DOOR LIFE, ÜRETİMİNİN YÜZDE 65’İNİ, 20’DEN FAZLA ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR

Door Life Asansör Genel Müdürü Mustafa Kırıker’den firma geçmişini, bugününü ve faaliyetlerini dinledik. 1978 yılında özel metal tasarımı imalatı apmak üzere kurula Kırıker Metal’in, 2000 yılında sektörel değişim ve seri üretim hedefiyle asansör kapı imalatına başladığını anlatan Mustafa Kırıker, “Metal işleme sektöründe 25 yıllık tecrübesini asansör kapısına yansıtan kırk yıllık bir geçmişi olan Kırıker Metal, 2009 yılında “DOORLIFE” markası ile kurumsallaşma yolunda hem yurt içinde hem de yurt dışında asansör sektöründe ben de varım demiştir. Şirketimizin küçük bir atölyeden başlayan serüveni, bugün 30 bin metrekare kullanım alanı üzerinde 12 bin metrekare kapalı alanı ile kalitesini, kapasitesini ve sektördeki güvenirliğini her geçen gün arttırarak büyüyor.” dedi.

Çankırı’da Ankara yolu üzerinde 12 bin metrekare kapalı alana kurulmuş en yeni teknoloji ile donatılmış bir tesise sahip olduklarını ifade eden Genel Müdür Mustafa Kırıker, aylık 5 bin adet asansör kapısı üretim kapasitesine sahip olduklarını kaydetti. “Fabrikamızda 80’i üretimde, 20’si idari bölümde olmak üzere toplam 100 personel ile üretim yapan deneyimli kadrosu ile araştırma ve geliştirmeye önem veren kendini geliştiren yenilikçi bir firmayız. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya çalışarak hedeflerimize doğru hızla ilerlemekteyiz.” diyen Mustafa Kırıker, ürettikleri ürünleri yüksek teknolojili makine parkurunda özenle işlenerek sorunsuz ve kusursuz olarak müşterilerine teslim etmeyi ilke edindiklerini belirtti.

Mustafa Kırıker, CNC Punch, CNC lazer kesim, CNC metal büküm tezgâhları, metal kaynak robotları ve günlük 400 kapı boyama kapasitesi ile üretimlerini hızlı ve kaliteli şekilde yaptıklarını belirterek, “İmalatlarımızda kullandığımız en kaliteli hammaddeler ve güvenilir tedarik zinciri ile kendi tecrübemiz ve çalışanlarımızla beraber doğru ürünü üretiyoruz. Her daim kalite kontrol sistemi ile bihakkın ürün çıkarma gayreti içerisindeyiz.” dedi.

“İmalatımızın yüzde 65’ini, 20’den fazla ülkeye ihraç ediyoruz”
Dış ticarete çok önem verdiklerini söyleyen Kırıker, “2000’li yıllardan bugüne ihracat kapasitesini sürekli arttıran bir firmayız. İmalatımızın yüzde 65’ini 20’den fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Mısır, Kahire’de 3 bin metrekare, Fas, Kazablanka’da 2 bin metrekare depo ve dağıtım merkezimiz var. Ortadoğu’da; Suudi Arabistan, İran, Sudan, Lübnan, Cezayir, Tunus, Katar, İsrail, Balkanlarda; Makedonya, Bulgaristan, Arnavutluk, Kosova, Yunanistan, Sırbistan, Avrupa’da; Fransa, Çek Cumhuriyeti, Almanya başta olmak üzere daha birçok ülkeye ihracat yapıyoruz.”dedi.

Door Life Asansör’ün satış ve satış sonrası ikili ilişkileri, oturmuş kadrosu, sağlam alt yapısı ile çok daha hızlı ve güvenle büyümeye devam ettiğini kaydeden Mustafa Kırıker, ihracat hedeflerini her geçen gün daha da arttırdıklarını söyledi.

Door Life Asansör Genel Müdürü Mustafa Kırıker sözlerini, “Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomideki dalgalanma inşaat sektöründe yavaşlama getirmiş bu da şirketimizi dış piyasaya yönlendirmiştir. Kaliteli ürünlerimiz ve cazip fiyatlarımız ülkelerden gelen malzeme taleplerini arttırmıştır. Bu durumu bizce fırsata çevirmek çok önemlidir. Özellikle kaliteli üretim düzgün ve düzenli sevkiyatla dış pazarda payımızı arttırma fırsatı doğmuştur.

Hedef ülkeleri belirleyip gerekli ziyaretlerde bulunarak yapılan fuar organizasyonlarına katılmamız ve bu doğrultuda atacağımız her adım bizi sektörel ve ülke olarak daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz. Daha önceki yıllarda katıldığımız Mısır, Cezayir, Katar, Sudan, Suudi Arabistan, Rusya, Almanya gibi ülkelerdeki fuar katılımlarımız bizi hedefimize doğru emin adımlarla ilerletiyor.

Asansör sektörünü büyük bir aile olarak gören şirketimiz yapılan her güzel işi sevinçle karşılayıp alkışlamaktadır. Sektördeki tüm çalışanlara başarılar diler güzel günlerde her daim hep birlikte olması temennisi ile saygılar sunarım.” diye bitirdi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/BLWu4X3bsA
https://t.co/LPUBCcf9OP
den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/JZ5UldQBoY
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter