Tüm Ürünlerimizde 2018 Yılı İçin Yeni Versiyon Güncellemeleri Yapıyoruz

İntegra Asansör Genel Müdürü Mustafa Uçar’a son dönem faaliyetlerini ve çalışmalarını sorduk. Tüm ürünlerde 2018 yılı için yeni versiyon güncellemeleri yaptıklarını anlatan Uçar; “Yeni ürün grupları konusunda çalışmalarımızın ilkini İNELEX Fuarı’ndaki standımızda sunacağız" dedi.

İntegra Asansör Genel Müdürü Mustafa Uçar

"Tüm Ürünlerimizde 2018 Yılı İçin Yeni Versiyon Güncellemeleri Yapıyoruz"

İntegra Asansör Genel Müdürü Mustafa Uçar’a son dönem faaliyetlerini ve çalışmalarını sorduk. Tüm ürünlerde 2018 yılı için yeni versiyon güncellemeleri yaptıklarını anlatan Uçar; “Yeni ürün grupları konusunda çalışmalarımızın ilkini İNELEX Fuarı’ndaki standımızda sunacağız" dedi.

 

İntegra Asansör Genel Müdürü Mustafa Uçar’a son dönem faaliyetlerini ve çalışmalarını sorduk. Tüm ürünlerde 2018 yılı için yeni versiyon güncellemeleri yaptıklarını anlatan Uçar; “Yeni ürün grupları konusunda çalışmalarımızın ilkini İNELEX Fuarı’ndaki standımızda sunacağız. Hazır Tesisat Kumanda Panosu, Seri bağlantılı Butoniyer sistemi ve tüm kablolaması yapılmış Dişlisiz Motor yani komple sistem tanıtımı yapacağız. Burada öne çıkmaya çalıştığımız konu, montaj esnasında oluşabilecek hataları minimize etmek ve montaj süresini kısaltmak, gerekli tüm ön hazırlığı firmamız bünyesinde tamamlayıp neredeyse hazır ürünü müşterilerimize sunmaktır. Bu çalışmamızı da amatör bir girişimden ziyade konusunda uzman bir çalışma grubu ile birlikte hazırlamaktayız” dedi.

 

-Mustafa Bey, öncelikle firmanızın son dönem faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?

İntegra Asansör olarak başladığımız çalışmamızda dördüncü yılı geride bıraktık ve şu an dokuz çalışma arkadaşımız ile birlikte hedefimize, doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz. Kısacası biz, temsil ettiğimiz ve çalıştığımız firmaların, ürünlerini ve bu firmaların ayrıcalıklarını bölgemizde bulunan asansör montaj ve bakım firmalarına kendi emeğimizi, çabamızı ve imkanlarımızı ekleyerek sunmaya devam ediyoruz. Temsil ile birlikte lojistik depolama sevkiyat ve satış sonrası servis ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.

 

- Bünyenizde yer alan ürün grupları hakkında bilgi vererek, üretim ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?

İntegra Asansör yakın zamanda size yeni bir faz ürün grubu ile hizmet vermeye başlayacak. Bu ürün grubunun da tanıtımını İNELEX Asansör Fuarı’nda yapacağız. Artık sadece aksam tedariki ile değil, sistem tedariki ile de hizmetimize devam edeceğiz.

 

Şu an için; Kablo, Halat, Denge Zinciri, Aşırı Yük, Fotosel, Genemek Butoniyer, Kinetek Dişlisiz Motor, Emay Otomatik Kapı, Elektrik ve Mekanik Aksamlar ile İstanbul ve çevresinde aktif hizmet vermekteyiz. Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik, satışını yaptığımız ürünler ile ilgili nerdeyse tüm teknik donanıma sahip alan ekibimizdir. Bu konu ile birlikte talebinin az olması sebebi ile tedariki zor olan aksamlar için de gerekli çözümler sunabiliriz. Farzı misal, yüksek kapasite için tasarlanmış aşırı yükler, 6-10 metre aralıkta çalışan fotoseller, Acil Durum Telefonu gibi.

 

- Yeni ürünleriniz ile ilgili bilgi vererek, buradaki hedeflerinizi anlatabilir misiniz?

Tüm ürünlerimizde 2018 yılı için yeni versiyon güncellemeleri yapıyoruz ve yeni ürün grupları konusunda çalışmalarımızın ilkini İNELEX Fuarı’ndaki standımızda sunacağız. Hazır tesisat kumanda panosu, seri bağlantılı butoniyer sistemi ve tüm kablolaması yapılmış dişlisiz motor yani komple sistem tanıtımı yapacağız. Burada öne çıkmaya çalıştığımız konu, montaj esnasında oluşabilecek hataları minimize etmek ve montaj süresini kısaltmak, gerekli tüm ön hazırlığı firmamız bünyesinde tamamlayıp neredeyse hazır ürünü müşterilerimize sunmaktır. Bu çalışmamızı da amatör bir girişimden ziyade konusunda uzman bir çalışma grubu ile birlikte hazırlamaktayız.

 

- Ürün gruplarınız içerisinde satış ve pazarlama ağınız ne şekilde ilerliyor?

Pazarlama ve satışı birbirinden ayırmamız gerekir. Pazarlama olarak ürün gruplarımızı, temsil ettiğimiz firmaları neredeyse tüm asansör fuarlarında katılımcı olarak veya ziyaretçi olarak değerlendirip ürün ve hizmetlerin tanıtımını orada birebirde yapmaktayız.  Satış ekibi olarak, ciromuzun son dört senede yüzde 15-20 oranı ihracattan gelmekte. Şu anda ihracat sorumlusu olarak ben aktif görev almaktayım. Yurtiçi satışla ilgili olarak da faaliyetlerimiz dört ana hat üzerinde yoğunlaşmakta. OEM satışlarımız Trakya Bölgesi satışlarımız, İstanbul ve Güney Marmara satışlarımız ile direk bir hat olarak belirlediğimiz İzmit-Bolu-Ankara hattı üzerindedir. Yoğunlaşmamız bölgesel olmakla birlikte ülkemiz genelinde satışını yaptığımız aksamlar da bulunmaktadır.

 

- Firma üretim tesisinizden bahsederek, buradaki alt yapınızı bizimle paylaşabilir misiniz?

Fiziki imkânlarımızdan bahsetmek gerekirse İstanbul’da asansör firmalarının yoğunlaştığı bölgenin en merkezi firması konumundayız. Bin 400 metrekare bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Lojistik olarak tüm ekipmana sahibiz. Ek olarak firmalar için sunduğumuz katma değerli ürünler için kesme, dış kılıf açma, kablo yüksükleme ve test için ekipman ve makinelerine de sahibiz. Ama bunlardan daha öte bizim sektöre sunduğumuz konumuz verdiğimiz hizmettir. Biz, ölçüsünde keseriz, kablo ucunu açarız ve montaja hazır ürün grupları oluştururuz. İstenilen çoğu farklı aksamı hemen stokumuzdan teslim ederiz. Montaj esnasındaki zaman çalıcıları belirleyip, müşterilerimiz için gerekli hazırlığı üzerimize alır, böylece yaptığımız işin katma değerini arttırarak katkı sağlarız. Bu altyapımızın temelinde beraber çalıştığımız firmalardan aldığımız destek ve beraber çalıştığımız arkadaşların konuya hâkim olmalarındaki beceri en güçlü yanımızdır.

 

- Bunların yanında ihracat faaliyetlerinize de değinerek bu konudaki çalışmalarınızı ve hedeflerinizi bize anlatabilir misiniz?

Sektördeki kariyerime dış ticaret sorumlusu olarak başladım ve bu görevde de uzun yıllar geçirdim. Çalıştığım firmaların da katkısı ile ihracat pazarları konusunda kayda değer bir bilgiye sahip oldum. Şimdi kendi firmam da bu tecrübeyi bir satış kanalı oluşturmak üzere kullanmaya çalışıyorum. Bu geçtiğimiz dört yılın verilerine baktığımızda yüzde 15 ile 20 arasında değişen bir ihracat hacmini yakalamış durumdayız ki, burada müşterilere sunduğumuz en önemli fayda, lojistik olarak onların ihtiyaçlarını tek elden doğru şekilde sağlayabilme ve sürekli olabilme becerisidir.

 

Son dönemde ihracat faaliyetlerimizi daha iyi bir konuma getirebilmek için yeni bir ortaklık içindeyiz. Sektörümüzde çoğu kişinin haberdar olduğu beş taahhüt firmamızın bir araya gelip kurduğu GETA firmasının altıncı ortağı durumundayız. Bu ortaklığın temelini “Bir Türk Markası Dünyaya Açılıyor.” mottosuyla kısaca açıklayabilirim. Görevimiz GETA’nın milli imkânlarla ürettiği ‘Milli ve Yerli Paket Asansörü’nü ilk önce komşu ülkelerimiz olmak üzere uluslararası alanda pazarlaması ve satışı sorumluluğudur. Konuşulduğu kadar kolay bir eylem olmadığını belirtmek isterim, iletişim halinde olduğumuz firmalara GETA GRUP imkânları ile yaptığımız komple paket asansörün tanıtımı ve sunumunu yaparak başladık. Yakın zamanda yoğun bir seyahat programıyla bu çalışmanın birebir yüz yüze anlatılması faslına geçeceğiz ve yeni taşındığımız fabrikayla da birlikte müşteri gruplarını davet ederek, imkânlarımızı ve vardığımız sonuçları kendilerini sunacağız. Bu vesileyle de sektörümüzün yurtdışına açılan bir markasında görev almanın mutluluğu ve gururunu da taşıyoruz.

 

- Alanınızda sektörde ve dünya genelinde yaşanan gelişmeleri takip ediyor musunuz? Bu konudaki çalışmalarınız nelerdir?

Dünya ile kucaklaşma çabası içindeyiz. GETA paket asansör konusundaki rekabet gücümüzü arttırmamız için sektörün dünya genelinde yaşadığı tüm gelişmeleri takip etmek zorundayız. Burada matematiksel olarak ilerlediğinizde uymamız gereken standartlarla ilgili konuları birebir konusunda uzman arkadaşlarımız aracılığı ile takip ediyoruz. Tabi ki sadece standartlara uygun ürün sunmak yeterli değil. İhracat pazarları konusundaki bilgi ihtiyacını karşılamak için bölgesel değişiklikleri takip etmemiz gerekiyor. Genel olarak gruplamak gerekirse, Avrupa pazarı, Kuzey Afrika pazarı, Ortadoğu pazarı, Ortadoğu içinde Körfez Ülkeleri pazarı, Rusya ve Türki Cumhuriyetler, Uzakdoğu bir de fiziki olarak uzak olduğumuz ama üreticilerimizin ihracat yaptığını bildiğimiz Amerika pazarı ile ilgili olarak en azından bu bölgelerdeki asansörle ilgili yerel standartlar ve kullanım alışkanlıkları konusunda bilgi sahibi olmaya çalışıyoruz.

 

- Yeni yatırımlarınız var mı? Bize kısaca son dönem yatırımlarınızı anlatabilir misiniz?

Yeni yatırımlar hizmet üreten firma için zor bir soru, klasik bir cevap olarak verdiğimiz hizmetin kalitesini en üst seviye taşımak diyebilirim. Ama burada benim bir hayalim var, önümüzdeki dönemde de bu hayali gerçekleştirmek üzerine bazı çalışmalar yapmayı planlanıyorum. Aktif olarak dış ticaret yurtdışı pazarlama konusunda uzun süreler görev aldım ve yaptığımız çalışmaların sonuçlarını gözlemleme şansım oldu. Başarılı ve başarısız olduğu durumları görmem, bu planımın oluşmasına sebep teşkil etmiştir. İnşaat sektörünün yoğun olduğu ve lojistik olarak ulaşıma yakın olan hedef bölgelerde firmalarımızın ürünlerinin sürekli ziyaret edip görülebileceği, “Sürekli Sergi Alanı” konusundaki çalışmamızı başlattık. Umarım kısa zamanda net atılmış bir adımla bu konudaki gelişmelerden herkesi haberdar edebilirim.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/Mg7xhSBdND 1998 yılından bu yana asansör sektöründe adından kalite ve güvenle söz ettiren AH&MET Asans… https://t.co/AfQAID3PdI
https://t.co/BLWu4X3bsA
https://t.co/LPUBCcf9OP
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter