ASFED, TEPE’DE TOPLANDI

ASFED OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI ESKİŞEHİR’DE TEPE ASANSÖR’DE YAPTI. Asansör Sanayicileri Federasyonu Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 14 Temmuz Cumartesi günü Eskişehir’de Tepe Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tepe’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantı gündeminde Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’nin iptali amacıyla ASFED tarafından açılan dava, ASFED’in yapmayı planladığı ‘Asansör Zirvesi’ ve Avrasya Asansör Fuarı ile ilgili maddeler yer aldı.

Asansör Sanayicileri Federasyonu Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 14 Temmuz Cumartesi günü Eskişehir’de Tepe Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tepe’nin ev sahipliğinde, firmanın üretim tesislerinde gerçekleştirildi.

 

Toplantı gündeminde 04.05.2018 tarihli ve 30411 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’nin iptali amacıyla ASFED tarafından açılan dava, ASFED’in yapmayı planladığı ‘Asansör Zirvesi’ ve CNR Expo tarafından 4. kez düzenlenecek olan Avrasya Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı ile ilgili maddeler yer aldı.

 

ASFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ardından, çalışmaları ASFED Eğitim Komitesi üyesi İbrahim Özçakır tarafından yürütülen ve Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hayata geçirilecek olan ‘Asansör Bölümü’ projesi hakkında yerinde bilgilendirme yapıldı.

 

Tepe Asansör Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen ASFED Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı ASFED Başkanı Yusuf Atik’in selamlama konuşması ve ASFED Müdürü Gülay Pala’nın gündemi okuması ile başladı. Toplantıda ilk sözü ASFED Avukatı Zeynep Tepegöz aldı. Zeynep Tepegöz, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanarak 04.05.2018 tarihli ve 30411 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren ‘Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’ ile ilgili olarak devam eden hukuki süreç hakkında bilgi verdi.

 

Tepegöz, Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’nin 8., 9., 23., 24. ve 16. maddeleri ile sözkonusu yönetmeliğin ekinde yer alan kontrol listelerinin açıkça kanuna ve hukuka aykırı olduğunu gerekçe göstererek yönetmeliğin iptali için dava açtıklarını söyledi.

 

Avukat Zeynep Tepegöz’ün ardından ASFED’in yapmayı planladığı ‘Asansör Zirvesi’ ile ilgili olarak Nermin Boyacıoğlu söz aldı. Boyacıoğlu, zirve ile ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında yaptığı sunumda; zirvenin tarihi, hazırlık aşaması, katılımcılarının kimler olacağı, nerede yapılacağı gibi konularda bilgi aktardı. ‘Asansör Zirvesi’nin Ankara ya da Antalya şehirlerinden birinde yapılmasına, yerin ve diğer konuların ayrıntılandırılması için de ilerleyen tarihlerde tek maddelik bir toplantı yapılmasına karar verildi.

 

Son olarak sözü CNR Holding - İstanbul Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erdem Taylanlı aldı. ASFED Fuar Komitesinde yer alan ve toplantıda hazır bulunan Mustafa Uçar, Cem Okutan ve Nuri Kuzan ile çalışmaları koordineli bir şekilde yürüttüklerini kaydeden Taylanlı CNR Expo tarafından 4. kez düzenlenecek olan Avrasya Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı’nda gerek ziyaretçi gerekse katılımcı bazında hedef büyüttüklerini söyledi. Taylanlı, kurmuş oldukları ‘callcenter’ ile yurtiçi ve yurtdışı katılımcı sayısını önemli oranda arttıracaklarını da iddia etti.

 

-Asansör bölümü için müstakil bina

ASFED toplantısının bitmesinin ardından katılımcılar ve Eskişehir Asansör Sanayicileri Derneği üyeleri toplu olarak Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hayata geçirilecek olan ‘Asansör Bölümü’ için ayrılan müstakil binayı ziyaret ettiler. Okul Müdürü Kadir Yalçın, ASFED Eğitim Komitesi üyesi İbrahim Özçakır ile birlikte yapılması planlanan eğitim alanları, verilecek dersler, uygulamalar ve eğitim verilecek öğrenci sayısı ile ilgili ziyaretçilere bilgi aktardı.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter