Önder Asansör Yurtdışı Projelerine Ağırlık Verdi

Önder Asansör Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut ile bir araya gelerek son dönem faaliyetleri ve ağırlık verdikleri yurtdışı projeleri ile ilgili kendisinden bilgiler aldık.

Önder Asansör

Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut

"Önder Asansör Yurtdışı Projelerine Ağırlık Verdi"

Önder Asansör Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut ile bir araya gelerek son dönem faaliyetleri ve ağırlık verdikleri yurtdışı projeleri ile ilgili kendisinden bilgiler aldık.

 

Önder Asansör Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut ile bir araya gelerek son dönem faaliyetleri ve ağırlık verdikleri yurtdışı projeleri ile ilgili kendisinden bilgiler aldık. Önder Asansör olarak ihracat portföylerinde Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin yer aldığını kaydeden İbrahim Bulut, hedef bölgeleri arasında Güney Afrika,Türki Cumhuriyetleri ve İskandinav ülkelerinin bulunduğunu söyledi.

 

- Sayın İbrahim Bulut, öncelikle firmanızın son dönem faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?

Önder Asansör Ailesi olarak yola çıkarken hedeflediğimiz en önemli unsur, hem yurt içinde hem de yurt dışında marka bir “değer” yaratmaktı. Çünkü, biliyoruz ki; sektör olarak ihracatta sürekliliğini sağladığımız her bir markamız,  bu ülkenin geleceğine temel oluşturacak mihenk taşıdır. Marka değerimizi oluştururken dikkat ettiğimiz en önemli nokta da müşterilerimizin memnuniyeti oldu. Satış stratejilerimiz ekonomik şartlara uygun olarak dönemsel farklılıklar gösterse de müşteri memnuniyetinden asla taviz vermiyoruz. Yurt içine Önder Asansör, yurt dışına da Casadoor markasıyla ürettiğimiz yüksek güvenlikli, kaliteli ürünlerimiz ile deneyimli satış ekibimiz, zamanında sevkiyat ve satış sonrası desteklerimizle, Önder Asansör olarak sektörde her geçen gün marka değerimizi büyütmekteyiz.

 

- Bünyenizde yer alan ürün grupları hakkında bilgi vererek, üretim ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?

40 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle ürettiğimiz asansör sistemlerimize bu yıl bir yenisini daha katarak, modüler asansör sistemini de ekledik. Böylece paket asansör segmentimizi tam teşekküllü duruma getirmiş olduk. Bunların yanı sıra; GMV Hidrolik, KOYO Yürüyen Merdiven ve Savera Ray da satışını yaptığımız yüksek kaliteli ürün gruplarımız arasında bulunmaktadır.

 

- Özellikle son dönemde yurtdışı faaliyetlerinize ağırlık verdiniz. Yurtdışı hedeflerinizi sıralayarak buradaki çalışmalarınızı anlatabilir misiniz?

Önder Asansör olarak, son yıllarda ihracat konusuna çok ağırlık verdik. İhracat portföyümüzde en çok Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine yer veriyoruz. Hedef bölgeler arasında Güney Afrika, Türki Cumhuriyetleri ve İskandinav ülkeleri de bulunmakta. Bu ülkelerin satın alma grupları ile hali hazırda iletişim halindeyiz.

 

- Son birkaç yılda ziyaret ettiğiniz ülkeleri ve fuarları inceleyecek olursak, Türkiye pazarına bakış açınız ve bu noktada değerlendirmeleriniz nelerdir?

Sektörümüzün bel kemiği asansör aksam üreticileri. Aksam üretimi konusunda dünya ölçeğinde firmalara rakip olacak durumdayız. Marka bilinirliği olan firmalarımızın dünya pazarlarında tercih ediliyor olması, sektörümüzün büyümesi açısından önemli faktörlerin başında geliyor. Biz de, Önder Asansör olarak özellikle yurt dışı fuarlarında ülkemizi temsil ediyor olmaktan ve tercih ediliyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

 

- Son yıllarda sektöre yansıyan kanun ve yönetmeliklerin üretim sürecine yansımaları nasıl oldu?

Son dönem yönetmeliklerle gelen yeniliklere uyum sağlamak için, Ar-Ge departmanımızın yürüttüğü innovatif çalışmalarla ürünlerimizi kısa sürede EN 81 20/50 standardına uygun hale getirdik. Casadoor marka otomatik kapılarımız ve kontrol panolarımızla birlikte, kabin ve hidrolik gruplarında da EN 81 20/50 standardını yakaladık. Ürünlerimizle ilgili gereken tüm testlerimizi yapıp, belgelerimizi tamamladık.

 

- Yeni yatırımlarınız var mı? Bize kısaca son dönem yatırımlarınızı anlatabilir misiniz?

Ülkemizde an itibariyle “seçim ekonomisi” tabir ettiğimiz döneme girmiş bulunmaktayız. Bu dönem ne yatırım yapmak için, ne de uzun vade planları yapmak için uygun bir dönem değil. Şu an için sadece Ar-Ge çalışmaları için küçük bütçeli yatırımlar yapma kararı aldık.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/Mg7xhSBdND 1998 yılından bu yana asansör sektöründe adından kalite ve güvenle söz ettiren AH&MET Asans… https://t.co/AfQAID3PdI
https://t.co/BLWu4X3bsA
https://t.co/LPUBCcf9OP
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter