KARTAL BELEDİYESİ “ASANSÖR PERİYODİK KONTROL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRDİ

Kartal Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası, günlük hayatın vazgeçilmez araçlarından biri olan asansörlerde insan güvenliğinin sağlanması ve yıllık periyodik kontrolünün yapılması konusuna dikkat çekmek amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Kartal Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası, günlük hayatın vazgeçilmez araçlarından biri olan asansörlerde insan güvenliğinin sağlanması ve yıllık periyodik kontrolünün yapılması konusuna dikkat çekmek amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi’nden Makine Elektrik Şefi Ali İnan Ülgen, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kartal Şubesi’nden Asansör Kontrol Merkezi Teknik Sorumlusu Aydın Arat ve Birim Sorumlusu Makine Mühendisi Serkan Sevat konuşmacı olarak yer aldı.

 

Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Keriş, İmar ve Şehircilik Müdürü Müjgan Özer, Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker ve site yöneticileri katıldı.

 

Toplantıda asansörlerin kullanımı, yıllık periyodik kontrollerinin yapılması, asansör sorunlarıyla ilgili ve insan güvenliği konularında site yöneticileri ve vatandaşları bilgilendiren panelistler, site yöneticilerinden gelen asansör şikâyetleri ve sorunlar hakkında da bilgiler verdi. Belediye ve Makine Mühendisleri Odası yöneticileri, Uğur Mumcu Mahallesi’nde kapsamlı asansör kontrolüne yakında başlanacağını da söyledi.

Güvenli Asansör Projesi

Planlı bir kentleşme oluşumunda ortaya çıkan yapıların vazgeçilmez aracı olan asansörlerin önemi ve kullanımı her geçen gün artıyor. Gün geçtikçe yoğunlaşan asansör kullanımı, gerekli denetimlerin yapılmamasından dolayı asansör kazalarını da beraberinde getiriyor. Her yıl ülkemizde denetimsizlik ve bilgisizlikten dolayı yüzlerce asansör kazası meydana geliyor. Bu kazaların önlenmesi, asansörlerin yıllık kontrollerinin yapılması ve bu kontroller sonucunda asansörlerde bulunan eksik ve hataların giderilmesi ile mümkün. Kartal Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası’nın ortaklaşa başlattığı “Güvenli Asansör Projesi” ile doğrudan Kartal ilçesinde yaşayanlara ulaşarak asansörlerin periyodik kontrol ve bakımları ile ilgili bilgilendirme yapılması ve kullanılan asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılmasının sağlaması hedefleniyor.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter