BULUT MAKİNA, 'ASANSÖRE DAİR HER ŞEY'İ YENİ TESİSİNDE TOPLADI

1988 yılında Mustafa Bulut tarafından kurulan Asansör sektörünün öncü firmalarından Bulut Makina, imalat ve sevkiyat dahil tüm birimlerini Kocaeli, Çayırova’daki yeni tesisinde topladı. 20 bin metrekarelik kullanım alanına sahip tesiste “Asansöre dair her şey” Bulut Makina kalitesi ile sunuluyor.

1988 yılında Mustafa Bulut tarafından kurulan ve bugün son teknoloji ekipmanlarıyla yurt içi ve yurt dışında birçok projeye güvenilir çözümler sunan Bulut Makina, imalat ve sevkiyat dahil tüm birimlerini Kocaeli, Çayırova’daki yeni tesisinde topladı. 20 bin metrekarelik kullanım alanına sahip tesiste müşterilerinin karşılaştığı en zor projeleri dahi standart ürün seriliğinde, yüksek kalitede ve en kısa sürede teslim eden Bulut Makina, müşterilerine en yüksek kalitede malzemeyi tedarik etmenin yanı sıra sınırsız teknik destek ve işbirliği sağlamayı da taahhüt ediyor.

1988 yılından bu yana asansör sektöründe faaliyet gösteren Bulut Makina, otomatik kat ve kabin kapısı, kabin, karkas üretiminin yanı sıra Fermator, GMV, Sicor, Marazzi ve Xinda gibi dünya asansör sektörünün önemli markalarının da distribütörlüğünü yapıyor.

Bulut Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabit Bulut, ”Her yıl azimle büyüyen şirketimizin temel felsefesi ürününe sonuna kadar sahip çıkmaktır.”
Bulut Makina’nın yeni fabrika yatırımı ile birlikte hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediğini söyleyen Bulut Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabit Bulut, ”Her yıl azimle büyüyen şirketimizin temel felsefesi ürününe sonuna kadar sahip çıkmaktır. Tüm birimlerimizi Kocaeli Çayırova’daki yeni fabrikamıza taşıdık. Bu süreçte üretim, sevkiyat ve satış birimlerinde hiçbir aksaklık yaşamayarak müşterilerimize en iyi hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Çayırova’daki yeni fabrikamızda bulunan son teknoloji ekipmanlarımızla yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterilerimizin projelerine en güvenilir çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Tasarımlarımızı yönetimsel gücümüzle destekleyerek geliştiriyoruz. Yeni yerimizi ‘Asansöre dair her şey’i beklentilerinin ötesinde sunacak şekilde tasarladık.” diye konuştu.

Türkiye’de özellikle gençlere ve eğitime verdiği destekle tanınan Bulut Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabit Bulut sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yılların vermiş olduğu otomatik kapı distribütörlüğünden gelen bilgi birikimi ve değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda 2009 yılında kendi otomatik kapımızı, firmamızın kurucusunun onuruna isminin baş harflerinden oluşan MB markamızla piyasaya sunduk. 600 milimetreden 6 bin milimetreye kadar çok çeşitli ölçüde standart seri, ince seri, ekstra ince seri ve ağır hizmet-yoğun trafik gruplarında üretim gerçekleştirdik.

Kapılarımızın sertifikaları özellikle müşterilerimize
gönderilen kapıların birebir aynısı ile üzerindeki hiçbir aksam test için değiştirilmeden alınmıştır.
Bulut Makine, hizmet politikasını aldığı kalite sertifikaları ile de belgelendirdi. Üretimini yaptığımız ‘Merkezi 6 panel kapıları’ da geçtiğimiz günlerde yangın testinden geçti. 26735 sayılı binaların yangından korunması hakkında yönetmelik gereğince, asansör kapılarında yangına dayanımı çok önemli bir konu. Bulut Makina tüm kapılarını bu yönetmeliğe uygun malzeme kullanarak üretiyor.

Daha önce de belirttiğim gibi müşteri memnuniyeti, teknik destek ve işbirliği konuları bizler için çok önemli. Bu amaçla müşterimize özel hazırlanmış projelerde dahi 10 yıl boyunca orijinal yedek malzeme ve ürünü aslına uygun olarak güncellemek için gerekli teknik detay ve çizimleri saklı tutuyoruz. Bizlerden alınan paket ürünlerle birlikte her türlü detay düşünülerek hazırlanmış olan projeleri de müşterilerimize sunuyoruz. Bu sayede müşterilerimize en hızlı ve kolay montaj avantajı sağlıyoruz.

Fermator otomatik kapıları ve GMV hidrolik ünitelerinin Türkiye distribütörlüğünü de uzun zamandır sürdürüyoruz. Bunlara ilave olarak 2010 yılında Sicor marka asansör makinalarının distribütörlüğüne de başladık. Bulut Makine, paket asansör ve her tip asansör malzemesi satışında yurtiçi ve yurtdışında sektördeki öncü firmalardandır.

Bulut Makina asansör sektöründe kalite ve güvenirliliği temsil eder. Üretimde her zaman kaliteli malzeme kullanır. Müşterilerinin özel projelerine çözümler bulan uzman mühendis kadrosu ile çalışır. Ürün yelpazesi geniştir. Sattığı ürünün satış sonrası teknik desteğini verebilecek tecrübeli kadroya sahiptir.

Bizler için en önemli kaynak, gerektiğinde zor şartlarda özveri ile çalışan personelimizdir. Bu sebeple, personelimizin sürekli gelişimini ve her bir personelin, kendini bu büyük ailenin değerli bir ferdi olarak hissetmesi için gereken her türlü hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz. Ulusal ve uluslararası standartları ve yasal mevzuatı sürekli olarak tarayarak, kurduğumuz öz değerlendirme sistemi ile bu düzenlemelere tam uyumlu olarak çalışmaya devam ediyoruz. Sürekli gelişim felsefemizi “ISO Yönetim Standartları” kurallarına entegre ederek, kaliteyi ve güvenliği şansa bırakmıyoruz. Sistemli çalışmanın önemini, organizasyonumuzdaki tüm kademelerde hissedilecek şekilde vurgulayarak bu anlayışı bir kurum kültürü haline getirdik.

Her bir iş sürecimizi, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlıyor ve uyguluyoruz. Müşteri beklentilerini sürekli olarak analiz ederek beklentilerin ötesinde ürünler ve hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra bizimle çalışan tedarikçilerimizi, “kalite ekip işidir” felsefesine göre ekibimizin bir parçası olarak kabul ediyor ve gelişimlerine katkıda bulunmak için kalite yönetim sistemimize entegre hale getiriyoruz.

Bulut Makina, müşterilerinin bugün ki ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken gelecekteki beklentilerine de cevap vermek için kendini sürekli geliştiriyor. Bunu yaparken de iş sağlığına ve iş güvenliğine azami özen gösteren, çevreye ve doğadaki diğer canlılara duyarlı ürünler sunarak sektöründe öncü bir kuruluş olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Bulut Makina olarak misyonumuz ise; toplam kaliteye ulaşmanın yolunun mutlu müşteri ve mutlu çalışandan geçtiği bilinci ile ekip halinde yönetmeliklere uygun güvenilir ürün ve güler yüzlü hizmet sunarak, karlılığını ve devamlılığını sağlayabilmek adına her gün kendini yenileyen ve geliştiren kurum yapısı ile ülke ekonomisi ve sosyal yapısına katma değer oluşturmaktır.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter