ASFED, HATAY’DA TOPLANDI

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), toplantılarını üye derneklerinde yapmaya devam ediyor. ASFED Yönetim Kurulu Toplantısı’nın sonuncusu 3 Mayıs Perşembe günü, üye derneği Hatay Asansörcüler Derneği (HATASDER) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), toplantılarını üye derneklerinde yapmaya devam ediyor. ASFED Yönetim Kurulu Toplantısı’nın sonuncusu 3 Mayıs Perşembe günü, üye derneği Hatay Asansörcüler Derneği (HATASDER) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Hatay programının öncelikli gündemi eğitim çalışmaları oldu

HATASDER ev sahipliğinde gerçekleştirilen ASFED Hatay programının gündem maddelerinde öne çıkan konu; ASFED Eğitim Komitesi’nin projelendirdiği, Asansör Sanayicileri Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında protokole bağlanarak resmileştirilen “Mesleki ve teknik liselerde asansör bölümleri açılması”na yönelik gelişmelerin payaşılması oldu.

Protokolde pilot şehirler olarak belirlenen Ankara, Eskişehir ve Kayseri illerinde açılacak olan “Asansör Bölümleri”nin hızlı bir şekilde faal hale getirilebilmesi için yapılacak çalışmalar yönetim kurulu toplantısında değerlendirildi.

 

ASFED sektöre müracaat edecek

Toplantıda, ASFED bünyesinde bir hesap açılmasına ve açılacak bağış hesabına sektörden her kuruluşun okulların atölye masrafları için bağışta bulunabilmesine yönelik karar alındı. Sektörün nitelikli ara elaman sorununa çözüm amaçlı nitelikli bir asansör eğitiminin verilmesi planlanan asansör bölümlerinin uygulama sahası olarak kurulmak istenen atölyeler için ASFED sektöre müracaat ederek sektör firmalarının desteğini isteyecek.

 

Hatay buluşmasının ikinci günü olan 4 Mayıs Cuma gününde ise HATASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Zeytun,  ASFED ve HATASDER Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yeşil’in organizasyonuyla ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri Hataylı sektör temsilcileri ile bir araya gelerek sektörel konularda görüş alışverişinde bulundu.

 

Programda; HATASDER Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (GAYSAD) Başkanı Mehmet Akgöz, Bereket Zeytun, Gonca Zeytun, Mehmet Karaahmetli, Mehmet Sait Arslan, Doğan Daplan , Tuğba İnan hazır bulundular. Ayrıca ASFED’den Başkan Yusuf Atik’in yanı sıra ASFED İkinci Başkanı Abdurrahman Aksöz, Genel Sekreter Hüsnü Gökgöz, Sayman Nuri Kuzan, ASFED Yönetim Kurulu Üyesi ve AYSKAD Başkanı Yasemin Bulut, ASFED Yönetim Kurulu Üyelerinden Muzaffer Hızarcı, Sabahattin Baki, Özcan Toprak, ASFED İdari müdürü Gülay Pala, İsmail Yiğit, ASFED Avukatı Zeynep Tepegöz, ASFED Mali Müşaviri Ali Yılmaz, Önder Asansör Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut, Merih Asansör’den Özgür Bölükbaşı da toplantıya katılanlar arasındaydı.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter