BURSA EMO EV SAHİPLİĞİNDE, SEMİNER DÜZENLENDİ

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi Asansör ve Elektrikli Taşıyıcılar Komisyonu tarafından 19 Temmuz Perşembe günü Bursa EMO Konferans Salonunda “Asansör Periyodik Kontrolleri ve Tasarım” konulu bir seminer düzenlendi.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Asansör ve Elektrikli Taşıyıcılar Komisyonu tarafından 19 Temmuz Perşembe günü Bursa EMO Konferans Salonunda “Asansör Periyodik Kontrolleri ve Tasarım” konulu bir seminer düzenlendi.

 

Bursa EMO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Asansör Periyodik Kontrolleri ve Tasarım” konulu seminere konuşmacı olarak RoyalCert Bölge Müdürü Muzaffer YAŞAR katıldı.

 

İki oturumda gerçekleştirilen seminerin ilk oturumunda 04.05.2018 tarihli 30411 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ‘’Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’’ katılımcılara anlatıldı. İlgili idare sorumlulukları, A tipi muayene kuruluşunun sorumlulukları, asansör yaptırıcısı ve bina sorumlusunun sorumlulukları ile asansör montaj ya da yetkili servis firmalarının sorumluluklarının da anlatıldığı ilk oturumun ardından, 14.06.2017 tarihli 30096 sayılı Resmi gazetede yayınlanan ‘’Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ’’ konulu ikinci oturuma geçildi. İkinci oturumda asansörlerde trafik analizi, avan proje ve uygulama projeleri konularında katılımcılara bilgi aktarıldı.

Katılımın yoğun olduğu programda Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri, Bursa Makine Mühendisler Odası (MMO) yetkilileri katılırken sektörel derneklerden Bursa Asansörcüler Derneği (BURSAD) ile Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD) yönetimleri de programdaki yerlerini aldı. Asansör montaj, bakım firmaları ve bina yöneticilerinin de yoğun ilgi gösterdiği seminerin sonunda, günün anısına Bursa Elektrik Mühendisler Odası (EMO) tarafından Muzaffer YAŞAR’a plaket takdim edildi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter