektedir ve bizim de öncelikli amacımız budur. Bu amaç doğrultusunda bünyemizde yerli ve yabancı tüm motorlar için enkoderler üretilmektedir.

- Asansör sektörüne firma olarak yaklaşımınız ve sektöre katmak istediğiniz artı değerler nelerdir?

Öncelikle sektördeki ithal ürünlerin tamamının yerli alternatiflerini üreterek, Türk kullanıcılarının herhangi bir aşamada sorun yaşamasını engellemek en önemli amacımızdır. Bununla beraber farklı uygulamalarda görülen açıkları kapatmak adına yeni ürünlerimizi de sürekli geliştirmekteyiz.

 

- Ürün gruplarınız içerisinde satış ve pazarlama ağınız ne şekilde ilerliyor? Bunların yanında hizmet ağınızdan da bahseder misiniz?

Yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize öncelikle kendimiz hizmet vermekteyiz, bununla beraber bazı şehirlerde bayilik alt yapısı ve pek çok ülkede distribütörlük altyapısı kurmuş bulunmaktayız. Ürünümüz teknik bir ürün olduğundan müşterilerimize sorunsuz teknik desteğin gittiğinden emin olmalıyız. Ürünlerin kullanımı için pek çok uygulama yapmakta ve müşterilerimize giderek öncelikle ürün tanıtımı eğitimleri ve satış desteği vermekteyiz.

 

- Firma üretim tesisinizden bahsederek, buradaki alt yapınızı bizimle paylaşabilir misiniz?

Bünyemizde yer alan üretim sistemleri içerisinde; mekanik üretim olarak talaşlı imalat ile ilgili makineler, optik üretim için yüksek hassasiyet cihazlar ve kameralar, seri üretimde üretim optimizasyonu için gerekli servo sistemler, son kontrol için de test sistemleri mevcuttur. Mevcut altyapımız ile yurtiçinde ve yakın coğrafyada alanında en büyük üretim kapasitesine sahip olan firmayız.

 

- Bunların yanında ihracat faaliyetlerinize de değinerek bu konudaki çalışmalarınızı ve hedeflerinizi bize anlatabilir misiniz?

Firmamızın sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için odaklandığı temel konu ihracat pazarlarına açılmaktır. Bu sebeple her yıl en az 3 yurtdışı fuarına katılmakta ve ihracat birimini kuvvetlendirmekteyiz. Düzenli olarak yurtdışı müşteri ziyaretleri yapmakta, pazardaki potansiyelimizi sürekli arttırmak adına ihracat ekibimizi güçlendirmekteyiz.

 

- Alanınızda sektörde ve dünya genelinde yaşanan gelişmeleri takip ediyor musunuz?

Dünya genelindeki gelişmeleri öncelikle sektöre yön veren fuarları, sempozyumları takip ederek ve yeni standartları uygulayarak takip etmekteyiz. Bu doğrultuda ürün grubunu ve sertifikalarımızı yenilemekteyiz.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/Mg7xhSBdND 1998 yılından bu yana asansör sektöründe adından kalite ve güvenle söz ettiren AH&MET Asans… https://t.co/AfQAID3PdI
https://t.co/BLWu4X3bsA
https://t.co/LPUBCcf9OP
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter