Mevlüt KÜÇÜK: "Alınan önlemler ve yeni normalleşme sürecinin devreye girmesi ile bu süreçte oluşan yeni dünya modelinin tüm dünyadaki dengeleri değiştireceğini, hem iç piyasada canlanmanın hem de ihracatta yeni ürün, hizmet geliştirilmesi gibi stratejik hamleler ile Türk malına olan rağbetin artacağını düşünüyoruz. Covid - 19 salgını yerli üretim ve sanayimizdeki üretim alanında dijitalleşmenin önemini anlamaya katkı sağladı. Yerli hammaddenin ve yerli üretimin önemini gözler önüne serdi. Üretim anlamında dışa bağımlılığın azalması için yerli üretime teşvik ve desteklerin arttırılması gerekliliğini bir kez daha anlamamıza yardımcı oldu."

Sorduğumuz; “Yeni döneme hazır mısınız?” sorusuna “Türk asansör sektörünün önde gelen firmalarından olan Küçük Group A.Ş. olarak her döneme kaliteli hizmet ilkesi ile her zaman hazırlıklıyız.” cevabını veren Küçük Group Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Küçük, yaşanan pandemik süreçte müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığının her şeyden önce geldiğini söyledi.

Genel olarak tüm müşterilerinin taleplerini yerine getirmek için mevcut stoklarını etkin kullanarak tedarik zincirlerini uçtan uca mevcut konjonktürel durumdan kaynaklanan riskleri optimum seviyede tutarak koruyup yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Mevlüt Küçük, “Covid-19 salgını, sağlık tehdidinin yanı sıra piyasalarda hissedilen şekilde sorunları da beraberinde getirdi. Alınan önlemler ve yeni normalleşme sürecinin devreye girmesi ile bu süreçte oluşan yeni dünya modelinin tüm dünyadaki dengeleri değiştireceğini, hem iç piyasada canlanmanın hem de ihracatta yeni ürün, hizmet geliştirilmesi gibi stratejik hamleler ile Türk malına olan rağbetin artacağını düşünüyoruz. Covid-19 salgını yerli üretim ve sanayimizdeki üretim alanında dijitalleşmenin önemini anlamamıza da katkı sağladı. Yerli hammaddenin ve yerli üretimin önemini gözler önüne serdi. Üretim anlamında dışa bağımlılığın azalması için yerli üretime teşvik ve desteklerin arttırılması gerekliliğini bir kez daha görmüş olduk.” dedi.

Tüketicilerin ithal ürüne mesafe koyabileceklerini de kaydeden Mevlüt Küçük, “Bu yüzden yerli üretime arz artacaktır.” dedi.

-Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemli
Küçük Group Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Küçük şunları söyledi, “Tüm satış ağlarımız ile müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Bu yüzden müşterilerimize mevcut stoklarımızı etkin kullanarak tedarik zincirimizi uçtan uca mevcut konjonktürel durumdan kaynaklanan riskleri optimum seviyede koruyarak sağlıklı hizmet sunmayı arzu ediyoruz. Covid-19 salgını sonrası üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerde hali hazırda teknolojik yeni adımlara ilave yeni akıllı teknolojileri desteklemek için AR-GE çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Mevcut üretim gücümüzü ve üretim tesisimizin kapasitesini arttırıyoruz. Pazarlama ağımızı ve müşteri memnuniyetimizi arttırma adımları atıyoruz.


-Personelimizin sağlığı için tüm tedbirlerimizi aldık
Korana virüs döneminde tüm çalışanlarımızın sağlığı bizim için en önemli unsurdur. Bu yüzden bu süreçte tüm tedbirlerimizi aldık. Personelimizin çalışma saatlerini yarıya indirdik. Evden esnek çalışma şekli uyguladık. Tüm çalışma alanlarının dezenfeksiyonu yapıldı ve çalışanların her an ulaşabilecekleri dezenfektasyon istasyonu kuruldu. Belirli periyotlarla gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Fabrika içerisinde çok sayıda noktaya bilgilendirme ve hatırlatma amaçlı uyarı levhaları asıldı. Ayrıca tüm personelimizin günde 2 kez ateş ölçümü yapılarak genel sağlık durumları takip edilmektedir.
Ateş ölçme işlemi tüm misafirlerimiz için de uygulanmaktadır.

-”Biz bize yeteriz”
Pandemi sürecinde meslek örgütlerinin desteğini değerlendirecek olursak sosyal sorumluluk ve bilgilendirme alanında belirli oranda desteklerini hissettik. Hükümet de ekonominin önünü açmak için bir çok paket hazırladı. İhtiyaç duyan firmalarımıza hükümet desteği noktasında faydalı olan bu paketlerden firmamızın herhangi bir talebi olmadı. Firmamız, hükümetin desteğinin aksine hükümetin yapmış olduğu ‘biz bize yeteriz’ sosyal sorumluluk kampanyasına yüklü miktarda destek vermiştir.

Bu süreçte hiç bir personelimizin iş akdine son verilmemiştir. Tüm çalışanlarımız gereken destek firmamız tarafından sağlanmıştır.

-İhracat da gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar ile hedeflerimize her geçen gün emin adımlarla yaklaşıyoruz
Küçük Group, 2020 yılı hedeflerinde herhangi bir revize gerçekleştirmedi. Aksine ihracatta gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar ile hedeflerimize her geçen gün emin adımlarla yaklaşıyoruz.

Hem ihracat alanında, hem iç piyasadaki müşterilerimize uygun fiyat, kaliteli hizmet anlamında tam destek veriyoruz. Bu yüzden ticari faaliyetlerimizde herhangi bir yavaşlama söz konusu değil.

Normalleşme sürecinin sonunda finansal alanda üretim ve ihracat alanında hükümet tarafından alınan tüm desteklerin ve teşviklerin sektörü düzlüğe çıkaracağını ön görüyoruz.

Covid – 19 krizi 2020 yılında tüm sektörü etkilediği gibi salgın sonrası normalleşme adımlarından sonra piyasaların kademe kademe düzeleceğini düşünüyoruz.

Bu kriz küresel ekonomik yapıyı farklı kanallardan etkileyebilir. Bu şok dalgası ülkeler üzerinde farklı derecelerde hissedilecektir. Covid -19 krizinin de daha önce oluşan krizlerde olduğu gibi yeni oluşumlara yeni girişimlere yol açacağını biliyoruz, bu yüzden de birçok sektörde dengelerin değişeceğini tahmin ediyoruz.

Küçük Group olarak yurt içinde ve yurt dışında tüm markalarımız ile kaliteli uygun fiyat anlayışı ile her geçen yıl artan iş gücümüz ile hizmet vermeyi temenni ediyoruz. Gelişen asansör sektöründe önde gelen bir firma olarak sektöre yenilik ve yön vermeye devam edeceğiz.

Sosyal medya hesaplarımızla, sektör dergilerinde yayınlanan reklamlarımızla ve SMS yoluyla müşterilerimizle Küçük Group A.Ş. olarak yapacağımız hizmetleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm sektör mensuplarımıza ve başta milletimiz olmak üzere dünyaya sağlıklı günler diliyoruz.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter