FUPA ASANSÖR YENİ FABRİKA VE TEST KULESİ

Fupa Asansör İnş. Paz. San. ve Tic. A.Ş. 2018 yılında başladığı yeni fabrika ve test kulesi yatırımında son aşamaya geldi.

Fupa Asansör A.Ş. 2018 yılında başladığı yeni fabrika ve test kulesi yatırımında son aşamaya geldi. Hız kesmeden sürdürülen inşaat, modern ofis alanları, Türkiye’nin en uzun test kulesi ve yüksek kapasiteli üretim tesisleri ile sektörün en önemli yatırımlarından biri olacak.

Gebze/Dilovası Makinacılar Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Fupa Asansör yeni üretim tesisleri, test kulesi ve merkez ofisi toplamda 15.000 metrekare kapalı alana sahip. Tesisin 10.000 metrekaresi üretim alanı, 5.000 metrekaresi ise ofisler olacak şekilde tasarlanıyor.

Hız kesmeden devam eden inşaatın fabrika alanı tamamlandı ve detay işlere geçildi. Merkez bina ve test kulesi inşaatı da hızla devam ederken, Fupa Asansör 2020 yılında yeni üretim tesislerinde tam kapasite üretime başlamayı hedefliyor.

İleri teknoloji üretim tesisleri
İleri düzeyde inşaat teknolojileri kullanılarak inşaası devam eden yeni Fupa tesisleri her türlü çalışma konforuna sahip özelliklerle dolu. Üretim tesisleri, 90 metre yüksekliğindeki test kulesi sayesinde 4.0 m/sn hızına kadar ve yüksek kapasitelere sahip olan asansörlerin testlerinin yapılmasını ve sertifikalarının alınmasını sağlayarak Türkiye’nin en yüksek test kulesine sahip olan tesis ünvanını alırken, Avrupa’da ise bu tip testlerin yapıldığı sayılı tesislerin arasında yerini alacak.

Nitelikli iş gücü ile beraber yeni tesislerin teknolojisi birleşince Fupa Asansör bir dünya markası olma hedeflerini daha hızlı gerçekleştirecek. Otomasyon, ERP ve Üretim Takip sistemlerine dayalı yüksek teknolojili makine parkuru ile Endüstri 4.0’ın uygulandığı üretim tesisleri için kendi alanında lider makina üreticileri ile görüşülerek makina alımlarına başlandı. PLC desteği ve Endüstri 4.0 desteği bulunan makinalar projesi devam eden otomasyon ve üretim takip yazılımı ile birebir haberleşecek, üretim sahasında tam kapsamlı bir izlenebilirlik sağlanıp verimlilik en üst düzeyde tutulacak.

Yeni üretim stratejileri, yeni ürünler
Fupa’nın yeni tesislerinde, bundan sonra hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlar için daha rekabet edilebilir ürün konseptleri üretilecek. 2019 yılı Eylül ayında basın bildirisi ile duyurduğu ortaklık ile güçlenen Fupa Asansör, yeni ortağı Fermator ile alacağı kararlar doğrultusunda hangi ürünlerin üretiminin bu tesislerde yapılacağına karar verilecek.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter