AR-GE VE İNOVASYON ÇALIŞMALARI İLE MAKİNELERİMİZİN ÇALIŞMA GÜCÜNÜ ARTTIRIYORUZ

Gaziantep merkezli Yırsan Metal Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yırtıcı, "EN-81-20 standardına uygun olarak yandan ağırlık sistemi, arkadan ağırlık sistemi, ray konsolu, ağırlık konsolu, ray tırnağı, dişli makine şasesi, dişlisiz makine şasesi, ağırlık şasesi, ayarlı kabin pateni, otomatik kapı konsolu, makine kasnak koruma sacı, döküm halat şasesi, borulu çelik dübel gibi çeşitli asansör bağlantı elemanları üretiyoruz."

2006 yılında kurulan ve Gaziantep merkezli olan Yırsan Metal Makine’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yırtıcı ile Yırsan Metal’i ve faaliyetlerini konuştuk. Ahmet Yırtıcı; “Sunduğumuz ürünlerde, asansör EN 81-20 standardına uygun olarak yandan ağırlık sistemi, arkadan ağırlık sistemi, ray konsolu, ağırlık konsolu, ray tırnağı, dişli makine şasesi, dişlisiz makine şasesi, ağırlık şasesi, ayarlı kabin pateni, otomatik kapı konsolu, makine kasnak koruma sacı, döküm halat şasesi, borulu çelik dübel gibi çeşitli asansör bağlantı elemanları bulunmaktadır.” dedi.

Yırsan Metal Makine’yi sizden dinleyebilir miyiz?
Şirketimiz, 2006 yılında kuruldu. Ancak kökleri aslında 1990’lı yıllara kadar dayanmaktadır. Genç yaşta başladığım iş hayatımda, çıraklıktan ustalığa giden bir başarı öyküsü vardır. Uzun yıllar aile şirketinde çalıştıktan sonra 2006 yılında Yırsan Metal Makine olarak kendi markamızı kurduk. Gençliğin verdiği azim ve ekibim ile çok önemli başarılara imza attık. Bünyemizde otomasyon ve teknolojik makine parkuru ile sektörde adımızı hızla duyurduk. Fabrikamızın yönetimi, Gaziantep’te bulunmaktadır.

Sektöre sunduğunuz ürün gruplarınız ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Bizim ana temel olarak yaptığımız asansör ve bağlantı parçaları aslında tek bir modele dayalıdır. Ancak gün geçmiyor ki dünyada yeni teknolojik ürünler çıkmasın. Bizler de dünyada çıkan yeni teknolojik ürünleri kendi sektörümüz ile birlikte harmanlıyoruz. Ar-Ge ve inovasyon ekibimiz ile birlikte “Ürettiğimiz ürünleri daha kaliteli, kullanışlı ve sağlam olarak nasıl yapabiliriz?” diye sürekli olarak çalışma yapıyoruz. Sunduğumuz ürünlerde, asansör EN81-20 standardına uygun olarak yandan ağırlık sistemi, arkadan ağırlık sistemi, ray konsolu, ağırlık konsolu, ray tırnağı, dişli makine şasesi, dişlisiz makine şasesi, ağırlık şasesi, ayarlı kabin pateni, otomatik kapı konsolu, makine kasnak koruma sacı, döküm halat şasesi, borulu çelik dübel gibi çeşitli asansör bağlantı elemanları bulunmaktadır.

Ürünlerinizin tercih edilmesini sağlayan rekabetçi avantajlarınız nelerdir?
Tesisimiz Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (KÜSGET) Sanayi Sitesi’nde kuruldu. Biz de yaklaşık 7 yıldır buradayız. Gaziantep dahil Türkiye genelinde özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ortak iş planları yapıp sektörümüzdeki asansör şirketleri ile dirsek temasında oluyoruz. Yeni ve özel çalışmalar yapıyoruz. Bizim şirketimizin ürettiği alanlar asansörlerin temel parçaları. İnsanların özellikle en çok güvendiği ve ihtiyaç duyduğu asansörlerin demir aksam ve parçalarını yapıyoruz. Yaptığımız bu parçalar Türkiye’nin ve dünyanın bazı bölgelerinde kullanılıyor. Bu durum bizlere de gurur veriyor.

Teknolojik alt yapımıza gelince bizler devamlı Türkiye ve yurt dışındaki fuarlara katılıp şirketimizi ne kadar daha ileriye taşırız, makine parkımızı ne kadar daha geliştiririz diye elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Ürünlerimiz ve makinelerimiz son sistemdir. Ekstra olarak da makinelerimize özel Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) inovasyon çalışmaları yapıp makinelerimizin çalışma gücünü arttırıyoruz

Üretim tesisiniz, makine parkurunuz ve istihdamınız hakkında bilgi verir misiniz?
Bizim ana temel olarak yaptığımız asansör ve bağlantı parçaları aslında tek bir modele dayalıdır. Ancak gün geçmiyor ki dünyada yeni teknolojik ürünler çıkmasın. Bizler de dünyada çıkan yeni teknolojik ürünleri kendi sektörümüz ile birlikte harmanlıyoruz. Ar-Ge ve inovasyon ekibimiz ile birlikte ürettiğimiz ürünleri daha kaliteli, kullanışlı ve sağlam olarak nasıl yapabiliriz diye sürekli olarak çalışma yapıyoruz. Bizim kalite belgelerimiz var. Sabah işimizin başına geldiğimizde akşama kadar olan süreçte işimize engel olabilecek herhangi bir belge sorunumuz yok. ISO-9000 ve CE belgelerimiz bulunmaktadır. Sektörümüzü ilgilendiren tüm belgeler bulunmaktadır. Şirketimizin gelişmesi konusunda ciddi patent firmalarıyla çalışıyoruz. Bu arada tüm ürünlerimiz patentlidir. Yani bir gün önce bulup ürettiğimiz ürünlerin patentini bir gün sonra mutlaka alıyoruz.

İhracat faaliyetleriniz var mı?
2019 yılında ilk yurt dışı ihracatımızı yapmaya başladık. Hedefimiz üretimini yaptığımız tüm ürünleri dünyaya duyurmak ve markalaşmaktır. Yırsan Metal Makine firması, genç girişimci ve dinamik kadrosu ile sadece Gaziantep değil, ülkenin dört bir yanına hizmet veren bir müşteri ağını oluşturmuştur. Türkiye genelinde 50’den fazla iş ortağımız bulunmaktadır. Biz, 50 firmaya ürün tedarik edebiliyoruz. Bize gelen talepleri hızlı, doğru ve kaliteli bir biçimde yapıyoruz. Ürün ve üretici ağımızın çok geniş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yeni yatırımlarınız var mı? Bilgi verebilir misiniz?
Türkiye genelinde sektörümüze makine üretimi yapan firmalarla sürekli görüşüyoruz. Makine parkurumuzu genişletmek amacıyla devamlı şehir dışına giderek iş görüşmeleri yapıyorum. Buralarda en doğru ve sağlam makineleri alarak makine parkurumuzu genişletiyoruz. 2020 yılında 2 adet makine alarak üretimimiz yüzde 20 oranında arttırdık. Bir yılın yarısı şehir dışına ve yurt dışına gitmekle geçiyor. Burada müşterilerimiz ile kritik yaparak çalışmalarımız hakkında görüşüyoruz. İletişimlerimizi sıcak tutuyoruz. Özellikle ürün gönderdikten 1 hafta sonra ürünümüzle ilgili sorun olup olmadığını araştırıyoruz. Türkiye genelindeki bayilerimizi ve firmaları sürekli ziyaret ediyoruz. Türkiye’de 50’nin üzerinde bayimiz ve ürün verdiğimiz firma var. Dünyada ise 10’a yakın ülkeye ürün tedarik ediyoruz. Dünya genelinde yapılan fuarların tüm sektörlere faydalı olacağını düşünüyorum. Fuarlar olmasa dünya markalarına ya da kendi sektörümüzdeki insanlara nasıl ulaşabilirdik. Fuarlar çok büyük nimettir. Bizler de yaklaşık 5 yıldır fuarlara katılıyoruz. 2021 yılından sonrada inşallah sektörümüzdeki tüm fuarlara katılarak yerimizi alacağız. Gittiğimiz fuarlardan çok ciddi geri dönüşler alıyoruz. Bu arada fuarlar sayesinde de her yıl ortalama yüzde 20 oranında büyüyoruz.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter