ÖZBEŞLER MAKİNE SANAYİ ASANSÖR SEKTÖRÜNDE İHRACAT ODAKLI BÜYÜYOR

Erzurum’un Horasan ilçesinde küçük bir atölyede kurulan Özbeşler Makine Sanayi, 2004 yılında adım attığı asansör sektöründe, üretiminin yüzde 50’sini Rusya, Mısır, Yunanistan, İran gibi ülkelere ihraç eden bir yapıya kavuştu.

Erzurum’un Horasan ilçesinde küçük bir atölyede kurulan Özbeşler Makine Sanayi, 2004 yılında adım attığı asansör sektöründe, üretiminin yüzde 50’sini Rusya, Mısır, Yunanistan, İran gibi ülkelere ihraç eden bir yapıya kavuştu.

Özbeşler Asansör Genel Müdürü Yener Çakmak, ‘yüksek kalite uygun fiyat, uzun ömür’ prensibiyle hareket eden şirketin, üretiminin yüzde 50’ye yakınını ihraç ettiğini söyledi.

 

Şirketin kurulduğu günden bu yana sürekli yatırımlarla kendini yenilediğini ifade eden Çakmak, yüzde 100’e yakın bir büyüme oranı yakaladıklarını, makine parklarını ise yüzde 30 genişlettiklerini bildirdi.

 

Özbeşler Makine’nin 1985 yılında Ömer Çakmak tarafından kurulduğunu anlatan Yener Çakmak, ilk yıllarda bir aile şirketi olarak, Erzurum ve çevre illerde tarım sektörüne hizmet verdiklerini anlattı. 2000 yılının ortalarında Bursa’da oto yan sanayisine hizmet vermeye başladıklarını ifade eden Çakmak, asansör sektörüyle ise 2004 yılında tanıştıklarını kaydetti.

 

Sektöre adım attıklarından bu yana faaliyetlerini, ileri teknoloji ve çözüm üreten bir anlayışla sürdürdüklerine değinen Çakmak, “Özbeşler olarak, halen Erzurum’da otomotiv sektöründe Bursa’da ise asansör sektöründe faaliyetlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

 

Çakmak’ın verdiği bilgilere göre, faaliyetlerini 6 bin 500 metrekare alana sahip bir fabrikada sürdüren Özbeşler Makine, asansör sektöründe; poliüretan tampon, kaymalı fren, tampon etkili fren, tek yönlü hidrolik asansör freni, hız regülatörü, hidrolik tampon, yağdanlık, paten uç plastiği, amortisörlü sac paten, döküm paten, asansör kumanda panoları, asansör kabini ve otomatik kapı sistemleri üretiyor.

 

Hedeflerinin kaliteli üretim ve sürekli artan bir satış grafiği yakalamak olduğuna değinen Çakmak, bu hedeflerine ulaşabilmek için çalıştıklarını söyledi.

 

Firma olarak, otomatik kapı üretiminebüyük önem verdiklerinin altını çizen Yener Çakmak, şartların her geçen gün ağırlaştığı sektörde sürekli büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

Yeni sayımız dağıtımda... https://t.co/d3MTwuT2wo
den/dan Instagram
Yeni sayımız yolda... https://t.co/VJMxkCluG4
16-18 Mart 2020'de Cezayir'deyiz https://t.co/MA2iaImwPi
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter