Özbay Asansör Genel Müdürü Öznur Baykul "Sorun üreten değil, çözüm üreten bir anlayışla çalışıyoruz"

 

Özbay Asansör Genel Müdürü Öznur Baykul ile bir araya gelerek keyif dolu bir sohbet gerçekleştirdik. Öznur Baykul, Özbay Asansör hakkında; sektörün taleplerine anında çözüm üreten, hemen teslim anlayışı ile kaliteli hizmet veren, müşteri memnuniyeti sağlayan, satış sonrası müşterilerini yalnız bırakmayarak onları ortakları olarak gören ve sorun üreten değil, sorun gideren bir anlayışla çalıştıklarını söyledi.

 

Öznur Hanım, Özbay Asansör hakkında kısaca bir bilgi vererek, firmanızın kuruluş hikayesini anlatabilir misiniz?

Tabi ki. Ağabey, kardeş ortaklaşa, güç birliği yaparak kurduğumuz Özbay Asansör Market, yılların birikimi ve deneyimi ile faaliyetine başladı. Yıllardır sektör içerisinde edindiğimiz deneyim ve müşteri portföyümüz içerisinde, Ağabeyim ile güçlerimizi birleştirerek, edindiğimiz tecrübelerimizi de kalite odaklı verdiğimiz hizmet anlayışına yansıtarak, hayalimizi gerçekleştirdik diyebilirim. Bizim bir vizyonumuz ve misyonumuz var. Sektörümüzde malzeme temrinin zorlukları karşında kurulmuş ve profesyonel ekibimiz ile müşterilerimizi sürekli destekleyerek ilerleyen bir anlayışımız var. Sektör içerisinde ilkeli, hedefleri doğrultusunda ilerleyen, zirvede markalaşarak kalıcı olmayı amaçlayan bir anlayışta yolumuza devam ediyoruz.

 

Firma faaliyetlerinize kısaca değinerek, çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Firmamız, sektörde 15 yılı aşkın süredir hizmet veren, Altıntaş Asansör’ün Grup Şirketlerine katılarak bu alanda önemli bir itici güç olmuştur. Özbay Asansör Market markası altında şu anda üretim kapasite artırımına giden ve konsol tırnak üretimi yapan şirketimizde, ithal ve yerli bütün marka çeşitleri stoktan teslim edilmektedir. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız, hızlı çözümler üreterek, müşterilerimizin tercihi olmayı başarmıştır.

 

Kısa sürede ciddi mesafe kat ederek, önemli markaları bünyenizde topladınız. Hem bünyenizde yer alan markaları sıralayıp hem de bu kadar kısa sürede bu başarıyı nasıl elde ettiğinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Sektördeki emeğimizi ve deneyimizi sahip olduğumuz güç ile girişimciliğin verdiği cesaret sayesinde, doğru bilgi, güzel iletişim ve seri teslimat yaparak sağladık. Bu esnada çözüm ortaklı bayilik almayı ilke edinerek, kısa sürede Aygünray bölge bayiliği, Jupa dişlisiz makina bölge bayiliği ve Zera Buton bölge bayiliğini aldık. Biz, uzun soluklu, keyifli ticaretler yapmayı ve hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Şimdiye kadar amacımızda kurduğumuz hayallere ulaştık ve doğru yolda olduğumuzu düşünüyoruz.

 

Bünyenizde bayiliğini yaptığınız ürünlerin yanı sıra başka ürünler de var mı?

Aygünray, Jupa dişlisiz makina ve Zera Buton bayiliklerimizin yanı sıra bütün marka gruplarını bünyemizde bulunduruyoruz. Hemen hemen tüm markalar ile çalışıp, geniş ürün yelpazemizle birlikte tüm müşterilerimize “yok” veya “hayır” demeden hizmet vermeye özen gösteriyoruz.

 

Özbay Asansör’ün asansör sektörüne getireceği yenilikler olacak mı? Sizce firmanızı sektördeki diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir?

 Tabi öncelikli amacımız sektörde güvenle yükselmek ve kalıcı olmak. Yıllar içerisinde kalite ve güven kavramları ile özdeşleşmesini istediğimiz markamızın, büyümesi ve her dönem sektöre katacağı artılarının olması çalışmamızın temel prensibini oluşturuyor. Sektörümüzde çok da fazla karşılaşmadığımız kadın girişimcilik kavramını, şahsım adına kırmayı ve topuk seslerimi dünyanın her noktasına duyurmayı istiyorum. Kadın olmak bence insanın girişimci ruhunu besliyor. Güç ve cesaret bence bizim kadınlarımızda daha çok var. İşimize gösterdiğimiz özen, titiz ve düzenli çalışmak Türk kadınlarının en büyük özellikleri. Sektörde ben daha çok kadın girişimci olmasını istiyor ve bu konuda atılacak adımlara da destek olmaya özen gösteriyorum.

 

İlerleyen dönemlerde hayata geçirmeyi planladığınız projeler ve yatırımlarınız nelerdir?

Bizim en büyük projemiz kurulduğumuz günden başlayarak çalışmalarını yürüttüğümüz yurtdışı ayağımızın artarak devam etmesi idi. Yerli markalarımızı yurtdışına taşıyarak ihracat faaliyetlerine destek olmak ve yurtdışında da önemli bir marka olabilmek adına ilk günden itibaren çalışmaktayız. Firmamız 2016 yılı Ağustos ayında; Fransa’da Paris’e, Marsilya, Lyon’a, ardından da Rusya’ya ihracat yapmaya başladı. İhracat faaliyetlerimiz ile gücümüzü ve kalitemizi yükseltmek, bu alanda da adından söz ettiren bir marka olmak istiyoruz.

 

Firmanızın hedeflerine değinecek olursak, kendinizi 5 veya 10 yıl sonrası için nerede görüyorsunuz?

Hedefimiz zirveye giden yolda saygınlığın simgesi olmak. Sektördeki başarımızı vizyonumuza bağlı kalarak kaliteden asla taviz vermeden, kararlılıkla sürekliliğimizi koruyarak, markalaşma yolunda ulusal ve uluslararası güçlü bir yere sahip olmak. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz sektörümüzdeki hedefimiz tabi ki de alanında lider olmak.Global dünya düzeninde hızla sektördeki yerini almış, kısa sürede bir çok firma ile bayilik anlaşması yaparak zirveye giden yolda emin adımlarla ilerleyen bir yapıda sektör içerisinde marka olmayı hedefliyoruz.

 

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter