ANASDER, STANDARTLARLA İLGİLİ EĞİTİM DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) TS EN 81-20 VE TS EN 81-28 konularında eğitim programları düzenlemeye devam ediyor. ANASDER’in Temmuz ayı içerisinde iki farklı tarihte düzenlediği eğitim programlarına çok sayıda asansör profesyoneli katıldı.

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) eğitim programları düzenlemeye devam ediyor. ANASDER’in Temmuz ayı içerisinde TS EN 81-20 ve TS EN 81-28 konularında iki farklı tarihte düzenlediği eğitim programlarına çok sayıda asansör profesyoneli katıldı.

ANASDER tarafından düzenlenen toplantılardan TS EN 81-20 konulu ilk seminerin sunumu Elektrik Elektronik Mühendisi Murat Demir tarafından gerçekleştirildi.

 

“Bilindiği gibi asansörlerin yapım ve montajı için güvenlik kurallarını belirleyen TS EN 81-20 standardı ülkemizde 1 Eylül 2017 tarihi itibariyle zorunlu hale geldi. Ancak bakanlığın yayınlamış olduğu tebliğ ile asansörler için TS EN 81-20 standardı gereklilikleri uygulanmamıştır.” diye sözlerine başlayan Murat Demir, birçok platformda ilgili standart gereklerini konu alan eğitimler ve seminerler düzenlendiğini kaydetti. ANASDER aracılığıyla asansörlerin yapım ve montajı için güvenlik kurallarını belirleyen TS EN 81-20 standardını tekrar irdeleme, eksikleri giderme ve bilgileri pekiştirme fırsatı yakaladıklarını kaydeden Demir, “Birçok firmamız sahada da ilgili standarda uygun asansör imalatı gerçekleştirmiş ve standardın birlikte kullanıldığı  TS EN 81-50 standardına uygun ürünler montaj firmalarımız tarafından kullanılmıştır. Gerçekleştirdiğimiz montajların ve kullandığımız ürünlerin standarda uygunluğunu teyit etme ve saha deneyimlerimizi paylaşma fırsatı da yakaladığımız bu toplantıda farklı alanlarda bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak firmalarımızın hak ettiği noktalara gelmelerini ümit ediyorum.” diye konuştu.

 

-TS EN 81-28’e uyumlu Asansör Takip Sistemi Eğitimi

ANASDER tarafından düzenlenen eğitim programlarından ikincisi TS EN 81-28 Asansör Takip Sistemi konusunda yapıldı. 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü BRM Elektronik sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim programının sunumu Makina Mühendisi İbrahim Özçakır tarafından gerçekleştirildi.

Makina Mühendisi İbrahim Özçakır yaptığı sunumda 81-28 Satandartının yürürlüğe giriş tarihi, amacı, içeriği, TS EN 81-20 ve Periyodik Muayene Yönetmeliğinde nasıl tanımlandığı ve neden zorunlu olduğu konularında bilgilendirmede bulundu.

 

Programda ayrıca BRM Elektronik yetkililerince TS EN 81-28 ve TS EN 81-70’e Uyumlu Acil Haberleşme Sistemi ürünlerinin hangi özelliklere sahip olması gerektiği, kurtarıcı firma ve yöneticilerinin sorumlulukları da detaylı bir şekilde katılımcılara anlatıldı. Haberleşme sistemlerinin sektöre getirdiği kolaylık ve avantajlarının da anlatıldığı eğitim programda BRM 500’ün de tanıtımı yapıldı.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter