TÜRKAK “DENETÇİ DENEYİMİ PAYLAŞIM TOPLANTISI” YAPTI

Ürün, Hizmet ve Muayene Akreditasyon Başkanlığı, 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde Ankara Swiss Otel’de “Denetçi Deneyim Paylaşım Toplantısı” düzenledi.

TÜRKAK Ürün, Hizmet ve Muayene Akreditasyon Başkanlığı, 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde Ankara Swiss Otel’de “Denetçi Deneyim Paylaşım Toplantısı” düzenledi.

 

Toplantı gündeminde TÜRKAK, EA ve ILAC dokümanları, akreditasyon süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, ISO/IEC 17011 standardı revizyonu, onaylanma amaçlı akreditasyon süreçleri ve yurtdışı toplantı çıktıları ele alındı. Toplantıya ‘Ürün Belgelendirme ve Muayene Akreditasyonu’ alanında görevlendirilen tüm baş denetçi, denetçi ve teknik uzmanlardan oluşan 158 kişi katıldı.

 

Toplantının her iki gününde öğleden sonra gerçekleştirilen uygulama çalışmalarında; çeşitli senaryolar üzerinden uygunsuzlukların tespit edilmesi ve nitelendirilmesi, sektör bazlı oluşturulan grupların ilgili kapsamların düzenlenme sürecine ve D/TU harmonizasyonuna (sık karşılaşılan uygunsuzluklar, denetim süreleri, kapsam örneklemesi vb.) katkı sağlayacak görüşlerin hazırlanması hedeflendi.

 

Toplantıda yeni ISO/IEC 17011 revizyonu ile birlikte daha da öne çıkan yetkinlik kavramı üzerinde durularak, TÜRKAK’ın denetçi/teknik uzman havuzundan aldığı destek ile yürütmekte olduğu akreditasyon süreçlerinin ve aldığı kararların önemi vurgulandı.

 

Denetçi ve teknik uzmanların katılımlarıyla gerçekleştirilen bu toplantıların, deneyim paylaşımı yapılması ve harmonizasyon sağlanması için önemli bir fırsat olduğu düşünen yetkililer, toplantı süresince değerli katkılar sağlayan tüm denetçi ve teknik uzmanlara teşekkür etti.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. https://t.co/5pfeNlrAZl
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter