Yükseliş Asansör kullandığı robotik sistemler ile üretim sürecine hız kazandırırken uygunsuzluk değerlerini de minimuma indirdi.

Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesini ve asansör motor üretim tesisini 2020 yılının ikinci yarısında devreye almaya hazırlanan Yükseliş Asansör, bu yıl 40. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

1980 yılından bugüne asansör sektöründe; tasarım, üretim ve pazarlama faaliyetleri yürüten Yükseliş Asansör, ürünlerini 54 ülkeye ihraç ediyor. 26 bin 500 metrekarelik üretim tesisi, yüksek teknolojik makine parkuru ve 170 kişilik uzman kadrosu ile kalite odaklı üretim yapan Yükseliş Asansör; asansör kabinleri, asansör kapıları, asansör butonları, paket asansör ve tüm asansör aksesuarlarını kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahip. Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesini ve asansör motor üretim tesisini 2020 yılının ikinci yarısında devreye almaya hazırlanan Yükseliş Asansör, bu yıl 40. kuruluş yıldönümünü kutladı.

- Uygunsuzluk değerlerini robotlarla minimize ediyor
Yükseliş Asansör, robotik sistemleri kullanarak üretim sürecine hız kazandırmakla beraber uygunsuzluk değerlerini de minimuma indirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yükseliş Asansör Dış Ticaret ve İş Geliştirme Uzmanı Korhan Köse, otomatik kapı üretim tesislerinin 2015 yılında kurulmasıyla birlikte, robotlu üretime geçtiklerini belirtti. Korhan Köse, “Çok yakında devreye alacağımız Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesi ve motor fabrikasında robot kullanımımızı artıracağız.” dedi.

Köse, robotik sistemlerin kullanımının, üretim süreçlerine hız kazandırmanın yanı sıra uygunsuzluk değerlerini minimuma indirdiğini ve bunun müşterilerine, yüksek kaliteli ve rekabetçi çözümler sunmalarına imkan tanıdığını da dile getirirdi.

Köse, Yükseliş Asansör’ün robotik sisteme geçiş hikayesi ve robotik sistemlerin sağladığı avantajlar ile ilgili olarak şu bilgileri verdi;

“Türkiye’de ve dünyada gün geçtikçe hızlı bir oranda artış gösteren şehirleşme ile inşaat sektörünün gelişmesi, asansör sistemlerine olan talebi artırmıştır. Bundan dolayı üretim kapasitemizi ve verimliliğimizi arttırarak sektörün ihtiyacı olan arzı sağlamamız gerekiyordu. 2015 yılında otomatik kapı üretim tesisimizi devreye almamız ile beraber robotlu üretime geçerek, yüksek kalite ürünlerimizi yüksek kapasitelerde ülkemiz ve tüm dünyaya sunuyoruz.

Fabrikamızda robotik sistemlerin kullanımı, üretim sürecine hız kazandırmakla beraber uygunsuzluk değerlerimizi minimum düzeye indirdi. Bu da çalışma ortaklarımıza yüksek kaliteli ve rekabetçi çözümler sunmamızı sağlıyor. Aynı zamanda robotik sistemlerin, fabrikamızdaki iş güvenliği açısından oluşabilecek tehlike ve risklerin önüne geçmemizde de önemli bir etkisi var. Robotik kaynak hattımızda zararlı ışınlara maruz kalınmasını ve robotların kullanıldığı bir diğer hattımız olan toz boyama tesisimiz ile çalışanlarımızın solum sisteminin tehdit edilmesini önlemiş durumdayız. Ayrıca robot uygulamaları ile iş gücümüzün odak noktasını nitelikli alanlara çevirerek, çalışanlarımızın kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyoruz.

Yapılan robot yatırımları, üretimden elde edilen çıktıların daha standart hale gelmesini sağladı. Üretimde uygunsuzluğun minimum düzeyde olması, termin sürelerinin kısalması gibi avantajları da var. Bu da çalışma ortaklarımızda sloganımızda bulunan ekstra güven olgusunu pekiştirdi. Robot yatırımlarımızın, Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen asansör sistemleri ve komponentleri üreticisi olmamızda önemli bir rolü vardır.

Dördüncü sanayi devrimi yani diğer adıyla Endüstri 4.0 teriminin kullanılmaya başladığı ilk yıllardan beri dijital dönüşüm konusunda firmamız, gelişmelere ayak uydurma konusunda ciddi bir yol kat etmiş ve sektörel takipçiler açısından rol model haline gelmiştir. Gerek robot yatırımlarımız gerekse AR-GE yatırımlarımız, bu konuda oldukça geniş bir vizyonumuz olmasının bir göstergesidir. Siber-fiziksel sistemler, akıllı fabrika ve ürünler, nesnelerin ve servislerin interneti ve bulut teknolojileri AR-GE birimimizin başlıca çalışma konularıdır. Şu anda fabrikamızdaki üretim, tamamen kendi yazılım ekibimiz tarafından geliştirilen sistemler ile kontrol ediliyor. Ekibimiz yeni sistemler üzerinde çalışmalarını ciddiyetle sürdürüyor. İlerleyen zamanlarda üretimin yanı sıra ürünlerimizde de dijital dönüşüm sağlamış olacağız.

Yükseliş Asansör olarak sektörün her alanında yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Çok yakında devreye alacağımız Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesi ve motor fabrikasında robot kullanımımızı artıracağız.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter