OMAR Asansör, 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü Ankara Başkent OSB'de bulunan yeni fabrikasında yeni ürün lansman etkinliği düzenledi. Hidrolik asansör sistemleri üreticisi OMARLIFT’in Türkiye distribütörü olarak Ankara’da kurdukları yeni üretim tesisleri ile Anadolu’da faaliyet gösteren müşterilerine daha hızlı ve verimli tedarik sağlayabilme imkanına kavuşan firma, tüm üretim faaliyetlerini Ankara'ya taşımayı planlıyor. İstanbul ofisinde de faaliyetlerine devam edecek olan OMAR Asansör, Ankara'da 2 yıl içerisinde paket asansör sistemleri üretmeyi, üretimlerinin yüzde 50’sini de ihraç etmeyi hedefleri arasında gösteriyor.

Başkent OSB'de bulunan Omar Asansör Ankara Üretim Tesisi; 5.000 metrekare kapalı ve 1.500 metrekare açık olmak üzere toplam 6.500 metrekarelik bir alana sahip. Firma yeni tesisinde hidrolik asansör sistemleri üzerine çalışmalarına devam ederken “Kayılift” markası ile de başta karkas ve kabin olmak üzere asansör komponentleri üretimine başlayacak. Pandemi tedbirlerine uyularak OMARLIFT TÜRKİYE Yetkilisi İlhami Ülker ev sahipliğinde yapılan yeni ürün tanıtım lansmanına; İstanbul, Ankara ve çevre illerden çok sayıda sektör profesyoneli ile birlikte OMARLIFT İtalya’dan Pazarlama ve İletişim Uzmanı Giulia Azzimonti ile Satış-Pazarlama Müdürü Massimiliano Calcerano  da katıldı. OMARLIFT İtalya Yönetim Kurulu Başkanı - CEO Alessandro Mordini'nin de video mesaj ile katıldığı etkinlikte HI Pompa Ünitesi (INVERTER) ve HE Pompa Ünitesi HEVOS (ELEKTRONİK) tanıtıldı.

Omar Asansör, 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü Ankara Başkent OSB'de bulunan yeni fabrikasında yeni ürün lansman etkinliği düzenledi. Hidrolik asansör sistemleri üreticisi OMARLIFT’in Türkiye distribütörü olarak Ankara’da kurdukları yeni üretim tesisleri ile Anadolu’da faaliyet gösteren müşterilerine daha hızlı ve verimli tedarik sağlayabilme imkanına kavuşan firma, tüm üretim faaliyetlerini Ankara'ya taşımayı planlıyor. İstanbul ofisinde de faaliyetlerine devam edecek olan Omar Asansör, Ankara'da 2 yıl içerisinde paket asansör sistemleri üretmeyi, üretimlerinin yüzde 50’sini de ihraç etmeyi hedefleri arasında gösteriyor.

Başkent OSB'de bulunan Omar Asansör Ankara Üretim Tesisi; 5.000 metrekare kapalı ve 1.500 metrekare açık olmak üzere toplam 6.500 metrekarelik bir alana sahip. Firma yeni tesisinde hidrolik asansör sistemleri üzerine çalışmalarına devam ederken “Kayılift” markası ile de başta kabin olmak üzere asansör komponentleri üretimine başlayacak.

Pandemi tedbirlerine uyularak OMARLIFT TÜRKİYE yetkilisi İlhami Ülker ev sahipliği ile yapılan yeni ürün tanıtım lansmanına; İstanbul, Ankara ve çevre illerden çok sayıda sektör profesyoneli ile birlikte OMARLIFT İtalya’dan Pazarlama ve İletişim Uzmanı Giulia Azzimonti ile Satış-Pazarlama Müdürü Massimiliano Calcerano da katıldı. OMARLIFT İtalya Yönetim Kurulu Başkanı - CEO Alessandro Mordini'nin de video mesaj ile katıldığı etkinlikte HI Pompa Ünitesi (INVERTER) ve HE Pompa Ünitesi HEVOS (ELEKTRONİK) tanıtıldı.

Omar Asansör yetkililerinin konukları selamlaması ile başlayan program OMARLIFT İtalya’dan Pazarlama ve İletişim Uzmanı Giulia Azzimonti’nin sunumu ile devam etti. OMARLIFT TÜRKİYE Yetkilisi İlhami Ülker’in tercüme ettiği sunumda Giulia Azzimonti, OMARLIFT İtalya Yönetim Kurulu Başkanı - CEO Alessandro Mordini tarafından hazırlanan videolu mesajı da iletti.

“Sizi Türkiye distribütörümüz Omar Asansör’ün yeni binasında ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu mesaja, bu güzel etkinliği hazırlayan ve harika bir iş çıkaran Omar Asansör’ün tüm personeline ve üst yönetimine teşekkür ederek başlamak istiyorum.” diyen OMARLIFT İtalya Yönetim Kurulu Başkanı - CEO Alessandro Mordini, “Omar Asansör ile olan ortaklığımız, değerli müşterilerimize hizmet etmek için hem bizi daha güçlü hem de daha gururlu kılmaktadır. Müşterilerimizin değerli zamanlarını bizlere ayırdıkları için teşekkür ederim. Size OMARLIFT hakkında tanıtım için hızlı bir giriş yapmama izin verin. Biz, II. Dünya savaşından sonra, otomotiv endüstrisi için yedek parça üreticisi olarak üretime başlayan bir tarihe sahip, Milano’ya uzak olmayan Bergamo’ya yakın İtalyan firmasıyız. Aslında, OMAR adımız Officine Meccaniche Auto Ricambi’nin baş harflerinin kısaltmasıdır. Yetmişli yıllarda, hidrolik parça ve bileşenler üretmeye başladık. 90’lı yılların sonunda üretimimizi tamamen asansör pazarına yönelttiğimizden, OMARLIFT adını aldık.

Bu pazarda yaklaşık 30 yıl çalıştıktan sonra, toplamda yaklaşık 9 bin silindir, 9 bin pompa ünitesi ve farklı modellerin 11 binden fazla valfi ile 5 kıtada 350’den fazla müşteriye gururla hizmet verdiğimizi söyleyebiliriz. Sizin gibi en değerli müşterilerimizi düşünerek, sizlere daha iyi performanslar sunabilmek, size en iyi hizmeti verebilmek için; dikkatli ve özenli bir tasarım üretimi daha iyi bir şekilde göz önünde bulundurarak gerekli güvenilirlik ile çok çeşitli bileşenler geliştirdik. OMARLIFT Türkiye personelinin ve OMARLIFT’ten gelen arkadaşlarımızın size ayrıntılı olarak mükemmel bir şekilde tanıtacağı ürün yelpazemiz, standarttan teleskopik silindirlere ve homelift pompa ünitelerinden ve Alman dostlarımız SIEMENS’in güçlü desteğiyle geliştirilen birimlerle daha prestijli invertöre kadar gidiyor.

En iyi ürünlerimizden bahsetmişken, şimdi HEVOS adında ortak bir şirket ile geliştirilen tamamen yeni bir elektronik valfimiz olduğunu bildirmekten gerçekten çok mutluyum. Eminim ki bu yeni ürün, kendi kendine öğrenen parametreleştirmenin, akıllı telefon tarafından Apple ve Android için mevcut olan özel “uygulama” ile ayarlanabilme imkanıyla, altını çizmek istediğim yenilikçi özellikleriyle piyasa tarafından çok takdir edilecektir.

Bir kez daha, muhtemel gereksinimlerinize mükemmel bir çözüm getirebilecek en iyi bileşenlerle birlikte, bu güzel vesileyle bize ayırdığınız ve bizimle birlikte geçirdiğiniz zaman için hepinize teşekkür eder, iyi günler dilerim.” diye konuştu.

Alessandro Mordini’nin mesajının tamamlanmasıyla OMARLIFT ürünleri hakkındaki sunum yapmak üzere Satış-Pazarlama Müdürü Massimiliano Calcerano yerini aldı. Massimiliano Calcerano, “OMARLIFT burada! Bu çılgın pandemi dönemde müşterilerimiz için en iyi çözümü bulmak için çalışıyoruz.” dedi. En iyi iki ürüne odaklanarak kısa bir tanıtım yapmak istediğini söyleyen OMARIFT Satış-Pazarlama Müdürü Massimiliano Calcerano sunumuna “HI Pompa Ünitesi (INVERTER)” ile başladı.

Calcerano, “HI Pompa Ünitesi (INVERTER) üretimine 10 yıl önce başladık ve bu süre içerisinde Siemens Almanya ile güçlü bir ilişki kurarak sürüm ve markayı Siemens olarak değiştirdik. Paketimiz şunlardan oluşuyor. Özel valfli pompa ünitesi, SIEMENS Inverter ve Fren direnci.

Bu paket sabittir ve hidrolik devreyi kullanmadan asansörü doğrudan yukarı ve aşağı yönetme işlevini garanti edebilir.

Detaylarda nasıl çalışır?
Inverter, sensör bilgisine bağlı olarak motor frekansını yönetiyor ve doğru frekansa karar vererek gerçek zamanlı bir hesaplama yapıyor.

Hızlanma ve yavaşlama sırasında mekanik valften farklı olarak, motor tüketimi normal hareketten daha azdır, depoda yağ deşarjı yoktur ve ayrıca akım toplam yüke göre değil, tam yüke bağlıdır.

Aşağı yönde motor, ısıyı emer ve freni direnci aracılığıyla dışa boşaltır. Bu çözüm ile önemli bir ısıtma azalmasına sahip olabilir ve seyahat sayısını artırabilirsiniz.

Son olarak, Inverter’in karmaşık hidrolik devresini yenilikçi bir hibrit sistemle çıkardığımız hidrolik için en iyi çözümlerden biri olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

İkinci olarak HE Pompa Ünitesi HEVOS (ELEKTRONİK) ile ilgili bilgi veren Massimiliano Calcerano bu Valfi ilk olarak Interlift 2019’da tanıttıklarını ve portföylerinde yeni olduğunu söyledi.

Massimiliano Calcerano ürün ile ilgili şu bilgileri verdi; “İtalyan şirketi HEVOS tarafından geliştirildi ve BUCHER Elektronik Valf yerine kullanıyoruz.

Bu Yenilikçi Innovatif Valf Bloğu, tüm uygulama aralığını 3 boyutta (HE100, HE250 ve HE650) kapsayabilir.

Sensörler (Basınç, Yağ Akışı ve sıcaklık) mükemmel bir hareket sağlayabilir ve aynı zamanda konfor ve enerji tasarrufu sağlar.

Valf yavaşlama alanını azaltabilir (kendinden kuyu tanımalı ve yavaşlama mesafesini kendi hesaplayarak mükemmel bir konfor sağlar) seyahat süresini ve yağ ısıtmasını azaltabilir.

Yumuşak çalıştırma, yumuşak durdurma, titreşimsiz mükemmel seyahat ve gelişmiş mobil uygulama bu valfi yeni bir hidrolik çekiş konsepti haline getirir.

Kolayca ifadeyle ALL-IN-one VALF. (HERŞEY-BİR VALFDE) 3 basınç sinyali (basınç sensörü), A3 UCM, WIFI, akış ve sıcaklık sensörleri ve özel kontrol kartından diğer birçok avantaj sağlar. Fikrinizi değiştirmeye hazır mısınız? Mekanikten HEVOS Elektronik’e doğal evrimdir.”

Yapılan sunumların ardından yemek programı ile lansman sona erdi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter