AYSKAD İlk Genel Kurulunu Yaptı

Türk asansör sektörünün 7 önemli sivil toplum kuruluşunun kadın temsilcilerinin bir arada bulunduğu, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD),  güçlü yönetim kadrosuyla gelecek vaat eden bir STK olarak sektörde yerini aldı.

14 Şubat 2018 tarihinde kurulan Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD), 31 Mart 2018 tarihinde ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Asansör sektöründe faaliyet gösteren 28 kadın kurucu üyeyle kurulan AYSKAD, aynı zamanda Türk Asansör Sektörünün ilk kadın derneği unvanına sahip oldu.

 

İlk Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Yasemin Bulut, AYSKAD’ın kuruluş amacını üç ana başlık altında özetledi. İlk olarak asansör ve yürüyen merdiven sanayisinde yer alan kadınların, iş dünyasındaki statülerini güçlendirmek, ülke ekonomisine katkılarını arttırmak ve sektöre daha fazla kadın iş gücünü dahil etmek istediklerini ifade eden Bulut, bir diğer başlıkta; sektörün mesleki, teknik, ahlaki ve profesyonel anlamda gelişimi için eğitim, enformasyon, organizasyon ve strateji destekleri vererek, sektörün büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamak istediklerini söyledi. Son olarak Türk asansör sektörünü uluslararası platformlarda temsil etmek amacını taşıdıklarını ifade eden Bulut, sektörden aldıkları güç ve güçlü yönetim kurulu ile önemli projelere imza atacaklarını ifade etti.

 

11 asil, 11 yedek Yönetim Kurulu ve 3 asil, 3 yedek Denetleme Kurulu üyesinden oluşan 28 kurucunun tamamının yönetimde olduğu AYSKAD, çalışmalarını beş ana stratejide oluşturduğu komisyonlarla sürdürmeyi hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda ise oluşturulan listeler şu şekilde sıralanıyor:

 

Yönetim Kurulu (Asil): Başkan Yasemin Bulut, Başkan Yardımcıları Ebru İleri, Ela Kocatepe, Dilek Dilek, Genel Sekreter Gülay Pala, Sayman Üye Gönül Kaya, Üyeler; Deniz Demirkaplan, Meltem Buger, Nermin Boyacıoğlu, Özlem Altunkaya, Serap Demir. Denetleme Kurulu (Asil): Songül Aydın, Özlem Zayim, Tansel Namlıses. Yönetim Kurulu (Yedek): Selda Baloğlu, Özlem Efir, Gülgün Gülol, Fulya Ürgine, Neslihan Tuç, Serap Aydın,Dilek Öğüşlü, Berrin Bayraktar, Demet Akın, Nuray Eyigele İşleyen, Şükran Demir. Denetleme Kurulu (Yedek): Nurcan Ekiz, Neslihan Coruk, Şehnaz Ekinci.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter