Sempozyumun TEMASI: “Tasarım ve Teknoloji”

Asansör Sempozyumu; TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odalarınca İzmir Şubeleri yürütücülüğünde 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Asansör Sempozyumu; TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odalarınca İzmir Şubeleri yürütücülüğünde 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Hazırlıkları, Düzenleme Kurulu ve Yürütme Kurulu toplantılarıyla devam eden Asansör Sempozyumu, “Tasarım ve Teknoloji” ana teması ile düzenlenecek. Bildiri konu başlıkları ve bildiri hazırlama takviminin de yer aldığı ilk çağrı broşürü ve sempozyum afişi hazırlanarak etkinlik duyurusu için çalışmalara başlandı.

 

Asansör ve yürüyen merdiven sektörüne yönelik 1993 yılından itibaren birçok kez etkinlik düzenleyen TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası adına İzmir Şubeleri yürütücülüğünde gelenekselleşen Asansör Sempozyumu, 18-20 Ekim 2018tarihlerinde 9’uncu kez İzmir’de MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Ülkemizde asansör alanındaki teknolojik yeniliklerin, uygulamaların ve bilginin paylaşıldığı en önemli platform olan Asansör Sempozyumu’na bildiri sunarak, atölye çalışması ve kurs düzenleyerek konferans, söyleşi, açık oturum ve panel konuları önererek katkı ve katılımda bulunabilirsiniz.

 

Asansör Sempozyumu 2018 Düzenleme Kurulu toplantısı yapıldı

Asansör Sempozyumu 2018 Düzenleme Kurulu ilk toplantısı 30 Eylül 2017 tarihinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası birlikteliğinde İzmir Şubeleri yürütücülüğünde düzenlenecek Asansör Sempozyumu 2018 Düzenleme Kurulu ilk toplantısına 12 kişi katıldı. Her iki Odanın çeşitli Şubelerinden belirlenen isimlerden oluşan Düzenleme Kurulu’nun toplantısında Sempozyuma ilişkin kararlar aldı.

 

Buna göre Sempozyumun, Odalar adına İzmir Şubelerince 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi/İzmir’de aynı tarihlerde bir sergi ile birlikte düzenlenmesi kararlaştırıldı. Sempozyum ana teması olarak bazı başlıklar öneren Düzenleme Kurulu Üyeleri, önerileri Yürütme Kurulunun değerlendirmesine sundu.

 

YÜRÜTME KURULU ilk toplantısını yaptı

Asansör Sempozyumu 2018 Yürütme Kurulu, MMO İzmir Şubesi Toplantı Salonu’nda iki toplantı gerçekleştirerek çalışmalarına başladı. Yürütme Kurulu, Asansör Sempozyumu`nun ana temasını “Yapı ve Asansör” olarak belirleyerek bildiri konu başlıklarının Kumanda ve Kontrol Sistemleri, Kullanıcı ve Çevre Güvenliği, Asansör Tasarımı ve Teknoloji, Mevcut Asansörlerin Güvenlik Seviyesi (SNEL), İyileştirmeleri, Belgelendirme ve Kalite Yönetim Sistemi Uygulamaları, Engelli Kullanımına Yönelik Çözümler, Teknik Personel ve Mühendis Eğitimleri ve Belgelendirme Çalışmaları, Is Güvenliği Uygulamaları, Asansör Sektöründeki Mühendislerin Hak ve Sorumlulukları, Asansörlerde Enerji Verimliliği, Yürüyen Merdiven ve Bantların Tasarım ve Teknolojisi, Yürüyen Merdiven ve Bantların Güvenlik Seviyesi, İyileştirmeleri, Asansör Mevzuatı ve Uygulamaları, Periyodik Kontroller ve Değerlendirme, Piyasa Gözetimi ve Denetimi, Özel Asansör Uygulamaları, Asansör Aksam Muayenesi ve Ömürleri, Kabin ve Süspansiyon Tasarımları, PESSERAL Uygulamaları ve Değerlendirme, 81-20 Uygulamaları, Akıllı Binalarda Asansör Tasarımları, Mevcut Binalara Asansör Tasarımı, Kentsel Dönüşümde Asansör, Asansörlerde Kurtarma Senaryoları, İnvertorlerdeki Yeni Gelişmeler, Asansör Kumanda Panolarında Kontaktor Kullanımı, Makina Dairesiz ve Dişlisiz Asansörler, Asansörlerde Mobil Uygulamalar, Asansörlerde İklimlendirme ve Konfor Kriterleri, Yüksek Yapılarda Asansör, Mimari Tasarımlar, Double Deck, Double Drive, Trafik Hesabı, Mesleki Denetim, İlişkili Mevzuat, Diğer Elektromekanik Taşıyıcılar, Kentsel Dönüşüm ve Asansörler, Akıllı Bina Asansörleri (A +), Asansörlerde İş Güvenliği, Engelsiz Yasam ve Asansör, Asansör 4.0 ve Asansör, Tasarım ve Teknoloji, Yetkinlik ve Kablolu Tasıma Tesisatı Yönetmeliği (2016/424/AB) şeklinde olmasına karar verildi.

 

Sempozyum hakkında detaylı bilgiye asansor.mmo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter