MMO İzmir Şubesi Asansör Bilgilendirme Toplantıları Düzenledi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, asansör periyodik kontrol çalışmalarına ilişkin bilgilendirme amacıyla İzmir’in 6 ilçesinde apartman yöneticisi ve muhtarlara yönelik toplantılar gerçekleştirdi.

MMO Asansör Kontrol Merkezi, Türkiye genelinde onlarca belediye ile asansörlerin yıllık periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesine ilişkin protokol imzalarken, MMO İzmir Şubesi de asansörlerin kullanımı ve periyodik kontrolleri konusunda bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.

 Bu çerçevede İzmir’in çeşitli ilçelerinde apartman yöneticilerine ve mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenirken, toplantılar 5 Mart 2018 tarihinde Çiğli, 7 Mart 2018 tarihinde Bayraklı, 12 Mart 2018 tarihinde Karabağlar, 14 Mart 2018 tarihinde Gaziemir, 19 Mart 2018 tarihinde Konak ve 20 Mart 2018 tarihinde ise Menemen ilçeleri sınırlarında yer alan apartmanların yöneticileri ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak gerçekleştirildi.

 

Toplantılara MMO Asansör Kontrol Merkezi’nden Zafer Güneş’in yanı sıra, MMO İzmir Şubesi Asansör Muayene Birimi Sorumlusu Çağlar Çimen ve Teknik Görevli Çiçek Şimşek Yıldız katılarak bilgilendirmede bulundu. Apartman yöneticileri ve muhtarlar da toplantılarda periyodik kontrollere ve asansör kullanımına ilişkin sorularını konuşmacılara yönelttiler.

Toplantılarda gerçekleşen bilgilendirmeler temel olarak şu konulardan oluştu:

 

  • Türkiye ve İzmir’de meydana gelen asansör kazaları.
  • Asansör kazalarında bina yöneticilerinin ve yetkili servisin sorumlulukları nelerdir.
  • Yetkili servis (aylık bakımcı) ile sözleşme imzalarken nelere dikkat edilmeli.
  • Asansörlerde mühürleme işlemi ne zaman başlar.
  • Asansörlerde karşılaşılan kaza tipleri ve güvenlik önlemleri.
  • Asansör periyodik kontrolleri ve denetimin önemi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter