AMETAL ASANSÖR, AR&GE MERKEZİ OLARAK TESCİLLENDİ

1988 yılında İsmail Yıldırım tarafından asansörler için kumanda panosu ve buton / butonyer üretmek amacıyla kurulan Ametal Asansör, 15 Mayıs 2019 tarihinde, 5746 sayılı kanun kapsamında, 63413363-206.01.99 sayılı karar ile Ar&Ge Merkezi belgesi almaya hak kazandı.

Ametal Asansör’den Ar&Ge merkezi ve Ametal faaliyetleri ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Ametal Asansör Ar&Ge Merkezi olarak tescillenmiştir. 15’i lisans, yüksek lisans ve doktoralı olmak üzere toplam 22 kişilik Ar&Ge merkezi kadromuz ile sektöre yön verecek projeler üretiyoruz. Sektörde 30 yılı aşkın bir süredir aralıksız yer almış, asansör konusunda montaj, elektrik tesisatı, ticari ürün tedarik, üretim gibi farklı konularında uzun yıllar çalışmış bir firma olarak şu anda, İstanbul Taşdelen’de 7000 metrekare kapalı alandaki fabrikamızda, komple asansör sistemleri ile dikey taşımacılık konusunda her türlü ihtiyaca çözüm sunuyoruz. Ametal’i, diğer sistem üreticilerinden ayıran en temel fark, komple sistemleri bir bütün olarak ele alabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmasıdır. Ayrıca Ametal olarak bünyemiz- de sac imalat, pano imalat ve elektronik imalat hatları bulun- maktadır. Mekanik ve elektrik komponenetleri üretirken, kendi kartlarını ve yazılımlarını tasarlayabilme ve imal edebilme imkanına sahip olan Ametal, bu imkanları sayesinde; mekanik, elektrik ve elektronik çözümleri bir arada içeren Ar&Ge projelerinin tek merkezden yürütülebilme avantajına sahiptir.

Komple sistem üretiminin tamamını yurt dışına ihraç etmekte olan firmamızın hedefleri ;

Kısa vadede; Avrupa asansör marketinin ihtiyacı olan ürünleri yüksek kalitede eksiksiz, tam zamanında ve optimum fiyatlarla üretmek,
Orta vadede; Ar-Ge projeleri ve yeni ürünleriyle, Avrupa asansör marketinde çok bilinen ve aranan bir marka haline gelebilmek,
Uzun vadede; Yenilikçi, Ar- Ge projeleriyle, katma değeri yüksek ürünler üreterek sektör lideri bir firma olabilmektir.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter