NAGEL ASANSÖR, 2020 YILINDA KAPASİTESİNİ 3 KAT ARTTIRACAK

Nagel Asansör, 2016 yılında başlayan yeni fabrika yatırımının 2020 yılı sonunda tamamlanması ile mevcut kapasitesini 3 katına çıkarmayı hedefliyor.

1976 yılında kurularak1981 yılında küçük bir atölyede asansör makine motor üretimine başlayan Nagel Asansör, 1991 yılından bu yana İstanbul Sultanbeyli’deki fabrikasında üretimine devam ediyor. 2016 yılında başlayan yeni fabrika yatırımının 2020 yılı sonunda tamamlanması ile mevcut kapasitesini 3 katına çıkarmayı hedefleyen Nagel Asansör Satış Müdürü Abdullah Özcan, “Sultanbeyli’deki fabrikamızda aylık 600 adet dişlili, 200 adet dişlisiz makine motor üretimi yapıyoruz. 2016 yılında Sakarya Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’nde başladığımız yeni fabrika inşaatımızın 2020 yılı sonunda tamamlanması ile üretimimizi 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

320 kilogramdan 7 tona kadar dişlili makine ve motor üretimi yaptıklarını söyleyen Özcan, dişlisiz motor üretimlerinde de 1300 kilograma kadar çıkabildiklerini kaydetti.

“Yenilenen dişli, sonsuz vida ve kasnağıyla ‘Kayra Serisi’ni piyasaya sürdük.” diyen Abdullah Özcan yeni ürünleri hakkında; “Bu seri ile birlikte bütün makine motorlarımızda yardımcı kasnak ve encodere ilaveten dişli yağını da vermeye başladık. ‘Kayra’ serimizde 2 adet motor bulunuyor. 5,5 Kw ile 630 Kg, 7,5 Kw ile 800 Kg kaldırabiliyoruz.” diye konuştu.

Nagel Asansör’ün ihracat faaliyetleri hakkında da bilgi veren Özcan, “Yeni fabrikamızla birlikte ihracat faaliyetlerimizi de arttıracağız. Halihazırda; Kuzey Afrika ülkelerine, Avrupa’ya, Arap ülkelerine yoğun olarak da Rusya ve İran’a ürünlerimizi ihraç ediyoruz. İhracat faaliyetlerimizi arttırmak adına Interlift 2019 Asansör Fuarı’na da katıldık. Bu fuarda yeni ürünümüz ‘Kayra Serisi’ni ve dişlisiz motorumuzu sergiledik. İlk defa katıldığımız Interlift Fuarı’nda ürünlerimizi dünyanın farklı bölgelerinden gelen ziyaretçilere tanıttık ve bayilik ağımızı geliştirmek için görüşmeler yaptık.” dedi.

Nagel Makine’nin babası ve amcası tarafından kurulduğunu ifade eden Özcan, “Nagel Makina Motor bir aile şirketi. Şirket yönetimimiz şu anda birinci nesilden ikinci nesle geçiş döneminde. Üçüncü nesil tarafından yönetilecek kurumsal bir şirket olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu amaçla ilk olarak üretimimizin tamamını Sakarya’daki yeni üretim tesisimize taşıyacağız. Yeni tesisimizde mevcut Ar-Ge çalışmalarımızı arttırarak ürün çeşitliliğimizi ve kapasitemizi arttıracağız.” diye konuştu.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
asansorvizyondergisi https://t.co/f5GeBz3Adp . . . . . . . #asansörvizyondergisi #asansor #asansör #lift… https://t.co/5sVVWPcm8Z
https://t.co/kxtlr5NAlO
https://t.co/32QFeb6hzd
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter