FUPA’DAN PVE: “FUPA ASANSÖR’DEN SEKTÖRE BİR YENİLİK DAHA”

Fupa Asansör, vakum asansörde Amerika menşeili ‘PVE’ markasının distribütörlüğünü alarak, vakum asansör çeşitlerini Türkiye pazarına sundu. Konu ile ilgili olarak Fupa Asansör Yurtiçi Satış Direktörü Ahmet Güvercin’den bigi aldık. Konuyu “Fupa Asansör’ün sektöre katmış olduğu bir yenilik daha” diye değerlendiren Güvercin şu bilgileri verdi:

“Başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere birçok gelişmiş mimariye sahip ülkede uzun yıllardır kullanılan vakum asansörleri, Fupa Asansör’ün, Türk asansör sektörüne katmış olduğu yeniliklerden biri olarak Türkiye pazarına da sunuldu.

 

Mimarların çokça tercih ettiği ve proje şartnamelerine güven ve keyifle koydukları ‘PVE’ markası, “Pneumatic Vacuum Elevator” tanımlamasının baş harflerini içeren güçlü bir ABD markasıdır.

 

Türkiye’deki tek distribütörünün Fupa Asansör olduğu ‘PVE’, başta triplex yapılarda olmak üzere 15 metreye kadar seyir mesafesi gerektiren yapılarda, sağlık kurumları, trafiği yoğun olmayan işyerleri, rehabilitasyon ve beden engelli eğitim merkezlerinde yaşlı bakım evlerinde ve benzer özellikler arz eden bir çok yapıda kullanılıyor..

 

Fupa Asansör’ün pazarlama faaliyetlerine hız verdiği ‘PVE’, bilinilirliği arttıkça da daha yüksek oranda talep görüyor. Mimari bir estetik anlayışıyla klasik asansörlerdeki görüntü yoğunluğunun olmaması, görsel kaygıları da ortadan kaldırıyor. Zira; raylar, halatlar, kablolar, makine ekipmanları vakum asansörlerinde bulunmuyor.

 

2-5 durak arasında seyir mesafesi imkanı sağlayan ‘PVE’  vakum asansörleri 1 kişilik kapasiteli modelinden 4 kişilik modeline kadar mevcut iken, 1 kişi + 1 tekerlekli sandalyeli modeli özellikle yaşlı insanların yaşadığı konutlarda çokça tercih ediliyor.

 

Yeni yapılarda en çok önem verilen konulardan olan kullanım alanlarını olabildiğince geniş tutmaya imkan sağlayan ‘PVE’  vakum asansörleri, 762 milimetre ile 1399 milimetre çap aralığında bir silindir blok içerisinde çalışıp kurulabiliyor. Kapladığı alan ve asansör kuyusu ihtiyacı olmaması kullanıcılara büyük bir avantaj sağlıyor.

 

Üç model olarak Türkiye pazarına Fupa Asansör distribütörlüğü ile arz edilen ‘PVE’  vakum asansörleri havanın tahliye valflerinden boşaltılması ile aşağı yönlü ve türbin ünitelerinin hava emiş gücü ile de yukarı yönlü hareket ediyor. Güvenlik konusunun da önemle dikkate alındığı ‘PVE’  vakum asansörleri, elektrik kesintilerinde bir alt kat hizasına güvenle ve 0,10 mt/sn hızla inmek üzere tasarlandı. ‘PVE’  vakum asansörleri, olası bir kaza ya da aksilik sonucu hava sızdırmazlığının zarar görmesi durumunda da ani durmalı paraşüt sistemleri sayesinde güvenli bir seyir sağlıyor.

-İzole ile 40 dB ses seviyesi

‘PVE’  vakum asansörlerinin split ünitesinin çatıya monte edilerek izolasyon sağlanması ile çevreye ve kullanıcılara rahatsızlık vermeyecek kadar düşük yaklaşık 40 dB seviyesinde bir konfor yakalamak mümkündür. Ek izolasyon yöntemleri ile ses tamamen de izole edilebilir.

 

-Kolay kurulum

Bilinen asansörlerin tamamından farklı olarak; asansör kuyusu, kuyu dibi ve makine dairesi ihtiyacı duymayan ‘PVE’ vakum asansörleri kolay kurulumu ile de beğenileri topluyor. Modüler sistemi sayesinde 2 ila 3 gün gibi oldukça kısa bir süre içerisinde kurulumu tamamlanabilen ‘PVE’  vakum asansörlerinin 15 metrelik seyir mesafesine sahip 5 duraklı en büyük modeli dahi modüler sistemi sayesinde en fazla 2 iş gününde kurularak kullanıma açılabilir.

 

Panoramik olarak dış cephede de kullanılabilen ‘PVE’  vakum asansörleri,  merdiven boşluğunda, iç mekanlarda, tabliye betonlarına statik yapıya zarar vermeden açılabilecek boşluklarda yukarı doğru yükseltilebilir. Özellikle katlar arasında kot farkı bulunan ve seyir veya havuz terası ile üst katlara ulaşım arasında konforlu bir iniş çıkış sağlayan ‘PVE’  vakum asansörlerinin bu avantajı yaşlı insanlarımıza çok çekici geliyor.

 

-Ruhsat ve etiket süreçlerinden muaf

Tiplerine göre farklı seyir hızlarına sahip olan ‘PVE’ vakum asansörleri 0,10 mt /sn ile – 0,15 mt / sn arasında hızlara sahiptir. Hız limitleri sebebiyle asansör direktifine değil, makine direktifine tabi olan ‘PVE’ vakum asansörleri, ruhsat ve etiket süreçlerinden muaf olarak kullanıcılarına bir diğer avantaj daha sunuyor. ‘PVE’ tüm dünyaca kabul gören “Amerika ACME” standartlarına göre de sertifikalandırılmıştır.

 

Sunulan dekoratif renk seçenekleriyle evlerimizin dekorasyonuna uyumlu, her tür iç mimari çalışmalarına uyum sağlayabilecek alternatiflere sahip ‘PVE’ tüm çeşitlerinde sahip olduğu 360 derecelik panoramik görüntü ile de yapılara ayrı bir zerafet katıyor.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter