FUPA ASANSÖR’ÜN DÜZENLEDİĞİ ‘FERMATOR FABRİKA’ VE ‘İSPANYA’ GEZİLERİ, KATILIMCILARIN ANI DEFTERİNDE ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR

Fupa Asansör 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında üretici bayilerinin katılımıyla yine İspanya’daydı. Tüm sektörde çok yoğun ilgi ile karşılanan ve olumlu tepkiler alan Fupa’nın, Fermator Fabrika ve İspanya gezisi, her tekrarında unutulmaz anılarla gerçekleşiyor.

Fupa Asansör tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen İspanya gezisine Türkiye’nin dört bir yanından işletme sahipleri ve teknik departman sorumluları katıldı. Katılımcı firmalar ise şunlardı; Iğdır’dan Avelice Asansör, Samsun’dan Özinan Asansör, Tekirdağ Çerkezköy’den Erfa Asansör, İstanbul’dan Aybil Asansör,  İstanbul’dan; BSB Asansör, Teori Mühendislik Asansör ve E Kaptan. 26 kişiden oluşan Fupa’nın İspanya ziyaretindeki misafir grubuna Fupa’da 5 personeli ile eşlik etti.

 

16 Mayıs’ta başlayan “Fermator Fabrika” ve “İspanya” gezisi programı yine güzel anılarla dolu geçti. 4 gün süren programı Fupa Türkiye Satış Direktörü Ahmet Gügercin’den dinledik;

“Fupa Asansör olarak, kıymetli üretici bayilerimiz eşliğinde 15 yılı aşkın süredir distribütörlüğünü yapmış olduğumuz Fermator firmasını ziyaret etmek ve İspanya’da keyifli bir gezi düzenlemek maksadı ile 16-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında bir seyahat daha organize ettik. Düzenlediğimiz tüm gezilerde olduğu gibi İspanya’ya düzenlediğimiz son gezimiz de her anıyla neşe ve eğlence içersinde gerçekleşti. Gezi grubu içersinde tek üretici bayi olmayan Eyüp Kaptan, esprili ve neşe dolu dinamik kişiliyle geziye renk katan önemli simalardan biriydi.

 

Gezinin en güzel yanlarından bir tanesi Fermator CEO’su Eduard Gomis’ in bu seferki gezinin büyük bir bölümünde bizlerle olması ve gösterdiği yakın alakaydı. Gezi grubumuzdan çok keyif aldığı her halinden belli olan Mr. Gomis’in Eyüp Kaptan ile yaptığı sohbetler görülmeye değerdi.

 

Gezimiz üç buçuk saatlik uçuşun ardından Barcelona Hava limanında başladı. ‘Hoş geldiniz’ hatıra fotoğraf çekimi sonrası grup Fermator’un tahsis ettiği otobüsle tura başladı. İspanya’nın önemli turizm sembollerinden biri olan ‘Mont Serrat’ dağındaki tarihi mekanlar ilk durağımızdı.  Bu mekanın grup için en önemli özelliği yaklaşık olarak 15 dakikalık bir teleferik yolculuğu ile ulaşılabiliyor olmasıydı. Teleferikteki o kısa zaman dilimi içinde yine Eyüp Ağabeyimizin esprileri en keyifli anlardandı. Barcelona şehrini panoramik olarak yaklaşık bin 200 metre yükseklikten izlemek ve yine yaklaşık 600 yıl önce inşa edilmiş olan o tarihi mekanların içinde dolaşmak çok keyif vericiydi. Yine aynı teleferik yolculuğu ile geriye dönüşün ardından grup ünlü ‘Canamad Restaurant’da nefis İspanyol mutfağının seçkin menüleriyle keyifli bir öğle yemeğinin ardından ilk konaklamanın yapılacağı ‘Salou’ kentine doğru yola çıktı. Otele varışın ardından havanın ve denizin güzelliğini fırsat bilen misafirlerimizden bir kısmı güneşin ve kumsalın tadını çıkartırken bir kısmı da kentin portakal ve ıhlamur kokulu cadde ve sokaklarında gezmeyi tercih etti. Gezimizin birinci günü Fermator yönetiminin de katılımıyla gerçekleşen nefis bir akşam yemeğinin ardından sona erdi.

 

Muhteşem bir otelde geçirdiğimiz ilk gecemizin ertesi günü grubun sıcak Akdeniz meltemiyle enerjileri daha bir yerine gelmişti ki ‘Fermator DMT’ fabrikasına transfer süresinin nasıl geçtiğini anlamadık. Yaklaşık üç saat geçirdiğimiz ‘DMT Fermator’da yine ikramlar ve misafirperverlik üst düzeyde idi. Fupa A.Ş’den ben ve Yönetim Kurulu üyemiz Can Latif fabrika gezi programı içerisinde misafirlerimize birer sunum yaptık. Sunumlarımızın ardından ‘Grup Dmt’ fabrikasına tüm şeffaflığı ile teknik  bir gezi düzenlendi . Misafirlerimiz, Fermator’un DMT fabrikasında yüksek otomasyonlu ve dahili birimleri tarafından geliştirilen ERP sistemleri ile desteklenen; ileri düzey kalite kontrol, üretim, Ar&Ge ve test süreçlerini yakından inceleme fırsatı bulup, Fermator’un ‘Compact’ ve ‘Elite’ serileri hakkında bilgi aldılar.

 

‘Fermator DMT’ fabrika gezisi sonrası ‘Mas Folch Retaurant’ta uzun ve bol sohbetli bir öğle yemeği yedik. Yemek sonraı ‘Fermator Technolama’ fabrikasının ziyareti gerçekleştirildi. Misafirler Fermator’un Tecnolama fabrikasında yeni geliştirilen premium serisi, özel üretim yuvarlak kapıları, alttan sürüşlü özel cam kapıları, yüksek derece yangın dayanımlarına sahip standart dışı kapıları inceleme fırsatı buldu ve Fermator’ün A’dan Z’ye asansör otomatik kapıları konusunda pazara yüksek teknolojili ama rekabetçi ürünler sunabildiğine şahit oldu.     Fermator üst yönetiminin çok yakın ilgi gösterdiği fabrika gezisi, tamamı sektör üyesi olan misafirlerimizi oldukça etkiledi.

Günün sonunda Salou’ya dönen grup ile Fermator üst yönetimi yine bol sohbetli ve eğlenceli bir akşam yemeğinde bir araya geldi. Geç saatlere kadar devam eden gecenin ardından misafirlerimiz serbest bir gün olarak planlanan gezimizin üçüncü günü için enerji toplamak üzere odalarına istirahata çekildi.

 

Üçüncü gün iki saatlik bir yolculuğun ardından kent planını ünlü mimar Gaudi’nin yaptığı Barcelona’ya ulaştık . Otelimize yerleşmeden önce yine Gaudi’nin eseri olan ve yaklaşık 200 yıldır halen restorasyonu devam eden ‘La Sagrada Famillia Bazilikası’nı ziyaret ettiğimizde, görkemli yapı karşısında hepimiz çok etkilendik. ‘La Sagrada Famillia Bazilikası’nı gezisinin ardından mimarisi ile görkemli kentin ünlü yapılarından ‘Kraliyet Sarayı’ olarak anılan ‘Palau Nacionale’ ziyareti gerçekleştirildi.

 

Gezinin ardından misafirlerimiz dinlenmek üzere Palao Nacional  Hotel’e yerleşti. Barcelona’nın ünlü alışveriş caddesi Las Ramblas ve Diogonal Bulvarı’nda sunulan alışveriş ve eğlence alternatifleri ise misafirlerimizin geç saatlere kadar şehrin tadını çıkarmalarını sağladı.

                      

Cumartesi günü havaalanına transfer olan grubumuz ile yine neşeli bir yolculukla İstanbul’a ulaştık. Bizler hava limanında misafirlerimiz ile vedalaşırken Fupa’nın ilgili personelleri bir sonraki gezinin planlamasını yapmaya çoktan başlamıştı.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter