ATERYA MÜHENDİSLİK, İHRACAT ODAKLI ÜRETİM VE TANITIMA YÖNELDİ

Türkiye’nin ilk asansör kapısı üreten firmalarından birisi olan Aterya Teknik Mühendislik, 1998 yılında küçük bir atölyede başladığı üretim faaliyetlerini, 2011 yılından bu yana 4 bin metrekarelik alanda yürütüyor.


Türkiye’nin ilk asansör kapısı üreten firmalarından birisi olan Aterya Teknik Mühendislik, 1998 yılında küçük bir atölyede başladığı üretim faaliyetlerini, 2011yılından bu yana 4 bin metrekarelik alanda yürütüyor. Firma; aralarında farklı kıtalarda yer alan ülkelere yaptığı ihracatı, 2019 yılında artırmayı planlıyor. İhracatın ciro içindeki payını artırmak için yurtdışı tanıtım faaliyetlerine yoğunlaştıklarının altını çizen Aterya Teknik Mühendislik Genel Müdürü Kemal Karataş; halen Brezilya, Ürdün, Cezayir, Libya, İran, Irak, Suriye, Yunanistan, Çekya Ukrayna, Lübnan, Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan gibi ülkelere ihracat yaptıkları bilgisini verdi.

“Yeni tasarımlarla yerli üretime devam edeceğiz”

Aterya’nın Türkiye’nin ilk kapı üretim firmalarından biri olduğuna dikkat çeken Karataş, şirketin ekonomik krizin yaşandığı 1998 yılında küçük bir atölye olarak kurulduğunu kaydetti.

 

Kriz sebebiyle Aterya’yı büyütebilmek için normalden çok daha fazla çaba sarf ettiklerini söyleyen Kemal Karataş, kuruldukları günden bu yana yurt içi ve yurt dışında sektörel fuarlara katılım sağladıklarını aktardı.

 

Mevcut üretim tesislerinde, gelişmiş teknolojiyi içeren makinelerle, özgün tasarımlarla üretim yaptıklarını ifade eden Karataş, müşterilerin talebine göre uygun fiyat ve kalitede ürünler ortaya çıktığını belirtti. 2018 yılında da yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen makine parkına yatırıma devam ettiklerine değinen Karataş, “İlk gün kendimize verdiğimiz söz ile en kaliteli üretimi ve en iyi satış sonrası servis hizmetini müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz” dedi. Yeni tasarımlar ve yatırımlarla yerli üretime devam edeceklerini de dile getiren Karataş, bu noktada durdurdukları her ithalatın kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu bildirdi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

Yeni sayımız dağıtımda... https://t.co/d3MTwuT2wo
den/dan Instagram
Yeni sayımız yolda... https://t.co/VJMxkCluG4
16-18 Mart 2020'de Cezayir'deyiz https://t.co/MA2iaImwPi
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter