Print this page

ASFED, TSE BAŞKANI PROF. DR. ADEM ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, ASFED Müdürü Gülay Pala, ASFED Başkan Yardımcısı Abdurrahman Aksöz ve Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) Başkanı ile birlikte, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Geçtiğimiz mayıs ayında TSE’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Prof. Dr. Adem Şahin ile birlikte TSE’de başlayan yeni dönem, çözüm odaklı bir vizyon ile yol almaya başladı. Bu dönem ile birlikte; asansör sektörünün tüm paydaşları için oldukça önemli olan standartların belirlenmesi, düzenlenmesi ve denetlenmesi ile ilgili yetkili kurum olan TSE ile 13 asansör derneğinin üye olduğu ASFED arasında iş birliği çalışmaları için adım atıldı. TSE asansör biriminin yetkili isimlerinin de hazır bulunduğu ziyarette, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, ASFED’in bir çalışma komitesi kurarak TSE’nin sektörle ilgili yapacağı çalışmalarda görüş bildirmesini istedi.

 

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin; “Sektörel sorunları doğrudan muhataplarından dinlenmesini, kurumsal duruşların belirlenmesi açısından son derece önemli görüyorum. Sizler işin bir tarafısınız, bizler bir tarafı. Bu sebeple iki taraf da kendini iyi anlatmalı. Asansör Türkiye’de son derece yaygın olan bir araç, başlı başına büyük bir sektör. Birçok bileşenin bir araya gelmesi ile ortaya çıkıyor, insan sağlığı ve can güvenliği ile de doğrudan ilgili. Dolayısıyla sürekli denetim ve gözetim altında tutulması gerekiyor. Asansör hiç kimsenin göz ardı edemeyeceği önemli bir sektördür.” dedi.

 

TSE Başkanı Şahin; sektörün TSE’den kaynaklı ve çözüme ulaştırılabilecek tüm sorunlarını dinlemeye ve çözmeye açık olduklarını belirtti. Bu konuda sektörün de TSE’ye konu ile ilgili destek vermesinin gerektiğini; “Herkes üzerine düşen görevi yapmalı” sözleri ile açıklayan Şahin; “İlerleyen süreçte kuracağınız bir teknik komite ile TSE içindeki teknik komitemizi bir araya getirerek konu ile ilgili çalışma sahası oluşturabiliriz.” dedi.

 

TSE Başkanı Adem Şahin asansör sektörünün Türkiye için önemine değinirken; “Asansör dışarıdan baktığınız zaman tek bir üründür. Ama kabini ayrı bir kalemdir, rayı, kontrol paneli, butonu ayrı bir kalemdir.  Asansör Türkiye’nin komponent sektörlerinin içinde önemli bir konuma sahiptir. Şimdi bunu bir standarda bağlamaya çalıştığınız zaman bir takım yapısal problemlerle karşılaşıyorsunuz. Bunun için öncelikle bizim aynı dili konuşmamız ve ortak bir paydada buluşabiliyor olmamız lazım” diye konuştu. 

 

ASFED Başkanı Yusuf Atik ise; yapıcı ve çözüm odaklı bu karşılama için TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’e teşekkürlerine iletti.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi