FUPA ASANSÖR’ÜN, SANDFLOWER S.A.R.L İLE YAPTIĞI ORTAKLIK RESMİLEŞTİ

Rekabet Kurulu tarafından onaylanan, Fupa Asansör ile bünyesinde Scor S.p.a., Fermator gibi sektörün saygın markalarını barındıran özel sermaye şirketi Sandflower S.a.r.l. arasındaki ortaklık, 3 Eylül 2019 Salı günü İstanbul Ataşehir'de bulunan Radison Blu Otel'de organize edilen bir basın toplantısı ile duyuruldu.

Fupa Asansör ve bünyesinde Scor S.p.a., Fermator gibi sektörün saygın markalarını barındıran Lüksemburg kökenli özel sermaye şirketi Sandflower S.a.r.l. arasında gerçekleştirilen ortaklık 3 Eylül 2019 Salı günü İstanbul Ataşehir’de bulunan Radison Blu Otel’de organize edilen bir basın toplantısı ile duyuruldu. Toplantı; Fupa Asansör Yöne- tim Kurulu Üyeleri; Rıza Latif, Şehrazat Latif, Can Latif, Rüya Latif, Fermatör Ailesini temsilen Satış Direktörü Eduard Amigo, Fupa Digital Pazarlama Müdürü İdil Latif, Fermatör Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Murat Camgöz ile Fupa Asansör İdari Yönetimi ev sahipliğinde sektörel basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşti.

Fupa Asansör A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Latif toplantıda yaptığı konuşmasında, Fupa Asansör’ün 30 yılı aşkın bir süredir yurtiçi ve yurtdışı asansör sektöründe temsil ettiği dünya markaları ve imalatı ile birlikte sektörünün önde gelen sayılı firmaları arasında başlangıcından bu yana yerini muhafaza ettiğini söyledi. Düzenli büyüme stratejisi kapsamında son yıllarda Türkiye’de yaşanan bütün ekonomik zorluklara rağmen düzenli büyüme stratejisi kapsamında 2018 yılında başlattıkları yaklaşık 10 Milyon Euro’luk yeni fabrika ve Türkiye’nin en yüksek test kulesi yatırımları ile sektörde adlarından daha çok söz ettirmekte olduklarını kaydeden Rıza Latif, “Firmamızın, Lüxemburg merkezli Sandflower S.a.r.l. firmasıyla birleşme haberi mayıs ayı başlarında rekabet kurulu web sitesinde yayınlanmış ve bu haber sektörümüzle birlikte piyasalarda duyulmuştu. Bu birleşmenin detaylarını en yetkili kişiler olarak sizlere aktarmak, Fupa Asansör, ülkemiz ve sektörümüz adına oldukça sevindirici bir gelişmeyi siz değerli sektörel basın mensupları aracılığıyla kamuoyu ve sektörümüz ile paylaşmak adına bu toplantıyı düzenliyoruz.

T.C. Rekabet Kurulu’nun karar tebliği uyarınca yap- tığı açıklamasına göre Fupa Asansör İnş. Paz. Tic. A.Ş.’nin, Fermator, Sicor S.p.a. gibi çok önemli asansör komponent üreticilerini bünyesinde barındıran Lüksemburg Orijinli özel sermaye şirketi Sandflower S.a.r.l. ile ortaklığına izin verildi ve bu karar ile birlikte Fupa Asansör ve Sandflower şirketleri güçlerini birleştirdi. Bu ortalık ile firmamızın kurumsallaşma sürecini tamamlama yönünde ciddi bir adım atmış, iki firmanın oluşturacağı sinerji sayesinde alt yapısını daha da güçlendirerek önemli bir büyüme sağlayacaktır.” diye konuştu.

Latif sözlerini şöyle sürdürdü; “Yapılan ortaklık ile şirketimiz daha enerjik, daha yenilikçi, daha dinamik, daha profesyonel ve en önemlisi daha üretken bir yapılanmaya bürünerek sektörüne en mükemmel şekilde hizmet vermeye devam edecektir. İki firma arasında yapılan anlaşmalar sonucunda Fupa Asansör’ün mevcut olan ticari faaliyetlerinde, müşteri, tedarikçi ve personel ilişiklerinde herhangi bir değişiklik veya sapma olmayacaktır. Eskisi gibi bütün icra faaliyetleri eski yönetim ve kadro tarafından devam edecektir. Ayrıca bazı kısa vadedeki istisnalar dışında, Türkiye’deki mevcut faaliyetler, ileride yapıl- ması planlanan bütün imalat, ticari faaliyetler ve yeni yatırım olanakları tamamen ve yalnızca Fupa Asansör kanalından gerçekleşecektir.

Bu ortaklık ile birlikte Fupa Asansör, gerçekleştireceği üretim politikaları, makina parkuru yatırımları, Ar-Ge çalışmaları, yeni istihdamlar ve ortak firmanın uluslararası tecrübeleri sayesinde mevcut olan Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Balkan Ülkeleri ve Avrupa’daki faaliyetlerini arttırarak globalleşen ve markalaşan bir firma haline gelecektir. Firmamız, süregelen organik büyümesine mevcut stratejik yatırımla çok daha hızlı bir ivme kazandıracaktır ve sektördeki öncü konumunu daha ileriye taşıyacaktır.

Bu ortaklığın firmamız, sektörümüz ve en önemlisi ülkemiz ve yurttaşlarımız adına hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Fermatör Satış Direktörü Eduard Amigo da toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmasına Latif ailesine ve toplantı katılımcılarına teşekkür ederek başlayan Fermatör Satış Direktörü Eduard Amigo yapılan ortaklık ile ilgili şunları söyledi; “Genellikle ticari, politik veya başka nedenlerle yapılan bu tip ortaklıkların aksine Fupa Asansör ile yaptığımız ortaklık tamamen sevgi üzerine yapılmış bir birlikteliktir. Ortaklığımız 18 yıllık aile dostluğu ve işbirliğinin yanı sıra iki aile arasındaki sevgi bağı ile de güçleniyor. Burada Gomez ailesini temsilen bulunmaktayım. Kendileri bu- gün için burada maalesef bulunamadılar. Sizlere ayırdığınız zaman için Gomez ailesi adına teşekkürlerimizi bildiririm.”

Fermatör ve Sandflower hakkında kısa bir bilgi de veren Amigo, toplantıya özel olarak hazırlanan ve iki şirketin 20 yıla yakın işbirliklerini anlatan kısa bir video sunumunu da katılımcılara kendi anlatımıyla sundu. Fermatörün gelecek planları hakkında da açıklamalarda bulunan Amigo, firma yatırımlarının farklı ülkelerde de devam edeceğinin altını çizdi. Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ortamında bu yatırıma hiç düşünmeden onay verdiklerini anlatan Amigo, Türkiye’nin zaman zaman bu tarz ekonomik sorunlar yaşadığını ancak kısa sürede ekonomik toparlanma içerisine gireceğinden emin olduklarını belirtti. Bu ortaklığın hem Fermetör hem de Fupa Ailelerinin sektör- deki hedeflerine katkı sağlayacağını kaydeden Amigo, işbirliklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi

 

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter