Print this page

LIFT-ASIST’TEN TÜRKİYE’DE BİR İLK: ASANSÖRDE KALMA SORUNUNA SON

Lift-Asist, hazırladığı özel bir yazılım ve oluşturduğu iletişim altyapısıyla, asansörde kalma vakalarına dakikalar içinde müdahale edilmesine imkan sağlayan bir sistem kurdu.

Lift-Asist, hazırladığı özel bir yazılım ve oluşturduğu iletişim altyapısıyla, asansörde kalma vakalarına dakikalar içinde müdahale edilmesine imkan sağlayan bir sistem kurdu. Lift-Asist Pazarlama Müdürü Serdar Şimşek, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘Kimse yoksa biz varız’ sloganıyla hareket ettiklerini söyledi.

Asansör imalat, montaj ve bakım mevzuatlarının son kullanıcıların ve bakım personellerinin lehine güncellendiğini ve güvenliğin ön planda tutulduğunun -açıkça görüldüğünü vurgulayan Serdar Şimşek, firma olarak gerek firma gerekse son kullanıcıların güvenlik sorunlarına çözüm getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.Bu hedefe ulaşmak için, uzun yıllar sektörün içinde yer alan uzman bir kadro ile birlikte hareket ettiklerini dile getiren Şimşek, asansörle ilgili ihtiyaç duyulan her an ve her noktada hizmet verdiklerini bildirdi.

 

Kurulan sistemin, telefonun çekmediği durumlarda bile çalıştığını aktaran Serdar Şimşek, “Asansörde mahsur kalan kişiler, sadece tek bir tuşa dokunarak, Turkcell’in altyapısıyla doğrudan Lift-Asist çağrı merkezine ulaşabilecek. Çağrı merkezimiz de hemen acil yardım ekibini mahsur kalınan noktaya yönlendirecek. Çağrı merkezi ile mahsur kalan arasındaki bağlantı, mağduriyet giderene kadar devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Lift-Asist Çağrı Merkezi’nin yönetici ve yetkililerle de olayın başından sonuna kadar iletişim içinde olacağının altını çizen Serdar Şimşek, vaka raporlarının sistem üzerinden takip edilmesine imkan sağlandığını söyledi. Lift-Asist hizmetinin uygun maliyet ile yasal sorumlulukları da hafiflettiğine dikkat çeken Şimşek, artık yasal zorunluluk haline gelen acil alarm sistemi için ürün desteği de sağladıklarını ifade etti. Bu hizmetin günün 24 saatinde verildiğine değinen Serdar Şimşek, “Artık asansörde kalma korkusuna yer yok” dedi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi