BTSO, ASANSÖR İMALATI URGE PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Ticaret Bakanlığı'nca desteklenen ve uluslararası rekabetçiliği arttırmaya yönelik yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri kapsayan URGE projeleri kapsamında, asansör sektörü için planlanan yol haritası ile ilgili olarak Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

25 Eylül salı günü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Ticaret Bakanlığı'nca desteklenen ve uluslararası rekabetçiliği arttırmaya yönelik yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri kapsayan URGE Projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıda bilgilendirme sunumunu BTSO Başkan Vekili Cüneyt Şener ve BTSO Makine Konsey Başkanı Cem Bozdağ gerçekletirirken Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) Genel Müdürü Ramazan Karekök de programa katılanlar arasındaydı.

 

BTSO tarafından düzenlenen URGE bilgilendirme toplantısında ilerleyen dönemlerde yapılacaklar hakkında şu kararlar alındı:

 

“Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 2010/8 sayılı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında, firmalarımızın kapasite ve bilgi birikiminin geliştirilmesi, bu doğrultuda uluslararası rekabet edebilirliklerinin güçlendirilmesi ve ihracatlarının arttırılması amacıyla Asansör İmalatı URGE Projesi yapılması planlanmaktadır.

 

BTSO tarafından yürütülen URGE projelerinde yer alan firmalar Ticaret Bakanlığı’nın %75 oranında desteğiyle ve 3 yıl süreyle proje kapsamında gerçekleştirilen aşağıdaki faaliyetlerden yararlanabilecektir:

 

  • Sektör ve firma bazında ihtiyaç analizlerinin yapılması, sektöre özel hedef pazarların belirlenmesi ve proje yol haritasının hazırlanması
  • İhtiyaç belirlenen konular için eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının sağlanması (Satış, Pazarlama, Dış Ticaret, İhracat, Stratejik Yönetim, Kurumsallaşma vb. sektöre özel konular)
  • Tanıtım çalışmalarında yer alma (Küme web sitesi, küme tanıtım broşürü/kitapçığı, küme tanıtım filmi)
  • Yurtdışı Pazarlama Faaliyetlerine katılım (İkili iş görüşmeleri, firma/kurum ziyaretleri, fuar ziyareti)
  • Yurtdışından alım heyetlerinin Türkiye’ye getirilmesi (İkili iş görüşmeleri, firma ziyaretleri)
Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
Hayırlı bayramlar... https://t.co/QENKy5mQyi
den/dan Instagram
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun😊 . . . . . . . . . . . . . #asansörvizyondergisi #liftvision #iyibayramlar… https://t.co/u6lEJjveWB
https://t.co/0HYiCqffwA
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter